טיפול פסיכולוגי מומלץ לילדים? פסיכותרפיה לילדים בהכוונה מדויקת

דרג פריט זה
(157 הצבעות)
המלצות על פסיכולוגים קליניים ומטפלים רגשיים לילדים המלצות על פסיכולוגים קליניים ומטפלים רגשיים לילדים

פסיכולוגים מומלצים לטיפול בילדים

 

מחפשים פסיכולוג / מטפל ילדים מדויק

ומנוסה בעלות הגיונית?

טוב שהגעתם למכון טמיר:

טיפול רגשי לילד, טיפול בקשיים חברתיים

ואבחון רגשי לילדים 

 

התקשרו לשיחת הכוונה

לאיתור פסיכולוגית ילדים מומלצת בתל אביב

או בקליניקות העמיתות בכל הארץ:

1-800-509-809 

 

אנו מתחייבים בפניכם לעמוד בהצהרה הבאה:
 
child therapy 
  • לא פשוט לבוא עם ילד לטיפול, להסביר לו, לקבל את העזרה כהורים ולהתמודד כמשפחה. החל משיחת ההכוונה הראשונית עם בטלפון דרך המפגשים עם מומחה ילדים בטיפול ועד לפרידה, אנו מתחייבים להתייחס אליכם ואל הילד/ה בדיוק כפי שהיינו מצפים שיתייחסו לילדינו שלנו.

  • נעשה כל מאמץ להיות יעילים, לסיים את הטיפול בפרק זמן קצר ואנו מתחייבים לעלות הנמוכה ביותר של פסיכותרפיה יעילה ואיכותית לילדים. 

  • נוודא שאנו מעודכנים בספרות ובידע המקצועיים החדשים ביותר על פסיכותרפיה לילדים.

  • נהיה הכי מותאמים לצרכים הייחודיים של ילדך. 

  • אנחנו מתחייבים בפניכם להיות הכי טובים, זמינים ונוחים כלכלית שאנחנו יכולים.

 

מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים לילדים CBT בתל אביב - התאמה והמלצות <

פסיכולוג / מטפלת רגשית לילדים בתל אביב <

 

מטפלים ופסיכולגים לילדים בקליניקות העמיתות של המכון: 

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים בחיפה <

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים בבאר שבע <

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים ברחובות <

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים בראשון לציון והסביבה <

 

רק הורים לילדים יכולים להבין באמת את ההרגשה של אמא ואבא שמתלבטים האם לפנות לייעוץ פסיכולוגי לילדים, אצל פסיכולוג או פסיכולוגית ילדים. 

זו הרגשה לא קלה, כי על אף שהיום טיפול פסיכולוגי נתפס כנורמטיבי ושכיח, עדיין קשה לנו לקבל את הרעיון שאנו כהורים מתקשים לתת לילד את המענה הנדרש באופן עצמאי. הרי בכל דבר אנחנו עושים מאמצים עצומים כדי לאפשר לילדים סביבה פסיכולוגית טובה ורגישה יותר מכפי שהייתה לנו (ואל תתבלבלו: לכולנו יש תלונות על הסביבה הפסיכולוגית שגדלנו בה..).

כל מי שעוסק במקצועות הטיפול הנפשי יודע עד כמה חשובה תקופת הילדות. מבוגרים רבים, אם לא רובם, מגיעים לטיפול רגשי בגיל מבוגר בגלל בעיות וקשיים חרדת בחינות, טראומות שעברו, חינוך לא הולם, קשיים חברתיים שלא טופלו, יחסים בעייתיים עם משפחת המוצא, עם חברת השווים, פחדים של ילדים (למשל, עם התפתחות המשבר בעוטף עזה,  פחד מבלונים), פוביות, משברים, והרשימה עוד ארוכה. סביר להניח שלו טופלו אותם בוגרים בזמן האמיתי, בתקופת הילדות, לא היו סוחבים איתם את הטראומות לתקופת הבגרות ולחיים בכלל.

 

 

מתי לפנות למטפל ילדים ?

