חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

תפריט ייעוץ פסיכולוגי

יש פסיכולוגים מומלצים- שפע המלצות מאומתות, מחיר שפוי, בכל הארץ!

דרג פריט זה
(230 הצבעות)

איך מוצאים מטפל טוב ומומלץ ? 

logoteam
בואו לקבל התאמה והמלצות על פסיכולוגים קליניים -
התאמת פסיכותרפיה מדויקת
מתוך רשימת פסיכולוגים מומלצים 
והתחייבות לרמה המקצועית הגבוהה ביותר
והמחיר הנוח ביותר בישראל!

 שיחת הכוונה טלפונית חינם להתאמה של טיפול וייעוץ פסיכולוגי?

דברו איתנו:

1-800-509-809

והתאימו פסיכולוג מדויק וקרוב לבית ממכון טמיר 

איתן טמיר


איך בוחרים פסיכותרפיה עם מטפל מומלץ שמתאים לך?

במאמר קצר ובהיר זה ננסה להבין איך להתקדם בדרך אל ייעוץ פסיכולוגי, טיפול CBT או דינמי, בעלות הגיונית, קרוב למקום מגוריכם, עם איש או אשת מקצוע שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם. אבל לפני כן נגיד מילה טובה. זה חשוב: אם הגעת עד הלום וקיבלת החלטה לצעוד במסלול של שינוי, עשית כבר הרבה מהעבודה בדרך לשיפור המצב ולקבלת עזרה. לרוב האנשים הצעד הזה הוא הכי קשה.

עכשיו בואו נגדיר כבר בשלב זה מהו פסיכולוג טוב: פסיכולוג טוב, או פסיכולוגית טובה, הוא איש מקצוע שיתחבר אליך, שיודע לאן הוא הולך ומה הוא עושה, שיביא בסיום התהליך לתוצאה ברורה של שינוי אישיותי עמיד, שידע איך להתמודד בתבונה עם האמביוולנטיות שלך וקשת רגשותייך במהלך הדרך, שיפרגן לך אם תרצה לצאת להפסקה (שיידע איך לשחרר), שיאמר לך בכנות מהו הכיוון הטיפולי שהוא נוקט בו, שידע להעשיר אותך בתיאוריה כשצריך, בעצות טובות כשצריך, בשתיקה ותסכול כשצריך, ובקיצור, יזהה את מה שאתה צריך ויידע להיות אתך שם. פסיכולוג טוב יוודא שאתה מבין שבטיפול פסיכולוגי אפשר לדבר על הכל, וייתן לך גם להרגיש ככה. שלא יהיה שתקן באופן קיצוני, או פטפטן חסר תקנה. הוא צריך להיות אקטיבי, גם אם אינו אומר הרבה, הוא צריך מצד אחד לשלוט בתהליך, ומצד שני לתת לך להרגיש חופשי לגמרי להתנהל בדרכך המתאימה ובקצב האישי שלך.

מי אמר שקל להיות פסיכולוג?:-)

קדימה לקריאה, איתן טמיר

התאמת מטפל

 בואו נלך עקב בצד אגודל ונענה על ארבע השאלות הכי חשובות בסיפור הזה של בחירת פסיכולוג:

טיפול מוזל או יקר?

 מדינת ישראל מציעה טיפול פסיכולוגי ציבורי בעלות מוזלת לכל אדם הרשום לשירותי הבריאות ממלכתי, או קופת חולים. גם מי שאינו רשום כאזרח יכול למצוא טיפול נפשי דרך עמותות כאלה ואחרות (קראו כאן על עלות של טיפול פסיכולוגי). הנקודה המרכזית היא שעומדת בפניך האפשרות לפנות לקופת החולים שלך ולבקש להיפגש עם איש מקצוע מתחום בריאות הנפש. בשירותי הנפש ניתן לפנות לפסיכותרפיה - כלומר טיפול פסיכולוגי, או לפנות לפסיכיאטר - כלומר טיפול שמשלב ליווי תרופתי. בדרך כלל, ברוב הרשויות בישראל, ניתן לפגוש פסיכותרפיסט תוך פרק זמן קצר יחסית, וודאי כאשר המצב מוגדר כמשברי. מי שמגיש פסיכותרפיה במסגרת קופות החולים הם פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שחתמו על הסדר עם קופות החולים ומוכנים לקבל את לקוחותיהן. לעיתים מדובר באנשי מקצוע טובים, שמקבלים את המטופלים המופנים מקופות החולים בקליניקה הפרטית שלהם. עלות הטיפול מוזלת ואפשרית, אין לה תחרות בעולם הטיפול הפסיכולוגי הפרטי: היא נעה בדרך כלל בין 100 ל-200 ש"ח, תלוי בקופת החולים. הקופה, מצידה, מאפשרת מספר מוגבל של מפגשים אותם היא מסבסדת. אם תרצו להמשיך בטיפול תידרשו לשוב לתשלום הפרטי שגובה המטפל.

