פסיכולוגים מומלצים לילדים בחיפה | המלצות והתחלה מיידית (2024)

טיפול פסיכולוגי לילדים בחיפה

 

המלצות על פסיכולוג/ית ילדים בחיפה

טיפול רגשי לילדים בחיפה והקריות

 

 

במכון טמיר בחיפה ובקריות, תקבלו הכוונה מדויקת כדי לספק לילד שלכם ולכם מגוון עשיר ומקצועי של שירותים קליניים ברמה הגבוהה ביותר:

כאן תפגשו פסיכולוג/ית ילדים, מומחה או מטפלת רגשית מנוסה, ובמידת הצורך, תוכוונו לאבחון פסיכודיאגנוסטי או לאבחון פסיכודידקטי

צוות מכון טמיר בחיפה ובקריות מורכב מקבוצת פסיכולוגים לילדים, מטפלים רגשיים, מטפלים באמנות, מטפלי CBT, מדריכי הורים, מאבחנים ומטפלים שישקיעו את המקסימום כדי שתשיגו את המטרות הטיפוליות, מהר ככל הניתן. 

 

 

 

טיפול פסיכולוגי לילדים בחיפה

 

פסיכולגים ומטפלים רגשיים לילדים מעניקים טיפול פרא-רפואי לילדים ובני נוער שמתמודדים עם בעיות רגשיות, פסיכולוגיות ונפשיות.

הטיפול עצמו דומה לטיפול שנותנים פסיכותרפיסטים למבוגרים, אולם ברור שמטפלי ילדים עוברים הכשרה ייחודית לעבודה עם אוכלוסיה צעירה. 

פסיכותרפיה לילדים עוזרת להם להכניס היגיון במחשבות ורגשות עצובים, כועסים, כואבים, ומבלבלים, וזה בד״כ משפיע לטובה על היחסים בבית ועל ההתנהגות, כי הילד הופך פחות מוטרד או יכול להתרכז יותר טוב.

במצב כזה רוב הילדים יכולים לנצל יותר הזדמנויות בביה״ס, בחברה, בחוגים, ביחסים עם אחים ועוד.

פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים לילדים מיומנים בלעזור לילד להבין רגשות שקשה יותר לדבר עליהם בקול, דרך טיפול במשחק, ציור ודיבור על אירועים וחוויות.

 

צופית טסלר הכוונה לטיפול פסיכולוגי

 

 

טיפול פסיכולוגי לילדים והדרכת הורים בחיפה

 

פסיכולוגיה קלינית לילדים היא תחום טיפולי שדורש ידע, מומחיות וניסיון רבים. 

 

אנו מקבלים מדי שבוע המון פניות של הורים מחיפה והקריות, שמתלבטים ומחפשים את הטיפול והמטפלת המתאימה לילד, בבית הספר היסודי, בני נוער בתיכון ואפילו חיילים בשירות חובה ומבוגרים צעירים. 

רולה חילו-דביאת, היא פסיכולוגית קלינית מומחית של המכון בשכונת הדר, מטפלת מנוסה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים, וכמובן הדרכת הורים

 

רולה חילו דביאת פסיכולוגית קלינית מומחית ומנוסה בטיפול בילדים והדרכת הורים בחיפה

רולה חילו-דביאת, פסיכולוגית קלינית מומחית

ומנוסה בטיפול בילדים והדרכת הורים

 

הם עובדים פרטנית עם הילד ולפעמים גם ייפגשו לייעוץ קצר עם הורים שמודאגים ממצבו הנפשי של ילד בגיל הרך או בבית הספר היסודי (לילדים צעירים מגיל 5 אנו ממליצים לפנות לפסיכולוגית התפתחותית). לצד המפגשים עם הילד, מוצעים גם להורים או למטפלים העיקריים בילד (למשל משפחה אומנת) מפגשי הדרכת הורים.

 

פסיכותרפיה לילדים מוצעת כאשר צפים אל פני השטח קשיים פסיכולוגיים, חברתיים או רגשיים שנמשכים הרבה זמן, או כשכולם מבולבלים לגבי הבעיה ואף אחד אינו מצליח להבין לגמרי את הקושי של הילד.

 

פסיכותרפיה יכולה לעזור במגוון בעיות ואתגרים נפשיים שילדים פוגשים בחיים, כולל חרדה, דיכאון, בעיות התנהגות, איומים, היפראקטיביות, הערכה עצמית נמוכה, פגיעה עצמית וסימפטומים פוסט-טראומטיים שמאפיינים ילדים.

 

ילדים יכולים להגיב לאירועי חיים שמוכרים לכולנו, או שהבעיות יכולות לצוץ בלי סיבה ברורה. בטיפול פסיכולוגי לילדים, שיכלול במקרים מסוימים גם אבחון פסיכודיאגנוסטי, יכולים לעזור לילדים לזהות ולהתמודד עם לקויות פיזיות ולקויות למידה וגם לעזור לילדים על הספקטרום האוטיסטי.

