חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

טיפול זוגי | איך להיאבק יחדיו על הקשר למרות כל הקשיים בדרך?

דרג פריט זה
(86 הצבעות)

מתמודדים עם קונפליקטים וצריכים ייעוץ זוגי?

מחפשים טיפול זוגי חד ואיכותי בעלות הגיונית?

מדוע כדאי לפנות לטיפול זוגי במכון טמיר לפסיכותרפיה?

מכון טמיר מציע טיפול פסיכולוגי באיכות הגבוהה ביותר. במכון מוגש גם טיפול זוגי מקצועי ואיכותי, בליווי אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר, בעלות שווה לכל נפש. אנו עומדים על האיכות המקצועית הגבוהה ביותר שקיימת, ללא פשרות, ויחד עם זאת מאמינים כי לא חייבים לשלם סכומים אסטרונומיים כדי לקדם את הזוגיות שלכם. מצד אחד, אנו מציעים טיפול ממוקד ברמה הגבוהה ביותר, ומאידך מתחייבים לעלות שווה לכל נפש. 

couple therapy

הלכה למעשה, קשיים ומשברים הם חלק בלתי נמנע מכל מערכת זוגית. החיים מציבים בפנינו אתגרים מורכבים שיוצרים מתחים בלתי נמענים: הורות, קריירה, פרנסה, בריאות ועוד. מתחים עלולים ליצור ריחוק ותחושה שהמערכת הזוגית אינה תקינה יותר. לכל אחד מאיתנו יש את מערכת הערכים והאמונות שלו כמו גם את דפוסי ההתנהגות שהם תוצר של הבית והסביבה שגדלנו בה, דבר שיוצר באופן טבעי פערים באופן ההסתכלות על דברים לרבות חינוך של הילדים, האופן בו מערכת יחסית אמורה להתנהל וכו. זוגות רבים מתנהלים באופן שמחבל בזוגיות מבלי לתת על כך את הדעת: פגיעה באמון, בעיות בתקשורת, האשמות הדדיות, ביקורת תדירה, כל אלו מכרסמים בחלקות הטובות של הזוגיות ושוחקים את המערכת העדינה הזו.

שיפור התקשורת ולקיחת אחריות אישית

זוגות רבים נוטים לתלות את הבעיות בזוגיות בהתנהגות של הצד השני ולא מוכנים לראות את תרומתם למצב הזוגיות הרעועה. חושב לזכור, שמערכת זוגית מושתתת על דינמיקה בין שני אנשים ולשניהם חלק באינטראקציה זו. זוגות שמרגישים שהזוגיות שלהם עלתה על שרטון אך לא מוכנים לוותר עליה, ייתרמו מתהליך של טיפול זוגי. טיפול יהווה מקום בטוח להעלות את הבעיות באופן שאינו מאיים על הזוגיות.

טיפול זוגי

מסגרת טיפולית

המרחב הטיפולי המוצע במכון מאפשר מסגרת בטוחה להביא את כל מה שעל ליבכם ובכך מאפשר תקשורת בריאה יותר, והחלקים הבריאים והטובים שבזוגיות עשויים לתפוס יותר מקום. כמו כן, טיפול זוגי יכול להתאים לכל זוג שרוצה להעצים את הזוגיות שלו, לשפר את התקשורת וליצור קרבה ואינטימיות גדולים יותר.

זהירות! מטפלים זוגיים לא מוסמכים >


טיפול זוגי - איך הוא עובד? 

"מה קורה בטיפול זוגי? יש הרבה לחשושים, תהיות ואמונות שווא לגבי מה שבאמת מתרחש שם, אז הגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים ולספר מה באמת קורה בטיפול זוגי ומי באמת צריך אותו. העיר ראשון לציון, כמו גם חולון, הן "ערים של זוגיות", אנשים שמתמקמים יחדיו ומקימים בית ומשפחה בישראל, לא ממש בתל אביב, אבל באזור המרכז. יש זוגות רבים שלא מעוניינים לפנות לתחנה לייעוץ נישואין טיפול זוגי ומשפחתי בראשון לציון, או למרכז למשפחה בעיריית חולון, ופונים אלינו לטיפול מוזל, פרטי ואיכותי בניסיון לשפר את התנהלות היחסים הזוגית, את הקומוניקציה המשותפת ואת גיוס הכוחות הזוגיים לאתגרי החיים.אז הנה כמה מיתוסים ועובדות שקשורות לייעוץ זוגי: 

