פסיכולוגים מומלצים במודיעין, מכבים, רעות - מכון טמיר בפעולה!

דרג פריט זה
(42 הצבעות)
המלצות על פסיכולוגים ומטפלי CBT במודיעין, רעות ומכבים המלצות על פסיכולוגים ומטפלי CBT במודיעין, רעות ומכבים

פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים מומלצים במודיעין, מכבים, רעות

לילדים, בני נוער ומבוגרים

 

CLINICAL PSYCHOLOGISTS IN MODIIN

 

 

 

מבחינתנו כל אדם הוא עולם בפני עצמו

 

וחשוב להכיר ולהתחבר לעולמו של כל מטופל ומטופל

 

רצינו להבין האם יש מאפיינים המייחדים את הפונים לטיפול באזור מודיעין והסביבה

 

ולכן פניתי למטפלי הקליניקות העמיתות של מכון טמיר באזור מודיעין ושאלתי אותם

 

 

 

מור צח,

מתאמת טיפול

ומרכזת את פעילות הקליניקות העמיתות

בראשון לציון וברחובות

 

 

 

רגע, חשוב לדעת איפה אנחנו:

אנחנו גאים לציין, כי החל מ-2018, מכון טמיר מוכר על ידי מועצת הפסיכולוגים

כמוסד שמכשיר פסיכולוגים בתל אביב בתהליך התמחות קלינית ותעסוקתית

 

Clinical Psychologists Tel Aviv

 

מה המאפיינים של הפונים לטיפול באזור מודיעין והסביבה?

אחת המטפלות, תושבת מודיעין כבר 20 שנה, הגדירה את מאפייני הפונים כתואמים את מאפייני האוכלוסייה: התושבים ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, מודעות גבוהה יחסית לטיפול, גילאים מגוונים והרבה שאלות הקשורות למתח בין משפחה לקריירה.

 

מספר מטפלים ענו שבמודיעין יש מודעות גבוהה לטיפול פסיכולוגי, אנשים מכירים גישות שונות ויש בידיהם את היכולת לברר, לחפש ולמצוא את הטיפול המתאים עבורם.

 

הם סיפרו שאנשים רבים במודיעין פונים לרוב סביב בעיה מאוד ספציפית שמפריעה להם ופוגעת באיכות חייהם. הפונים מחפשים מענה ממוקד ולעיתים, תוך כדי הטיפול עולים קשיים נוספים שהיו פחות משמעותיים עבורם, אך תוך כדי הטיפול מקבלים משמעות חדשה (היו מקרים שהמטופל השיג את המטרה שלשמה הגיע לטיפול, כגון חרדה חברתית, חרדת קהל, כאב כרוני או התערבות בשעת משבר ואז התפנה לטפל בנושאים אחרים שהיו פחות נגישים עבורו).

 

יותר ממטפל אחד סיפר שאוכלוסיית מודיעין היא בעיקרה אוכלוסיה של אקדמאים ובעלי מקצועות חופשיים וכי לצדה קיימת אוכלוסיית תושבים צעירה גדולה הכוללת בני נוער ומבוגרים צעירים, סטודנטים, לפני ואחרי צבא, לאחר שסיימו את המסגרות החינוכיות והמובנות ומתקשים למצוא את דרכם בעולם. אבל לא רק, במודיעין קיימת פעילות עניפה של גברים ונשים מהגיל השלישי, שמקיימים פעילות קהילתית במסגרת מיזם מפג״ש.

 

אחד המטפלים סיפר שהוא פוגש לא מעט מקרים של קשיים חברתיים וחרדות חברתיות וששאלת המעמד החברתי עולה אצלם ביתר שאת.  

 

אחת המטפלות סיפרה שהיא שמה לב שרוב הפונים אליה במודיעין הם  גברים, כנראה בגלל שהם מתחברים יותר לטיפול ממוקד והיא, מטפלת קוגניטיבית התנהגותית במודיעין, מתמחה בטיפולים פסיכותרפיים קצרי מועד וממוקדים.

 

מטפלת אחרת שיתפה כי דווקא רוב הפניות לטיפול שהיא מקבלת במודיעין מגיעות דרך הורים, המבקשים הדרכת הורים או טיפול פסיכולוגי בילד (לאורך שנות ההתפתחות והגדילה של ילדים צצים משברים וקשיים הקשורים לגדילה, למעבר בין שלבים התפתחותיים שונים, כמו גם למעבר בין מסגרות חינוכיות. לעתים המצוקות מתעוררות כתגובה למשברים או שינויים במסגרת המשפחתית, כמו גירושין, מחלה או פטירה של אדם אהוב).