  

  

איך עובד טיפול פסיכולוגי לילדים?

 

ההערכה מתחילה בסדרה של פגישות קצרות שעוזרות לקבל תמונה של הבעיות ולהכין תכנית טיפול, אם צריך. להחלטה מה לעשות מגיעים בשיחה עם ההורים והילד. חשוב שכולם יבינו את הסיבות לתכנית הטיפול ויסכימו לכך. 

 

 

כמה זמן נמשך הטיפול?

 

אורך הטיפול יכול להימשך מכמה מפגשים עד שנתיים. לפעמים מפגשים בודדים יפתרו את הבעיה ולפעמים לוקח יותר זמן. יש ילדים שהקשיים שלהם שמצריכים טיפול אינטנסיבי, 3 פעמים בשבוע. 

 

דיקלה בר ששת סנדו מטפלת CBT לילדים נוער ומבוגרים ביישובי חוף הכרמל

דיקלה ברששת סנדו, מטפלת רגשית לילדים, חוף הכרמל

 

המפגשים נמשכים 50 דקות ופגישות משפחתיות שעה עד שעה וחצי. בד״כ פוגשים את הילד לבד.

 

ילדים יותר גדולים בד״כ יכולים לדבר על הקשיים שלהם, וצעירים יותר יכולים לשחק או לצייר או לשחק בפגישות.

 

לפעמים ילדים מתקשים לתקשר במילים או משחק והמטפל יכול להתבונן איך הם מגיבים לפגישות ואיך הם מתקשרים איתו, כדי להבין מה פשר ההתנהגות שלהם. פסיכותרפיסטים של ילדים מנסים לראות את הילד בכל שבוע באותה שעה ובאותו חדר, כי שגרה צפויה תומכת בעבודה. פסיכותרפיסטים של ילדים קטנים גם נפגשים עם ההורים כדי לתת משוב על הפגישות. 

 

מבחינת יעילות, לפעמים פסיכותרפיה עושה שינוי מהיר, אפילו במקרים של סימפטומים הכי בעיתיים.

אבל מטרת הטיפול היא לא רק להיפטר מסימפטומים לא רצויים אלא גם לעזור לילד להשתמש יותר טוב בהזדמנויות ובמערכות יחסים בעתיד.

אצל ילדים מאוד קטנים, המטרה היא לעזור לחזור למסלול התפתחות בריא.

מחקרים הראו שפסיכותרפיה אפקטיבית במיוחד לטיפול בדיכאון, חרדה, הפרעות התנהגות והפרעות התפתחותיות, ויש ראיות לתוצאות טובות אצל ילדות שנוצלו מינית וילדים שסבלו ממחסור והזנחה.

 

מחקרים גם מצאו שהשיפור מחזיק לאורך זמן או מוגבר בטווח הארוך. בטיפול פסיכולוגי יש סיכון שבטווח הקצר התחושה תהיה יותר רעה וההתנהגות תחמיר, לפני שהן ישתפרו, כי לפעמים המפגשים מעוררים בילד תחושות, מחשבות וזיכרונות לא קרואים, שיכולים לגרום לו לזלזל או ביקורתי כלפי המטפל או אפילו לא לרצות להגיע למפגשים. הרבה פעמים ילדים עובדים קשה בטיפול וזה יכול לקחת מהם הרבה אנרגיה רגשית. רוב הילדים, כולל אלה ששליליים לגבי הטיפול, נקשרים לעבודה במפגשים וקשה להם בחופשות או אם פגישה מתבטלת.

 

פסיכותרפיה לילדים לא מתאימה לכולם ואפשר לדבר עם המטפל על אלטרנטיבות. פסיכותרפיה לטווח ארוך מוצעת כשההערכה מעלה שזה הטיפול הכי מועיל לבעיות האישיות של הילד, ואפשר לעבור על תכנית הטיפול ולוודא שהיא מתאימה לו. אבל יש מקרים שבהם תרופות יכולות לעזור, ורופא יכול לרשום אותן, ויש גם אנשים שלא ירצו שום התערבות של אנשי מקצוע ויבחרו לנהל את הבעיות בעצמם.

  

 

בואו לדבר עם מישהו

 

מוזמנים לשיחה עם איתן טמיר,

ראש המכון והמנהל המקצועי, 

לשיחת ייעוץ קצרה, ממוקדת וחד-פעמית - 

הערכה מותאמת אישית, חידוד הבעיה

והכוונה מדויקת למטפל.ת -

אצלנו או אצל עמיתים.

 

עלות: 140 ש"ח

 

 

הרשמה מהירה:

 

 בתל אביבאונליין בזום

 

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

  

Clinical Psychologists Tel Aviv

 

 

 

 

 

קראו המלצות מאומתות של לקוחות ועמיתים

 

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024