  • מיתוס מספר 1 – טיפול זוגי רלוונטי רק לזוגות שעומדים בפני פרידה – הדבר אינו נכון כלל. בהחלט קיימים זוגות רבים שפונים לטיפול זוגי בחולון בעקבות שקרים, בגידות, אלימות וטראומות קשות שעברו אשר פגעו באמון בין בני הזוג, אך טיפול זוגי מתאים גם לזוגות לפני או אחרי החתונה - בו הם לומדים לתקשר בצורה נכונה יותר אשר יכולה רק לחזק את הזוגיות ולהוריד את הסיכויים לפגיעה בזוגיות בעקבות חוסר ניסיון בהתמודדות עם ויכוחים שקשורים בניהול חיי נישואים וכמו כן טיפול זוגי מתאים גם לזוגות מאושרים אשר רוצים לקבל כלים להתמודדות נכונה ברגעים הקשים שלהם או שזקוקים לעזרה בלחשוף דברים מול בן הזוג השני שהם מתקשים לחשוף ללא עזרה מקצועית. טיפול זוגי יכול מאוד לעזור גם בהתמודדות עם שינויים מהותיים כמו כניסה להריון, אשר לרוב מביאים לקונפליקטים רבים בין בני זוג שלא מוכנים לקראת השינויים הצפויים להגיע, אשר משפיעים באופן משמעותי על האינטימיות בין בני הזוג. 
  • מיתוס מספר 2 – האישה תמיד צודקת גברים רבים פוחדים ללכת לטיפול זוגי כי הם בטוחים שהמטפלת תצדד באישה ולא תבין את המקום ממנו הם מגיעים. אחד הדגשים החשובים בטיפול זוגי הוא ללמד את שני בני הזוג, ולא משנה אם מדובר באישה או בגבר, ללמוד כיצד הם תורמים לויכוח ולקבל כלים שיאפשרו להם לבטא את הרגשות שלהם תוך מתן כבוד לרגשות בן הזוג. במקום לפנות לביקורת והאשמת בן הזוג השני, לומדים הזוג לבטא את עצמם בצורה תורמת ומחזקת. גם אם אחד מבני הזוג חושש שאינו וורבאלי ויודע לבטא את עצמו באותה בהירות כמו בן הזוג השני, זה דבר שמטפלים זוגיים מודעים אליו ובמצבים כאלו הם יודעים כיצד להביא לידי ביטוי כל אחד מבני הזוג.
  •  מיתוס מספר 3 – המיתוס השלישי מתקשר לציפייה לשינוי מהיר ככל האפשר בזמן הקצר ככל האפשר. זוגות רבים מתחילים טיפול זוגי בחיפוש אחר תיקון מהיר או בציפייה לשמוע את המטפל הזוגי מעלה את הבעיות שהם רואים בהתנהלות של בן הזוג השני. על מנת לשפר את הזוגיות חשוב ביותר שהזוגות יסמכו על התהליך הטיפולי. כדי להגיע לשורשים של הקונפליקטים הזוגיים וכדי להתחיל בתהליך הריפוי, שני בני הזוג יהיו חייבים להשקיע את הזמן שלהם ולהתחייב ללמוד כיצד להיות פגיע אחד עם השני, לבטא רגשות יותר ממחשבות, להכיר במקום שלהם בקונפליקט וללמוד לשמוע את מה שבן הזוג מעלה בפניהם.
  •  מיתוס מספר 4 – " לי אין בעיות, אם היא רוצה שתלך לטיפול בעצמה" – המיתוס הרביעי מתייחס לביטול של אחד מבני הזוג את הצורך שלהם ללכת לטיפול כזוג. במצבים חריגים כאשר בן הזוג מסרב בתוקף ללכת לטיפול, בהחלט ניתן לטפל רק באחד מבני הזוג. ברגע שאחד מבני הזוג יתחיל תהליך של שינוי, גם בן הזוג שלא מגיע לטיפול ישתנה כחלק מתהליך השינוי שמתרחש. מה שחשוב שבני הזוג ידעו הוא שרוב הבעיות בזוגיות נשענות על בעיות בתקשורת בין בני הזוג, כך שגם אם בן הזוג בטוח שהבעיה בזוגיות מקורה בבן הזוג השני, טיפול זוגי יעזור לבן הזוג השני להתמודד עם אותה הבעיה בשל התמיכה שהוא יקבל מבן הזוג שמגיע איתו לטיפול, גם אם בליבו בטוח שהבעיה היא לא בו, והדבר רק יתרום לשניהם בשל הכלים לתקשורת נכונה ולזוגיות בריאה וחזקה יותר שיקבלו בטיפול.

איך לריב נכון בזוגיות?

קשה עד בלתי אפשרי להימנע מאי הסכמות בתוך זוגיות, אבל בהחלטאפשר ללמוד איך לריב. זוגות רבים חוששים מההשפעה של הקונפליקט ביניהם על הילדים ומנסים להסתיר אותו ככל הניתן. זאת, על אף שמתחים בין אישיים הינם חלק מהחיים ויש ללמד ילדים כיצד להכיל ולהתמודד עימם.

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת אריזונה, חילק את סוגי ניהול הקונפליקט בין ההורים להרסני ובונה. החוקרים מצאו, שהסגנונות השונים קשורים לסוגי ההורות ולמידת הביטחון אותה חווים הילדים.

לקריאה: https://he.mypen.net/dating/157160

 

 

 כעת תוכלו להתקשר לשיחת הכוונה טלפונית,

 ברחובות, נתניה, חיפה, ראשון לציון, חולון, תל אביב, ירושלים ובכל הארץ

 ללא כל עלות והתחייבות, ונשקול יחדיו 
 את הדרך המתאימה והמדויקת ביותר:
 1-800-509-809
או לפנות אלינו בכתב ואנו נתקשר עמכם בהקדם
תודה ולהשתמע !
 
צוות מכון טמיר 

 

על זוגיות רגשית סוערת - מתוך בלוג מכון טמיר  

Google

טיפול זוגי
Rated 4.8/5 based on 84 reviews
יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות(*)
אימות

הקוד שגוי

תגובות

 

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר - סניפים

סניף תל אביב

רח' יגאל אלון 157
תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il

 

סניף חיפה

רח' ניצנים 5
מרכז הכרמל
חיפה, 3435427