איך לבחור מטפל CBT? | טיפים, המלצות, שאלות ותשובות 2019

דרג פריט זה
(73 הצבעות)
איך לבחור מטפל CBT? איך לבחור מטפל CBT?

איך בוחרים מטפל CBT מתאים?

מחפשים מטפל CBT

לטיפול קוגניטיבי התנהגותי יעיל?

 

CBT היא שיטת טיפול יעילה, מוכחת מחקרית, חדישה ומדהימה, שמרבית המטפלים בה עוברים הכשרה ייעודית נוספת לאורך שנתיים עד שלוש באחת מתכניות לימודי CBT בישראל

בחירת מטפל CBT אינה אתגר פשוט.

למעשה, כל העולם הפסיכולוגי נמצא בבעיה רצינית בנושא התאמה בין מטפל למטופל, לא רק ב-CBT.

 

 

CBT Cognitive Behavioral Therapy

 

 

להלן כמה דרכי חיפוש, שאלות והמלצות חשובות שכדאי לברר עם המטפל/ת הקוגניטיבי-התנהגותי שנראה לך מועמד מתאים לעזור לך:

  • לשאול מכרים: בקשת המלצה מאנשים שאנחנו מכירים היא אפשרות די טובה, ובכל מקרה אמינה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שייעוץ וטיפול פסיכולוגי, כולל CBT, מבוססים על זיקה אישית שאיש (עדיין) לא הצליח לפצח את האלגוריתם שלהם. טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מתבסס פחות על קשר ויותר על תוכן, ובכל זאת חשוב לדעת שהמלצה מחבר או בן משפחה עשויה להיות עם תוקף מוגבל.
  • אם אתם מחפשים מטפל CBT מומלץ לילדים או לבני נוער , אפשר לשאול  את היועצת בבית הספר. רוב היועצות מחזיקות רשימה מעודכנת של מטפלי CBT מומלצים. בדרך כלל הן מכירות אישית את המטפלים ולומדות גם מהמשוב שמגיע מהתלמיד ומההורים לאחר סיום התהליך.
  • אם אתם מחפשים מטפל בגוגל, חשוב לפנות לאתרים המאגדים מספר רב של מטפלי CBT, כמו האתר שלנו, אבל לא רק - בישראל קיימים אינדקסים רציניים שמציגים מטפלים לפי חלוקה גאוגרפית, הכשרה טיפולית ספציפית ואמירה של המטפל. האתרים מציעים לצפות בכרטיס האישי של כל מטפל/ת ולהתרשם אישית ומקצועית. חלק מהאינדקסים מבצעים אימות של הכשרת המטפל, מה שמוסיף אמינות ומבטיח שלא תגיעו לאדם שאין לו הכשרה מתאימה.  
  • בארגוני עובדים גדולים יש בדרך כלל עובדת משאבי אנוש שאחראית על נושא הרווחה הנפשית של העובדים ובני משפחותיהם. בכל האוניברסיטאות והמכללות בישראל יש יש פסיכולוגים קליניים ויועצים אליהם ניתן לפנות, בדרך כלל במסגרת דיקאנט הסטודנטים של המוסד האקדמי. 
  • בהחלט מקובל להגיע לפגישת גישוש ראשונה, קצרה או מלאה- כדי לבדוק האם המטפל מתאים לך. אפשר לערוך גם מספר פגישות כאלה ולשתף את המטפל בהתלבטות. בפגישה הראשונה כדאי לשאול על ההכשרה הספציפית של המטפל ב-CBT, כמה שנות ניסיון מאחוריו, מהם תחומי ההתמחות שלו והאם טיפל בעבר בקשיים דומים לשלך.
  • חשוב להיות קשוב לתחושות הבטן שעולות בך במפגש עם המטפל/תהאם אתה חש בנוח?  האם הוא קולט נכון את מה שאתה אומר? האם הוא מתעניין בדבריך? במהלך הפגישה גם המטפל בודק את ההתאמה שלו למטופל וסביר שאם הוא ירגיש שהוא אינו איש המקצוע המתאים, הוא יפנה אותו למטפל/ת קוגניטיבי-התנהגותי אחר שיתאים יותר לצרכייך. 
  • עכשיו להמלצה הכי טובה? :-) אנחנו, במכון טמיר, עובדים מאוד קשה ולומדים כל יום לאורך שנים, את מלאכת ההכוונה וההתאמה הרגישה בין מטפלים לבין מטופלים. עבורנו זהו אתגר ראשון במעלה: אנחנו מקיימים ישיבות צוות שבועיות ספציפיות בנושא, לומדים כל הזמן מטעויות ומתקנים אותן, מזהים את המאפיינים הקריטיים של הפונה ומתאימים עבורו במדויק את המטפל/ת המתאים/ה. את המטפלים אנחנו מכירים לפני ולפנים ונמצאים בקשר שוטף עם מטפלי הקליניקות העמיתות וכמובן עם מטפלי ה-CBT של מכון טמיר תל אביב. 140 הקליניקות העמיתות שלנו בארץ מחולקות לפי 6 אזורים גאוגרפיים, וכל אחת מ-6 מתאמות הטיפול עובדת ישירות מול המטפלים באזור שבאחריותה. לפי ההמלצות של המטופלים, זה עובד מצוין.

