חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

טיפול זוגי | איך להיאבק יחדיו על הקשר למרות כל הקשיים בדרך?

דרג פריט זה
(98 הצבעות)
טיפול זוגי טיפול זוגי

 

מתמודדים עם קונפליקטים בקשר

ושוקלים ייעוץ זוגי?

 

 

מכון טמיר מציע  טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי ופסיכותרפיה

באיכות הגבוהה ביותר,

בתל אביב ובקליניקות העמיתות שלנו ברחבי הארץ. 

 

מצד אחד, אנו מציעים טיפול ממוקד ברמה הגבוהה ביותר,

ומאידך מתחייבים לעלות שווה לכל נפש. 

 

 

הלכה למעשה, קשיים ומשברים הם חלק בלתי נמנע מכל מערכת זוגית. החיים מציבים בפנינו אתגרים מורכבים שיוצרים מתחים בלתי נמענים: הורות, קריירה, פרנסה, בריאות ועוד.

מתחים עלולים ליצור ריחוק ותחושה שהמערכת הזוגית אינה תקינה יותר. לכל אחד מאיתנו יש את מערכת הערכים והאמונות שלו כמו גם את דפוסי ההתנהגות שהם תוצר של הבית והסביבה שגדלנו בה, דבר שיוצר באופן טבעי פערים באופן ההסתכלות על דברים לרבות חינוך של הילדים, האופן בו מערכת יחסית אמורה להתנהל וכו. זוגות רבים מתנהלים באופן שמחבל בזוגיות מבלי לתת על כך את הדעת: פגיעה באמון, בעיות בתקשורת, האשמות הדדיות, ביקורת תדירה, כל אלו מכרסמים בחלקות הטובות של הזוגיות ושוחקים את המערכת העדינה הזו.

 

Romantic Seperation Psychotherapy

 

 

שיפור התקשורת ולקיחת אחריות אישית

זוגות רבים נוטים לתלות את הבעיות בזוגיות בהתנהגות של הצד השני ולא מוכנים לראות את תרומתם למצב הזוגיות הרעועה. חושב לזכור, שמערכת זוגית מושתתת על דינמיקה בין שני אנשים ולשניהם חלק באינטראקציה זו. זוגות שמרגישים שהזוגיות שלהם עלתה על שרטון אך לא מוכנים לוותר עליה, ייתרמו מתהליך של טיפול זוגי. טיפול יהווה מקום בטוח להעלות את הבעיות באופן שאינו מאיים על הזוגיות.

 

 

מסגרת טיפולית

המרחב הטיפולי המוצע במכון מאפשר מסגרת בטוחה להביא את כל מה שעל ליבכם ובכך מאפשר תקשורת בריאה יותר, והחלקים הבריאים והטובים שבזוגיות עשויים לתפוס יותר מקום. כמו כן, טיפול זוגי יכול להתאים לכל זוג שרוצה להעצים את הזוגיות שלו, לשפר את התקשורת וליצור קרבה ואינטימיות גדולים יותר. 


טיפול זוגי - איך הוא עובד? 

זוגות מצפים שהזוגיות פשוט תעבוד. יש מקרים חריגים רבים בהם הכימיה לא עובדת, אבל בעבור מרבית הזוגות, עם קצת עבודה נכונה, הזוגיות תעבוד. מה שחשוב הוא שתהיה מוטיבציה ורצון שזה יעבוד, אבל אין דבר כזה אי התאמה, זה לא פאזל ש"חסר לי החלק השני ואני רק צריך למצוא אותו וזה יהיה בדיוק מתאים" זו פנטזיה של סרטים ההוליוודים.  

המהות של טיפול זוגי היא מתן כלים לבני הזוג להתמודד עם מצבים ולהכיר את דפוסי ההתנהגות שהם מגיעים איתם לתוך הזוגיות. הרבה פעמים אנחנו מביאים לתוך הזוגיות את אותם דפוסים שבאנו איתם מבית ההורים, בדרך כלל המודלים לחיקוי שלנו הם אבא או אמא. בלי לשים לב אנחנו מחקים בהתנהגותנו בזוגיות החדשה, מה שעלול ליצור חיכוכים כאשר כל אחד רוצה שהשני יתנהג לפי הפנטזיה שהוא דמיין. אבל המציאות של זוגיות אינטימית טופחת על פני כולנו.

המטרה של טיפול זוגי היא להיות יותר מודעים ומחוברים לחלקים הללו כדי להבין כיצד לא ליפול לאותם דפוסי התנהגות וכיצד לשפר אותם. הרבה פעמים העבודה היא קצת טכנית כי קשה מאוד לשנות הרגלים: בני הזוג צריכים להכריח את עצמם לשים לה לפרטים קטנים גם כשלא מתחשק וללמוד להקשיב. דברים שבני זוג מתקשים איתם זה ללמוד להקשיב אחד לשני כי כל אחד רוצה תמיד להשמיע ולא רוצים תמיד לשמוע.

איך לריב נכון בזוגיות?

קשה עד בלתי אפשרי להימנע מאי הסכמות בתוך זוגיות, אבל בהחלטאפשר ללמוד איך לריב. זוגות רבים חוששים מההשפעה של הקונפליקט ביניהם על הילדים ומנסים להסתיר אותו ככל הניתן. זאת, על אף שמתחים בין אישיים הינם חלק מהחיים ויש ללמד ילדים כיצד להכיל ולהתמודד עימם.

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת אריזונה, חילק את סוגי ניהול הקונפליקט בין ההורים להרסני ובונה. החוקרים מצאו, שהסגנונות השונים קשורים לסוגי ההורות ולמידת הביטחון אותה חווים הילדים.

 

מוזמנים להתקשר אלינו

לשיחת Matching טלפונית

להתאמת מטפל/ת זוגי/ת

במכון טמיר ת"א

או בקליניקות העמיתות שלנו -

 ברחובות, נתניה, חיפה, ראשון לציון,

חולון, ירושלים ובכל הארץ

 1-800-509-809
תודה ולהשתמע !
 
צוות מכון טמיר 

 

 

 

 

מקורות:

 

https://medicalxpress.com/news/2017-09-parents-conflict-impact-kids.html

https://www.webmd.com/sex-relationships/features/couples-counseling#1

https://couplestherapyinc.com/how-to-choose-a-couples-therapist/

 

 

כתבה: יעל טל 

Google

טיפול זוגי
Rated 4.8/5 based on 93 reviews
יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

תגובות

 

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il