מטפלי EMDR מומלצים ברחובות | עמיתי מכון טמיר בשפלה 2020

דרג פריט זה
(17 הצבעות)
טיפול EMDR ברחובות, אשקלון ואשדוד טיפול EMDR ברחובות, אשקלון ואשדוד

טיפול EMDR ברחובות 

עריכה מקצועית:

 

איתן טמיר פסיכולוג ומטפל, תמונות

איתן טמיר, (MA),

ראש מכון טמיר;

טוויטר | פייסבוק | בלוג |  Quara | לינקדאין

עריכה אחרונה:

4 לספטמבר 2020 ☑️


 

 

מה זה EMDR?

EMDR הינה שיטת טיפול ייחודית, אשר פותחה במקור במטרה לטפל בהפרעת בדחק פוסט טראומטית (PTSD), הפרעה שמתפתחת אצל כ-20% מהאנשים שנחשפו ישירות או בעקיפין לטראומה במהלך חייהם.

החשיפה לטראומה מסבה למתמודדים מצוקה קשה וקושי בתפקוד בחיי היום יום, ולא רק אצל מבוגרים. 

 

טיפול EMDR בטראומה לילדים ובני נוער

שיטת EMDR עובדת נהדר בכל גיל.

חשוב לציין כי מחקרים עדכניים מלמדים אותנו שרק 20% מהילדים והמתבגרים עם PTSD ייזכו לקבל עזרה פסיכולוגית מקצועית.

בנוסף, אצל 3 מתוך 4 ילדים ובני נוער שאובחנו כפוסט-טראומטיים, תאובחן לפחות הפרעה נפשית אחת נוספת!

 

מכון טמיר מציע טיפול EMDR לתושבי רחובות, אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי קריית גת ומזכרת בתיה, לילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים ומתמודדות עם טראומות, דיכאון, הפרעות חרדה, קשיים בביטחון עצמי ועוד. 

 

ֿפנו אלינו לשיחת הכוונה אישית:

 

072-3940004

 

 

צוות מכון טמיר

 

 

איך EMDR עובדת?

השיטה פועלת על שתי אונות המוח, באמצעות גירוי ויזואלי, שמיעתי או תחושתי שלהן.

הגירוי מסייע למוח לעבד את החוויה הטראומטית בצורה סתגלתנית יותר אשר מאפשרת לאדם להיזכר במאורעות שחווה מבלי שיעלו בו את אותה רמת המצוקה והכאב הרגשי אשר קודם לטיפול נבעו מכך.

דרך השימוש ב-EMDR, אנשים יכולים לשנות מחשבות הרסניות ולא בריאות לאמונות והתנהגויות חיוביות בחייהם על מנת לחיות חיים טובים יותר. המידע על השינוי המוחי אשר נגרם על ידי EMDR מגובה בעשרות מחקרים.

 EMDR

 

ד"ר פרנסין שפירו, מפתחת השיטה, שנפטרה ביוני השנה, שיערה כי טכניקת EMDR משבשת את זיכרון העבודה שלנו, מה שגורם לכך שלאחר סשן טיפולי ב-EMDR, מטופלים יראו את הזכרונות, הרגשות וההתנהגויות השליליות, בעיקר אירועים שנחוו כטראומה, בצורה חיובית ומסתגלת יותר.

למרות היעילות הגבוהה והמוכחת של טיפולי EMDR בשלושת העשורים האחרונים, לא רבים בציבור יודעים עליה.

במכון טמיר אנו רואים חשיבות בהנגשתה, גם בתל אביב, וגם בערים ויישובים מרוחקים יותר.

 

ראיון עם  נעמית רומנו נגיל - מטפלת EMDR במזכרת בתיה

מראיינת: מור צח מוכתר, מכון טמיר תל אביב

 

בתור מטפלת במזכרת בתיה,  מה המאפיינים של המטופלים במזכרת בתיה והסביבה ואיך זה בא לידי ביטוי בטיפול בהם בקליניקה?

אי אפשר כמובן להכליל לגבי אוכלוסייה שלמה, אך המאפיינים של המטופלים שפונים אליי לקליניקה מאזור מזכרת בתיה הם פעמים רבות אנשים המתמודדים עם אורח חיים אינטנסיבי עם עבודה איכותית ותובענית, יחד עם רצון לנהל חיי משפחה תקינים, להעניק לילדיהם איכות חיים טובה בלימודים ובחיי החברה, יחד עם פיתוח תחושת מסוגלות גבוהה ורצון להגיע להישגים גבוהים בלימודים. התמודדות זו יוצרת לעיתים מצוקות רבות סביב קושי בהצבת סמכות הורית וגבולות מתאימים, וכן קשיים רגשיים כמו חרדה, דיכאון, וכד'.

מה זה טיפול ב-EMDR ולמי היית ממליצה לפנות לטיפול בגישה הזו?

EMDR היא שיטת טיפול המבוססת של שיטות הטיפול ההתנהגותיות קוגנטיביות לטווח קצר.  

שיטה זו מתמקדת על טיפול באנשים שעברו טראומות במהלך חייהם, וסובלים מחרדות, באם אלו חרדות כלליות או חרדות ספציפיות כמו חרדת נהיגה, פחד קהל וכד', מחשבות חזרתיות, דיכאון, וכן גם חרדות שיש להם תגובת פיזיות ועוד.

פירוש המילה EMDR  באנגלית הוא Eye Movement Desensitization and Reprocessing. התרגום הוא - הקהיה ועיבוד מחדש בעזרת תנועות עיניים.

השיטה פותחה בשנת  1987 על ידי הפסיכולוגית האמריקאית ד”ר פרנסין שפירו  מתוך מחקרים על חיילים אמריקאים שהתמודדו עם תגובות פוסט טראומטיות.

טיפול זה עוזר לשנות את דרכי החשיבה והאמונות שיש לאדם על יכולותיו להתמודד עם קשייו, לעזור לאדם לשחרר את המצוקות שהוא מרגיש, ולחזק את דרכי ההתמודדות שלו בחיי היום יום.

כאשר חווים אירועים קשים במהלך החיים, אירועים אלו נצרבים בזיכרון, ובמהלך החיים הם יכולים לחזור ולהציף את האדם, ולהקשות בהתמודדות היומיומית.

במקרים רבים ניתן דרך טיפול ה EMDR  להביא לריפוי של הקשיים הרגשיים והפיזיים בהם האדם נמצא ולעשות שינוי בדרכי החשיבה וההתנהגות בחיי היומיום.

הייחודיות של שיטת זו שהטיפול נעשית בעזרת תנועות עיניים. דרך תנועות העיניים ניתן ל"שחרר"  את האירועים הטראומתיים, החרדות והדיכאון וה"תמונות" התקועות בזיכרון הנמצאים בזיכרון של האדם , ולשנות ולעבד מחדש את אותם זיכרונות, כדי שהאדם יוכל להמשיך ולהתמודד טוב יותר בחיי היומיום ולהנות ולשפר את איכות חייו בהווה למרות כל הקשיים שהאדם חוות בעבר.

ספרי לי על גישת הסמכות החדשה שאני שומעת עליה כל כך הרבה.

 

הבעיות בקרב המשפחות בעידן הנוכחי הן סביב משבר הסמכות ההורית.

הורים רבים מתמודדים עם מאבקי כוח מול ילדיהם. מאבקים אלו גורמים לתחושות רבות כמו: תסכול, חוסר אונים, כעס, ייאוש ועוד תחושות דומות. במידה וההתמודדות היא לאורך שנים, הורים חשים שחיקה וכישלון בהורות שלהם בכלל ובסמכות ההורית שלכם בפרט.

בעבר מערכות הסמכות היו מאד ברורות, הן לילדים והן להורים, ועצם היותם הורים לרוב (חוץ ממקרים בודדים של מתנגדים ומהפכנים) לא היו בעיות משמעת וקבלת גבולות סמכות מצדם של הילדים.

אולם כיום בעידן המודרני, כאשר השתנה ערכי המוסד המשפחתי, וההורים יותר מחוץ לבית, חלו גם שינויים במערכות הסמכות ההורית. והורים רבים איבדו מסמכותם, וכיום אי אפשר להשתמש בשיטות של "פעם" בתחום  הסמכות ההורית.

כתוצאה מכך נראה כי ילדים רבים הגדלים עם ערכי חינוך יותר מתירני, מאבדים הרבה מיכולתם לקבל סמכות הורית, ולהורים יש קושי בהצבת גבולות. כמו כן רואים כי ילדים רבים מתמודדים עם בעיות התנהגות כגון- אלימות, נשירה ממסגרות, עבריינות , שימוש מופרז באלכוהול וסמים. וכן התמודדות עם קושי בדחיית סיפוקים ודימוי עצמי נמוך.

גישת הסמכות החדשה מבוססת על מחקרו של פרופ חיים עומר.

גישה זו מקנה הדרכות הוריות ממוקדות ומעשיות, העוזרות להורים לשקם את סמכותם בעזרת התנהגותיים מעשיים וייחודים .

הדרכת ההורים על פי שיטת זו מתמקדת במס תחומים:

  • איך לא להכנס למערבולת של וויכוחים עם ילדיהם
  • איך להחזיר את הסמכות והשליטה לידיהם בשיטות לא כוחניות.
  • איך להתמודד ולהגיב נכון עם תהליכי ההסלמה מול ילדיהם,
  • ללמוד לעשות סדר עדיפויות מול המאבקים עם ילדיהם

ועוד כלים מעשיים בהתמודדות עם סרבנותם של ילדיהם להקשיב להורים.

הדרכת הורים זו מתאימה לכל הורה המתמודד עם קושי בהצבת גבולות, ותחושה שכל מה שעשו עד כה לא מצליח, והם עדיין נמצאים בתוך מעגל הקסמים השלילי המלווה בתחושות של  כעס, ווכחנות וחוסר אונים

מה השאלה הכי נפוצה מפונים שיוצרים קשר ראשוני לגבי טיפול נפשי?

הרבה אנשים הפונים אלי מעוניינים לדעת כמה מפגשים להערכתי הם יצטרכו.

חשוב להבין שטיפול אכן עוזר להתמודד עם הקשיים שאנו חווים, אבל זה תהליך שבמהלכו לפעמים לוקח זמן עד שמרגישים הקלה בתסמינים ובהתמודדויות.

לכן חשוב לי להסביר שאי אפשר לדעת מראש כמה מפגשים הפונים יצטרכו, זה משתנה מאדם לאדם, בהתאם ליכולות שלו ולכוחות שלו להתמודד עם המצוקה, ועם תהליך השינוי.

יש מטופלים שמגיעים עם קושי מאוד ממוקד ואנחנו מוצאים שלאחר ייעוץ ממוקד הם מקבלים את המענה שלשמו הגיעו ויש הרבה מקרים שבהם במהלך התהליך עולים הרבה דברים שמשנים את המטרה הראשונית של הטיפול.

ולסיכום?

אסכם במשפט שאני מאוד אוהבת- "שנה את הדרך בה אתה  מסתכל על הדברים והדברים שאתה מסתכל עליהם ישתנו!" (וויין דייר)

תודה רבה נעמית.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר לחשיבה משותפת

ולהתאמת מטפלת EMDR מנוסה ומומחית

באיזור מגוריכם, במחיר של 320 ש״ח למפגש:

 

072-3940004

 

 

 

שלך,

צוות מכון טמיר

 

 

 

 

 

 

מקורות:

 

Lewis, S., J., et al. 2019. The epidemiology of trauma and post-traumatic stress disorder in a representative cohort of young people in England and Wales. The Lancet Psychiatry. 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

מכון טמיר מוכר על ידי מועצת הפסיכולוגים כמוסד שמכשיר פסיכולוגים קליניים. בואו להכיר!