 

מזמינים אתכם להתקשר אלינו! 

 

 


המלצות

ש.ל. מספרת: בעבר סבלתי מחרדת בחינות קשה. אולם, בזכות טיפול ה- CBT של הפסיכולוגית במכון טמיר אני מצליחה להתגבר על החרדות על אף התסמינים שנותרו ואפילו לא הייתי מודעת להם כלל (כגון פנים חיוורות ורעידות). בכל פעם שאני נתקפת חרדה אני חושבת על מה שהמטפלת לימדה אותי וכך מצליחה להתגבר על המכשול. כשאני מסתכלת בדיעבד אני מבינה שלמעשה היא הצילה אותי! באמת תודה רבה על הטיפול המסור והסיוע!

קיראו עוד על טיפול קוגניטיבי התנהגותי<

היכנסו לקרוא על טיפול בחרדות באמצעות CBT <

 

 

אם מתגבשת בך ההחלטה להתייעץ עם מטפל/ת CBT

אנו מציעים לך להיעזר במקצועיות והניסיון שלנו

ומזמינים אותך לשיחת Matching טלפונית מושקעת.

 

המטרה היא לתפור אישית

בין המטרות שלך

לבין מטפל CBT מתאים

שיוכל לעזור לך להגשים אותן.

 

בשיחה נזהה ברזולוציה אופטימלית

את הכתובת הטיפולית המתאימה -

במכון טמיר תל אביב,

בקליניקות העמיתות שלנו בכל הארץ,

או במקורות עזרה רבים אחרים שמוכרים לנו.

 

אנחנו זמינים פה כל יום, מהבוקר עד הערב

ונשמח לעזור,

תודה ובהערכה,

 

צוות מכון טמיר

1-800-509-809

מטפלי CBT לתושבי תל אביב והמרכז 

ומטפלי ה-CBT בקליניקות העמיתות שלנו:

CBT בירושלים

CBT לתושבי חיפה והצפון

CBT בבאר שבע

CBT ברעננה, כפר סבא והוד השרון

CBT ברמת השרון

CBT בחולון ובת ים

CBT ברחובות, מזכרת בתיה ונס ציונה

ובכל מקום אחר בארץ !

 

 

 

 

 

 

 

מקורות:

Dobson D, Dobson KS. Evidence-Based Practice of Cognitive Behavioural Therapy. Guilford Press; 2009.

Dobson Keith S. Handbook of cognitive-behavioral therapies. 2nd Edition Guilford Press; New York; London: 2001.

Hayes, S. C., & Hofmann, S. G. (2017). The third wave of cognitive behavioral therapy and the rise of process‐based care. World Psychiatry, 16(3), 245–246

Hofmann, S. G., Asnaani, A., Vonk, I. J. J., Sawyer, A. T., & Fang, A. (2012). The Efficacy of Cognitive Behavioral Therapy: A Review of Meta-analyses. Cognitive Therapy and Research, 36(5), 427–440.

Jarry J, Ip K. The effectiveness of stand-alone cognitive-behavioural therapy for body image: A meta-analysis. Body Image. 2005;2:317–331

 

 

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

מה בא לך לקרוא היום?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים כמוסד שמכשיר ובוחן מתמחים בפסיכולוגיה קלינית

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-3-6031552

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר