מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים (CBT) מומלצים בבאר שבע

דרג פריט זה
(12 הצבעות)
מטפלי CBT מומחים בבאר שבע - מכון טמיר מטפלי CBT מומחים בבאר שבע - מכון טמיר

 

  טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) בבאר שבע

קראו למטה המלצות על

מטפלי CBT מרחוק (און ליין)

או בקליניקה

לילדים, בני נוער ומבוגרים

בבאר שבע והנגב.

 

 

מה זה CBT?

למי הוא מתאים?

ואיך הוא עובד?

 

 

עלות מפגש עם

מטפל קוגניטיבי התנהגותי מהמכון:

320 ש״ח בלבד

 

 

כתיבה: 

איתן טמיר פסיכולוג ומטפל, תמונות

איתן טמיר, (MA),

ראש מכון טמיר;

טוויטר | פייסבוק | בלוג |  Quara | לינקדאין

עריכה אחרונה:

15 לספטמבר 2020 ☑️


  

 

Clinical Psychologists in Beer Sheva

 

מה זה טיפול CBT?

טיפול  קוגניטיבי התנהגותי, שנקרא גם CBT, מתייחס בעצם למשפחה שלמה של 'טיפולים באמצעות שיחות', המבוססים על מחקרים קליניים מדעיים

מטרתו המרכזית של טיפול CBT היא לזהות ולתקן את מעגל המחשבות השליליות של המטופל, מעגל הרסני אוטומטי שנוטה לחזק את עצמו, למשל בחרדה ובהמנעות שמתעצמות מאירוע לאירוע, דיכאון שמתדרדר לאורך החיים או הגברה של אובססיות וקומפולסיות ב-OCD

שיטת CBT מתמקדת בהווה. בניגוד לשיטות טיפול מסורתיות יותר, היא אינה מתאמצת לחשוף גורמים וסיבות לנוירוזות וקונפליקטים עמוקים, אלא מתמקדת בהשגת יעדים ומטרות, בדרך כלל דרך זיהו ושינוי של דפוסי חשיבה והתנהגות מזיקים או לא יעילים, ולהחליף אותם במחשבות והתנהגויות תפקודיות יותר, כאלה המשקפות את המציאות בצורה נכונה ומדויקת יותר. למשל, טיפול CBT בדיכאון מתמקד בזיהוי דפוסי החשיבה או דפוסי ההתנהגות השליליים, בהם מחזיק המטופל, אשר גרמו לדיכאון ו/או משמרים אותו לאורך שנים רבות.

טיפול CBT עוזר למטופל להתמקד בבעיות העכשוויות שלו ולפתור אותן, ולרוב כולל למידת ידע ותרגול מיומנויות חדשות ב"עולם האמיתי".

CBT in BEER SHEVA and SOUTHERN ISRAEL

 

 

עבור אילו בעיות מתאים טיפול CBT?

נכון להיום, טיפול CBT נמצא יעיל למגוון רחב מאוד של הפרעות נפשיות.

בתחילת הדרך, בחלוף מחצית המאה הקודמת,  הוכחה יעילותו הקלינית של טיפול CBT ופורסמה בציבור האפקטיביות המוצעת בו, בעיקר להתמודדות קלינית עם דיכאון והפרעות חרדה

בחלוף השנים התרחבה והוכללה ראיית העולם הקוגניטיבית-התנהגותית, כלים טיפוליים חדשים פותחו ועמדו במבחן המחקר והגישה כולה זכתה להכרה של העולם הרפואי (רופאים קצת פקפקו קודם כן ביעילותם של טיפולים פסיכולוגיים מהגישה הפסיכודינמית; בימינו הם כבר ממש נהנים ליישם טכניקות טיפוליות ורבים מהם אף לומדים בתכניות הכשרה וקורסים של CBT). 

נכון להיום, שיטת CBT מציעה מכלול מגוון של מענים פסיכותרפיים מרשימים ומוכחים לטיפול פסיכולוגי לילדים, בני נוער ומבוגרים, בהרבה בעיות וקשיים נפשיים:

טראומה, הפרעות התנהגות, הפרעות אישיות (כמו טיפול DBT בהפרעת אישיות גבולית) , טיפול בהתקף חרדה קשה, הפרעות קשב וריכוז (ADHD), פגיעה ותקיפה מיניתהפרעות אכילה ואפילו פסיכוזה. 

Mood Diary in CBT Practice for Depression

 

איך עובד מטפל CBT?

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי  מתמקד בהתמודדות עם מחשבות אוטומטיות שליליות, סכמות פנימיות ואמונות ליבה שגויות שעומדות בבסיס כל הקשיים נפשיים.

הדבר הראשון שנדרש לעשות הוא להפר בהדרגתיות את מערכת החוקים והאמונות שנבנתה, לפעמים במנותק מהמציאות, סביב מצוקה מסוימת (כמו פוביה מכלבים וההמנעות שנוצרה בעקבותיה), ולחוות מקורות אלטרנטיביים להפגתה. 

המטפל/ת משלב כלים, שאלונים, תרגילים, טכניקות ודפי עבודה שונים, כאשר הם דבקים לרוב בפרוטוקול טיפולי ספציפי שתוקף במחקרים.

התערבויות CBT שכיחות כוללות, למשל, פסיכואדוקציה - חינוך פסיכולוגי - פשוט כי ידע זה כוח. המטפל חושף את המטופל למידע מקצועי מעשי, נהיר ועדכני, שבכוחו להעשיר את החשיבה ולהגביר את תחושת השליטה הנחוצה כל כך למטופל, תוך זיהוי ועמידה על הקשר בין מחשבות, רגשות והתנהגות.

כלי חשוב נוסף, שנחשב יעיל במיוחד לטיפול בחרדות, פוביות, פוסט טראומה ודיכאון, הוא טיפול EMDR, אותו אנו מציעים בשיתוף עם קלינאים שלנו בדרום הארץ. 

דוגמא לטכניקה אחרת היא ניטור מצב הרוח, תרגול במסגרת שיעורי בית, באמצעות כתיבה שוטפת ביומן מחשבות, שמאפשר למטופל מעקב יומיומי אחר ההתרחשויות בעולמו הפנימי. ביומן המחשבות יש עמודות, המתייחסות לכל אירוע חשוב, כאשר המטופל מתבקש לשיים (to name) רגש שעלה בעקבותיו או מחשבה אוטומטית שקפצה לה לתודעה. את החומרים הללו בוחנים המטפל והמטופל במפגש הטיפולי הבא. ככה לומדים הכי טוב!

על ידי עבודה טיפולית קצרה, מוכחת, שיתופית, שקופה, ממוקדת ואינטנסיבית, יחד עם מוטיבציה לשינוי ונכונות גבוהה של המטופל, הולך ונסדק מעגל הקסמים הבעייתי ומערכת אמונות חדשה ובריאה יותר פורחת לתוך החיים, תוך שהיא מאפשרת התמודדות בריאה ויעילה עם דיכאון, חרדה , פוביות , הפרעות אישיות , הפרעות אכילה , קשיי ויסות רגשי והמון קשיים אחרים.

מטפלי ה-CBT בקליניקות העמיתות בבאר שבע מקיימים טיפול קוגניטיבי התנהגותי בשפות עברית, אנגלית ורוסית. 

 

טיפול CBT בבאר שבע, עומר, אופקים והאיזור - 

התקשרו למכון טמיר לשיחת הכוונה

אישית ומושקעת, וקבלו בסופה הפניה מדויקת

למטפל/ת CBT מומלץ ומנוסה

מהקליניקות העמיתות

של מכון טמיר בדרום, (גם בערד) לטיפול באינטרנט

או למקורות פסיכולוגיים אחרים

שאנחנו מכירים ומוקירים: 

 

072-3940004

 

 

 בואו לקרוא המלצות!

 

 

 

 

מאמר זה נסקר מקצועית ע״י איתן טמיר, MA, ראש המכון. עריכה אחרונה - 20.4.2020 ☑️ 

 

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2020