חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

טיפול קבוצתי | קבוצות תמיכה בכל הארץ בהנחיית פסיכולוגים ומנחי קבוצות

דרג פריט זה
(134 הצבעות)

 טיפול קבוצתי וקבוצות תמיכה


 מנחים , תלמידים ומתעניינים בהנחיית קבוצות, 

הירשמו לקהילת קבוצות בגוגל+ קבוצה סגורה וחיה של אנשי קבוצות, והתייעצו בכל נושא.


 ב-2006 הקים איתן טמיר את קהילת קבוצות, ארגון שמנה בשיאו 3,800 אנשי טיפול ומנחי קבוצות. ב-2012 הקים את מכון טמיר לפסיכותרפיה, בו מתממשות שנות הניסיון של קהילת קבוצות, שרבים מהמטפלים בה הצטרפו למכון החדש.  

שאלות ותשובות על טיפול קבוצתי

במידה ואתם שוקלים פסיכותרפיה, ישנן מספר אפשרויות. אחת מהן היא טיפול קבוצתי. כפונקציה של סוג הבעיה ממנה אתם מתמודדים, טיפול קבוצתי עשוי להיות בחירה אידיאלית על מנת לטפל בקשיים וליצור שינוי חיובי ועקבי לאורך זמן.

למה עלי לצפות?

טיפול קבוצתי כולל פסיכולוג/מנחה קבוצות אחד או יותר אשר מובילים את הקבוצה, לרוב כ-15 משתתפים. בדרך כלל, קבוצות נפגשות לשעה או שעתיים בכל שבוע, כאשר לעתים אנשים משתתפים במקביל בטיפול פרטני בנוסף לקבוצתי, מה שאינו מחייב כלל.

קבוצות רבות מיועדות לטפל בבעיה מסויימת, כמו דיכאון, הפרעות אכילה, הפרעות חרדה, חרדה חברתית, כאב כרוני והתמכרות לחומרים. קבוצות אחרות מתמקדות באופן כללי יותר בשיפור יכולות חברתיות, המסייעות לאנשים להתמודד עם קשיים שונים כגון כעס, ביישנות, בדידות והערכה עצמית נמוכה.

הצטרפות לקבוצה של זרים עלולה תחילה להישמע מאיימת, אך לתרפיה קבוצתית יתרונות אשר לא ניתן להשיג בטיפול פרטני. פסיכולוגים מספרים שלרוב המשתתפים מאוד מופתעים מהחוויה המתגמלת שהם חווים בקבוצה. קבוצות יכולות לשמש כרשת תמיכה וכמקום לחשיפה ושיתוף. חברי הקבוצה יכולים להציג נקודות מבט שונות ופתרונות שהמשתתף לא חשב עליהם בעצמו. שיח והקשבה לאנשים אחרים יכולים לסייע גם בראיית זוית הסתכלות אחרת על הבעיות האישיות. לעתים אדם יחוש כי הוא היחיד שסובל מבעיה, וההשתתפות בקבוצה יכולה לאפשר לו להבין כי הוא אינו לבד בהתמודדותו וישנם אחרים המתמודדים עם בעיות דומות.

שונות היא יתרון נוסף של הקבוצה. לאנשים יש אישיות ורקע מגוונים, ולכן הם מסתכלים על סיטואציות בדרכים שונות. כשאדם רואה כיצד אנשים שונים מתמודדים עם קשיים דומים, הוא יכול לגלות אסטרטגיות חדשות להתמודדות עם בעיותיו.

בעוד שחברי הקבוצה משמשים מקור תמיכה בעל ערך רב, לקבוצות המונחות על ידי אנשי מקצוע ישנו ערך טיפולי העולה על ערכן של קבוצות לעזרה עצמית. טיפול קבוצתי מונחה מועבר על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים אשר מלמדים את חברי הקבוצה מיומנויות שהוכחו כיעילות.

 new book eitan tamir

כשמצטרפים לקבוצה יש לשקול את השאלות הבאות:

האם הקבוצה פתוחה או סגורה?

קבוצות פתוחות הן קבוצות בהן חברים יכולים להצטרף בכל זמן נתון, בעוד שבקבוצות סגורות מתחילים את התהליך הטיפולי באותו הזמן. יש יתרונות וחסרונות לכל סוג של קבוצה: בקבוצה פתוחה יכול לקחת זמן עד שמכירים את כל חברי הקבוצה, והם גם עלולים להתחלף לעתים. בקבוצה סגורה יתכן ויהיה זמן המתנה עד שתיפתח קבוצה מתאימה.

כמה אנשים ישנם בקבוצה?

קבוצות קטנות יציעו התמקדות רבה יותר בכל משתתף, בעוד קבוצות גדולות יציעו מגוון רחב יותר של משתתפים ועל כן ריבוי דעות ורעיונות.

כמה דומים המשתתפים?

קבוצות לרוב מתפקדות במיטבן כאשר אנשים מתמודדים עם חוויות דומות וקשיים דומים.

האם טיפול קבוצתי מספיק?

הרבה אנשים מגלים כי השילוב בין פסיכותרפיה פרטנית לקבוצתית יעיל ביותר עבורם. השתתפות בשני סוגי הטיפולים עשויה להעלות את הסיכוי להצלחה טיפולית ולשימור התוצאות.

באיזו מידה כדאי לי לחלוק אחרים ולשתף?

סודיות היא מרכיב חשוב בחוקי הקבוצה, אך חשוב לזכור כי אין ביטחון מוחלט בסוגייה זו, ולכן יש להפעיל שיקול דעת בנוגע למידע שחולקים. יחד עם זאת, יש לזכור כי המשתתף אינו היחיד אשר חולק את סיפורו האישי, וכי ישנה חשיבות רבה לשיתוף פתוח וכן בקבוצה.

חברי הקבוצה יתחילו כזרים, אך תוך זמן קצר ניתן יהיה לראותם כמקור בעל ערך לתמיכה הדדית.

מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בנוגע לבחירת הקבוצה.

hasharon psychotherapy

איך טיפול קבוצתי עובד ?

אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר היא טיפול קבוצתי, במסגרתה המטופל לוקח חלק בקבוצה קטנה, בת 6-9 משתתפים ומשתתפות, אשר מונחית על יד פסיכולוג או מטפל קבוצתי שהוכשר לכך. רוב הקבוצות במכון מתקיימות כיום בהנחיית פסיכולוגים בתל אביב, אך ניתן להצטרף לקבוצות בכל הארץ. הטיפול הקבוצתי נשען על שלל גישות ושיטות כמו טיפול פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, פסיכודרמה, אנליזה קבוצתית ועוד.

קראו על טיפול בגישת גשטלט, בבלוג של איתן טמיר <

קבוצת כישורים חברתיים לילדים בראשון לציון <

גם כאן, כמו בטיפול פסיכולוגי פרטני, נועד הטיפול לסייע למטופלים להתמודד עם קשיים ומצוקות שהם חווים בחייהם. הטיפול הקבוצתי מתאים ומסייע במגוון רחב של בעיות וקשיים.

קבוצה טיפולית וקבוצות תמיכה

לרוב נסוב הטיפול הקבוצתי סביב נושא מסוים לדוגמא: יחסים בין אישיים, זוגיות, משפחה, קשיים בקריירה, טיפול בחרדות, התמודדות עם אובדן ועוד. הטיפול מתמקד ביחסים הבין-אישיים הנרקמים ב'כאן ועכשיו' בקבוצה, וכאן טמון כוחו ויתרונו הגדול על תהליך פרטני. הטיפול מאפשר למטפל לצפות בחברי הקבוצה ולהתייחס להתרחשויות ב'כאן ועכשיו': בעיות שאנו חווים במערכות יחסים קרובות, סביר להניח שיבואו לידי ביטוי גם במערכות היחסים עם החברים בקבוצה. כוחו של הטיפול הקבוצתי טמון בכך שהוא מאפשר למטפל לחזות במטופלים בעת שהם מתקשרים עם אחרים במיקרוקוסמוס הקבוצתי בזמן אמת ולא על ידי מתן עדות של המטופל בלבד. 

group psychotherapy 

מטרות הטיפול הקבוצתי

מטרת הטיפול הפסיכותרפי בקבוצה היא לסייע בפתרון בעיות רגשיות ולעודד התפתחות אישית, של המשתתף ושל חברים אחרים. הטיפול מתאים למי שמסוגל להתחייב להגיע למפגשים ולעבוד בצורה אותנטית על קשיים שקשורים במערכות יחסים בחייו. היחסים בקבוצה מדמים יחסים ראשוניים בתוך המשפחה וכך, מוצאים את עצמם משתתפי הקבוצה בתפקיד שהם 'מכירים' בהקשרים שונים בחייהם, למשל: 'הבוגר האחראי', 'המרדן', 'האנטגוניסט', וכו'. קבוצה טיפולית, בדומה לטיפול פסיכולוגי פרטני, מתקיימת פעם או פעמים בשבוע. המנחים הם בדרך כלל אנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, שעברו הכשרה ייחודית בהנחיית קבוצות טיפוליות. 

צרו עמנו קשר ובחרו את הקבוצה שמתאימה לכם !

1-800-509-809

השתתתפות בטיפול קבוצתי מחייבת אומץ ותעוזה, אך התמורה עשויה להיות רבת ערך ללמידה התפתחותית על התנהלות מיטיבה בתוך מערכות יחסים: במשפחה, בהורות ובזוגיות.

יש לנו עדויות רבות של משתתפים שנהנו והתפתחו כתוצאה מטיפול קבוצתי. במכון טמיר. בחרנו להביא עדות אחת, שעשויה לייצג את רוח הדברים. לחצו לקריאה.

קראו עוד:

טיפול קבוצתי בתל אביב  <

קבוצות תמיכה בבאר שבע  <

פסיכותרפיה קבוצתית בכרמיאל

קבוצה טיפולית בתל אביב  - בהנחיית ד"ר צילה סוקוליק  <

קבוצת כישורים חברתיים לילדים בראשון לציון <

קבוצת תמיכה לאלמנים ואלמנות <

קבוצת תמיכה לגרושים וגרושות <

טיפול קבוצתי לרכישת מיומנויות בשיטת DBT <

קבוצת מיומנויות בלבד (Skills Only) בטיפול דיאלקטי התנהגותי <

קבוצת תמיכה לנשים המתמודדות עם אנדומטריוזיס <

קבוצת יחסים בין אישיים בהנחיית ריטה רוזמרין <

המעבדה הזוגית  ► סדנה לבחירת קשר זוגי 

קבוצות תמיכה ►  להתמודדות עם דיכאון, דיאטה, קבוצת תמיכה בנושא חרדה חברתית ועוד

קבוצת תמיכה בתל אביב לטרנסקסואלים / טרנסג'נדרים

קבוצת תמיכה לנשים המתמודדות עם טיפולי פוריות - בעלות סימלית!

הדרכה על הנחיית קבוצות

קבוצת תמיכה לנשים אחרי לידה המתמודדות עם קשיים רגשיים ►

טיפול קבוצתי באוניברסיטת תל אביב

 

Google

טיפול קבוצתי
Rated 4.8/5 based on 131 reviews
יגאל אלון 157
תל אביב, <spanitemprop="addressRegion">ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות(*)
אימות

הקוד שגוי

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר - סניפים

סניף תל אביב

רח' יגאל אלון 157
תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il

 

סניף חיפה

רח' ניצנים 5
מרכז הכרמל
חיפה, 3435427