פסיכולוגים באשדוד | פסיכותרפיסטים מומלצים באשדוד קראו המלצות !

דרג פריט זה
(65 הצבעות)
המלצה על פסיכולוג באשדוד - ילדים, נוער ומבוגרים המלצה על פסיכולוג באשדוד - ילדים, נוער ומבוגרים
 
פסיכותרפיה וטיפול פסיכולוגי באשדוד
 
לילדים, בני נוער ומבוגרים
 
 
 

שוקלים טיפול נפשי באשדוד?

מעבר להתרחבות יוצאת הדופן, עברה אשדוד כמה וכמה שינויים פסיכולוגים משמעותיים בשנים האחרונות. המרכזי בהם הוא הרחבת טווח הירי מרצועת עזה לאשדוד, והפיכת אוכלוסיית העיר למשתתפים אקטיביים בלחימה בדרום. שינוי זה כרוך בלמידה של הציבור כולו על התמודדות במצבי חרדה וטראומה.
 
 
 
אין מי שלא נתקל וחווה קשיים כאלו ואחרים. האינטנסיביות של החיים, הדרישות שהחיים מציבים לנו והמרוץ אינסופי שרובנו נתונים בו עלולים לגרום למחירים נפשיים כאלו ואחרים. טיפול פסיכולוגי עשוי לסייע לנו למצוא את המצפן הפנימי שלנו מחדש ולסייע לנו לחקור ולהבין את עולמנו הפנימי-נפשי שפעמים רבות נשאר נסתר מעינינו.
 
 
הבחירות וההחלטות שלנו הן תוצר של עולמנו הרגשי-פנימי בין אם אנו מודעים לא ובין אם לא. הטיפול הפסיכולוגי מעלה על פני השטח את הרחשים שאנו לא תמיד מודעים אליהם כך שהפער בין הפנים ובין החוץ יהיה קטן יותר.

פסיכותרפיה טובה מסייע בהתמודדות עם חרדות, דיכאון, תחושת ייאוש ואובדן דרך אך לא רק במקרים של רגשות קשים וקיצוניים אלא גם במקרים של תחושות שחיקה, קושי לקבל החלטות, בעיות ביצירת קשרים, קשיים בזוגיות ועוד. הטיפול עצמו מסייע לנו לא רק בעקבות העלאה ועיבוד של תכנים שאנו לא מודעים אליהם, אלא ערכו המוסף של הטיפול טמון בקשר שבין המטופל/ת למטפל/ת.
 
 
 
באשדוד יש מקורות סיוע מגוונים לאוכלוסיה: בשירות הציבורי, ניתן לתאם מפגש עם פסיכולוג או פסיכיאטר במרכז בריאות הנפש ברחוב סטרומה, או לתאם טיפול פרטי עם פסיכולוג קליני או חינוכי, כמו מכון מימדים, או מסילות. מרפאת בריאות הנפש לילדים ולנוער המשרתת את אוכלוסיית אשדוד והסביבה נסגרת בימים אלו, והמטופלים יצטרכו לנסוע מחוץ לעיר כדי לקבל ייעוץ פסיכולוגי ברחובות, בנס ציונה או בלוד. 
 
 
 
הבעיה היא שלכל אחת מהאפשרויות יש את החסרונות שלה,
וכאן מכון טמיר נכנס לפעולה:
 
אנשי הצוות בקליניקות העמיתות שלנו
מציעים טיפול פסיכולוגי או פסיכותרפיה פרטיים,
ברמה המקצועית הגבוהה ביותר,
בעלות אפשרית לכל נפש.  

צרו עמנו קשר לשיחת הכוונה והפניה

למטפל/ת מנוסה באשדוד

 

1-800-509-809

נשתמע בקרוב,

צוות מכון טמיר

 
 

לפי נתוני משרד הבריאות:

זמן ההמתנה הממוצע לטיפול פסיכולוגי

באשדוד בשירות הציבורי -

52 שבועות - מתוך YNET

 

סיוע נפשי לתושבי אשדוד במבצע 'צוק איתן'

כתב: יוני כהן, עו"ס MA, ומטפל CBT

ימי הלחימה של מבצע 'צוק איתן' החזירו אותי אל ימי ילדותי, שעברו עלי בקרית שמונה המופגזת. האזעקות ותמונות הילדים הספונים במרחבים המוגנים יחד עם הוריהם החרדים, זקוקים לטיפול פסיכולוגי, לא הותירו אותי אדיש. נזכרתי בימים ההם במקלט ובחדר הבטחון, עם תחושת החרדה הגוברת והיאוש המתפשט.