 

 

אז מי המטפלים שלנו בקליניקות העמיתות של מכון טמיר במודיעין?

ד"ר אריה לזר

 

"אני אדם של גיוון וגישור.

 

מבחינה אישית – גדלתי בארצות הברית עד סיום התיכון ואז עליתי ארצה ונהיתי ישראלי (אף התגייסתי לשריון כעבור 11 חודש בארץ!), ואני משתדל לקחת את הדברים הטובים מהתרבות האמריקאית ולשלב אותם בחיים שלי בישראל. אני אדם דתי אבל כל שנותיי עבדתי בסביבות כלליות עם עמיתים קרובים חילוניים. 

 

מבחינה מקצועית – צמחתי כפסיכולוג תעסוקתי בצה"ל ועסקתי לא מעט שנים בתחום המיון וההערכה, אחר כך התמקדתי באקדמיה ובמחקר (הפסיכולוגיה של הדת והרוחניות), ואילו בשנים האחרונות עשיתי הסבה לתחום הטיפול בגישת ה – CBT בהיבט של קריירה וחיי עבודה.

 

המקצועיות שלי בתחום ה – CBT תורמת למחקר שלי; הניסיון שלי במיון והערכה תורם לתחום הטיפול; הגישה המחקרית נותנת את אותותיה הן בתחום הטיפול והן בתחום המיון.

 

גם בתחום המחקר אני משתדל לגשר בין תחומים – למשל, לאחרונה פרסמתי בכתבי עת אקדמיים מחקרים המשלבים תחום הדתיות עם תחום המיניות.

 

לדוגמא: מחקר אחד עסק בקשר בין שביעות רצון מיני לבין שביעות רצון זוגי והאם הקשר בין שניהם שונה בקרב דתיים בהשוואה לחילוניים.

 

מחקר אחר עסק בתרומה של תקשורת זוגית פתוחה – כללית ומינית – לשביעות רצון מיני וזוגי ושוב בדגש על הבדלים בין דתיים וחילוניים.

 

 

CBT Cognitive Behavioral Therapy

נשמע מעניין, תוכל להרחיב?

 

מחקר אחד התמקד בסוגים שונים של תקשורת זוגית:

מחקרים רבים מלמדים כי תקשורת זוגית טובה קשורה לקשר זוגי טוב ומשביעת רצון מהקשר.

 

במחקר זה בדקתי את הקשר בין שני סוגים של תקשורת זוגית – תקשורת מינית ותקשורת כללית – לבין שביעות רצון מהקשר הזוגי ושביעות רצון מהמיניות בקשר.

באופן לא מפתיע, על סמך מדגם של 342 נשים נשואות, מצאתי שהן התקשורת הזוגית הכללית והן התקשורת הזוגית המינית קשורות לשביעות רצון זוגי ומיני.

 

גם באופן לא מפתיע, מצאתי שתקשורת זוגית מינית קשורה יותר לשביעות רצון מיני מאשר לשביעות רצון זוגי, וכן להיפך לגבי תקשורת זוגית כללית. אבל מה שכן היה מיוחד במחקר, מצאתי שהקשר בין תקשורת זוגית ומינית עם שביעות רצון זוגי היה יותר חזק בקרב נשים פחות דתיות בהשוואה לנשים יותר דתיות. לעומת זאת, הקשר של שני סוגי התקשורת עם שביעות רצון מיני היה בעצמה זהה הן עבור הנשים הדתיות והן עבור הנשים החילוניות.  

מחקר אחר התמקד בקשר בין שביעות רצון מיני לבין שביעות רצון זוגי. מחקרים רבים מראים שיש קשר חזק בין שני סוגי שביעות הרצון. מרבית החוקרים רואים שביעות רצון מיני כגורם שתורם לשביעות הרצון הזוגי ואילו חוקרים אחרים טוענים שזוגיות טובה מאפשרת מיניות מספקת. בכל אופן, במחקר זה מצאתי שהקשר הצפוי בין שביעות רצון מיני לבין שביעות רצון זוגי היה יותר חזק בקרב נשים חילוניות השוואה לנשים דתיות. אבל כאשר לקחתי בחשבון משך הקשר הזוגי, מצאתי שבקרב הנשים הדתיות, הקשר בין שביעות רצון מיני וזוגי התחזק מעבר לשנות הנישואים ואילו בקרב הנשים החילוניות הקשר הזה נותר יציב במהלך השנים.

מבלי להיכנס לפרטי פרטים, אני חושב ששני המחקרים מדגימים איך גישות שונות למיניות משפיעות על היבטים שונים שך שביעות רצון מיני וזוגי וכי קשרים אלו מורכבים מאד.

 

 

אלי הלמן

שמי אלי הלמן, אני עו"ס קליני בהכשרתי ומטפל בCBT , כיום אני עובד כשכיר במרפאה המתמחה בהפרעת קשב וריכוז השייכת לקופ"ח כללית ובקליניקה פרטית במודיעין (וכן פתח תקווה וירושלים ). בנוסף אני מטפל בנפגעי טראומה במרכז טיפולי בירושלים. תחומי ההתמחות שלי הם טיפול בטראומה וחרדה, OCD , והפרעות קשב למבוגרים . למדתי לא מזמן קורס מיינדפולנס ואני עושה בכלי זה שימוש רב בטיפול וגם "בשימוש עצמי" ומוצא בו יתרונות רבים. כמו כן למדתי EMDR ואני משתמש בכלי זה בעת הצורך .

 

OCD

תוכל לספר קצת על טיפול בהפרעות קשב בקרב מבוגרים?

הפרעת קשב לעיתים קרובות נתפסת כהפרעה הנוגעת לילדים בלבד אולם במציאות אותם ילדים שלא טופלו גדלים להיות מבוגרים הנתקלים בקשיים שונים עקב קשיי הקשב שלהם, הטיפול המומלץ על פי רוב הוא טיפול תרופתי ועם זאת פעמים רבות על מנת לעבוד על הרגלי עבודה לא טובים ואף קשיים בדימוי עצמי הנובעים מההפרעה יש צורך בטיפול המכוון לכך. אני מציע טיפול CBT המכוון להפרעת הקשב כאשר המטרה בניגוד לטיפול בחרדה היא אינה לסלק את הבעיה (מה שבלתי אפשרי כי הבסיס הוא ביולוגי) אלא ללמוד דרכי התמודדות יעילים יותר. אני בעל ניסיון רב בתחום זה, תחום שלענ"ד פחות מוכר למטפלים וראוי להעמקה.

 

tali hochman frenkel

טלי הוכמן פרנקל

אני פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת בקליניקה עמיתה של מכון טמיר במודיעין.

למדתי באוניברסיטה העברית בירושלים, תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר.

בהמשך התמחיתי בעבודה עם מתבגרים ועם מבוגרים במסגרות שונות, כולל בעבודה עם מטופלים בעלי הפרעות קשות במסגרות פסיכיאטריות.

לאחר ההתמחות עבדתי במכון תל”ם בקיבוץ גבעת ברנר, שם טיפלתי בילדים.

במסגרת עבודת התזה שלי חקרתי את תהליך גיבוש הזהות המקצועית של מטפלים.

לשם המחקר ראיינתי מטפלים בשלבים שונים של תהליך ההכשרה ועל סמך ראיונות עומק וגיבשתי מספר תמות שמאפיינות את התהליך שבו מטפלים בונים לעצמם זהות מקצועית, ובוחרים בחירות כמו: איזה מטפל/ת אני רוצה להיות,  עם אילו מטופלים אני רוצה לעבוד, ובאיזו גישה טיפולית. באשר לתהליך הפרטי של גיבוש זהותי המקצועית - הוכשרתי בעיקר בגישות דינמיות וקלאסיות, המתמקדות ביחסי אובייקט מוקדמים.

אני מאמינה שסימפטומים נפשיים, דוגמת דיכאון, הפרעות חרדה והפרעות אכילה, משקפים קונפליקטים פנימיים שאינם מודעים, ואשר מקורם ביחסים המוקדמים שלנו עם דמויות בסביבתנו. על כן דרך העבודה העיקרית שאני מאמינה בה היא לחתור להגיע עם המטופל/ת להבנה של דפוסים המאפיינים את מערכות היחסים בינו/ה לבין הסביבה, הן המוקדמת  והן העכשווית. זאת מתוך האמונה שהבנת המקור לקשיים מגביר את רמת דרגות החופש ומקנה אפשרות בחירה האם להמשיך לפעול באותו הדפוס או לשנות אותו באופן שיהיה  יעיל יותר בעתיד. בנוסף לעבודתי בקליניקה הפרטית אני לומדת כיום לימודים גבוהים בבית הספר לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית. לצד זאת, במהלך השנים התנסיתי גם בעבודה בשיטות קוגניטיביות-התנהגותיות (מעולם ה- CBT).

בעבודתי בקליניקה אני משלבת על פי הצורך בין עבודה בשיטה הדינמית לבין עבודה ממוקדת המסתמכת על כלים אלו וכן בשילוב טכניקות מעולם המיינדפולנס. במפגש הראשוני שלי עם מטופלים הפונים לקבל טיפול נפשי, אני מבררת עם המטופל/ת את סיבת הפנייה, את הסימפטומים ואת מקור המצוקה עמה הם מגיעים. לאחר שאני מקבלת תמונה ראשונית אני מקיימת עם הפונה שיחה של תיאום ציפיות ויחד אנחנו מגבשים תכנית טיפולית שתהלום את הציפיות והצרכים איתם הפונה מגיע/ה, כמו גם את הזווית המקצועית שלי.

הילה אבידב

אני עו"ס קלינית ומטפלת בפסיכותרפיה התנהגותית- קוגניטיבית.

 

בקליניקה אני מטפלת במגוון הפרעות חרדה, OCD, מצבי משבר, דיכאון והדרכת הורים.

Anxiety Disorders 

פניתי לחמשת המטפלים שלנו בקליניקות העמיתות במודיעין בשאלה הבאה:

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים טיפול נפשי?

ד"ר אריה לזר

 

ראשית – כל מי שפונה לטיפול פסיכולוגי – כל הכבוד לו.

 

מדובר בהחלטה לא פשוטה ובכניסה לתהליך מורכב המחייב השקעה של משאבים אישיים / נפשיים, משאבים של זמן וכן – מה לעשות, משאבים כספיים.

 

ייתכנו כל מיני חששות מכניסה לתהליך זה. אז לכל מי הגיע למסקנה שהוא מוכן ללכת לטיול על מנת לסייע לעצמו – באמת כל הכבוד.

אני חושב שכמה דברים יכולים לסייע להצלחת התהליך הטיפולי:

 

  • להבין שמדובר בתהליך! בכל תהליך טיפולי בתחום הנפש אין אבחנות אינסטנט ובטח אין טיפול חד-פעמי שפותר את הבעיה של המטופל. לוקח זמן להכיר את המטופל ואת המצוקות שלו. לוקח זמן לבנות קשר של אמון בין המטפל לבין המטופל. ובטח ובטח התהליך הטיפולי עצמו לוקח זמן. נכון, טיפול בגישת ה – CBT ידוע כטיפול קצר טווח בהשוואה לטיפול בגישה הדינמית, אבל מדובר בדרך כלל בתהליכי טיפול של 3-6 חודשים. הכל תלוי במטופל הספציפי ובהתקדמות שלו בתהליך הטיפולי.

  • להבין שמדובר בתהליך של שינוי! בגישת ה – CBT, השינוי בדרך כלל מתמקד באופן בו האדם חושב על עצמו, על אחרים ועל העולם. בכל אופן, שינוי הוא דבר לא פשוט ומחייב נכונות והשקעה.

  • להשתדל להגיע לטיפול עם הגדרה של הבעיה / המצוקה. אמנם, לעיתים אנשים מגיעים לטיפול כי הם לא מצליחים להגדיר בעצמם את הבעיה שלהם והמטרה הטיפולית הראשונה היא הגדרת הבעיה. אבל יש אחרים שמגיעים כבר עם בעיה / מטרה מאד ספציפית ומוגדרת וזה בסיס טוב לתחילת הטיפול. אגב, מטרת הטיפול לעיתים משתנה תוך כדי טיפול. לעיתים, כאשר דברים מתחילים להתבהר, מסתבר שמקור הבעיה של המטופל נמצא במוקד אחר. ככה זה בטיפול – הדברים מתפתחים ומשתנים תוך כדי.   

אלי הלמן:

טיפול נפשי הוא כמו מסע... יש נקודת התחלה אך הסיום יכול להיות מפתיע, לעיתים פוגשים חוויות ומקומות איתם לא באנו במגע וזה יכול לעורר תחושות לא נעימות. להגיע לטיפול זה לעשות בשביל עצמך את הדבר הכי גדול שאפשר – לתת זמן לעצמך בשביל עצמך.

אני פה בשבילך.

 

 

גלית איתן רוזנברג

 

טיפול, גם טיפול קוגניטיבי התנהגותי "פשוט" הוא תהליך ולכן לוקח זמן.

לוקח זמן להכיר ולסמוך על המטפלת ועל התהליך, לוקח זמן לנפש לזוז.

ברירת המחדל של הנפש שלנו היא להימנע ממה שכואב, אבל כך נוצרות הימנעויות ותקיעות בחיים.

במובן מסוים, טיפול נפשי הוא קצת כמו פיזיותרפיה - לפעמים צריך ללכת דרך הכאב ולהזיז את האזור הכואב כדי להשיג חופש פנימי גדול יותר.

כאשר לאדם יש חופש פנימי הוא יכול לבחור נכון יותר ומדויק יותר עבורו את הדרך ואת התגובה לדבר שמפריע לו.

כאשר הנפש מתחילה לזוז, האדם יחוש הקלה , מצב הרוח משתפר וכך גם התפקוד ובתהליך, כמו בתהליך, יש עליות וירידות אבל יש דרך שבה הולכים ובמהלכה יורדות שכבות והנפש יכולה לנוע יותר בחופשיות.

 

 

טלי הוכמן פרנקל:

כאשר פונים למטרת טיפול בילד/ה צעיר/ה, הפגישות הראשונות יתקיימו בדרך כלל עם ההורים. אבקש לקבל תמונה של האווירה בבית, של הקשיים שהילד/ה מציג/ה והרקע החברתי והמשפחתי. לעתים אבקש לפגוש את הילד ואת הוריו ביחד על מנת להתרשם ממערכת היחסים שביניהם. בהמשך אפגש עם הילד לבד ולאחר מכן אזמין שוב את ההורים כדי לשתף אותם בהתרשמות שלי ולבנות ביחד תכנית טיפולית. טיפול פסיכולוגי בילדים צעירים מתקיים באמצעות משחק ויצירה, וזאת מתוך ההבנה שהערוץ המילולי עדיין אינו לגמרי בשל על מנת לקיים טיפול באמצעות דיבור. ילדים מביעים את עצמם על ידי משחק ויצירה ובמשך הזמן, הטיפול מאפשר להם לעבד את רגשותיהם.

Parents Counseling and Psychological Training in Jerusalem

במקרה של טיפול במתבגר/ת, הפגישות הראשוניות יתקיימו עם הנער/ה והשיתוף של ההורים בתהליך יקרה אם וכאשר יתעורר צורך ותהיה הסכמה מצד הנער/ה.

הילה אבידב

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מותאם לצורך של המטופל מתוך מקום מכבד. המטופל יכול לבחור לטפל אך ורק בבעיה איתה הגיע וכאשר חש הקלה ושיפור באיכות החיים הטיפול השיג את התוצאה הרצויה ומגיע לסיום. אך לא תמיד זה מתרחש כך. בתוך חדר הטיפולים נוצר קשר בין המטפל והמטופל. כאשר המטופל מרגיש במקום בטוח ושהוא מסוגל לגעת בנושאים שלא נמצאים על פני השטח הטיפול ממשיך לכיוון אחר ממה שהוגדר בהתחלה.

לרוב מטופל יגיע לטיפול כשהוא סובל, כאשר משהו מפריע לו ופוגע באיכות חייו. אני מאמינה ביכולת של מטופל להשיג שינוי אמיתי ולשפר את מצבו. הפניה הראשונה לטיפול נעשית לאחר בחינה של המטופל את עצמו-

  • עד כמה אני סובל?
  • עד כמה אני צריך טיפול?
  • האם אני יכול להסתדר לבד?
  • האם אני מגזים?
  • אולי זה יעבור לבד?
  • האם טיפול יכול בכלל לעזור?
  • האם זה יכול להזיק?

אני מזמינה מטופלים להביא את הקונפליקט לתוך חדר הטיפולים. להיפגש עם המטפל ויחד לנסות לענות על השאלות. זמן רב עובר, בו המטופל עוד לא בטוח וממתין לגבש החלטה.

התהליך המתרחש מהרגע שמתחילים לחשוב על האפשרות של טיפול ועד מציאת המטפל המתאים הוא ארוך ולעיתים מייגע. אני ממליצה לפנות למטפלים תוך כדי התהליך על מנת לקבל עזרה ולמצוא את הטיפול הנכון והמטפל המתאים

 

 

אם אתה מתכוונים לנסות טיפול פסיכולוגי, לכו עם זה עד הסוף.

אנחנו כאן בשבילכם, כדי להתייעץ,

לחשוב יחד ולהכווין לכתובת המקצועית

הכי מתאימה

שלכם,

צוות המטפלים בקליניקות העמיתות במודיעין ובכל הארץ

מכון טמיר

1-800-509-809

Psychotherapy Methods

 

חדשות בריאות הנפש במודיעין

מתכוננים בחרדה לרעידת אדמה? הכשרת צוותי אסון תפעוליים ופסיכולוגיים במודיעין - פברואר 2019: 

https://www.kolhair-modiin.co.il/news/9209

 

 

בני נוער ממודיעין פיתחו אפליקציה לסיוע לילדים על הספקטרום האוטיסטי: 

https://goo.gl/w6K7Y7

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

מה בא לך לקרוא היום?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים כמוסד שמכשיר ובוחן מתמחים בפסיכולוגיה קלינית

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-3-6031552

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר