חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

טיפול זוגי | איך להיאבק יחדיו על הקשר למרות כל הקשיים בדרך?

דרג פריט זה
(89 הצבעות)
טיפול זוגי טיפול זוגי

מתמודדים עם קונפליקטים וצריכים ייעוץ זוגי?

מחפשים טיפול זוגי חד ואיכותי בעלות הגיונית?

מדוע כדאי לפנות לטיפול זוגי במכון טמיר לפסיכותרפיה?

מכון טמיר מציע טיפול פסיכולוגי באיכות הגבוהה ביותר. במכון מוגש גם טיפול זוגי מקצועי ואיכותי, בליווי אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר, בעלות שווה לכל נפש. אנו עומדים על האיכות המקצועית הגבוהה ביותר שקיימת, ללא פשרות, ויחד עם זאת מאמינים כי לא חייבים לשלם סכומים אסטרונומיים כדי לקדם את הזוגיות שלכם. מצד אחד, אנו מציעים טיפול ממוקד ברמה הגבוהה ביותר, ומאידך מתחייבים לעלות שווה לכל נפש. 

couple therapy

הלכה למעשה, קשיים ומשברים הם חלק בלתי נמנע מכל מערכת זוגית. החיים מציבים בפנינו אתגרים מורכבים שיוצרים מתחים בלתי נמענים: הורות, קריירה, פרנסה, בריאות ועוד. מתחים עלולים ליצור ריחוק ותחושה שהמערכת הזוגית אינה תקינה יותר. לכל אחד מאיתנו יש את מערכת הערכים והאמונות שלו כמו גם את דפוסי ההתנהגות שהם תוצר של הבית והסביבה שגדלנו בה, דבר שיוצר באופן טבעי פערים באופן ההסתכלות על דברים לרבות חינוך של הילדים, האופן בו מערכת יחסית אמורה להתנהל וכו. זוגות רבים מתנהלים באופן שמחבל בזוגיות מבלי לתת על כך את הדעת: פגיעה באמון, בעיות בתקשורת, האשמות הדדיות, ביקורת תדירה, כל אלו מכרסמים בחלקות הטובות של הזוגיות ושוחקים את המערכת העדינה הזו.

שיפור התקשורת ולקיחת אחריות אישית

זוגות רבים נוטים לתלות את הבעיות בזוגיות בהתנהגות של הצד השני ולא מוכנים לראות את תרומתם למצב הזוגיות הרעועה. חושב לזכור, שמערכת זוגית מושתתת על דינמיקה בין שני אנשים ולשניהם חלק באינטראקציה זו. זוגות שמרגישים שהזוגיות שלהם עלתה על שרטון אך לא מוכנים לוותר עליה, ייתרמו מתהליך של טיפול זוגי. טיפול יהווה מקום בטוח להעלות את הבעיות באופן שאינו מאיים על הזוגיות.

טיפול זוגי

מסגרת טיפולית

המרחב הטיפולי המוצע במכון מאפשר מסגרת בטוחה להביא את כל מה שעל ליבכם ובכך מאפשר תקשורת בריאה יותר, והחלקים הבריאים והטובים שבזוגיות עשויים לתפוס יותר מקום. כמו כן, טיפול זוגי יכול להתאים לכל זוג שרוצה להעצים את הזוגיות שלו, לשפר את התקשורת וליצור קרבה ואינטימיות גדולים יותר. 


טיפול זוגי - איך הוא עובד? 

זוגות מצפים שהזוגיות פשוט תעבוד. יש מקרים חריגים רבים בהם הכימיה לא עובדת, אבל בעבור מרבית הזוגות, עם קצת עבודה נכונה, הזוגיות תעבוד. מה שחשוב הוא שתהיה מוטיבציה ורצון שזה יעבוד, אבל אין דבר כזה אי התאמה, זה לא פאזל ש"חסר לי החלק השני ואני רק צריך למצוא אותו וזה יהיה בדיוק מתאים" זו פנטזיה שהסרטים ההוליוודים.  

המהות של טיפול זוגי היא מתן כלים לבני הזוג להתמודד עם מצבים ולהכיר את דפוסי ההתנהגות שהם מגיעים איתם לתוך הזוגיות. הרבה פעמים אנחנו מביאים לתוך הזוגיות את אותם דפוסים שבאנו איתם מבית ההורים, בדרך כלל המודלים לחיקוי שלנו הם אבא או אמא. בלי לשים לב אנחנו מחקים בהתנהגותנו בזוגיות החדשה, מה שעלול ליצור חיכוכים כאשר כל אחד רוצה שהשני יתנהג לפי הפנטזיה שהוא דמיין. אבל המציאות של זוגיות אינטימית טופחת על פני כולנו. המטרה של טיפול זוגי היא להיות יותר מודעים ומחוברים לחלקים הללו כדי להבין כיצד לא ליפול לאותם דפוסי התנהגות וכיצד לשפר אותם. הרבה פעמים העבודה היא קצת טכנית כי קשה מאוד לשנות הרגלים: בני הזוג צריכים להכריח את עצמם לשים לה לפרטים קטנים גם כשלא מתחשק וללמוד להקשיב. דברים שבני זוג מתקשים איתם זה ללמוד להקשיב אחד לשני כי כל אחד רוצה תמיד להשמיע ולא רוצים תמיד לשמוע.

