טיפול זוגי בצפון תל אביב | המלצות על מטפלים זוגיים 2020

דרג פריט זה
(2 הצבעות)
המלצות על מטפלים זוגיים בצפון תל אביב המלצות על מטפלים זוגיים בצפון תל אביב

מטפלים זוגיים מומלצים בצפון תל אביב

מכון טמיר בת"א ובקליניקות העמיתות שלנו בכל הארץ

מציע ייעוץ זוגי על ידי מטפלים זוגיים מנוסים,

בעלות של 380 ש״ח למפגש. 

 

התקשרו לשיחת הכוונה ללא עלות:

 

072-3940004

 

  Couples Counseling and Therapy

 

טיפול זוגי בצפון תל אביב 

לאורך החיים, מתמודדים בני זוג, ובעיקר כאלה הנמצאים בזוגיות ארוכת טווח, עם בעיות רבות ומגוונות המקשות על חיי הזוגיות התקינים.

החל מבעיות שגרתיות של לחץ בעבודה, קונפליקטים הוריים, שחיקה, ירידה בחשק המיני, ועד למשברי אמון כמו בגידה.

בני הזוג, המלווים זה את זה לאורך חייהם והופכים לאדם המשמעותי ביותר עבור "החצי השני", הופכים למעין "אחד".

בעיות בזוגיות, מעצם היות בן הזוג חלק בלתי נפרד מהאדם עצמו, פוגעות לעיתים בתחומי חיים נוספים, מפריעות לבני הזוג בהמשך שגרה רגילה וגורמות לסבל רב.

מרבית האנשים זקוקים לזוגיות, לתא אינטימי, כולנו צריכים מישהו שילווה אותנו במסע חיינו.

 

 

 

טיפול זוגי בפעולה

טיפול זוגי בתל אביב והמרכז הינו טיפול שנעשה ע"י מטפל זוגי מקצועי ומוסמך (ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי), בו מטופלים שני בני הזוג ביחד.

מטרת הטיפול הזוגי היא לטפל בזוגיות, כפי שמטרת הטיפול הנפשי הפרטני היא לטפל בפרט.

הטיפול עוזר לבני הזוג לברר את המשקעים הקיימים ביניהם, ועוזר להם להתמודד עם הקשיים בהם נתקלים, בין אם מדובר בקשיים בזוגיות עצמה או בקשיים אחרים במהלך החיים (כמו אבטלה, בעיות בריאותיות, בעיות בהורות לילדים) אשר פוגעים פגיעה ישירה גם בזוגיות.

כמו בכל פסיכותרפיה, קיימות גישות שונות ומגוונות, ושיטת טיפול רבות, המדברות על טכניקה טיפולית שונה גם בהקשר של טיפול זוגי. אנו מתחייבים לשמוע אתכם ולשקול את הטיפול והמטפל הזוגי הכי מתאים. 

 

טיפול זוגי ודינמי

כולנו, כבני זוג,  נוהגים לעיתים באופנים לא רציונליים בקשר, בעיקר בעיתות מתח ומשבר. 

התנהגויות כאלו מייצרות קונפליקטים במערכת היחסים ומחזקות אותם.

הגורמים להתנהגויות כאלה מייצגים לעיתים קרובות התנסויות ילדות בה צפינו בזוגיות במשפחת המקור, ו/או שהם תוצר של הפרעה פסיכולוגית מינורית.

כאשר נוצרת ראייה מעוותת של הקשר . והפרטנר הזוגי, קשה מאוד להגיב ביעילות.

מטפלת זוגית בגישה פסיכודינמית תתגייס לטובת זיהוי דפוסי התנהגות בעייתים של אחד מבני הזוג או שניהם, ותסייע בפענוח המקורות הפסיכולוגיים שעומדים מאחוריו. חשוב לציין כי ״לכל טנגו דרושים שניים״ , כך שייעוץ ממוקד לאדם הסובל מהבעיה יתרום מיידית גם לבן/בת הזוג ותעזור למערכת כולה להתקדם לקראת נישואים / מערכת יחסים טובים יותר.

