חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

תפריט CBT

טיפול בחרדות ובפחדים: שיטות טיפול, מחקרים, כלים והמלצות

דרג פריט זה
(98 הצבעות)

מתמודדים עם חרדות ופחדים?

טיפול בחרדות בתל אביב, באר שבע ובדרום, רעננה, ירושלים, חיפה, כרמיאל ובצפון, עפולה ועוד טיפול בחרדות, כולל טיפול בפחדים לילדים, באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, יעיל, מוכח וממוקד!

מעוניין לטפל בחרדות בצורה מקצועית?

מחפש טיפול פסיכולוגי עם פסיכולוג מומחה לחרדות ועם תוצאות חזקות (ומהירות)?

כיצד משפיעים לחץ וחרדה על חייך? סרטון מצוין וקצר של Ted-Ed:

 חרדה היא חוויה אנושית לא קלה. בצורה זו או אחרת, כולנו יודעים מהן חרדות, אך החוויה של חרדה יכולה להיות שונה לחלוטין עבור כל אדם. אדם אחד יחווה חרדה בתחושות גופניות קשות, השני יחווה מחשבות טורדניות, אדם שלישי ישחזר את האירוע פעם אחר פעם, הרביעי יגיב באופן קאונטר-פובי (כלומר ייכנס עם הפוביה 'ראש בקיר'), החמישי יתעורר בלילות עם סיוטים חוזרים ונשנים ועוד ועוד. במילים אחרות, החרדה ומקורותיה דומים אצל כולנו, אך כל אחד מגיב באופן הייחודי לו.

טיפול CBT לילדים - להתמודדות עם חרדות ופחדים

המעגל האכזרי של טריגר מציאותי - מחשבות - חרדה -אמונות:

זוהי התפיסה העדכנית והמדויקת של הגישה הקוגניטיבית התנהגותית להבנת חרדה:

Anxiety Infographic


איך מטפלים בחרדות חברתיות? לחצו כאן למידע נוסף ►

טיפול בחרדות

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), נחשב כיום לשיטת הטיפול הפסיכולוגי היעילה ביותר להתמודדות חדה ותוצאתית עם חרדות. יתרונותיו של טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT לטיפול בחרדה, הם התמקדותה במחשבות ובהתנהגות, עבודת צוות בין המטופל למטפל, התמקדות בהווה ולא בעבר ועבודה מודרכת שכוללת שיעורי בית בין מפגש למפגש. במכון טמיר אימצנו בחום וברצינות את שיטת טיפול CBT. חלק ניכר מאנשי הצוות עובדים עם CBT והתמחו בה במוסדות הלימודים הטובים ביותר בישראל ובחו"ל. היתרון המרכזי של טיפול בחרדות במכון טמיר, הוא העלויות הנוחות שאנו מאפשרים לכל אחד, כך שעלות הטיפול אפשרית לכל כיס.

אנו מטפלים בהרבה סוגי חרדות ופוביות, למשל:

קראו עשרות המלצות על טיפול בחרדות במכון טמיר !!!

אז הנה, רגע לפני שמתחילים עבודה על טיפול בחרדות, אנחנו מתחייבים בפניכם לעמוד בהצהרה הבאה:
 • החל מהשיחה הראשונה עמנו בטלפון דרך המפגשים בטיפול ועד לפרידה, אנו מתחייבים להתייחס אליכם בדיוק כפי שהיינו מתייחסים לאנשים היקרים לנו ביותר.
 • נעשה כל מאמץ להיות יעילים ולסיים את הטיפול בפרק הזמן הקצר ביותר שניתן. 
 • נוודא שאנו מעודכנים בספרות ובידע המקצועיים החדשים ביותר בתחום, רק מתוך מחקרים שהם evidence based. 
 • נהיה הכי מותאמים לצרכים הייחודיים שלך. 
 • אם נגלה שאנו לא 'מספר אחד' בתחום הספציפי, נפנה אותך מייד לגורם המקצועי המתאים.
 • אנחנו מתחייבים בפניך להיות הכי טובים שאנחנו יכולים.
עכשיו נחזור לדון באופן ספציפי יותר בדרכי התמודדות עם חרדות, סימנים של חרדה וטיפול פסיכולוגי בחרדה:

