פסיכולוגיות ופסיכולוגים מומלצים לילדים | המלצות מאומתות 2019

דרג פריט זה
(179 הצבעות)
המלצות על פסיכולוגים קליניים ומטפלים רגשיים לילדים המלצות על פסיכולוגים קליניים ומטפלים רגשיים לילדים

פסיכולוגים מומלצים לילדים

 

מחפשים פסיכולוגית / מטפלת ילדים מומחית

ומנוסה בעלות הגיונית?

 

 

טוב שהגעתם למכון טמיר:

טיפול רגשי לילד, טיפול בקשיים חברתיים

ואבחון רגשי לילדים 

 

התקשרו לשיחת הכוונה

לאיתור פסיכולוגית ילדים מומלצת בתל אביב

או בקליניקות העמיתות בכל הארץ

(ניתן לקבל החזר על טיפול פסיכולוגי לילדים עם כללית מושלם)

 

1-800-509-809 

צוות מכון טמיר

 

 

 

למה טיפול פסיכולוגי לילדים במכון טמיר?

 

הורים יקרים,

 
אנו מתחייבים בפניכם לעמוד בהצהרה הבאה:

 

 • לא פשוט לבוא עם ילד לטיפול, להסביר לו, לקבל את העזרה כהורים ולהתמודד כמשפחה. החל משיחת ההכוונה הראשונית עם בטלפון דרך המפגשים עם מומחה ילדים בטיפול ועד לפרידה, אנו מתחייבים להתייחס אליכם ואל הילד/ה בדיוק כפי שהיינו מצפים שיתייחסו לילדינו שלנו.

 • נעשה כל מאמץ להיות יעילים, לסיים את הטיפול בפרק זמן קצר ואנו מתחייבים לעלות הנמוכה ביותר של פסיכותרפיה יעילה ואיכותית לילדים. 

 • נוודא שאנו מעודכנים בספרות ובידע המקצועיים החדשים ביותר על פסיכותרפיה לילדים. מכון טמיר תל אביב הוא מוסד המוכר להכשרת מתמחים בפסיכולוגיה קלינית לילדים, בני נוער ומבוגרים. 

 • נהיה הכי מותאמים לצרכים הייחודיים של ילדך. 

 • אנחנו מתחייבים בפניכם להיות הכי טובים, זמינים ונוחים כלכלית שאנחנו יכולים.

 

מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים לילדים CBT בתל אביב - התאמה והמלצות <

פסיכולוג / מטפלת רגשית לילדים בתל אביב  <

 

מטפלים ופסיכולגים לילדים בקליניקות העמיתות של המכון: 

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים בחיפה  <

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים בבאר שבע <

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים ברחובות <

פסיכולוגית ילדים מומלצת ברעננה, כפר סבא והוד השרון <

פסיכולוגית / מטפלת רגשית לילדים בראשון לציון והסביבה  <

 

פניה לפסיכולוג ילדים

רק הורים לילדים יכולים להבין באמת את ההרגשה של אמא ואבא שמתלבטים האם לפנות לייעוץ פסיכולוגי לילדים, אצל פסיכולוג או פסיכולוגית ילדים. 

זו הרגשה לא קלה, כי על אף שהיום טיפול פסיכולוגי  נתפס כנורמטיבי ושכיח, עדיין קשה לנו לקבל את הרעיון שאנו כהורים מתקשים לתת לילד את המענה הנדרש באופן עצמאי. הרי בכל דבר אנחנו עושים מאמצים עצומים כדי לאפשר לילדים סביבה פסיכולוגית טובה ורגישה יותר מכפי שהייתה לנו (ואל תתבלבלו: לכולנו יש תלונות על הסביבה הפסיכולוגית שגדלנו בה..).

כל מי שעוסק במקצועות הטיפול הנפשי יודע עד כמה חשובה תקופת הילדות.

מבוגרים רבים, אם לא כולם, מגיעים לטיפול רגשי בגיל מבוגר בגלל בעיות וקשיים חרדת בחינות, טראומות שעברו, חינוך לא הולם, קשיים חברתיים שלא טופלו, יחסים בעייתיים עם משפחת המוצא, עם חברת השווים, פחדים של ילדים (למשל, עם התפתחות המשבר בעוטף עזה,  פחד מבלונים), פוביות, משברים , כעסים והרשימה עוד ארוכה.

סביר להניח שלו טופלו אותם בוגרים בזמן האמיתי, בתקופת הילדות, לא היו סוחבים איתם את הטראומות לתקופת הבגרות ולחיים בכלל.


כיצד עונים על שאלות ילדים בנושא מיניות? < 

התמודדות עם שחיקה של סמכות הורית <
 
 

 

מתי לפנות לפסיכולוגית ילדים?

  

תסמינים גופניים

ילדים המצויים בקושי רגשי נוטים לפתח סימפטומים גופניים, דרכם ניתן לזהות האם מתי הילד נמצא במצוקה.

 • סימנים פסיכוסומטיים אצל ילדים שכיחים למדי:

  לרוב מדובר בתלונות על כאבי בטן וכאבי ראש, אך ניתן יהיה להבחין גם בסימפטומים המאפיינים הפרעות חרדה, כמו הזעה, דופק מהיר, תלונות על קשיי נשימה, כאבי שרירים כתוצאה ממתח, רעד, בחילה, סחרחורת, שינויים בהרגלי השינה ולעיתים גמגום וסוגים שונים של תגובות לא רצוניות של השרירים (טיקים). 

 

תסמינים רגשיים וחברתיים

במימד הנפשי נשמע מהילד תלונות על פחדים, עצבנות, אפילו התקפי זעם, בכי, הימנעות מעשייה (כולל הליכה לביה"ס), רגישות יתר, בהלה, הגזמה בתגובות, אי שקט ועוד.

בנות נוטות יותר לפתח קשיי אכילה, חרדות ביצוע ופרפקציוניזם. בשלב מאוחר יותר עלולות להופיע הפרעות במצבי הרוח, מרדנות, דימוי עצמי נמוך, חוסר יציבות רגשית, אלימות (גם פגיעה עצמית), פיתוח אובססיות וטקסים, תלות יתר, הסתגרות, בדידות והמנעות חברתית, דיכאון וחלילה ביטויים אובדניים.

לקשיים הנפשיים סיבות רבות, חלקן מולדות וחלקן מושפעות מהסביבה, תפקידו של המטפל הוא לאתר את הסיבות שגרמו למצוקה הנפשית: האם הקושי הוא בסביבת המשפחה, בסביבת ביה"ס, טראומה מתקופה מוקדמת יותר, או לעיתים התפתחות של הפרעת קשב וריכוז, עם או בלי היפראקטיביות. 

בכל המקרים אין להתעלם מתחושות הילד אשר למעשה הינן בגדר קריאה לעזרה. יש לשלול ראשית בעיה פיזיולוגית ולאחר מכן רצוי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע ולא לתת לבעיה להעמיק ולהידרדר במחשבה כי מדובר ב"שלב חולף".

טיפול פסיכולוגי בילדים - פסיכולוג ילדים
 

מתי לפנות להדרכת הורים?

במקרים רבים ייתכן שיהיה צורך בשילוב הדרכה הורית  עם טיפול רגשי לילד, כדי לעזור להורה להבין את מקור הפחדים של הילד, או את הקושי איתו הילד מתמודד. ההורה יקבל הדרכה כיצד לשפר את היחסים עם הילד, כיצד לשמור על גבולות ברורים ועל הורות יציבה, כיצד לעזור לילד לשפר את היחסים בינו לבין סביבתו, לבדוק האם אין "הגנת יתר", האם המצב המשפחתי משתנה (כמו למשל בגירושין) וכיצד להתמודד עם השינויים, ההורה יקבל הדרכה על נקודות חשובות בפסיכולוגיה של ילדים, למשל כיצד לשבח את הילד ולא להאשים אותו. יש לבדוק האם ההורה אינו נמצא בעצמו במצב חרדה כלשהו ואם כן – לעזור לו לזהות את המצב ולטפל בו.

 
 

מי מוסמך לטפל בילדים? 

 


חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי ההכשרות של אנשי מקצוע המטפלים בילדים: עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים - כולם מטפלים מוסמכים, אך הכשרתם שונה בתכלית.

על קצה המזלג:

 • עובדים סוציאליים קליניים הם בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית ועברו הכשרה שמכוונת להעצמה ולהגנה על המטופלים. לרוב הם יעדיפו גישה פרקטית לפתרון בעיות ויציעו דרכים ליישוב קונפליקטים.

 • פסיכיאטרים עם התמחות בטיפול בילדים ובני נוער הם בעלי הכשרה רפואית ופסיכותרפית. פסיכיאטרים יתאימו למקרים בהם דרושות תרופות להתמודדות עם דיכאון, חרדות או בעיות קשב.
 • פסיכולוגים קליניים או חינוכיים בישראל יש תואר שני או דוקטורט בפסיכולוגיה, לצד התמחות מעשית שאורכת כארבע שנים.הם בוחנים את המטופלים מבחינה פסיכולוגית והשכלתית ומספקים טיפול שיחתי. הם יאבחנו בעיות כמו דיסלקציה ו-ADHD וימליצו על דרכי טיפול, ביניהן טיפול תרופתי, תרפיה אישית או קבוצתית או בית ספר מיוחד.
 

