חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

תפריט ייעוץ פסיכולוגי

פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים מומלצים - המלצות בכל הארץ - 2018

דרג פריט זה
(252 הצבעות)
המלצה על פסיכולוג המלצה על פסיכולוג

איך מוצאים פסיכולוגית קלינית מומלצת?

קיבלת החלטה להתחיל טיפול פסיכולוגי ! 

רק שיש בעיה: 

בפסיכולוגיה הקלינית אין גוף ידע מספק שיודע להתאים בין פסיכולוג למטופל...

האפשרויות הן המלצה שתקבלו על פסיכולוג פרטי

או אנ-דנ-דינו עם רשימת פסיכולוגים בשירות הציבורי - מכבי, כללית, מאוחדת ולאומית

 

זה בדיוק מה שאנחנו מנסים לפתור כאן ב-6 השנים האחרונות - 

מתחדשים, לומדים, מודדים, בודקים את עצמנו

והכל במטרה להגיע למצוינות בהתאמה של מטופל למטפל

 

התקשרו עכשיו להכוונה טלפונית - 

 ואנחנו מבטיחים שאפשר לדייק פה:

1-800-509-809

איך בוחרים פסיכותרפיה עם מטפל מומלץ שמתאים לך?

במאמר קצר ובהיר זה ננסה להבין איך להתקדם בדרך אל ייעוץ פסיכולוגי, טיפול CBT או דינמי, בעלות חברתית, קרוב למקום מגוריכם, עם פסיכולוג או פסיכולוגית שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם.

אבל לפני כן נגיד מילה טובה. זה חשוב:

אם הגעת עד הלום וקיבלת החלטה לצעוד במסלול של שינוי, עשית כבר הרבה מהעבודה בדרך לשיפור המצב ולקבלת עזרה. לרוב האנשים השלב הזה הכי קשה.

 

עכשיו, בואו נגדיר כבר בשלב זה מהו פסיכולוג טוב:

פסיכולוג טוב, או פסיכולוגית טובה, הוא פסיכותרפיסט שיתחבר אליך, שיידע לאן הוא הולך ומה הוא עושה, שיביא בסיום התהליך לתוצאה ברורה של שינוי אישיותי עמיד, שיידע איך להתמודד בתבונה עם ההתלבטויות שלך וקשת רגשותייך במהלך הדרך, שיידע לשחרר כשתרצה לסיים, שיאמר לך במדויק מה הכיוון הטיפולי שהוא נוקט בו, שידע להעשיר אותך בתיאוריה כשצריך, בעצות טובות כשצריך, בשתיקה ותסכול כשצריך, במילה טובה כשצריך,  ובקיצור, שיידע להיות אתך שם. פסיכולוג טוב יוודא שאתה מבין שבטיפול פסיכולוגי אפשר לדבר על הכל, וייתן לך גם להרגיש ככה, שלא יהיה שתקן באופן קיצוני, או פטפטן חסר תקנה. שיהיה אקטיבי, ומצד שני שייתן לך להרגיש חופשי לגמרי להתנהל בדרך ובקצב שלך.

מי אמר שקל להיות פסיכולוג?:-)

קדימה לקריאה, איתן טמיר

 

התאמת מטפל

 

בואו נלך עקב בצד אגודל ונענה על ארבע השאלות הכי חשובות בסיפור של בחירת פסיכולוג קליני: 

טיפול מוזל או יקר?

 מדינת ישראל מציעה טיפול פסיכולוגי ציבורי בעלות מוזלת לכל אדם הרשום לשירותי הבריאות ממלכתי, או קופת חולים. גם מי שאינו רשום כאזרח יכול למצוא טיפול נפשי דרך עמותות כאלה ואחרות (קראו כאן על עלות של טיפול פסיכולוגי). הנקודה המרכזית היא שעומדת בפניך האפשרות לפנות לקופת חולים ולבקש להיפגש עם איש מקצוע מתחום בריאות הנפש. בשירותי הנפש ניתן לפנות לפסיכותרפיה - כלומר טיפול נפשי, או לפנות לפסיכיאטר - כלומר טיפול שמשלב ליווי תרופתי. בדרך כלל, ברוב הרשויות בישראל, ניתן לפגוש פסיכולוגית קלינית תוך פרק זמן קצר יחסית, ודאי כאשר המצב מוגדר כמשברי.

מי שמגיש פסיכותרפיה במסגרת קופות החולים הם פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שחתמו על הסדר עם הקופות ומוכנים לקבל את לקוחותיהן. לרוב מדובר באנשי מקצוע טובים, פסיכולוגים ועו"סים קליניים שמקבלים את המטופלים המופנים מקופות החולים בקליניקה הפרטית. עלות הטיפול מוזלת ואפשרית, אין לה תחרות בעולם הטיפול הפסיכולוגי הפרטי: היא נעה בדרך כלל בין 100 ל-200 ש"ח, תלוי בקופת החולים. הקופה, מצידה, מאפשרת מספר מוגבל של מפגשים אותם היא מסבסדת. אם תרצו להמשיך בטיפול פסיכולוגי תידרשו לשוב לתשלום הפרטי שגובה המטפל.

היתרון המרכזי של טיפול במסגרת קופות החולים הוא העלות. לגבי השאר, אתם יודעים, צריך מזל: ביורוקרטיה, רישום, מטפלים עייפים, פקידות מרגיזות, אין הכוונה לבחירת המטפל המתאים, רשומות רפואיות, גיהוץ כרטיס של הקופה בכל מפגש, מספר מפגשים מוגבל, ואלה רק חלק מהחסרונות הבולטים. כמו בתחומי טיפול אחרים, רפואת שיניים נניח, הרפואה הציבורית מציעה את המינימום ולפעמים יש הפתעות טובות.

טיפול פסיכולוגי פרטי קיים כאלטרנטיבה למי שמאפשר לעצמו לשלם ולזכות בדרך כלל באיכות טובה יותר. יחד עם זאת, למרות היחס האישי, עלות מפגש נעה בין 400 ל-500 ש"ח לשעה עבור טיפול פסיכולוגי לילדים , בני נוער או מבוגרים. 

זה הצורך עליו מכון טמיר עונה. ובהצלחה, יש לומר. 

מכון טמיר מציע טיפול פסיכולוגי ופסיכותרפיה איכותיים ביותר - טיפול פרטי, בכל הארץ, בעלויות שאפשר לעמוד בה- אלטרנטיבה בין הבלבול הציבורי לבין טיפול פרטי שהתרחק מהיכולות הכלכליות שלנו כציבור. וכל זה בלי להתפשר על הרמה המקצועית. איך זה? אנחנו פשוט עובדים עם חזון חברתי, ועדיין מתפרנסים בכבוד.

בצוות מכון טמיר לפסיכותרפיה בתל אביב 35 אנשי מקצוע מנוסים
בארץ פעילים 150 אנשי טיפול בקליניקות העמיתות - 
כולם פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומחים, מומלצים ומוסמכים,
אנשים שעובדים קשה ואוהבים מאוד להצליח בטיפולים שהם עושים !
 
קראו על צוות המכון 

טיפול נפשי מסורתי או חדשני?

 המון ביקורת מוטחת כלפי טיפול פסיכודינמי, ענף שהתפתח מתוך המסורת הפסיכואנליטית של פרויד. אבל אם לומר את הדיעה המקובלת, כפי שרוב הפסיכולוגים רואים אותה, טיפול פסיכולוגי טוב בגישה דינמית מעניק התבוננות מעמיקה ביותר, שאין לה אח ורע בעולם הטיפולי, בהקשרו הרחב ביותר. טיפול דינמי נותן הסתכלות רחבה ומקיפה ביותר על האדם ועל התמודדויותיו. במובן זה, מרבית מהטיפולים הדינמיים של המאה ה- 21 הם טיפולים קצרי מועד, ממוקדים ומוכווני תוצאות ורובם מוכחים כיעילים במחקרים קליניים מבוקרים. אם תצליחו למצוא פסיכולוג שמבין עניין, תפגשו איש מקצוע עם העמקה וחשיבה אנליטית אך עם קומוניקציה בגובה העיניים, כמו שכולנו היינו רוצים לשמוע אצל מאמנת אישית או מדריך בתחום ידע ספציפי. אבל למי שאין מספיק סבלנות (טיפול דינמי נחשב ארוך יחסית), ומתקשה לראות את ההשלכות הילדות המוקדמת על חיינו הבוגרים, מומלץ לבדוק טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, או CBT.


מה ההבדלים בין טיפול דינמי ל-CBT? 

איך עובד טיפול CBT לילדים?


 בקצרה, טיפול CBT מתמקד באופן מרכזי המחשבות, בהתנהגות וברגשות, עוסק בהתנסויות בהווה הרבה יותר מבעבר, מוגדר כעבודה צוותית של מטפל ומטופל ובעיקר מבוסס על ממצאים מחקריים אמפיריים, שנבדקו בתנאים קליניים מבוקרים. CBT מתבסס בדרך כלל על פרוטוקולים שבאמצעותם ולאורם עובד המטפל, פרוטוקולים טיפוליים מעשיים שעובדים יפה עם קשיים ספציפיים. שימו לב, חשוב לציין שרוב המטפלים בישראל לא הוכשרו להעביר טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי, כך שכדאי לבדוק את עניין ההסמכה קודם להתחלת התהליך (ישנן מספר תכניות הכשרה שצוברות ניסיון ותאוצה, כמו התכנית לטיפולי CBT בווינגייט בניהול יגאל שרון, או התכניות בתל השומר, בשניידר ועוד). אנשי CBT אדוקים טוענים כי השיטה מתאימה להתמודדות עם כל סוג של בעיה, אבל הקונצנזוס המקצועי הוא כי מומלץ להיעזר ב-CBT כאשר אתם מתמודדים עם סימפטום או אוסף סימפטומים מוגדר, כמו התקפי חרדה, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) או פוביות שונות. להפרעות אישיותיות מעמיקות יותר, כמו חרדת נטישה או ניתוק רגשי, "דיירי קבע" בנפשם של רבים, מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי פסיכודינמי.

new book eitan tamir

פסיכותרפיה עם מטפל או מטפלת?