מתחים וחרדות נוצרים בעקבות אירועים משמחים וקשים כאחד ומצריכים אנרגיה נפשית רבה. המתח יכול לבוא לידי ביטוי הן בתופעות נפשיות והן בתופעות גופניות. התופעות הנפשיות של מתח וחרדה הן רבות ומגוונות ובכלל זה דאגה מוגברת, מחשבות חוזרות ונשנות על הנושא ללא יכולת להפסיקן או להימנע מהן, פחד, תכנון אובססיבי וקפדני ועוד. הביטויים הפיזיים של חרדה יכולים לבוא לידי ביטוי בקשיי שינה, עוררות יתר, עייפות, בעיות עיכול, זיעה, בעיות ריכוז, עצבנות וחוסר שקט ועוד. במקרים בהם המתח והחרדה נמשכים לאורך זמן, הם עלולים להתפתח לדיכאון ולמחלות גופניות שונות. ההיבטים הפיסיים והנפשיים משפיעים זה על זה, מזינים אחד את השני ותורמים להחמרת הבעיה. טיפול פסיכולוגי בחרדות עשוי לסייע.

 אנשים רבים מסתייעים בטיפול תרופתי על מנת להחליש או לעמעם את הסימפטומים. יחד עם זאת, על אף הרווחה הגדולה וההקלה בסימפטומים, לא תמיד די בטיפול התרופתי על מנת לעקור את הבעיה משורשה וחובה לקיים טיפול בחרדות באופן פסיכולוגי. על מנת לחולל שינוי אמיתי מומלץ לשלב את הטיפול התרופתי עם טיפול פסיכולוגי תומך. טיפול בהפרעות חרדה יכול להיות בגישות שונות הן טיפול קוגניטיבי-התנהגותי CBT והן טיפול פסיכודינמי כאשר שני סוגי הטיפולים נחשבים יעילים מאוד בטיפול בבעיה.

החרדה נמצאת בכל מקום וכמעט אצל כל אדם. היא אפילו הפכה לחלק בלתי נפרד מהתרבות בישראל. אדם הסובל מחרדה משקיע אנרגיות רבות מידי יום בלהסתיר, להימנע, לפחד ולכעוס - בעיקר על עצמו. החרדה מתעוררת באירועים גדולים ובולטים כמו מלחמות, פיגועים, תקיפות, תאונות ועוד, ואז היא עוצמתית ובלתי נסבלת. היא יכולה גם להגיע ממקומות פחות ברורים מאליהם. למשל, ילד שעובר ברחוב, רואה כלב נובח ומזהה בהלה בעיני אמו, מפתח השקפת עולם לפיה העולם אכזר ומסוכן ויש להיזהר ממנו. במקרה זה, החרדה תהיה לא פחות גדולה ומאיימת, אם לא יותר. החרדה מביאה לירידה ניכרת באיכות החיים, בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות, ואף פוגעת בקשרים החברתיים, משפחתיים ואינטימיים. האדם זונח את חלומותיו ולו רק מהפחד שמא יכשל או יפגע - הוא בוחר בלית ברירה בהמנעות.

באמצעות טיפול בחרדה ניתן לשנות את המצב דרך שינוי תפיסתי, ירידה לשורש הבעיה והתנסות בהצלחות. הדרך כרוכה בעשייה אקטיבית רבה, נחישות ואורך רוח, ולרוב נדרשת יצירתיות וגמישות על מנת להגיע לשם.

בעידן בו החיפוש אחר צדק חברתי תופס מקום יותר ויותר משמעותי בחיינו, ואנו מבקשים להיות מודעים יותר למתרחש סביבנו, לקחת חלק ולהשפיע על עיצוב החיים הפרטיים, הקהילתיים והמדיניים, אנו מוצאים כי בכל אחד מאיתנו ישנם כוחות גדולים שממתינים לצאת ולהיראות במקום המתאים, ולמען המטרה הנכונה. אלא, שאת אלה הסובלים מחרדה הכוח הזה עלול להפחיד בעוצמתו, ובכך לגרום לצמצום רב יותר בחייהם.

עם טיפול בחרדה שנעשה באופן הנכון וההכוונה הנכונה למטופל ולסביבתו, ניתן להיפטר מהכבלים המכבידים של החרדה ולצמוח לכיוונים טובים ואף מפתיעים ביופיים.

טיפול קבוצתי חינם להפרעות חרדה המלווה במחקר

מתי חרדה עוזרת ומתי היא מפריעה לביצוע? מחקר מתוך הבלוג של איתן טמיר <

שאלון עצמי לחרדות

בנוסף לכלים רבים להתמודדות עם חרדות, כמו יומן לניהול מחשבות, קיימים גם שאלונים מצוינים. מלאו שאלון זה וצרו אתנו קשר לפענוח משותף של הדברים במפגש ראשוני: 


Penn State Worry Questionnaire (PSWQ)

סמן ליד כל פריט עד כמה הוא מאפיין אותך כאשר

מאפיין אותי מאוד 5 4 3 2 1 לא מאפיין אותי כלל

 1. אני לא מודאג אם אין לי מספיק זמן לעשות הכל.

