טיפול אונליין בהפרעות אכילה | ייעוץ בזום למתמודדות עם קשיי אכילה

דרג פריט זה
(1 הצביע)
טיפול באינטרנט לאנורקסיה, בולימיה וזלילה כפייתית טיפול באינטרנט לאנורקסיה, בולימיה וזלילה כפייתית canva

רמזור או לא רמזור, אנחנו עדיין בבתים בהנחיית ביבי וגמזו. הריחוק החברתי קשה.

משעמם לנו, ואנחנו אוכלים. 

אם הפרעת האכילה שלכם מחמירה, אתם מתדרדרים אחורה, לא משתמשים בכלים שלמדתם בטיפול, אוכלים רגשית או אוכלים בכפייתיות כדי למלא את החלל - אתם לא היחידים. אצל הרבה אנשים הפרעות האכילה מחמירות בגלל הקורונה והם חוזרים אחורה. 

יכול להיות שאתם מרגישים שאין לכם משהו אחר לעשות, ויכול להיות שמערכות התמיכה הרגילות שלכם רחוקות פיזית. יש לכם את כל היום לשקוע במחשבות, וכאילו שזה לא מספיק, הרשתות החברתיות מפוצצות ברעיונות על שינויים במשקל בזמן הבידוד. 

החדשות הטובות הן שטיפול פסיכולוגי אונליין להפרעות אכילה יכול לעזור. הפרעות אכילה יכולות להיות מורכבות ולהשפיע גם על הגוף וגם על הנפש וחייבים תמיכה מקצועית כדי לנצח אותן. בסופו של דבר, הפרעת אכילה קשורה להרבה יותר מרק התנהגות לא בריאה, ומה שיכול לעזור הכי הרבה לחזור למסלול הוא צוות שכולל מטפל בהפרעות אכילה, דיאטן ורופא. 

 

אבל איפה תשיגו צוות כזה בקורונה?

 

 אמרנו כבר: אונליין. 

ברגיל, טיפול אונליין להפרעות אכילה לא מומלץ, כי הרבה פעמים חשוב שאיש מקצוע יציע למטופל ״שקילה עיוורת״, שהיא שיטת מדידה שבה המטופל נשקל בלי שהוא רואה את התוצאה. 

ככה הצוות המטפל יודע מה המשקל שלו לאורך הטיפול ואיך הוא מתקדם, בלי שיש למטופל נתונים שיכולים להזיק לו.

 אבל יותר חשוב מזה, הפרעות אכילה קשורות לגוף ולתחושה של האדם שהוא באמת חי בתוכו ולא סתם ראש או מוח שהוא נסחב איתו. 

תחושת ״גופניות״ כזו גורמת לאנשים להרגיש בטוחים ושלמים, ודרך אחת שבה אפשר להשיג אותה היא לבלות זמן עם אנשים אחרים שמרגישים ״גופיות״ כוללת והכלה. 

כשנמצאים עם מטפל שבאמת מקשיב לכם, אפשר להגיע לתהודה לימבית – מונח נוירולוגי שמבטא מצב שבו המוח הימני פעיל מאוד ואפשר לגשת לרגשות בקלות.

 זה מרכיב הכרחי בריפוי של הפרעות אכילה. אז טיפול אונליין בהפרעות אכילה יכול לעזור כשאי אפשר לגשת לטיפול פנים אל פנים. אבל חשוב מאוד להבין: 

טיפול אונליין הוא אופציה הרבה-הרבה יותר טוב מלא לקבל טיפול בכלל. גופיות ותהודה לימבית צריכות להיות חלק מטיפול בהפרעות אכילה בשלב כלשהו, אבל בינתיים טיפול אונליין יכול להיות יעיל ביותר ואפשר אפילו להגיע לרמה גבוהה של ריפוי בדרך כזאת.

 קודם כל, תקבלו תמיכה, אז לא תרגישו שאתם נלחמים בהפרעת האכילה לבד. הפרעות אכילה יכולות לגמרי להשתלט לכם על המחשבות וחשוב לקבל פרספקטיבה חיצונית וחומלת. חברים ומשפחה יכולים לתמוך בכם, אבל בלי הכשרה זה יכול להיות מאוד קשה להגיד את הדבר הנכון ולעזור, ואפילו קל מאוד להגיד את הדבר הלא נכון ובטעות להחמיר את העניינים. כמות התמיכה שנדרשת כדי להילחם בהפרעות אכילה יכולה להכניס מתח למערכות יחסים וזה לוקח מתשומת הלב שאנחנו צריכים לתת לאנשים שאנחנו אוהבים. עם צוות מיומן לטיפול בהפרעות אכילה, אפשר להתחיל לנרמל את דפוסי האכילה גם בטיפול אונליין. אפשר ללמוד על ההשפעה של הפרעות אכילה על הגוף והמוח וביחד להסתכל על דפוסי החשיבה שמשפיעים על ההפרעה. דפוסים כאלה כוללים חשיבה בשחור או לבן, ביקורת עצמית ופרפקציוניזם. 

כל העבודה הבסיסית הזאת יכולה לעזור לכם לרוץ קדימה כשתחזרו לטיפול פנים אל פנים.

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2020