היתרון המרכזי של טיפול במסגרת קופות החולים הוא העלות. יתר "העיסקה" עלולה להיתקל לעיתים בבעיות, שלא ייתנו לך להרגיש בטיפול פסיכולוגי נינוח ומאפשר: ביורוקרטיה, רישום, מטפלים עייפים, פקידות מרגיזות, אין הכוונה לבחירת המטפל המתאים, שיח עם מענה קולי, גיהוץ כרטיס קופ"ח בתחילת כל מפגש, מספר מפגשים מוגבל, ואלה רק חלק מהחסרונות הבולטים. ממש כמו בתחומים טיפוליים אחרים, כמו רפואת שיניים, הרפואה הציבורית מציעה את המינימום ולעיתים יש שם הפתעות טובות.
טיפול פסיכולוגי פרטי קיים כאלטרנטיבה למי שמאפשר לעצמו לשלם ולזכות בדרך כלל באיכות טובה יותר. יחד עם זאת, למרות היחס האישי, עלות מפגש נעה בין 350 ל-400 ש"ח לשעה. עבור טיפול פסיכולוגי לילדים או למבוגרים, ישנם מכונים בתל אביב שגובים אפילו 450 ש"ח, בלי שום הצדקה, פשוט כי ככה הם בחרו למתג את עצמם. מעבר לתוקף הנראה של המיתוג אין שם שום יתרון מקצועי אחר עבורך, וזה בדוק. 
זה המקום שמכון טמיר לפסיכותרפיה נוסד. המכון מציע טיפול פסיכולוגי איכותי ביותר, פרטי, בכל הארץ, בעלויות שכל אחד עומד בהן. אנו מציעים בעצם אלטרנטיבה בין הג'ונגל הציבורי לבין האופציה הפרטית שהתרחקה מהיכולות שלנו כציבור. וכל זה בלי להתפשר על הרמה המקצועית. איך זה? אנחנו פשוט עובדים עם חזון חברתי, והאמינו לנו שעדיין מתפרנסים בכבוד.

ממש כמוך, הגיעו אלינו

מאות אנשים שחיפשו פסיכולוג טוב ומומלץ.

הם זכו להיות אנשים מאושרים יותר

והעניקו לנו מתנת פרידה יקרה מפז:

הם ביקשו לספר בכתב

על ההשקעה, על היחס החם של הצוות,

על המקצועיות, המסירות והדיוק,

ובעיקר על השינוי האישי שעברו-

והכל כדי שתוכל להתקשר אלינו בראש שקט

דברו איתנו: 1-800-509-809

קראו והתקשרו: 30 המלצות נבחרות! ► 


לאחר המחאה החברתית, מכון טמיר לפסיכותרפיה הכריז על
מהפכה בייעוץ פסיכולוגי: טיפול פרטי נגיש לכולם.
מאז, כל המציאות של טיפול נפשי פרטי בישראל השתנתה.
רוצים דוגמא בהירה?
במכונים פרטיים מתחרים עובדים
מספר פסיכולוגים קליניים שעובדים גם איתנו.
במכונים המתחרים גובים עבור אותו טיפול בדיוק
450 ש"ח למפגש,
בעוד אצלנו התשלום הוא רק 300 ש"ח.
כן, אנחנו מדברים על אותם מטפלים,
רק בהבדל עצום במחיר
בצוות מכון טמיר לפסיכותרפיה
כ-120 אנשי טיפול,
כולם מטפלים מומחים, מומלצים ומוסמכים בתחומי התמחותם,
אנשים שעובדים קשה ואוהבים מאוד להצליח בטיפולים שהם עושים !
קראו על צוות המכון 

טיפול נפשי מסורתי או חדשני?

 המון ביקורת מוטחת כלפי טיפול פסיכודינמי, ענף שהתפתח מתוך המסורת הפסיכואנליטית של פרויד. אבל אם לומר את הדיעה המקובלת, כפי שרוב הפסיכולוגים רואים אותה, טיפול פסיכולוגי טוב בגישה דינמית מעניק התבוננות מעמיקה ביותר, שאין לה אח ורע בעולם הטיפולי, בהקשרו הרחב ביותר. טיפול דינמי נותן הסתכלות רחבה ומקיפה ביותר על האדם ועל התמודדויותיו. במובן זה, מרבית מהטיפולים הדינמיים של המאה ה- 21 הם טיפולים קצרי מועד, ממוקדים ומוכווני תוצאות ורובם מוכחים כיעילים במחקרים קליניים מבוקרים. אם תצליחו למצוא פסיכולוג שמבין עניין, תפגשו איש מקצוע עם העמקה וחשיבה אנליטית אך עם קומוניקציה בגובה העיניים, כמו שכולנו היינו רוצים לשמוע אצל מאמנת אישית או מדריך בתחום ידע ספציפי. אבל למי שאין מספיק סבלנות (טיפול דינמי נחשב ארוך יחסית), ומתקשה לראות את ההשלכות הילדות המוקדמת על חיינו הבוגרים, מומלץ לבדוק טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, או CBT.


 מה פרויד היה אומר על טיפול CBT? שווה קריאה! ►

מה ההבדלים בין טיפול דינמי ל-CBT? 

איך עובד טיפול CBT לילדים?


 בקצרה, טיפול CBT מתמקד באופן מרכזי המחשבות, בהתנהגות וברגשות, עוסק בהתנסויות בהווה הרבה יותר מבעבר, מוגדר כעבודה צוותית של מטפל ומטופל ובעיקר מבוסס על ממצאים מחקריים אמפיריים, שנבדקו בתנאים קליניים מבוקרים. CBT מתבסס בדרך כלל על פרוטוקולים שבאמצעותם ולאורם עובד המטפל, פרוטוקולים טיפוליים מעשיים שעובדים יפה עם קשיים ספציפיים. שימו לב, חשוב לציין שרוב המטפלים בישראל לא הוכשרו להעביר טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי, כך שכדאי לבדוק את עניין ההסמכה קודם להתחלת התהליך (ישנן מספר תכניות הכשרה שצוברות ניסיון ותאוצה, כמו התכנית לטיפולי CBT בווינגייט בניהול יגאל שרון, או התכניות בתל השומר, בשניידר ועוד). אנשי CBT אדוקים טוענים כי השיטה מתאימה להתמודדות עם כל סוג של בעיה, אבל הקונצנזוס המקצועי הוא כי מומלץ להיעזר ב-CBT כאשר אתם מתמודדים עם סימפטום או אוסף סימפטומים מוגדר, כמו התקפי חרדה, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) או פוביות שונות. להפרעות אישיותיות מעמיקות יותר, כמו חרדת נטישה או ניתוק רגשי, "דיירי קבע" בנפשם של רבים, מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי פסיכודינמי.

new book eitan tamir

פסיכותרפיה עם פסיכולוג או פסיכולוגית?

המחקר לא מעיד על כיוון חד משמעי בנושא העדפה מגדרית של המטפל. לכן, מה שמרגיש לך יותר נוח יהיה כנראה מתאים יותר. יחד עם זאת, צריך לשים לב ולהתעכב על נטיית הלב שמולידה את הבחירה הזו. למשל, אם את מחפשת טיפול פסיכולוגי, וברור לך שזה יהיה עם גבר ולא עם אשה, כדאי לשאול מדוע (לא מומלץ להסתפק בתשובה "אני לא מסתדרת עם נשים.."). ייתכן שתקשורת עם גברים זורמת ונוחה לך יותר, אבל התמודדות במשעולי הטיפול הפסיכולוגי דווקא עם פסיכולוגית עשויה להאיר זוויות ולהעלות למודעות נקודות שיישארו בחשיכה בטיפול עם גבר, ולהיפך. CBT מקנה פחות חשיבות למגדר של המטפל אך בטיפול דינמי, בו העבודה הטיפולית ממוקדת באופן בלתי מבוטל על ציר יחסי ההעברה, יש חשיבות ומשמעות להתפתחות הטיפול לאור הזהות המגדרית של המטפל והמטופל. החשיבה הפסיכודינמית עוסקת רבות בהמשגה מגדרית, גם בגישות עכשוויות, לא רק אצל פרויד. למשל, לאקאן שמדבר על 'חוק האב', או מאן בטיפול דינמי קצר טווח, שמבחין בין 'זמן אמא' ו'זמן אבא'. בעולם של טיפול קבוצתי דינמי, קבוצה טיפולית נתפסת כ'אמא ראשונית', או כרחם, ונבחנים בה כל העת מיתוסים וארכיטיפים המשקפים שחזור פסיכולוגי. המושגים הללו עלולים להישמע לך ארכאיים, אך המציאות הטיפולית מראה שטמונים בהם עומק והבנה חשובים ואפילו קריטיים, להתבוננות מעמיקה בדרך לשינוי טיפולי.

אז פסיכולוג מומלץ עבור מי? סיבכנו את התמונה?

בכל הכנות, על השאלה הזו  אין תשובה חד משמעית במאמר אינטרנטי חד כיווני. מענה אמיתי עבור הפסיכולוג שהכי מתאים לך מחייב מפגש אישי או לכל הפחות שיחה טלפונית עם איש מקצוע. פונים רבים יוצרים עמנו קשר בכדי להתייעץ לגבי בחירת טיפול פסיכולוגי מתאים ואנחנו מנסים לעשות את המיטב כדי לעזור, גם אם התהליך הטיפולי לא מתקיים במכון טמיר לפסיכותרפיה (למשל, ייעוץ והכוונה על פסיכולוגים מומלצים לחברי קופ"ח כללית או מכבי). 

במכון טמיר תוכלו לתאם טיפול פסיכולוגי יעיל, איכותי ומקצועי עם מגוון פסיכולוגים מומלצים, כולל מטפלים במגוון שיטות. טיפול פסיכולוגי אישי ואינטימי יאפשר לכם להתמודד טוב יותר עם קשיי החיים, ללמוד על עצמכם ולהנות יותר מהחיים (שחיים רק פעם אחת). ביחד נתאים עבורכם את שיטת הטיפול שהכי מתאימה לכם, תוך התחייבות לחיסכון משמעותי בעלויות!

1-800-509-809

שלכם תמיד,

צוות מכון טמיר לפסיכותרפיה

פסיכולוגים מומלצים במרכז 

פסיכולוגים מומלצים בי

פסיכולוגים מומלצים בחיפה 

פסיכולוגים מומלצים בדרום

פסיכולוגים מומלצים בכרמיאל ובצפון

פסיכולוגים מומלצים בראשון לציון 

פסיכולוגים מומלצים ברחובות 

פסיכולוגים מומלצים באשדוד

פסיכולוגים מומלצים בפתח תקווה 

פסיכולוגים מומלצים ברעננה וכפר סבא 

פסיכולוגים מומלצים בשרון, חדרה ונתניה

Google

טיפול פסיכולוגי עם פסיכולוגים מומלצים - איך מוצאים פסיכולוג טוב?
Rated 4.85/5 based on 229 reviews

פסיכולוגים מומלצים- איך למצוא פסיכולוג טוב עם המלצות?

יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות(*)
אימות

הקוד שגוי

תגובות

 

תפריט פסיכותרפיה - מובייל

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר - סניפים

סניף תל אביב

רח' יגאל אלון 157
תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il

 

סניף חיפה

רח' ניצנים 5
מרכז הכרמל
חיפה, 3435427