עמר עזריאל | פסיכולוג בהתמחות קלינית (.M.A) במכון טמיר תל אביב עמר עזריאל | פסיכולוג בהתמחות קלינית (.M.A) במכון טמיר תל אביב עמר עזריאל שמי עמר עזריאל, אני פסיכולוג בתל אביב, אתחיל בנובמבר 2020 התמחות קלינית במכון טמיר תל אביב. בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד והמבוגר מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון בריפוי בעיסוק מהאוניברסיטה העברית בירושלים,... More detail
קארין רדי | פסיכולוגית קלינית מומחית בכרמל | מכון טמיר חיפה קארין רדי | פסיכולוגית קלינית מומחית בכרמל | מכון טמיר חיפה   קארין רדי   שמי קארין רדי, אני פסיכולוגית קלינית מומחית בחיפה; עמיתת מכון טמיר; טיפול פסיכולוגי און ליין ופנים אל פנים בקליניקה בכרמל, בגישה פסיכודינמית תוך שילוב כלים מתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. יש לי ניסיון... More detail
סינטיה ברייר נבון | פסיכולוגית חינוכית וקלינית מומחית | מכון טמיר ת״א סינטיה ברייר נבון | פסיכולוגית חינוכית וקלינית מומחית | מכון טמיר ת״א סינטיה ברייר נבון שמי סינטיה ברייר נבון היא פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב; מומחית גם בפסיכולוגיה חינוכית בישראל (2008); פסיכולוגית בהסמכה להדרכה בפסיכולוגיה חינוכית (2016); מדריכה פסיכולוגים מאבחנים ומטפלים בילדים ו... More detail
ד"ר עמוס שרון | פסיכולוג קליני מדריך בכיר | מכון טמיר תל אביב ד עמוס שרון הוא דוקטור לפסיכולוגיה קלינית (Yeshiva Unuversity) משנת 2000;  פסיכולוג קליני מדריך בתל אביב, בפסיכותרפיה ובפסיכודיאגנוסטיקה, חבר צוות ההדרכה של מכון טמיר.      נקודות ציון מקצועיות מומחה בפסיכולוגיה קלינית... More detail
מיקה לויטס | מטפלת CBT ומומחית ביופידבק | מכון טמיר תל אביב מיקה לויטס | מטפלת CBT ומומחית ביופידבק | מכון טמיר תל אביב מיקה לויטס היא יועצת חינוכית מטעם אוניברסיטת בר אילן, מטפלת CBT בתל אביב, מטפלת ביופידבק כעמיתה של מכון טמיר במרכז הארץ. ניסיון מקצועי ואני מאמינה במהלך השנים יצא לי לעבוד רבות עם בני נוער בעיקר במצבי סיכון ועם אוכלוסיות... More detail
מיה וינטר פריד | פסיכולוגית תעסוקתית מדריכה | מכון טמיר תל אביב מיה וינטר פריד | פסיכולוגית תעסוקתית מדריכה | מכון טמיר תל אביב   מיה וינטר פריד היא פסיכולוגית תעסוקתית מומחית ומדריכה בתל אביב, בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה ייעוצית-תעסוקתית בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה ובפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן.... More detail
לירון שניר | M.S.W, פסיכותרפיסטית מומחית | מכון טמיר תל אביב לירון שניר | M.S.W, פסיכותרפיסטית מומחית | מכון טמיר תל אביב  לירון שניר היא פסיכותרפיסטית מוסמכת בתל אביב , חברת צוות ההדרכה במכון טמיר; בעלת תואר שני M.S.W בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת בר אילן;  בוגרת לימודי התוכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית באוניברסיטת תל אביב. מטפלת... More detail
רולה חילו-דביאת | פסיכולוגית קלינית מומחית - מכון טמיר חיפה רולה חילו-דביאת |  פסיכולוגית קלינית מומחית - מכון טמיר חיפה רולה חילו-דביאת היא פסיכולוגית קלינית מומחית בחיפה, בעלת תואר שני(M.A.) בפסיכולוגיה קלינית וחינוכית מאוניברסיטת חיפה. מטפלת עמיתה של מכון טמיר בחיפה.    הכשרה וניסיון מקצועיים את התואר הראשון סיימתי באוניברסיטת... More detail
דניאלה זוהר עמרמי | עו״ס קלינית ופסיכותרפיסטית דינמית | מכון טמיר ת״א דניאלה זוהר עמרמי | עו״ס קלינית ופסיכותרפיסטית דינמית | מכון טמיר ת״א ברוכים הבאים,   שמי דניאלה זוהר- עמרמי, אני עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית מוסמכת ומטפלת פרטנית ומנחת קבוצות במכון טמיר בתל אביב.   השכלה והכשרה תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה תואר שני בעבודה... More detail
נופר פימנטל-לביא | עו״ס קלינית MSW ומטפלת | מכון טמיר תל אביב נופר פימנטל-לביא | עו״ס קלינית MSW ומטפלת | מכון טמיר תל אביב נופר פימנטל-לביא    על עצמי שמי נופר ואני עובדת סוציאלית קלינית ומנחת קבוצות, בעלת ניסיון טיפולי של כ- 15 שנה.  עובדת כמטפלת במרכז "חכמת נשים" בהנהלתה של ד"ר ענת גור, המרכז הינו מרכז טיפולי מוביל בישראל בתחום הייעוץ... More detail

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2020