חיפוש המטפל המומלץ עבורי:

תפריט ייעוץ פסיכולוגי

המלצות על מטפלים בנטייה וזהות מינית | מכון טמיר לפסיכותרפיה

דרג פריט זה
(26 הצבעות)

מתמודדים עם בעיות זהות מינית?
נבוכים מול בלבול בנטייה המינית?
מתקשים עם זהות מגדרית?

אתם לא לבד !

נטייה מינית, או נטיות מיניות, הן נושא עמוס ומורכב, אולי אחד המורכבים ביותר שקיימים בנפשם של בני האדם. כבר כילדים אנו עסוקים בבנייה ובבדיקה של זהותנו המינית, אבל החל מתקופת ההתבגרות המיניות הופכת סוגיית הזהות למרכזית הרבה יותר. אובססיות ומחשבות מטרידות על נטייה הומוסקסואלית HOCD יכולות להוציא אדם משלוותו באופן טורדני ביותר. 

Compulsive hoarding

אילו היו הדברים פשוטים יותר, היינו יכולים לומר שאנו חיים בעידן שבו יש מקום לכל אדם, עם כל נטייה מינית, בין אם הוא הטרוסקסואל ובין אם הוא גיי, ולכל מי שנמצא באמצע. ואכן, הקהילה ההומוסקסואלית הצליחה לעשות בעשורים האחרונים שינויים מדהימים, ממש מהפך בתפיסה של דעת הקהל בעולם המערבי לגבי קבלה וסובלנות כלפי נטייה מינית - הומוסקסואלית, לסבית וטרסנג'נדרית.

קבוצה טיפולית חדשה בתל אביב להתמודדות של טרנסג'נדרים

מחוץ לארון - בתוך המשפחה: יוזמה יפה שמסייעת להורים ובני המשפחה להתמודד 

אבל המציאות מורכבת הרבה יותר עבור רוב האנשים שאינם מצויים בקצה המובחן של הסקאלה. אם אתם עסוקים בסוגיה מהותית הזו, של בלבול, חששות וחוסר וודאות לגבי הזהות המינית, מבלי שאתם יודעים להגדיר באופן עקבי ומובהק את הזהות המגדרית או את הנטייה המינית שלכם, הרי שכנראה אתם מתמודדים עם קושי מורכב יותר מהקושי של הומוסקסואל שהגדיר זהותו המינית מוקדם בחיים, בגיל ההתבגרות למשל.

זהות מינית

במכון טמיר מתקיימים טיפולים עמוקים אך ממוקדים, ביניהם טיפול CBT, שבונים תהליך פסיכולוגי בו עובדים המטופל והמטפל באומץ ובנחישות, ברגישות אך ללא פשרות, על הבהרת הזהות המינית, על הקניית סדר עם בלבול בזהות המינית, על גיבוש זהות מגדרית, גיבוש נטיות מיניות והבהרת זהות כללית יותר. הפסיכולוגיה עדיין לא מצאה את הדרך המדויקת להתמודד באופן מלא עם הסוגיות הללו, התחום עדיין בתנועה והתפתחות מחקרית, אבל את הטיפול הפסיכולוגי הכי עדכני, תוצאתי ומקצועי בנושאים הללו תמצאו אצלנו.

gays psychotherapy

על זהות מינית אצל בני נוער - גיל ההתבגרות ונטייה מינית

טיפול פסיכולוגי במכון טמיר לפסיכותרפיה בנושא של זהות מינית מתקיים גם עם בני ובנות נוער, המתלבטים לגבי זהות מגדרית. זו התקופה, גיל ההתבגרות, בה מתגבשת הזהות המינית באופן מלא, ולצידה הרבה בלבול, בושה, כאב ומצוקה. שאלות לגבי יציאה מהארון מעובדות בתהליך הטיפולי, עם הדגשה על הכוח שמקנה החופש שבחשיפה. אבל לא תמיד זה המצב, לעיתים מתבגרים אינם פותרים את הסוגייה באופן מלא, לעיתים הם רק חוו התנסויות קרובות עם בני מינם ולעיתים המתבגר בוחר בדרך ההטרוסקסואלית. הטיפול מתקיים עם פסיכולוג או פסיכולוגית קלינית מומלץ בתל אביב, באופן שמשתף את ההורים, ובמידת הצורך משלב אותם בתהליך של הדרכת הורים. בזמן הקרוב אנו מתכוונים להקים קבוצה טיפולית לבני נוער המתמודדים עם בלבול בזהות המינית. 

