מטפלי CBT מומלצים ברעננה, כפר סבא, הרצליה ורמת השרון

דרג פריט זה
(12 הצבעות)
מטפל CBT מומלץ ברעננה מטפל CBT מומלץ ברעננה

 

מטפלי CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי) מומלצים

ברעננה, הוד השרון, כפר סבא והרצליה

 

 

CBT Cognitive Behavioral Therapy

 

טיפול קוגניטיבי CBT הוכח באלפי מחקרים קליניים מבוקרים כטיפול פסיכותרפי אפקטיבי, מבוסס ראיות, שעובד ופותר קשיים נפשיים. פסיכולוג, או מטפל CBT מוסמך, שעובד בגישה קוגניטיבית התנהגותית חייב לעבור הכשרה ייעודית בלימודי טיפול CBT.

טיפול cbt נבדל משיטות טיפולאחרות בכך שהוא מדגיש את השילוב בין קוגניציה (חשיבה), פעולה והתנהגות, תוך התייחסות לשיפוט, קבלת החלטות, ניתוח וביצוע. זוהי שיטת טיפול חדה,ישירה ומגוונת העוסקת במחשבות, לפחות באותה מידה שבה היא עוסקת ברגש. הנחת הבסיס היא שקוגניציה, רגשות והתנהגויות נמצאים באינטראקציה הדדית מתמדת ביחסים של סיבה ותוצאה. 

 

איך עובד מטפל CBT?

פסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT) נחשבת לטיפול קצר מועד. משך הזמן הממוצע של טיפול CBT נמשך לרוב כ-12-16 מפגשים, אך ייתכנו הבדלים לכאן ולכאן. 

יתרונה המרכזי של CBT הוא בליווי והמעקב המחקריים אחר כל אחת מטכניקות ההתערבות. בתחילת הדרך, בשנות ה-70, היא נמצאה כאחת משיטות הטיפול הקליניות היעילות ביותר להתמודדות עם חרדה ודיכאון

לאורך עשרות שנות הפרקטיקה שרכשו מטפלי CBT פותחו גרסאות מותאמות לטיפול בהפרעות נפשיות שונות ומגוונות: הפרעה טורדנית כפייתיתPTSDקשיים בוויסות הרגשיהתמכרויות, בעיות ביחסים בין-אישיים ועוד.

בתחילת שנות ה-2000 הפציע הגל החדש בטיפולי CBT - שיטות טיפול מבוססות ראיות המדגישות היבטים של קבלה ושינוי. אחת מהן היא תרפיה באמצעות קבלה ומחויבות (ACT), שיטת פסיכותרפיה המתמקדת בלימוד, רכישה ותרגול מיינדפולנס, לצד הנחיות והכוונה לגבי דרכי שינוי מוכחות. שיטה זו מעודדת את המטופל לחוות ולהישאר ברגע, תוך חידוד הערכים האישיים ומשמעותם בחייו.

המטפל הקוגניטיבי התנהגותי מזהה את הקושי עמו מגיע המטופל ויחד הם מגדירים את מטרות התהליך הטיפולי. הטיפול מלמד את המטופל לזהות את המחשבות האוטומטיות מעוררות החרדה או שוכנות בבסיס הדיכאון, ולמתן אותן תוך למידת מיומנויות התנהגויותיות מעשיות שישרתו אותו לאורך הדרך עם סיום התהליך הטיפולי. ברוב המקרים מורגשת הקלה כבר לאחר 4-6 מפגשים.

מוזמנים להתקשר לשיחת הכוונה טלפונית
 
למטפלי CBT בקליניקות העמיתות
 
  של מכון טמיר ברעננה, כפר סבא, הרצליה והאזור. 
בואו נשקול יחדיו את הדרך המתאימה
והמדויקת ביותר:
1-800-509-809
ונעבור את זה יחד!  
צוות מכון טמיר
 
ומטפלי ה-CBT בקליניקות העמיתות בשרון
 
 

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il