לצערי, אין זו הפעם הראשונה (וכנראה שגם לא האחרונה) בה אני מתגייס לסייע לאזרחי העורף. כשפרצה מלחמת לבנון השנייה, הייתי סטודנט בסיום השנה השלישית ללימודיו. ארגנתי אז צוות גדול של סטודנטים מהחוג וירדנו כמתנדבים לניצנים, כדי לסייע בהקמת עיר האוהלים של תושבי הצפון. עבדתי שם כמנהל המתחם לרווחת הפרט וגייסתי בשיתוף משרד הרווחה עובדים סוציאלים ומטפלים שונים שפונו מקו העימות, כדי לסייע לאלפי התושבים שהתגוררו בימי הלחימה במתחם.

כמטפל CBT, ידוע לי כי במצבים של טראומה, התמודדות יעילה מונעת על פי רוב התפתחות של הפרעה פוסט טראומתית. ההבנה הזו, בצירוף הדחף שלי להרגיש פעיל ומעורב, הובילו אותי לחפש מיד דרך בה אוכל סייע ולהועיל לאותם אנשים. 

יצרתי קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית אשדוד וביקשתי לסייע במה שידרש. נשלחה אלי רשימה של משפחות (רובן בעלות ילדים עם צרכים מיוחדים), אשר זקוקות להתערבות מקצועית במשבר. בדרך עצרתי בחנות שעשועים למלא את 'ארגז הכלים' שלי במה שידרש לי בהמשך היום: כדורי לחץ, בועות סבון, בלונים, חוברות ציור וצבעים.

 המשפחות שפגשתי, רובן ככולן, היו במצב משברי. ההורים היו על סף קריסה, האחריות הגדולה לשלום ילדיהם והמצב המתמשך הותירו אותם מרוקנים מכוחות ומלאים בחרדה. המצב בו כשהאזעקות תכופות, יחד עם הצורך להתפנות למרחבים המוגנים עם הילדים (חלקם נכים) היה קשה מנשוא. הילדים, מאוכזבים שימי החופש הגדול עוברים עליהם במקום סגור, ללא פעילויות, המעיטו לבטא את החרדה באופן מילולי, אך הציגו רפרטואר מגוון של התנהגויות שביטאו את החרדה היטב: קשיי שינה, הרטבת לילה, נסיגה והתכנסות, עצב.

לכל משפחה בנפרד הכנתי ערכת הפעלה מפיגה לילדים. הקטנים הונחו לערוך מעין מסיבת יומולדת שבה מנפחים בלונים, מפריחים בועות סבון ונושפים על הנרות שעל העוגה מבלי לכבותם. הרציונל המקצועי לתרגילי נשימה חווייתיים שכאלה הוא שנשימה איטית ומבוקרת מסייעת להרגעה של המנגנון הגופני של החרדה. הילדים שיתפו פעולה ומאוד נהנו מהפעילות.
הגדולים יותר הונחו כיצד יש לבצע הרפיה נשימתית וצוידו בכדורי לחץ שיאפשרו להם לפרוק מתחים גופניים. המבוגרים קיבלו הסבר על ההבדל בין פחד לחרדה. אך בעיקר קיבלו את המסר "הורים רגועים- ילדים רגועים" והונחו כיצד לדאוג לעצמם ל'פסקי זמן הרגעתיים' ומילוי מצברים.

סיימתי את הפעילות ובדרך חזרה הביתה חשתי סיפוק גדול מתרומתי הצנועה לתושבים בדרום. כל המשפחות הוקירו תודה ונראה היה שעצם הנוכחות שלי יחד אתם במקום הקשה בו הן מצויות, תורם תרומה משמעותית לחיזוק אופן ההתמודדות שלהן.

אני מרגיש שנפלה בחלקי הזכות לסייע. מי יתן שישוב השקט למחוזותינו במהרה.

יוני כהן, עו"ס MA ומטפל

 

קורס הנחיית קבוצות באשדוד <

בית מדרש שיקומי חדש באשדוד -  למתמודדים עם מחלות נפש <

יום בריאות הנפש העולמי - 10.10.2018 <

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il