יש גם כאלה שהבהירו לעצמם היכן הם ממוקמים על הרצף של נטייה מינית. עבור גייז ולסביות מציע המכון טיפול איכותי, ממוקד ומקצועי, החותר לרכישת דרכי התמודדות, בבניית תא משפחתי וזוגיות טובה ואינטימית

 

גילויי בריונות על רקע נטייה מינית <

הנחיות להורים: מה לעשות כשהילד שלך יוצא מהארון?

יציאה מהארון כלהט"ב- הומוסקסואל, לסבית, ביסקסואל/ית או טרנסג'נדר/ית- היא שלב לא פשוט עבור נער או נערה צעירים, ותגובות הסביבה- ובמיוחד ההורים- הן משמעותיות להתמודדות של אותם נערים, לביסוס הערך העצמי שלהם ותחושת הלכידות העצמית.

התגובה הטובה ביותר עבור הילד שמשתף אתכם בגילוי על זהותו המינית, היא קודם כל לחבק את הילד, לומר לו שאתם אוהבים אותו ולתת לו את הבטחון שאתם שם. אם אתם מעט המומים אפשר לומר את זה לילד ולהזמין אותו לספר עוד על הגילוי שלו, כדי שתעברו את המסע הזה יחד. אבל גם בלי להבין הכל ובלי לדעת את כל הפרטים, המסר החשוב ביותר שתרצו להעביר לילד הוא שאתם שם ושיש לו את התמיכה שלכם באופן שאינו מותנה בדבר.

מסר כזה הוא משמעותי גם- ואולי במיוחד- אם אתם לא מרוצים מהגילוי אודות ילדכם. עדיין אתם צריכים לשדר לו שאתם שם עבורו בכל דרך שבה יילך. זה אחד הדברים הקריטים מבחינת גורמי הסיכון. כשמדובר על סיכונים, להט"בים שאינם זוכים לתמיכה משפחתית וחברתית נמצאים בסיכון גבוה לדכאון, אובדנות, התנהגות מינית מסוכנת וכן לשימוש בסמים ובאלכוהול.

אחד הדברים שהורים צריכים להימנע מהם הוא להביע רגשות של בושה בילד כתוצאה מנטייתו המינית, או למנוע ממנו להצטרף לקבוצת תמיכה. אם הנער או הנערה סובלים מבלבול עז או דכאון כתוצאה מנטייתם המינית- למרות תמיכת ההורים- מומלץ לעודד אותם לגשת לטיפול פרטני או קבוצתי על מנת להתמודד עם ההשלכות החברתיות והאישיות של הדבר.

הנה כמה דברים שרצוי לעשות כשהילד יוצא מהארון:

  • קודם כל, להאזין: לתת לילד מקום לספר את סיפורו, בשפתו שלו ובקצב שלו.

  • שנית, ללמוד: ללמוד את המושגים שהם חלק מעולמם של הקהילה הלהט"בית, על מנת לדבר עם הילד בשפתו.

  • לאשר את זהותו של הילד: גם אם קשה לכם לתמוך בזהותו של הילד, אתם עדיין יכולים להביע תמיכה בצורה עדינה או חלקית, למשל לדבר בצורה חיובית על להט"בים ולא לשפוט את בנכם או בתכם.

  • להיות מעורבים: לשתף בגילוי את צוות ביה"ס, תנועת הנוער, מאמן הספורט או כל אדם אחר שחשוב שיתמוך בתהליך. אפשר לשאול את הילד שאלות ולהמשיך להתעניין בתהליך.

  • זכרו שישנו מגוון של רגשות לגיטימיים כתוצאה מהגילוי שילדכם הוא להט"ב, החל משמחה על הגילוי והקלה מפריקת המתח שאולי הצטבר בבית, ועד כעס, אכזבה, אשמה או בלבול. כל הרגשות הם נורמליים וצריך זמן לעכל אותם ולעבד אותם.

  • ועם זאת, נסו להיות פתוחים ולאפשר לרגשותיכם להשתנות עם הזמן ועם צמיחתו של הילד. testimonials psychotherapists

"יש משהו מרשים וחשוב בכך שטיפול פסיכולוגי מוצע לאנשים במחירים סבירים וברי השגה. ישר כוח! יצא לי לעבוד עם מנהל המכון, איתן, ואני יכול להעיד שמדובר באדם נפלא!"

אסף אלבז, המלצה מאומתת מתוך גוגל+

צפו בעשרות המלצות של מטופלים וקולגות --- זה חשוב !!!


 צרו עמנו קשר ונשוחח בקרוב !

