מטפלים מומחים לטיפול בפגיעה מינית בהוד השרון (2024)

 

תקיפה והתעללות מינית היא חוויה טראומטית שעלולה להשאיר צלקות פסיכולוגיות ארוכות טווח. השלכותיה של אלימות מינית עלולות להשפיע על כל היבטי חייו של אדם ולהקשות על ההתמודדות עם חיי היומיום. פנייה לטיפול יכולה להיות צעד מכריע לקראת ריפוי והחלמה, אך עבור נפגעים רבים, תהליך הפנייה לטיפול מלא במכשולים ואתגרים.

 

אחד האתגרים העיקריים העומדים בפני נפגעי התעללות ותקיפה מינית הוא הסטיגמה שאופפת לעתים קרובות חוויות אלו. אנשים רבים שנפלו קורבן לאלימות מינית חשים בושה ומבוכה, אשר עשויים למנוע מהם לפנות לעזרה הדרושה להם. בנוסף, הפחד שיאשימו אותם או שלא יאמינו להם יכול להיות גם מחסום עיקרי בפנייה לטיפול.

 

שירה ברקאי MSW פסיכותרפיסטית בגישה דינמית בהוד השרון

שירה ברקאי, MSW, מטפלת בפגיעה מינית, מכון טמיר בהוד השרון

 

אתגר נפוץ נוסף שעומד בפני הנפגעים הוא הפחד לחוות מחדש את החוויה הטראומטית. עבור רבים, רק המחשבה לדבר על ההתעללות מציפה מדי ויכולה לעורר תחושות של חרדה ופאניקה. פחד זה עלול גם למנוע מנפגעים לפנות לטיפול ולתמיכה שהם צריכים כדי להחלים.

 

הקשיים של פנייה לטיפול בקרב מתבגרים או בוגרים צעירים לרוב נובעים מחוסר גישה למשאבים וגורמי תמיכה. נפגעים צעירים עשויים להסס לפנות לטיפול כי הם מרגישים שאף אחד לא יבין מה עובר עליהם. ובנוסף לכך, עשויים גם לחוש בושה או מבוכה כלפי מה שעבר עליהם ואינם ששים לחלוק את הסיפור שלהם עם אדם זר.

 

למרות האתגרים הללו, פנייה לטיפול יכולה להיות צעד חשוב לקראת ריפוי והחלמה עבור נפגעי אלימות מינית. במכון טמיר לפסיכותרפיה אנו מבינים את האופי המורכב והרגיש של פניות המגיעות בעקבות התעללות ותקיפה מינית, ואנו מחויבים לספק סביבה בטוחה ותומכת למטופלינו.

 

אנו מתמחים בטיפול בטראומה מורכבת, לרבות התעללות מינית וגילוי עריות. המטפלים שלנו בעלי הכשרה מקצועית בהבנת הצרכים והחוויות הייחודיים של נפגעים, ומשתמשים במגוון גישות טיפוליות מבוססות ראיות כדי לסייע למטופלים להתגבר על הטראומה שלהם ולהחלים. טיפולים אלו יכולים לכלול בין היתר טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול בחשיפה וטיפול ממוקד טראומה.

 

בטיפול, אנו עובדים עם המטופלים שלנו כדי לעזור להם להבין את החוויות שלהם ולפתח אסטרטגיות וכלים כדי להתמודד עם הסימפטומים שלהם. אנו גם עוזרים למטופלים שלנו לזהות ולטפל בכל דפוסי חשיבה או התנהגויות שליליות שעשויות למנוע מהם להתקדם בחייהם.

 

אחד המרכיבים המרכזיים בגישת הטיפול שלנו הוא הדגש שאנו שמים על טיפול פרטני. אנו מבינים שהחוויה של כל נפגע או נפגעת היא ייחודית, ואנו עובדים עם כל מטופל על מנת לפתח תכנית טיפול מותאמת אישית העונה על הצרכים והמטרות הספציפיות שלו. גישה מותאמת אישית זו עוזרת למטופלים שלנו להרגיש ששומעים ומבינים אותם, והיא מאפשרת להם להתקדם משמעותית במסע הריפוי שלהם.

 

לסיכום, פנייה לטיפול יכולה להיות תהליך מאתגר עבור נפגעי התעללות ותקיפה מינית, אך זהו צעד מכריע לקראת ריפוי והחלמה.

במכון טמיר בהוד השרון, אנו מחויבים לספק סביבה בטוחה ותומכת למטופלינו ולעזור להם להתגבר על האתגרים העומדים בפניהם בזמן שהם פועלים לריפוי הטראומה שלהם.

אם אתה או מישהו שיקר לך הוא נפגע של אלימות מינית, אנא אל תהססו לפנות אלינו. אנחנו כאן כדי לעזור.

 

אם אתם נכונים ומוכנים לעשות את הצעד הראשון לקראת ריפוי והחלמה, פנו עוד היום למכון טמיר בהוד השרון.

 

 

 

בואו נדבר על הדברים

החשובים באמת 

 

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

  

 

קראו המלצות מאומתות של

לקוחות ועמיתים על מטפלי/ות מכון טמיר

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024