חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

תפריט CBT

מחפשים מטפל CBT מומלץ בעלות הגיונית בחיפה? בואו למכון טמיר!

דרג פריט זה
(36 הצבעות)

שוקלים טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה?

מטפל CBT לילדים ולמבוגרים בעלות הגיונית?

בואו למכון טמיר לפסיכותרפיה בכרמל !

מכון טמיר מציע

טיפול קוגניטיבי התנהגותי עם מיטב המומחים

בעלות אפשרית לכל אדם !

1-800-509-809


טיפול מכבי

מכון טמיר בחיפה נפתח אשתקד בתנופה בכרמל, בקריות ובהדר, עם פסיכולוגים מומלצים בחיפה קבלו הכוונה אישית לפגישה על טיפול CBT בחיפה ו-CBT בצפון, פסיכולוג ילדים, טיפול קצר מועד, טיפול בחרדות, פסיכולוגים לבני נוער ומתבגרים,טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT לחרדות ודיכאון, OCD בחיפה, טיפול פסיכולוגי לילדים ועוד). 

צרו עמנו קשר בכתב או התקשרו לשיחת ייעוץ מיידית

עם אנשי מקצוע מנוסים בחיפה והצפון

ואנחנו מבטיחים לשקול יחד אתכם את הפתרון המתאים:

1-800-509-809

נשתמע בקרוב !

צוות מכון טמיר בכרמל ובהדר:

שלכם בידידות,

ד"ר אילן ערן, פסיכולוג קליני מומחה, מטפל CBT 

עדית וואגו גפן, פסיכולוגית קלינית מומחית

רולה חילו-דביאת, פסיכולוגית ילדים, נוער ומבוגרים, מטפלת CBT

דנה מנדלסון, מטפלת קוגניטיבית התנהגותית בחיפה


 

טיפול CBT בחיפה

עד לפני עשור או שניים היה הכרמל מעוז הטיפול הפסיכודינמי, יחד עם איזור ירושלים. נהוג היה לומר ש"טיפול CBT לא מצליח לטפס את פרויד (הדרך הראשית לכרמל)".

freud haifa

 

מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים בתל אביב סללו את הדרך עבור החיפאים וכיום הדברים השתנו. אנשי מקצוע רבים בחיפה מטפלים באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ממש לפי מורשתו של אהרון בק. בק פיתח את הטיפול הקוגניטיבי באוניברסיטת פנסילבניה בתחילת שנות ה60. הטיפול נועד לסייע בהתמודדות עם דיכאון באופן מובנה וקצר-טווח, שמוכוון לפתרון של בעיות בהווה ולעבודה על חשיבה והתנהגות לא יעילות. מאז שנוסד, בק ואחרים התאימו בהצלחה את הטיפול למגוון מפתיע של הפרעות פסיכיאטריות ואוכלוסיות שונות. ההתאמות האלו שינו את המוקד, הטכניקה, ומשך הטיפול, אבל ההנחות התיאורטיות עצמן נשארו קבועות. באופן תמציתי, על פי המודל הקוגניטיבי, בכל ההפרעות הפסיכולוגיות נמצאות מחשבות מעוותות או לא מתאימות (שמשפיעות על מצב הרוח וההתנהגות של המטופל). הערכה מציאותית והתאמה של החשיבה תוביל לשיפור במצב הרוח ובהתנהגות. שיפור משמעותי נגרם מהתאמת האמונות הבסיסיות של המטופל.

במה שונה טיפול CBT מטיפול דינאמי קצר מועד?

איך עובד טיפול קוגניטיבי התנהגותי? קראו 6 נקודות חשובות ►

מתמודדים עם פוביה מטיסה? אוניברסיטת חיפה מציעה טיפול CBT מסובסד במסגרת מחקר

haifa

תאורטיקנים אחרים פיתחו סוגים שונים של טיפול קוגנטיבי התנהגותי. לדוגמא – הטיפול הרגשי-רציונלי של אלברט אליס (REBT), ההתאמות הקוגנטיביות-התנהגותיות של דונלד מיכנבאום, והטיפול הרב-אופייני של ארנולד לזרוס. רבים אחרים תרמו באופן משמעותי להתפתחות טיפולים אלו, ובהם מייקל מהוני, ויטוריו גוידנו, וג'ובני לוטי. סקירות היסטוריות של התחום מעניקות תיאור עשיר של התפתחות הזרמים השונים של טיפול קוגניטיבי.


הייחודיות של טיפול CBT היא בכך שהוא כולל מערכת של טיפול פסיכותרפי, לצד תיאוריה מאוחדת של אישיות ופסיכופתולוגיה, שנתמכת בראיות אמפיריות רבות. הוא כולל טיפול מובנה ומוגדר, שניתמך בנתונים אמפיריים ושניתן ליישום אותו במגוון רחב של מקרים. בחיפה יש כמה פסיכולוגים חלוצים בנושא ה-CBT בישראל, כמו פרופ' אלי זומר, פרופ' משה אלמגור, יצחק לב (איז'ו) ואירית גיל לב. כל אלה חיפאים שמקצועיותם משפיעה למרחק.  גם באוניברסיטת חיפה (במדור הקליני של דיקאנט הסטודנטים בניהול חיים קפלן) ובשירות הפסיכולוגי בטכניון נעזרים השירותים הפסיכולוגיים בשיטה הקוגניטיבית-התנהגותית, הן להתמודדות נקודתית של סטודנטים, עם חרדת בחינות, ADHD ועוד, והן לטיפול קליני במצוקות נרחבות יותר. יש בעיר גם מכונים חדשים שמציעים טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כמו מכון שפר, מכון איתי אדרס, שני כהן ועוד. 

couple therapy

מה ההבדלים בין טיפול CBT לבין טיפול פסיכודינמי? >

טיפול קוגניטיבי התנהגותי נבחן באופן מקיף, החל משנת 1977. מחקרים מבוקרים הראו את יעילותו בטיפול בדיכאון מג'ורי, חרדה מוכללת, הפרעות פניקה, פוביות, חרדה חברתית, התמכרות לחומרים, הפרעות אכילה ובעיות זוגיות.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי מיושם כיום ברחבי העולם כטיפול המרכזי או כטיפול משלים להפרעות רבות אחרות. לדוגמא – הפרעת דחק-פוסט-טראומטית (PTSD), הפרעות אישיות, דיכאון מתמשך, כאב כרוני, היפוכונדריה וסכיזופרניה. טיפול קוגניטיבי לאוכלוסיות שלא קיבלו אבחנה פסיכיאטרית נבדק אף הוא – אסירים בבתי כלא, ילדים בבתי ספר, חולים המאושפזים בבתי חולים ואחרים. 

דברו איתנו !

 

 

Google

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה
Rated 4.8/5 based on 28 reviews

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

תפריט CBT - מובייל

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il