המחקר לא מעיד על כיוון חד משמעי בנושא העדפה מגדרית של המטפל. לכן, מה שמרגיש לך יותר נוח יהיה כנראה מתאים יותר. יחד עם זאת, צריך לשים לב ולהתעכב על נטיית הלב שמולידה את הבחירה הזו. למשל, אם את מחפשת טיפול פסיכולוגי, וברור לך שזה יהיה עם גבר ולא עם אשה, כדאי לשאול מדוע (לא מומלץ להסתפק בתשובה "אני לא מסתדרת עם נשים.."). ייתכן שתקשורת עם גברים זורמת ונוחה לך יותר, אבל התמודדות במשעולי הטיפול הפסיכולוגי דווקא עם פסיכולוגית עשויה להאיר זוויות ולהעלות למודעות נקודות שיישארו בחשיכה בטיפול עם גבר, ולהיפך. CBT מקנה פחות חשיבות למגדר של המטפל אך בטיפול דינמי, בו העבודה הטיפולית ממוקדת באופן בלתי מבוטל על ציר יחסי ההעברה, יש חשיבות ומשמעות להתפתחות הטיפול לאור הזהות המגדרית של המטפל והמטופל. החשיבה הפסיכודינמית עוסקת רבות בהמשגה מגדרית, גם בגישות עכשוויות, לא רק אצל פרויד. למשל, לאקאן שמדבר על 'חוק האב', או מאן בטיפול דינמי קצר טווח, שמבחין בין 'זמן אמא' ו'זמן אבא'. בעולם של טיפול קבוצתי דינמי, קבוצה טיפולית נתפסת כ'אמא ראשונית', או כרחם, ונבחנים בה כל העת מיתוסים וארכיטיפים המשקפים שחזור פסיכולוגי. המושגים הללו עלולים להישמע לך ארכאיים, אך המציאות הטיפולית מראה שטמונים בהם עומק והבנה חשובים ואפילו קריטיים, להתבוננות מעמיקה בדרך לשינוי טיפולי.

אז פסיכותרפיה מומלצת עבור מי? סיבכנו את התמונה?

בכל הכנות, על השאלה הזו  אין תשובה חד משמעית במאמר אינטרנטי חד כיווני. מענה אמיתי עבור הפסיכולוג שהכי מתאים לך מחייב מפגש אישי או לכל הפחות שיחה טלפונית עם איש מקצוע. פונים רבים יוצרים עמנו קשר בכדי להתייעץ לגבי בחירת טיפול פסיכולוגי מתאים ואנחנו מנסים לעשות את המיטב כדי לעזור, גם אם התהליך הטיפולי לא מתקיים במכון טמיר לפסיכותרפיה (למשל, ייעוץ והכוונה על פסיכולוגים מומלצים לחברי קופ"ח כללית או מכבי). 

במכון טמיר תוכלו לתאם טיפול פסיכותרפויטי יעיל, איכותי ומקצועי עם מגוון מטפלים מומלצים, כולל מטפלים במגוון שיטות,

פסיכותרפיה אישית ואינטימית תאפשר לכם להתמודד טוב יותר עם קשיי החיים, ללמוד על עצמכם ולהנות יותר מהחיים (שחיים רק פעם אחת).

ביחד נתאים עבורכם את שיטת הטיפול שהכי מתאימה לכם, תוך התחייבות לחיסכון משמעותי בעלויות!

1-800-509-809

שלכם תמיד,

צוות מכון טמיר לפסיכותרפיה

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים במרכז

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בירושלים

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בחיפה והקריות 

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בבאר שבע והדרום

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בכרמיאל ובצפון

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בראשון לציון 

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים ברחובות 

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים באשדוד

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בפתח תקווה 

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים ברעננה וכפר סבא 

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים בשרון, חדרה ונתניה

פסיכולוגים ומטפלים מומלצים במודיעין, רעות ומכבים

אנחנו גם בחולון, רמת גן, בת ים, גבעתיים, הרצליה, עמק חפר, נתניה, בינימינה, חדרה, אשקלון ובגליל. 

 

 

 

Google

טיפול פסיכולוגי עם פסיכולוגים מומלצים - איך מוצאים פסיכולוג טוב?
Rated 4.85/5 based on 252 reviews

פסיכולוגים מומלצים- איך למצוא פסיכולוג טוב עם המלצות?

יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

תגובות

 

תפריט פסיכותרפיה - מובייל

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il