הדרכת הורים וייעוץ הורי ב-2018: הכוונה, הסברים, שיטות והמלצות

דרג פריט זה
(70 הצבעות)
הדרכת הורים - המלצות הדרכת הורים - המלצות

 

הדרכת הורים

 

Parents Counseling and Psychological Training in Tel Aviv

 

ייעוץ והדרכת הורים

הדרכת הורים היא אחד התהליכים הפסיכולוגיים המרתקים ביותר. היא דורשת שיתוף פעולה עם ההורים, עם הילד או המתבגר, עם הדינמיקה המשפחתית ולעיתים עם אנשי מקצוע בבית הספר.

מדריך הורים מצוין הוא אמן, לא פחות: הוא חייב להיות בקיא בטיפול בילדים, ביחסים זוגיים, בעבודה מערכתית ובמעגלים המקצועיים במערכת החינוך. אבל החלק האמנותי מתבטא בעין חדה וחשיבה אינטגרטיבית, שנועדו לגלות יחד עם ההורים את הנקודה המדויקת בה נכון לגעת ובה צריך לטפל.

במכון טמיר, כך אני מאמין (וגם שומע מהורים) קיימות נורמות של מצוינות בהדרכת הורים - בידע, בהתחדשות, בלמידה מתמדת והדרכה שוטפת, שמאפשרות כולן להעניק להורים בדיוק, אבל בדיוק, את הכלים שהם צריכים. 

 

מקווה לראותכם/ן,

  

איתן טמיר, ראש המכון, פסיכולוג


 

בהדרכת הורים ניתן ייעוץ מובנה בסוגיות פסיכולוגיות רלוונטיות הקשורות להורות.  הייעוץ ניתן על ידי מומחה לטיפול בילדים - פסיכולוגית קלינית מנוסה בעבודה עם ילדים או מטפלת רגשית מנוסה.

לאחר שתוגדרנה הבעיות, שבהתאם להן יוכתב התהליך, נזהה ונגדיר יחד את המטרות ונבנה תכנית שתקנה כלים לטיפול נכון וממוקד בבעיה.

מדריך ההורים נפגש עם ההורים, בדרך כלל לשתי פגישות, בהן הוא מקשיב היטב לקשיים שהם מציגים, בהם רקע על התפתחות הילד. בהמשך מתקבלת יחד החלטה על המשך תהליך ההערכה – לעתים התהליך יתקדם למספר פגישות פרטניות עם הילד.

 

Parents Counseling and Psychological Training in Jerusalem

 

בשלב זה מתקבלת החלטה לגבי המסגרת המתאימה: הטיפול בבני נוער וילדים מעל גיל 10 לרוב יהיה פרטני. בקרב ילדים בגיל הגן ומעלה, אם קיימת מוטיבציה מצד ההורים לקחת חלק פעיל בטיפול, מומלץ טיפול דיאדי או  הדרכת הורים. כאשר ההורה לוקח חלק פעיל בטיפול, הוא לוקח את התובנות והכלים שנרכשו ומיישם אותם בשגרת היומיום. כך למעשה, הטיפול מתרחב והשפעתו תקפה במשך כל השבוע, ולא רק במשך שעת הטיפול.

בתהליך נבין ביחד מה מגביל אתכם כהורים בהחלטותיכם ובדבקות בהחלטות הללו, והיכן אתם זקוקים לחיזוק, לבניית עמדה קבועה, עמידה, יציבה ובלתי משתנה ולביטחון בהחלטותיהם. עמידות כזו חשובה להקניית ביטחון לילדים, הזקוקים יותר מכל להורים מודעים, העומדים מאחורי ההחלטות שחשובות להם. כל זאת בהתחשב בגיל הילד, בקשייו ובעמדה הבסיסית של ההורים בכל הנוגע לחינוך ילדיהם.

הדרכה הורית מומלצת כהשלמה ייעוצית גם כאשר הילד עצמו מצוי בטיפול רגשי, בטיפול דיאדי וגם כהדרכה הורית בפני עצמה במידה והילד אינו מטופל.

 

 

Parents Counseling and Psychological Training in HAIFA

 

 

מתי מומלץ לפנות להדרכה הורית?

המקרים בהם מומלצת הדרכת הורים הם: ראשית, אם ההורים עצמם חיים בתחושה (גם אם אינה אובייקטיבית), של קושי מתמשך בגידול הילדים. במקרים כאלה יינתן ייעוץ לשיפור התקשורת בבית ודרכי ההשפעה על הילד,  בהתאם לתחושת ההורים ולמטרות אותן הציבו לעצמם. 

במצב אחר, של שינויים במשפחה, כמו גירושים, משבר נפשי של אחד ההורים, שהוביל למשבר זוגי ובעקבותיו לטיפול זוגי, התמודדות עם אובדן של דמות יקרה, ושינויים אחרים שעלולים לגרום לאי יציבות בחייו של הילד. מדריכת ההורים תנחה ותייעץ כיצד לתמוך בילד ולשמר ככל הניתן על היציבות הסביבתית אליה הוא רגיל, אותה מעטפת רגשית בטוחה שניתנה לו ונשמרה בקפדנות לאורך הדרך.

ולבסוף, כאשר קיימת בעיה מתמשכת שפוגעת בתפקוד הילד. לא תמיד שני ההורים תמימי דעים לגבי הבעיה, או אפילו מסכימים שקיימת בעיה - נושא נוסף שדורש דיון פסיכולוגי וליבון בהדרכה ההורית. 

לעיתים ההמלצה לפנות לעזרה מקצועית תבוא ממסגרות החינוך. במקרים רבים מדובר במצוקה זמנית וחולפת: ילדים גדלים, מתפתחים וצומחים באופן טבעי, וקשיים רבים נעלמים כך מעצמם. אולם, ברוב המקרים להורה יש אינטואיציה מצוינת והבנה מעמיקה לגבי בעיה רגשית או התנהגותית שחוזרת על עצמה במספר הקשרים, שמקשה על תפקודו של הילד, ודורשת התייעצות עם איש מקצוע.


 בואו להתייעץ עם מומחי מכון טמיר בתל אביב או בקליניקות העמיתות ברחבי הארץ:

  • ההתייחסות שלנו לכל ילד היא כמו היה שלנו, לא פחות.
  • המטרה המרכזית היא להגיע לפתרון תוצאתי, יעיל, ממוקד ומהיר: יעוץ שייתן את המענה הנכון ביותר ויעזור לילד ולבני המשפחה לחזור במהירה למסלול. אין זמן מיותר.
  • המטפלים של המכון בקיאים במגוון שיטות הנחיה וטיפול, בכללן  טיפול CBT לילדים 
  • המכון מציע הדרכת הורים בעלות נוחה לכל נפש.

קראו המלצות של הורים לבני נוער שטופלו במכון טמיר. לא צריך להוסיף. 

 

הנה למשל המלצה של יועצת חינוכית תל אביבית שמדריכה צוותים מקצועיים:

מכון טמיר נותן מענה למגוון צרכים טיפוליים לילדים, בני נוער ומבוגרים. מעבר להתאמת מטפל/ת מתאימים, המכון נותן טיפול מעולה ומקצועי במחיר הוגן ומתחשב. כיועצת חינוכית ומדריכה בשפ"י פניתי מספר פעמים להתייעצויות ובקשות להנחות מסוימות עבור משפחות שידן אינן משגת לשלם מחיר מלא ותמיד קיבלו את בקשותי.

יועצות חינוכיות רבות מפנות הורים מבתי הספר לטיפול פסיכולוגי לילדים, טיפול רגשי והדרכת הורים במכון טמיר תל אביב או למטפלים המומלצים לילדים ובני נוער בקליניקות העמיתות של מכון טמיר בכל הארץ. למעשה, מרבית הפניות אלינו להדרכת הורים בתל אביב מגיעות דרך אנשי מקצוע שהפנו לאחר שהרגישו שבעי רצון מניסיונם האישי. 

 

בחרו את המסגרת המתאימה ביותר:

הדרכת הורים במכון טמיר במרכז ובתל אביב<

הדרכת הורים באשדוד, אשקלון ובאר שבע <

הדרכת הורים בירושלים <

הדרכת הורים בחיפה והצפון <

הדרכת הורים בשרון <

הדרכת הורים במשפחות חד מיניות <

הדרכת הורים על הפרעת קשב וריכוז <

טיפול קבוצתי וקבוצות הורים <

הדרכת הורים על OCD < 

הדרכת הורים לחיילים בסדיר <

כלים להורים להתמודדות עם לחץ אצל ילדים <

 

סוגי בעיות - רשימה חלקית 

חוסר משמעת וקשיי התארגנות

התקפי כעס וזעם ►

הפרעות קשב ►

חרדה אצל ילדים ►

דיכאון אצל ילדים ►

מחשבות טורדניות ►

OCD אצל ילדים ►

שימוש בסמים ►

מומלץ ורצוי כי שני ההורים ייקחו חלק בהדרכה ההורית,

כך שתתאפשר אחידות בגישה, אך אין זה תנאי הכרחי.

אנחנו כאן עבורכם. באמת.

גם במכון בתל אביב

וגם בהתאמה אישית

של מדריכי הורים בכל הארץ

אנחנו מבטיחים לעזור לכם

בצורה הכי מקצועית ואנושית שיש.

נשתמע !

1-800-509-809

צוות מתאמות הטיפול

מכון טמיר 

 

 

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il