 

פרופ' אלן פרוזטי מציע לנו בספרו The High-Conflict Couple: A Dialectical Behavior Therapy Guide to Finding Peace, Intimacy, and Validation: 

התייחסו יותר למה שיש לכם מאשר למה שאין לכם. החיים הם סופיים. אם אנו באמת מבינים זאת אז אנו יכולים לשאול את עצמנו "איך אני רוצה לבלות את היום הזה"- האם אני רוצה להיות מומחה בלבקר את האהובים שלי או בלשים לב לכל הפגמים הקיימים בהם? יש לכם בחירה. אתם יכולים להתייחס למה שחסר, למה שנוגד את ההעדפות שלכם ולהיות מאוכזבים, שיפוטיים וכועסים. או שאתם יכולים לשים לב לעיתים קרובות יותר למה שיש לכם ולהשתדל ליהנות מכך באופן אמיתי ומלא. כמובן, חשוב להבחין ולהקפיד על תיקוף עצמי (ולידציה עצמית) של הרגשות השליליים הנובעים מכך שאין לנו את מה שאנו רוצים או לא אוהבים את מה שיש לנו. ישנם זמנים בחיים שבהם נוכל לעבוד (לבד או ביחד) על עריכת שינויים בכדי לשפר את עצמנו ואת מערכת היחסים שלנו. אולם, במרבית הזמן הדברים שאנו שמים לב אליהם והאופן שבו אנו מתייחסים אליהם משפיעים בצורה משמעותית על רגשותינו ושביעות הרצון שלנו, וכפועל יוצא מכך גם על מערכת היחסים. באופן פרדוקסלי, ככל שאנו מקבלים ואוהבים את מה שיש לנו, כך מה שיש לנו הופך להיות מה שאנו אוהבים ורוצים, וקל לנו יותר לשנות את החלקים שאנו פחות מעוניינים בהם. זכרו, מדובר בבן/בת הזוג שלכם, האהבה שלכם, החיים שלכם. תרפו מרעיונות של "איך הדברים צריכים או אמורים להיות" ואמצו את מה שיש לכם. תהנו זה מזו. תוותרו על ההתמקדות בשוני או בהפסד. ככל שתביעו יותר עניין בבן/בת הזוג, תעריכו אותם ותביעו את עצמכם בצורה מדויקת יותר כך גם הם ישימו לב יותר לרצונות שלכם ויתנהגו אליכם באופן דומה. התוצאה תהיה פחות קונפליקטים ויותר שלווה וקרבה ביניכם.

איך לריב נכון בזוגיות?

קשה עד בלתי אפשרי להימנע מאי הסכמות בתוך זוגיות, אבל בהחלטאפשר ללמוד איך לריב. זוגות רבים חוששים מההשפעה של הקונפליקט ביניהם על הילדים ומנסים להסתיר אותו ככל הניתן. זאת, על אף שמתחים בין אישיים הינם חלק מהחיים ויש ללמד ילדים כיצד להכיל ולהתמודד עימם.

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת אריזונה, חילק את סוגי ניהול הקונפליקט בין ההורים להרסני ובונה. החוקרים מצאו, שהסגנונות השונים קשורים לסוגי ההורות ולמידת הביטחון אותה חווים הילדים.

 

 כעת תוכלו להתקשר לשיחת הכוונה טלפונית,

 ברחובות, נתניה, חיפה, ראשון לציון, חולון, תל אביב, ירושלים ובכל הארץ

 ללא כל עלות והתחייבות, ונשקול יחדיו 
 את הדרך המתאימה והמדויקת ביותר:
 1-800-509-809
או לפנות אלינו בכתב ואנו נתקשר עמכם בהקדם
תודה ולהשתמע !
 
צוות מכון טמיר 

 

 

 

 

מקורות:

 

Alan E. Fruzzetti (2006) The High-Conflict Couple: A Dialectical Behavior Therapy Guide to Finding Peace, Intimacy, and Validation. New Harbinger Publications 

https://medicalxpress.com/news/2017-09-parents-conflict-impact-kids.html

 

Google

טיפול זוגי
Rated 4.8/5 based on 89 reviews
יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

תגובות

 

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il