הטיפול מתקיים בכל הארץ,

ע"י פסיכולוגים ומטפלים מנוסים, מומלצים ומומחים

בעלויות שוות לכל נפש:

1-800-509-809


  ראיון עם איל גינזבורג, מטפל מומחה ללהט"ב

צוות מכון טמיר לפסיכותרפיה בתל אביב

מראיינת: מור צח

איל גינזבורג

ספר לי על הרקע המקצועי שלך

אני עובד סוציאלי קליני מזה 15 שנה. במהלך העבודה שלי עבדתי במגוון רחב מאוד של אוכלוסיות. התחלתי לעבוד עם נוער, אחר כך עבדתי בתחום של אלימות במשפחה, בבריאות הנפש, בתחום של התמכרויות ועכשיו אני עובד אוכלוסיות פליטים בעיקר, כך שיש לי טעימה מכל דבר. במקביל, יש לי גם ניסיון עם קהלים אחרים, בעיקר האוכלוסיה הגאה- הומואים, לסביות, טראנסג'נדרים, והרבה מאוד ניסיון קבוצתי. אני מביא לתוך העולם המקצועי שלי מגוון רחב של התנסויות וכתוצאה מזה יש לי גם יכולת לטפל במגוון רחב של בעיות. יחד עם זה אני רואה את המכנה המשותף בעבודה עם כלל האוכלוסיות הללו -- הגישה הטיפולית:  הגישה מאוד אמפטית וסובלנית, שמתחברת עם הקשיים ומכבדת את האדם, תוך התחקות אחר התנהלותו הנפשית בדרך שהוא בוחר ללכת בה.

באיזו גישת טיפול איתה אתה עובד?

בהיותי עובד סוציאלי, שיטת הטיפול שלי מכוונת כלפי הפונה. הגישה שלי מתמקדת במציאת הטוב בפונה, בניסוח משותף של הדברים שהוא רוצה להשיג בתהליך הטיפולי, ולהתקדם איתו. יש לי רקע קליני דינאמי אבל אני בהחלט מכוון מטרה. התפיסה שלי, בשורה התחתונה, היא שטיפול פסיכולוגי אמור לעזור לאדם לשפר את איכות חייו של המטופל, אם ברמה הפרקטית ואם ברמה הרגשית וטיפול פסיכותרפי צריך להיות מכוון גם לזה. אז הטיפול שאני מציע הוא שילוב בין  איכות דינמית תחושתית לבין תהליך מוכווןן תוצא והישגים, ולא מנותק מהמציאות.

מהי אוכלוסיית המטופלים בה אתה מטפל?

כרגע אני עובד בעיקר עם אוכלוסיית הלהט"בים: הרבה מאוד פונים שמתלבטים בנושא של יציאה מהארון, של זוגיות, של השלמה עם הנטיות המיניות  שלהם ופונים נוספים עם סימנים של הפרעות אישיות, וגם איתם יש לי עבודה מאוד טובה. זאת אומרת, בעיקר חבר'ה שזקוקים לתהליך מעמיק, אבל יחד עם זה זקוקים להטבה ניכרת, מורגשת ומשמעותית בחיים, זה הגבול שאני פחות או יותר נוגע בו. כיוון שיש לי ניסיון מאוד רחב עם אוכלוסיות מגוונות, אני מטפל במנעד די נרחב של פונים.

האם יש הבדלים בדרך הטיפולית שלך בין האוכלוסיות השונות שמגיעות אליך לטיפול?

רוב האנשים שבאים לטיפול פסיכולוגי מבקשים אוזן קשבת, הם מבקשים מישהו שיכבד אותם, מישהו שיכיר אותם, מישהו שילך בקצב שלהם, אלה הכלים המשמעותיים שאני משתמש בהם והם נכונים לכל אדם.

אני חושב שסביב הניסיון האישי שלי אני כן יכול אולי להגיע לרמה של הזדהות יותר גבוהה עם אוכלוסיית  הלהט"בים, עם כל המשמעויות של יציאה מהארון, של חיפוש זוגיות, של תחושת השונות, תחושת יוצא הדופן והעימותים הפנימיים והחיצוניים הקשורים לזה. אני חושב שמתוך הניסיון שלי אני יכול יותר להתחבר ולהבין במה מדובר וגם להעביר בתחושה שאני מבין על מה מדברים וזה משהו מאוד משמעותי למטופלים שמרגישים שהתחושה שלהם ייחודית ולא מובנת, מבחינתם הם היחידים שמרגישים ככה ואף אחד לא מבין אותם ובקטע הזה זה מאוד חשוב לי להבהיר שזה נכון,  אבל יחד עם זה אפשר להיות קרוב וצמוד ולתת תחושה שקרובה לזה.

מה התהליך הטיפולי שעובר מטופל או מטופלת שמגיעים אליך למכון טמיר?

דבר ראשון אני מבקש שהוא יציג את עצמו כמו שמתאים לו להציג את עצמו. אני עובר באופן כללי על ההיסטוריה שלו ואני קובע יחד איתו את המטרות שלו בטיפול. אני לוקח בחשבון שעם הזמן חלק מהמטרות יכולות להשתנות אבל אני כל הזמן מכוון את הטיפול פחות או יותר בהתאם לדרך הזו. דבר מאוד משמעותי שאני מנסה לעשות זה לשמוע ממנו מה עובד, מה מתאים לו, מה מצליח עבורו. אני מכוון גם להסתכל, לסמן דברים שמצליחים וללכת בכיוון הזה, כי בסופו של דבר אני באמת מאמין שהמטופל יודע הכי טוב מה מתאים לו והתפקיד שלי הוא בעיקר להעלות את הידוע בצורה חדה ובהירה אל המודעות.

יש לך פה הרבה מטופלים שמספרים על הצלחות מרשימות. שתף?

יש הצלחות רבות. במהלך הטיפול אני רואה הרבה מטופלים שעושים תהליך מאוד מרשים, לא רק ברמה הפנימית אלא עם ראיות ותוקף חיצוניים. אני יכול לספר לך על בחור שהיה אצלי בטיפול, שנכשל בחמישה טסטים לנהיגה. ברור שאני לא יכול לצאת איתו ולנהוג איתו בטסט אבל יחד עם זה, סביב התהליך של החיזוק, תוך זמן קצר מתחילת הטיפול הוא ניגש לטסט השישי ועבר בהצלחה. אני ממש יכול לראות שיש קשר גדול בין הדברים שמתרחשים פה בחדר לבין ההצלחות שנרשמות בחיי המטופלים בחוץ, גם אם אנחנו מתמקדים במשהו אחר בטיפול. יש אנשים שחיפשו עבודה, שהיו ללא עבודה תקופה ארוכה ופתאום מצאו עבודה, כל מיני הצלחות קטנות כאלה שקורות.

דוגמה נוספת היא שחקנית שקיבלה פתאום הרבה מאוד תפקידים ומוערכת בתפקידים שלה, או סטודנטים שהציונים שלהם מאוד עולים.  טיפלתי  למשל בסטודנט שסבל מחרדת מבחנים, שלא ניגש לאף מבחן בסמסטר הראשון ובסמסטר השני, כשעבדנו, הוא ניגש לכל המבחנים ועבר אותם. כלומר, הדברים  קשורים אחד לשני: ברגע שאתה בונה את העולם הפנימי שלך, הרבה הצלחות קורות מבחוץ למרות שלפעמים אתה לא עובד עליהן באופן ישיר. הרבה מטופלים שלי מזמינים חברים שלהם, אחים שלהם.. היה לי מקרה שבו האמא הגיעה לטיפול בעקבות בנה. זה מעיד בעיניי על הצלחות, ואני גאה בכך. אני מטפל שמעורב בחיי המטופלים, אני מזדהה איתם, אני שמח בשמחות שלהם, כשקורה להם משהו יוצא דופן אני נוהג לפרגן, גם אם זה מחוץ לשעות הטיפול הקליני, כי המטופלים חשובים לי ובשורה התחתונה אני חושב שהם מרגישים את זה וזה כוח שמעודד אותם.

ולסיכום?

לסיכום, אני חושב שאני יכול להוות דמות מאוד משמעותית לאנשים שמתלבטים בדברים או רוצים להצליח וטיפול דינמי כבד קשה להם אבל טיפול CBT  ממוקד מדי זה לא בדיוק מה שהם מחפשים. אני מאמין שיש לי את היכולת לתרום להם בחיים ואני אשמח לצאת איתם למסע המשותף הזה.


 פינת התכלס:

ההבדל בין הומוסקסואליות אגו-סינטונית לבין הומוסקסואליות אגו-סינטונית

מה באמת ההבדל בין טיפול דינמי לטיפול CBT?

עם אילו בעיות רפואיות מתמודדים הומואים? מאנורקסיה ועד HIV


 

Google

מטפלים בנטייה וזהות מינית
Rated 5/5 based on 25 reviews
יגאל אלון 157
תל אביב, ישראל 6745445
Phone: 972-3-6031552
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

חזרו אלי להכוונה טלפונית !


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות(*)
אימות

הקוד שגוי

תגובות

 

תפריט פסיכותרפיה - מובייל

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג ללא עלות והתחייבות ! צור קשר

מכון טמיר - סניפים

סניף תל אביב

רח' יגאל אלון 157
תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il

 

סניף חיפה

רח' ניצנים 5
מרכז הכרמל
חיפה, 3435427