טיפול פסיכולוגי רגשי לילדים

מטפל ילדים מגיע לטיפול רגשי מתוך הכרה עמוקה, הערכה ואהבה לעולם הילדים, ולכן הוא חייב להיות סבלני ולשדר רוגע. עליו לספק לילד מצג נכון של העולם בכלל ושל האירועים הספציפיים אותם חווה הילד בפרט. מלבד העזרה הנפשית המיידית שמטרתה לחלץ את הילד מהקשיים בהם הוא נמצא, כאשר יכיר המטפל את תכונותיו האישיות של הילד, הוא יוכל לעזור לו בצמיחה מדהימה כפרט וילמד אותו כיצד לשים לב ולהתייחס גם לזולת. המטפל ישפר את יכולתו של הילד להסתדר עם סביבתו וליצור מערכות יחסים בריאות – למשל באמצעות בנייה של טבלת עיצוב התנהגות - ובטכניקות נוספות שילוו את הילד בבגרותו ולאורך חייו.

 

טיפול פסיכודינמי רגשי לילדים

למרות ששמה פחות מוכר בהיסטוריה של הפסיכולוגיה הקלינית של הילד, הרמין האג-הלמוט הייתה פסיכואנליטיקאית ופסיכולוגית הילדים הקלינית הראשונה שניסתה ליישם את עקרונות הטיפול הפסיכולוגי לילדים תוך שימוש במשחק ב-setting הפסיכואנליטי.

האג-הלמוט קישרה בין משחק לבין התפתחות רגשית וקוגניטיבית אצל ילדים. במהלך הטיפול הפסיכולוגי עצמו, היא לא פירשה את המשחק, אך ניסתה להבין כיצד תהליך ותוכן המשחק של הילד מייצג אספקטים של המיניות הילדית, היבט שגרר ביקורת מקצועית רבה כלפיה.

Hermine Hug Hellmuth

הרמין האג הלמוט

עבודה טיפולית עם הורים

האג הלמוט נחשבת לחלוצה גם בתחום הרגישות הטיפולית כלפי ההורים. היא הבינה, בתבונתה, שההורים הם מרכיב חשוב והכרחי להצלחת הטיפול.

היא הזהירה מפני לחץ של ההורים על הפסיכולוגים, לשינויים מהירים אצל הילד ולפתרונות פלא מיידיים, אינסטנט. 

האג הלמוט הציעה לראשונה לקבל רקע מפורט על התפתחות הילד מההורים, מה שיוכל לסייע גם לקרב אותן לתהליך הטיפולי, ולהפוך אותם לשותפים פעילים, תוך שהיא מצביעה על ההתנגדות של הורים לתהליך הטיפולי, דרך מאפיינים כמו קנאה של ההורים בתהליך הרגשי שהילד עובר ובקשר המיוחד שנותר בינו לבין המטפלת.

האג הלמוט הדגישה את הצורך לתקשר להורים בשקיפות ובבהירות את מהות הקשר ההעברתי בין הילד למטפלת. כדי להפחית חרדות והתנגדויות, היא התעכבה על הסבר מפורש, שהמטפל אינו מחליף את התפקיד הרגשי של ההורים, אבל כן מהווה דמות חיונית להעברה לשעת הטיפול. 


יצירת הקשר הטיפולי עם הילד

האג הלמוט הבינה את הקושי של הילד להיכנס לטיפול, ואת החרדה שנלווית למפגש הטיפולי.

היא הציעה מספר טכניקות באמצעותן בינה לבין הילד המטופל.

השטחת היררכיות

אחת מהן היא  ׳שבירת ההיררכיה׳, במטרה להפחית אצל הילד את הלחץ הנפשי מעצם היותו מטופל, לצמצם את משקל הבעיה לטובת ביסוס הקשר.

נרמול

טכניקה נוספת היתה נרמול הבעיה- לשתף את היד בכך שקשייו מאפיינים גם ילדים נוספים.

טכניקה של משחק

המשחק מייצג חומרים מודעים ולא מודעים בנפש של הילד, וראתה ערך בעצם המשחק עם הילד, ההשתתפות והעניין שלה במשחק שלו.

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

מה בא לך לקרוא היום?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים כמוסד שמכשיר ובוחן מתמחים בפסיכולוגיה קלינית

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-3-6031552

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר