פסיכולוגים מומלצים בגבעתיים | טיפול פסיכולוגי לילדים, נוער ומבוגרים

פסיכולוגים ומטפלים בגבעתיים

טיפול פסיכולוגי וטיפול CBT

בגבעתיים

לילדים, בני נוער ומבוגרים 

כתיבה: 

איתן טמיר, (MA),

ראש מכון טמיר 

 

 

טיפול פסיכולוגי בגבעתיים 

תהליך החיפוש אחר פסיכולוג/ית קליני/ית מומחה/ית, לטיפול קצר מועד לילדים, בני נוער או מבוגרים, עשוי להיות ממושך ולעיתים אף מתסכל.  

המטרה של הדף היא לכוון אותך למענה פסיכולוגי מתאים, מדויק ואישי בגבעתיים, במסגרת הפעילות הקלינית של מכון טמיר, לצד מענים מקצועיים נבחרים שאנו ממליצים עליהם.

 

המטפל שלך צריך להיות מתאים במדויק ככל הניתן למטרות הטיפוליות שלך ואמורים להיות לו מאפייני אישיות שיאפשרו לך להרגיש אתו ׳כימיה׳.

האתגר של מציאת פסיכולוג מדויק ומתאים רלוונטי גם בגבעתיים, אך הוא קיים בכל הארץ, ואפשר לומר שגם בעולם. 

כפסיכולוגים בתל אביב, אנחנו עובדים קשה, לומדים כל הזמן - לאורך שנים -  ומציעים שיחות הכוונה לטיפול פסיכולוגי, שמצליחות להגיע לשיעור הצלחה מרשים.

מוזמנים לקרוא המלצות מאומתות על המכון ועל צוות המטפלים.

 

ישנם סוגים רבים ומגוונים, גם טיפול וייעוץ פסיכולוגי אונליין וגם פנים אל פנים.

ואחד האתגרים המרכזיים הוא לנבא מראש איזה סוג יעבוד הכי טוב בשבילך.

בשביל זה אנחנו כאן, ממש ביגאל אלון, על הגבול בין תל אביב לגבעתיים. 

 

Clinical Psychologists Tel Aviv

 

במסגרת הקליניקות העמיתות של מכון טמיר בגבעתיים, תוכלו לפגוש אנשי מקצוע מנוסים בטיפול דינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי לילדים ועוד, במחיר של 320 ש״ח למפגש בלבד. 

 

 

למי טיפול פסיכולוגי עוזר?

פסיכותרפיה עשויה להיות לעזר בטיפול במגוון בעיות, מדיכאון והערכה עצמית נמוכה ועד להתמכרות וריבים משפחתיים. אדם המרגיש שהוא מוצף רגשית בשל בעיותיו ושהוא אינו מצליח להתמודד עמן יכול להפיק תועלת מפסיכותרפיה, אשר בשילוב עם תרופות עשויה לשחק תפקיד גם במגוון של בעיות פסיכולוגיות, החל מדיכאון וחרדה וכלה בהפרעות נפשיות כרוניות יותר כמו הפרעה דו-קוטבית וסכיזופרניה.

פסיכותרפיה היא תהליך דו-סטרי, בו חייבים להתקיים יחסי אמון בין מטפל למטופל. כדי להפיק תועלת מהתהליך, המטופל חייב לרצות לקחת בו חלק, להגיע לפגישות, להיות כן בתארו את התסמינים ולהיות מוכן להשלים את המשימות במידה והטיפול כולל גם משימות בין המפגשים. חלק מהמטופלים יחוו שינויים שלא ציפו להם או לא רצו בהם ויש כאלה שלא יאהבו לחיות מחדש מאורעות לא נעימים, אך הדבר אינו הכרחי בכל הטכניקות הפסיכותרפיות. פסיכותרפיה נשמעת אולי יקרה וצורכת זמן, אך אם הטיפול נחוץ, ייתכן והביטוח הרפואי ישתתף בהוצאות. בעניין זה יש לבדוק כל מקרה לגופו.

הפנייה למטפל יכולה להתבצע דרך רופא משפחה, מדריך טלפונים או חיפוש באינטרנט.

 

 

מה תפקיד המטפל בטיפול נפשי?

המסגרת הטיפולית חייבת לספק קרבה פסיכולוגית מכבדת שמאפשרת בטחון ופתיחות. 

מטפלים עם מיומנויות אינטימיות דלות, כמו חוסר עניין והיעדר סקרנות, ביקורת מרובה וכישלון להבין את הנרטיב, חותרים תחת אמון המטופל ופוגעים בתהליך.

איכות הקשבה מעודנת היא גם כלי בסיסי של המטפל והיא נשענת על תיקוף חווית המטופל ומהערכתו. המטפל מנסה להבין את הנאמר, מבחין בסגנון הנרטיב ועסוק  במה שאינו נאמר.

הוא מנסה לפענח את הטונים הרגשיים של דברי המטופל על ידי התבוננות במחוות, תנוחות גוף והבעת הפנים שמלוות את דברי המטופל. הוא מאזין במאמץ לזהות את המשמעויות הגלויות והחבויות בדברי המטופל, ליצור עמו קשר ולנסח את המשמעות הנפרדת של המטפל מתוך הנרטיב הקיים/

 

 

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT)

טיפול CBT נתמך על ידי בסיס קליני נרחב ונמצא יעיל לטיפול במגוון מצבים פסיכולוגיים. טיפול סיביטי זמין הן בשירות הציבורי (תחנות בריאות הנפש וקופות החולים) והן באופן פרטי, וניתן להעביר אותו באופן פרטני או בקבוצות, פנים אל פנים או באינטרנט.

הטיפול נמשך לרוב 12-16 מפגשים, בדרך כלל פעם בשבוע, והמטופל מתבקש להשלים בו מטלות 'שיעורי בית' בין המפגשים. מטלות אלו אינן בוחנות את הידע, אך הן מעודדות את המטופל להוציא אל הפועל כמה מהמיומנויות שנדונו בפגישה האחרונה.

 

 

טיפול רגשי

בעוד שטיפול קוגניטיבי התנהגותי, לילדים, מתבגרים ומבוגרים, הוא תכליתי יותר ומבוסס מחקרים, ל-CBT יש גם חסרונות, חלקם מוצדקים.

טיפול רגשי, שלתוכו ניתן להכניס גם את שיטת הטיפול הפסיכודינמית, עובד באמצעות התייחסות מעמיקה לקשר בין המטפל למטופל, לרחשי ההיסטוריה האישית והביטויים שלהם בהווה, למנגנוני הגנה וריכוכם ולפתרון קונפליקטים שמייצרים הרבה בעיות בחיים.

המכון עובד באופן שוטף עם המחלקה לשירותים חברתיים (אגף הרווחה) בעיריית גבעתיים, באבחון פסיכודיאגנוסטי, בהדרכת הורים ובטיפול פסיכולוגי לילדים ובני נוער. 

 

 

צרו עמנו קשר לשיחת התאמה אישית

וקבלו המלצה על פסיכולוגית

או פסיכותרפיסטית מומחית בגבעתיים

בקליניקות העמיתות של מכון טמיר,

בדיוק למטרה הטיפולית שלכם:

 

072-3940004  

 

עלות מפגש: סביב 330 ש״ח.

להתראות, 

צוות מכון טמיר בגבעתיים

 

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

 פנו לשאלה ממוקדת

לאיש מקצוע מהמכון:

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021