תסמינים גופניים

ילדים המצויים בקושי רגשי נוטים לפתח סימפטומים גופניים, דרכם ניתן לזהות האם מתי הילד נמצא במצוקה. סימנים פסיכוסומטיים אצל ילדים שכיחים למדי: לרוב מדובר בתלונות על כאבי בטן וכאבי ראש, אך ניתן יהיה להבחין גם בסימפטומים המאפיינים הפרעות חרדה, כמו הזעה, דופק מהיר, תלונות על קשיי נשימה, כאבי שרירים כתוצאה ממתח, רעד, בחילה, סחרחורת, שינויים בהרגלי השינה ולעיתים גמגום וסוגים שונים של תגובות לא רצוניות של השרירים (טיקים). 

 

תסמינים רגשיים וחברתיים

במימד הנפשי נשמע מהילד תלונות על פחדים, עצבנות, אפילו התקפי זעם, בכי, הימנעות מעשייה (כולל הליכה לביה"ס), רגישות יתר, בהלה, הגזמה בתגובות, אי שקט ועוד.

בנות נוטות יותר לפתח קשיי אכילה, חרדות ביצוע ופרפקציוניזם. בשלב מאוחר יותר עלולות להופיע הפרעות במצבי הרוח, מרדנות, דימוי עצמי נמוך, חוסר יציבות רגשית, אלימות (גם פגיעה עצמית), פיתוח אובססיות וטקסים, תלות יתר, הסתגרות, בדידות והמנעות חברתית, דיכאון וחלילה ביטויים אובדניים.

לקשיים הנפשיים סיבות רבות, חלקן מולדות וחלקן מושפעות מהסביבה, תפקידו של המטפל הוא לאתר את הסיבות שגרמו למצוקה הנפשית: האם הקושי הוא בסביבת המשפחה, בסביבת ביה"ס, טראומה מתקופה מוקדמת יותר, או לעיתים התפתחות של הפרעת קשב וריכוז, עם או בלי היפראקטיביות. 

בכל המקרים אין להתעלם מתחושות הילד אשר למעשה הינן בגדר קריאה לעזרה. יש לשלול ראשית בעיה פיזיולוגית ולאחר מכן רצוי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע ולא לתת לבעיה להעמיק ולהידרדר במחשבה כי מדובר ב"שלב חולף".

טיפול פסיכולוגי בילדים - פסיכולוג ילדים
 

מתי לפנות להדרכת הורים ?

במקרים רבים ייתכן שיהיה צורך בשילוב הדרכה הורית עם טיפול רגשי לילד, כדי לעזור להורה להבין את מקור הפחדים של הילד, או את הקושי איתו הילד מתמודד. ההורה יקבל הדרכה כיצד לשפר את היחסים עם הילד, כיצד לשמור על גבולות ברורים ועל הורות יציבה, כיצד לעזור לילד לשפר את היחסים בינו לבין סביבתו, לבדוק האם אין "הגנת יתר", האם המצב המשפחתי משתנה (כמו למשל בגירושין) וכיצד להתמודד עם השינויים, ההורה יקבל הדרכה על נקודות חשובות בפסיכולוגיה של ילדים, למשל כיצד לשבח את הילד ולא להאשים אותו. יש לבדוק האם ההורה אינו נמצא בעצמו במצב חרדה כלשהו ואם כן – לעזור לו לזהות את המצב ולטפל בו.

טיפול רגשי לילדים

מטפל ילדים מגיע לטיפול רגשי מתוך הכרה עמוקה, הערכה ואהבה לעולם הילדים, ולכן הוא חייב להיות סבלני ולשדר רוגע. עליו לספק לילד מצג נכון של העולם בכלל ושל האירועים הספציפיים אותם חווה הילד בפרט. מלבד העזרה הנפשית המיידית שמטרתה לחלץ את הילד מהקשיים בהם הוא נמצא, כאשר יכיר המטפל את תכונותיו האישיות של הילד, הוא יוכל לעזור לו בצמיחה מדהימה כפרט וילמד אותו כיצד לשים לב ולהתייחס גם לזולת. המטפל ישפר את יכולתו של הילד להסתדר עם סביבתו וליצור מערכות יחסים בריאות – למשל באמצעות בנייה של טבלת עיצוב התנהגות - ובטכניקות נוספות שילוו את הילד בבגרותו ולאורך חייו.

 

 

הזמנה ליום עיון על טיפול פסיכולוגי לילדים

''מפי עוללים'' - יחסי גומלין בין פסיכואנליזה של הילד וזו של המבוגר.יום העיון השני של מסלול הילדים - החברה הפסיכואנליטית בישראל, 14 לדצמבר 2018, רח' קרליבך 14, תל אביב 
 
%MCEPASTEBIN%

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il