פסיכולוגים ומטפלים מומלצים לילדים בתל אביב והמרכז - המלצות

דרג פריט זה
(35 הצבעות)
המלצות על פסיכולוגים קליניים ומטפלים רגשיים לילדים ולבני נוער בתל אביב המלצות על פסיכולוגים קליניים ומטפלים רגשיים לילדים ולבני נוער בתל אביב

 

פסיכותרפיה, טיפול רגשי, הדרכת הורים

וטיפול פסיכולוגי לילדים במכון טמיר תל אביב

ובקליניקות העמיתות שלנו:

בראשון לציון, רחובות,

רמת גן, חולון, גבעתיים,

אזור, בת ים, פתח תקווה, קריית אונו,

יהוד מונוסון, ראש העין,

בני ברק, אור יהודה,

גבעת שמואל רמלה ולוד

 

 

הילדים שלנו הכי חשובים לנו בעולם.

תמיד נעשה הכל בשבילם,

ודאי כאשר כואב להם רגשית

 

 

child therapy

 

 

המודעות של הורים צעירים הולכת ועולה לגבי ההשפעה של לבעיה רגשית על ההתפתחות התקינה של הילד. ילד הסובל מבעיה רגשית מתקשה לפתח את מלוא הפוטנציאל שלו, רגשית, חברתית ולימודית. בעיה רגשית יכולה להתבטא בקושי להתרכז בשיעורים, בקושי חברתי ביצירת קשרים עם הסביבה, בהתפרצויות זעם, בפחדים, דאגות וחרדות, OCD, דיכאון ועוד.

כמובן שיש קשיים הנובעים מההתפתחות הטבעית של הילד ובמידה ומדובר בקושי התפתחותי, תדע המטפלת להכווין ולהסביר על מקור ספציפי מדויק יותר בקהילה, ו/או לאבחון פסיכולוגי בתל אביב.

 

CLINICAL PSYCHOLOGISTS IN TEL AVIV RECOMMENDATIONS

 


 טיפול פסיכולוגי / רגשי לילדים שונה מאוד בגלל המון היבטים:

הצרכים ייחודיים, הסביבה שלהם שונה, יכולת ההבנה והתפיסה משתנה בהתאם לגיל וכך כמובן גם הדרך להבנת עולמם והטיפול.

לא נכון לטפל בילדים רק באמצעות שיחות ארוכות, גם בשל חוסר היכולת לבטא את הקשיים וגם כי הם לפעמים לא לגמרי יודעים להסביר מה מפריע להם.

לכן טיפול בילדים נעשה בדרכים יצירתיות, כמו ציור ומשחק. כמובן שילדים בשלבי התפתחות שונים זקוקים לצרכים שונים ולכן בטיפול בילדים מתאימים את הכלים הטיפוליים לפי הצורך של כל ילד. הטיפול בילדים מלווה בהדרכה הורית ולפעמים, כאשר הילדים מאוד צעירים למשל, הטיפול יתבסס רק על ההדרכה ההורית.

פסיכותרפיה לילדים ונוער היא סוג של ייעוץ נפשי הכרוך בשיחות, משחק ובאינטראקציות בין מטפל, ילד והורה. בקרב ילדים ומשפחות יש בכוחה לפתור בעיות ולהביא לשינויי התנהגות חיוביים.

סוגי פסיכותרפיה שונים לילדים נבדלים זה מזה בגישה ובטכניקה, ולעתים ניתן לשלב ביניהם או עם טיפול תרופתי.

 

 

סוגי פסיכותרפיה לילדים ונוער

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT): מסייע לשיפור התנהגותו ומצב רוחו של הילד על ידי בחינת דפוסי חשיבה לא-תקינים, מתוך תפיסה שמחשבה מביאה לתחושה ובכך משפיעה על התנהגות. הילד לומד לזהות דפוסי חשיבה מזיקים ולהחליפם בכאלה שיביאו לרגשות ולהתנהגויות רצויות. גישה זו יעילה מאוד בטיפול בדיכאון ובחרדות.

טיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT): מדגיש לקיחת אחריות על בעיות אישיות והתמודדות עם רגשות שליליים. מתאים לנערים עם מחשבות אובדניות כרוניות, ניסיונות פגיעה עצמית או הפרעת אישיות גבולית. לעיתים קרובות משלב בין טיפול אישי וקבוצתי.

טיפול משפחתי: מתרכז בתיקון דפוסי תקשורת לקויים לשם יצירת תפקודיות משפחתית חיובית ובונה יותר. בטיפולים משתתפים כמה בני משפחה, או בטיפול זוגי – שני בני הזוג.

טיפול קבוצתי: טיפול במספר ילדים יחד, מה שרותם את כוחן של הדינמיקה הקבוצתית ואינטראקציית עמיתים לשם הבנה טובה יותר של החולי הנפשי ושיפור יכולות חברתיות.

תרפיה בינאישית (IPT): טיפול קצר שמתמקד בעיקר במצבי דיכאון. מתרכז באופן שבו אירועים בינאישיים משפיעים על מצב המטופל, על מנת לתת מענה ליחסים בעייתיים.

טיפול במשחק: מערב שימוש במשחקים ובציור במטרה לעזור לילד לזהות ולהביע רגשות מילולית. המטפל צופה בילד משחק בכדי לזהות נושאים ודפוסים בעייתיים.

פסיכותרפיה פסיכודינמית: מדגישה את הבנת הנושאים המשפיעים על התנהגות, מחשבות ורגשות הילד, על מנת לזהות דפוסים, הגנות ותגובות למאבקים פנימיים. ההנחה היא שהתנהגות ורגשות הילד ישתפרו כאשר יישפך אור על אותם מאבקים פנימיים. פסיכואנליזה היא סוג ממוקד ואינטנסיבי יותר של פסיכותרפיה פסיכודינמית.

נסכם בנימה ממש חיובית – להבדיל ממבוגרים אשר מגיעים לטיפול עם דפוסי התנהגות מקובעים ואישיות מגובשת וששינויים עשויים לקחת שנים רבות, הטיפול בילדים נחשב אופטימי במיוחד משום שכמו פלסטלינה, ניתן לעצב את מה שדורש תיקון ושיפור בצורה מדויקת ורצויה.

כלומר, ילדים עדיין לא רכשו דפוס אישיות ש"נקרש" אלא נמצאים בשלבים ההתחלתיים של חייהם, בהם הם מתעצבים ולומדים בקלות, כך שבעזרת איתור הבעיה בשלב המקדים הזה של החיים ומתן כלים מתאימים להתמודדות, הילד יכול להיתרם מאוד מטיפול נפשי.

 

צרו עמנו קשר להתאמת מטפלת מתאימה

 במכון טמיר תל אביב

ובקליניקות העמיתות במרכז:

1-800-509-809

דרכי הגעה אלינו מגוש דן - ברכבת ואוטובוסים - בתחבורה ציבורית <

מידע נוסף

  • סוג הטיפול: טיפול לילדים
  • איזור: מרכז
  • עבור מי הטיפול: עבורי, עבור ילדי, עבורנו כזוג, עבור אדם אחר

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il