 

התקשורת - זה מה שהכי חשוב... 

אם אתם זוכרים, בהתחלת הדרך הרומנטית של מערכת היחסים, יכולתם להשלים את המשפטים זה של זו. ככה, אוטומטית, תודעת האהוב שזורה בחיווט המוחי שלנו. אלא שהזמן והשחיקה עושים את שלהם והתקשורת הופכת לאחת הסיבות העיקריות להתרחקות בקשר זוגי.

זוגות רבים חיים את היום יום מבלי לבטא בבהירות את הרגשות והצרכים האמיתיים, מתוך חשש שבן הזוג יתנתק או אפילו יכעס.

היעדר תקשורת יכול ליצור מריבות מילוליות שעלולות לרדת נמוך. בנוסף, מחסור בשיח אישי ואיטימי תורם לריחוק רגשי שמוציא את כל המוטיבציה לחיות יחד.

מטפלים זוגיים מתייחסים לתקשורת בין בני הזוג כזירה מרכזית לשינוי.

הם מלמדים את בני הזוג מדוע הבעת רגשות, גם רגשות שליליים, הכרחית ליחסים זוגיים טובים ועובדים עם הזוג על הדרכים לתקשר נכון, כל זה על מנת לחדש את האינטראקציה ולמלא את החלל הרגשי שנוצר.

 

איך יודעים מתי כדאי לפנות לטיפול זוגי?

 

ההחלטה להיעזר בטיפול זוגי עשויה להיתפס כצעד גדול מאוד, שכרוכה בו הודאה שהקשר אינו מושלם.

זאת ועוד, מי שאינו בקיא ברזי התרפיה עשוי לחוש מבולבל נוכח היצע השיטות השונות והלוגיסטיקה שבמציאת מטפל הולם, בבדיקת זכאות להשתתפות קופת החולים בהוצאות וכן הלאה.

גם אם אחד או שני בני הזוג חיוביים לגבי הצורך בטיפול, לעתים קרובות חששות שונים יעכבו את תחילת התהליך.

במהלך העיכוב, הקושי שנחווה עשוי להוביל את אחד מבני הזוג לפנות לניהול רומן מהצד, שיהפוך לאחר מכן למוקד הטיפול הזוגי, והסיבות שבשורש הבעיה יידחקו לשוליים.

גם במקרים בהם מדובר במקורות חיכוך כמו מחלוקות פיננסיות או בעיות בחיי המין, מוטב להתחיל בטיפול כמה שיותר מוקדם, כאשר הזמן המתאים ביותר לכך הוא הרבה לפני שחשים את הצורך: לבעיות יש נטייה להפוך לכדור שלג אם אינן נפתרות, וטיפול זוגי יכול לספק כלים וטכניקות יעילים לפתרון מוצלח של הקונפליקט.

בעוד שזוגות רבים טוענים במהלך הטיפול הזוגי שהיו צריכים להתחיל בו מוקדם יותר, ניתן אפילו שלא לראות בו פתרון למשבר אלא חלק אינטגרלי מחיים בריאים, בדיוק כפי שפוקדים את חדר הכושר על מנת למנוע בעיות בריאותיות.

אם אתם מוצאים את עצמכם באחת מהסיטואציות ברשימה הבאה, נראה שתוכלו להפיק תועלת מטיפול זוגי.

 

 

משבר אמון

מהסיבות הנפוצות ביותר להגעה לטיפול זוגי, אשר יכולה להתגלם, למשל, בבגידה מינית, ברומן רגשי, בסדרת שקרים או בהונאה כספית. בניית יסודות האמון מחדש עשויה להסתייע על ידי פורום טיפולי שבו שני הצדדים חשים בנוח להפגין פגיעות בחופשיות.הוויכוחים הופכים לשגרה

אם היומיום הופך לזירה של וויכוחים קטנים או שמתרבות הדרמות הגדולות – העלייה בתדירות היא נורת אזהרה שיש לתת לה תשומת לב. ייתכן ואחד מבני הזוג פשוט עובר משהו אישי קשה, אך הדבר יכול גם להוות אינדיקציה לכך שעליתם על מסלול מסוכן של ויכוחים תמידיים, או חמור מכך - שיש מתחת לפני השטח עניינים לא פתורים.תקשורת דלה

אולי אין קונפליקט גלוי, אבל אחד מהצדדים חש לאורך זמן שהצד השני שאינו מבין אותו או מתעלם ממנו, או שתקופה ארוכה לא ברור לו מה קורה בעולמו הרגשי של הפרטנר, עד כדי תחושת זרות. לעתים קרובות טיפול זוגי ישפר את התקשורת ואת איכותה באופן משמעותי, כזה שיאפשר הקשבה והבנה טובות הרבה יותר על בסיס יומיומי.

 

משהו ללא ספק לקוי, אך לא ברור מה

טיפול זוגי טוב לא רק לפתרון בעיות אלא גם לזיהוין. אם משהו בדינמיקה הזוגית השתנה אך קשה להגדירו – אולי כבר לא חשים בנוח ביחד או שקיים מעין כעס בין בני הזוג שלא ברור מה מקורו - אלה סימנים לכך שמשהו לא בריא מתרחש. משרדו של המטפל הזוגי הוא המקום לברר את העניין ולטפל בו.יש משמו שאתם ממש רוצים שבן הזוג יידע, אך אינכם מצליחים לומר לו

הקליניקה בפני עצמה היא מקום המאפשר מרחב להצפת קשיים שלא קל לדבר עליהם במקום אחר. מטפל מקצועי עם נוכחות תומכת עשוי לאפשר לכם להתגבר על הפחד לומר לבן הזוג את שעל לבכם.לפחות אחד מכם מתפקד באופן לקוי במהלך קונפליקט

האופן שבו בני זוג מתנהלים בקונפליקטים הוא אחד מאמצעי החיזוי לדעת אם הקשר יגיע רחוק. אם אחד מהצדדים ״נסגר״ במהלך ויכוח או הופך נקמן או מתנהג באופן פאסיבי-אגרסיבי, למשל, הדבר אינו תורם לניהול הקונפליקט, אלא רק מחריף את הבעיה.עברתם חוויה הרסנית שמשנה את הדרך בה אתם מתקשרים זה עם זה

לאחר חוויות חיים קשות מאוד, כמו, חלילה, אובדן ילד, או אפילו אבטלה ארוכה, משבר בריאותי או סערה במשפחת המוצא של אחד מבני הזוג, עלול להיווצר נתק ביחסים. טיפול זוגי עשוי לסייע לחיזוק הקשר ולהתמודדות בכלל בזמנים כאלה.אתם תקועים בדפוסים מעגליים רעים

מספר דפוסי ההתנהגות שזוגות מפתחים בחייהם היומיומיים הוא עצום, מהרגלי אכילה ועד לשינה. דפוס לקוי יכול להיות אפילו דבר מה פשוט כמו מקרה שבו אחד מבני הזוג משמש אוזן קשבת לשני בתלונותיו על מקום העבודה, אך נכשל מלהוות אוזן קשבת בעצמו. מדפוסים לקויים כדאי להיפטר בהקדם האפשרי, פן ישתרשו.האינטימיות הרגשית נעלמה או הצטמצמה משמעותית

זו כמעט קלישאה שבני זוג מרגישים שהניצוץ נעלם לאחר יותר מעשור ביחד. לפעמים זו השחיקה של חיי היומיום שמאפילה על אפשרויות החיבור ולעתים רק עניין של סדרי עדיפויות. ואולם, ישנם מקרים שבהם מדובר במשהו עמוק יותר, כאשר שני בני הזוג פשוט מתרחקים לאחר שהשתנו והלכו בדרכים מנוגדות, או למדו לספק את צרכיהם במקומות אחרים.יש בעיה באינטימיות המינית

בעיות מיניות יכולות להיות גם סימפטום וגם גורם לבעיות במערכת היחסים, מה שעשוי לשים אותן במוקד התלונות היומיומיות של בני הזוג.

לעתים השינוי דרסטי, מאינטימיות פיזית בתדירות גבוהה להפסקה כמעט מוחלטת, במקרים אחרים מדובר במשהו הדרגתי יותר.

לפעמים הקונפליקט גלוי יותר, כשאחד הצדדים חש דחוי או מתוסכל או שהמין הופך לכלי מיקוח. כך או כך, מטפל מתאים יכול לסייע לפתור זאת.

 

 

שאלות ותשובות על טיפול זוגי

 

מצאתם את עצמכם מזוהים עם אחד או יותר מהסימנים הללו והחלטתם לפנות לטיפול?

צעד נבון, שמטבע הדברים מעלה שאלות חדשות...

 

אז הנה כמה תשובות אפשריות: 

 

למה יש לצפות בטיפול זוגי?

למרות שכל מטפל שונה מחברו, בפגישה הראשונה הוא יערוך היכרות עמכם ועם הסיטואציה שעל הפרק, ויציב יעדים. יש מטפלים שאף נותנים שיעורי בית לפגישה הבאה.

 

מה אם בן הזוג מסרב להצטרף?

תסריט נפוץ למדי, הוא שבן הזוג מסרב להצטרף לטיפול הזוגי.

ניתן לטפל במצב הזה באמצעות הסבר בהיר ואמיתי, אין צורך באולטימטום שהופך את המאבק למרכז העניין.

שתפו את בן הזוג בתחושות, המחשבות והדאגות שדוחפות אתכם לטיפול, במקום סתם ״להנחית״ עליו את העניין ולהתעקש.

אם בן הזוג עדיין מתעקש, תוכלו לגשת אל הטיפול לבד.

לעתים בן הזוג יתרשם מהשינוי לטובה שתעברו ויחליט להצטרף בכל זאת, או שניתן יהיה להציע לו לפגוש את המטפל הזוגי לבדו. 

 

חשוב לדעת שהמסגרת הקלינית של טיפול זוגי גמישה דיה כדי להתנהל בין קשיים כאלה בהצלחה

 

איך תדעו אם המטפל הזוגי מתאים לכם?

ניתן כמובן לבצע ״סקר שוק״ לפני הפנייה למטפל, אבל האמת היא שלא תדעו את התשובה עד שתשבו מולו ותחושו את החיבור בפועל.

פנייה אלינו, לשיחה טלפונית מכון טמיר, יכולה להועיל:

לקחנו על עצמנו בכל הרצינות את האתגר של פענוח חידת החיבור בין מטפלים למטופלים, סוגיה שלא הושקע בה מספיק עד היום במחקרים על פסיכולוגיה טיפולית. 

 

כמה זמן אמור הטיפול הזוגי להמשך?

תלוי בבני הזוג ובחומרת הבעיות על הפרק.

יש זוגות שעבורם מספר מפגשים יחזירו את הדברים למסלול תקין, אחרים ימשיכו בטיפול לתקופה ממושכת יותר.

מהניסיון שלנו בטיפולים זוגיים בתל אביב, מרבית הזוגות שעברו טיפול מוצלח נפרדים ומנצלים את ההזמנה לפנות שוב למטפל הזוגי (שכבר עברו איתו דרך מוצלחת) למפגשי ייעוץ נקודתיים בהמשך. 

מכל מקום, כדאי להתמיד במפגשים עד שהיעדים יושגו ונבנית תחושה בטוחה דיה שנרכשו הכישורים הנחוצים לנווט את היחסים נכונה.

 

 

שלכם באכפתיות,

המטפלות והמטפלים הזוגיים

בקליניקות העמיתות של

מכון טמיר בצפון תל אביב (צהלה, הצפון הישן ועוד)

 

072-3940004

 

 

 

 

מאמר זה נסקר מקצועית ע״י איתן טמיר, MA, ראש המכון. עריכה אחרונה - 16.2.2020 ☑️

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-72-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2019