 2. דאגותי מכריעות אותי.

 3. אני לא נוטה לדאוג בגלל דברים.

 4. מצבים רבים גורמים לי לדאגה.

 5. אני יודע שאני לא צריך לדאוג לדברים, אבל קשה לי למנוע זאת.

 6. כאשר אני בלחץ אני מאוד מודאג.

 7. אני תמיד מודאג לגבי משהו.

 8. אני מוצא שזה קל להשתחרר ממחשבות מדאיגות.

 9. ברגע שאני גומר את משימתי אני מתחיל לדאוג לגבי שאר הדברים שעלי לעשות.

 10. אני לעולים לא מודאג.

 11. כאשר אין משהו נוסף שאני יכול לעשות בנוגע למשהו, אני לא מודאג מזה יותר.

 12. הייתי דאגן כל חיי.

 13. אני שם לב שאני מודאג מדברים.

 14. ברגע שאני מתחיל לדאוג, אני לא יכול לעצור.

 15. אני דואג כל הזמן.

 16. אני מודאג ממטלות כל עוד הן לא הסתיימו.

חרדה, CBT והשפעה על המוח

ד"ר ניק נאורט

 

מחקר חדש מצא כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) משנה מבנים במוח הקשורים בעיבוד רגשי, בוויסות רגשות ובשליטה עצמית. למעשה ממצא זה מסביר את הצלחת טיפול ה-CBT בהפרעות חרדה.

מומחים טוענים כי 1 מתוך 10 אנשים מושפע במידה כזו או אחרת מהפרעת חרדה חברתית במהלך חייו, דוגמה נפוצה היא במקרים בהם אדם נדרש לדבר בפני קבוצה גדולה של אנשים. חרדה חברתית מאובחנת כהפרעה כאשר היא משפיעה ופוגעת באופן משמעותי בחיי היומיום וגורמת לסבל עז. אצל מטופלים עם חרדה חברתית, הוויסות של החרדה המוגברת על ידי האונה הפרונטלית (מצחית) והאונה הטמפורלית (רקתית) הינו פגום.

אסטרטגיות שמטרתן ויסות רגשות אמורות להשיג איזון מחדש בין אזורים בקליפת המוח (קורטקס) לאזורים תת-קורטיקליים. אסטרטגיות אלה נלמדות ומתורגלות ב-CBT, בעיקר בקבוצות טיפוליות. המשתתפים בקבוצה עוסקים בהתבוננות עצמית דרך משחקי תפקידים או צפייה בקלטות וידאו ומפתחים זוויות ראייה אלטרנטיביות.

במחקר הנוכחי שנערך באוניברסיטת ציריך, בחנו החוקרים את השינויים המוחיים בקרב מטופלים עם הפרעה חרדה חברתית שעברו טיפול CBT   ממוקד במשך 10 שבועות. באמצעות הדמיית תהודה מגנטית הם סקרו את מוחם של המשתתפים לפני ואחרי הטיפול ומצאו שינויים באזורים הקשורים לשליטה עצמית ולוויסות רגשות, ואף גילו כי הקשרים בין האזורים המעורבים בעיבוד רגשי התחזקו לאחר הטיפול. בנוסף, הוכח שככל שהטיפול מוצלח יותר, כך השינויים משמעותיים יותר.

 

כעת תוכלו להתקשר לשיחת הכוונה טלפונית 
 ללא עלות והתחייבות,
ונשקול יחדיו את הדרך המתאימה
והמדויקת ביותר:
1-800-509-809
או שתפנו אלינו בכתב ואנו נתקשר עמכם בהקדם האפשרי. 
בואו נעבור את זה יחד!
צוות המכון 

Google

טיפול בחרדות ובפחדים: שיטות טיפול, מחקרים, כלים והמלצות
Rated 4.7/5 based on 93 reviews
יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות(*)
אימות

הקוד שגוי

תגובות

 

תפריט CBT - מובייל

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר - סניפים

סניף תל אביב

רח' יגאל אלון 157
תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il

 

סניף חיפה

רח' ניצנים 5
מרכז הכרמל
חיפה, 3435427