ליה רינג | MSW מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית בפתח תקווה

ליה רינג ליה רינג

ליה רינג

 

שמי ליה רינג, אני עובדת סוציאלית ומטפלת (MSW) מוסמכת בפתח תקווה, בעלת תואר שני בהצטיינות במגמה טיפולית בפרט, ילד ומשפחה באוניברסיטת אריאל; דוקטורנטית בתחום הזיקנה והטראומה באוניברסיטת חיפה; מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית בתוכנית לתואר ראשון במכללה האקדמית אשקלון; עמיתה בכירה של מכון טמיר. 

 

 

השכלה גבוהה והכשרות קליניות

השכלה אקדמית

  • דוקטורנטית בחוג לגרונטולוגיה, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט מתמקדת בבניית תכנית טיפולית קלינית, הנשענת על עקרונות הטיפול הנרטיבי ומיועדת עבור אנשים מבוגרים שנחשפו או חוו טראומה בחייהם.

  • תואר שני בעבודה עבודה סוציאלית (MSW) בהצטיינות, במסלול מחקרי וקליני, בהתמחות בטיפול בפרט, בילד ובמשפחה, מאוניברסיטת אריאל.

  • בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית (BSW), מאוניברסיטת אריאל.

  • בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, מסלול חד חוגי, מהמרכז ללימודים אקדמיים, אור יהודה.

 

הכשרות קליניות נוספות

  • השתלמות בנושא "טראומה ופגיעה- פרספקטיבה מקצועית"- השלכות נפשיות ורגשיות, מאפיינים בהקשר של טראומה ופגיעה, פרספקטיבה מקצועית, התערבות טיפולית ומענים.

  • השתלמות קלינית בנושא טיפול נרטיבי קליני קצר מועד (STAIR Narrative Therapy) הממוקד בטיפול בטראומה, מטעם אוניברסיטת בר אילן. 

  • השתלמות בבניית תכנית התערבות טיפולית קבוצתית בנושא מיניות ומגדר בקרב בני נוער, סמינר שיין, פתח תקווה. 

  • קורס פענוח ציורי ילדים. לימודי תעודה ב"מרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים"  בשיטת מיכל וימר. 

 

 

ניסיון מקצועי, קליני ואקדמי

ניסיון מקצועי קליני

עובדת סוציאלית קלינית במרחב הציבורי ומטפלת בקליניקה פרטית בפתח תקווה.

 

מרחב ציבורי קליני- במשך 5 שנים עבדתי כעובדת סוציאלית במסגרת קידום נוער, בית היל"ה בפתח תקווה. עבודתי, הן ברמת הליווי והן ברמה הטיפולית הקלינית, היא עם בני/ות נוער הנמצאים בסיכון, המתמודדים עם שינויים שעשויים לנבוע מתהליכי ההתבגרות, דיכאון אחרי לידה, מצבי משבר אישיים (יציאה בשאלה, יציאה מהארון, אבדן, חרם חברתי, טראומה וכד') או משברים על רקע משפחתי (קשיי הסתגלות, גירושין, מעברים; דירה, מוסד בית ספרי, הגירה וכד').  

 

בנוסף, ניהלתי במשך שלוש שנים את תחום "מיניות במרחב הבטוח" בקרב בני/ת נוער בסיכון. תכנית, אשר כללה קבוצות התערבות טיפוליות, שיח על מיניות בריאה והטמעת שוויון בשיח מגדרי לקבלת האחר/ת. 

 

מעבר לכך, במסגרת תפקידי ליוויתי וטיפלתי בבני המשפחה, לרבות הדרכות הוריות וטיפול דיאדי כמו גם הנחיתי קבוצות טיפוליות ופסיכו-חינוכיות, הנוגעות להתמודדותם של בני/ות הנוער עם מגוון סוגיות מחיי היום יום והוריהם של הנערים והנערות במסגרת זו.

 

דוגמאות:

קבוצת "משפט רחוב", המתמקדת בהנגשת מערכת המשפט לאוכלוסיות מוחלשות בכלל ובני נוער בסיכון בפרט. קבוצת "מיניות במרחב הבטוח" שמטרתה להעלות לדיון ביקורתי נושאים הקשורים בזוגיות, נטייה מינית והזהות המגדרית דרך נעליהם של בני הנוער עצמם, תוך התייחסות לחוויה האישית שלהם בנושאים הללו, המעסיקים אותם רבות בגיל ההתבגרות. "קבוצת הורים"- קבוצה פסיכו-חינוכית עבור הורים למתבגרים/ות בסיכון.

בנוסף ולאורך השנים, צברתי ניסיון בטיפול במבוגרים/ות. הטיפול התבסס על הגישה הפסיכודינאמית-מערכתית וכלל עבודה עם יחידים/ות כמו גם טיפול זוגי ומשפחתי.

המסגרות בהן צברתי ניסיון הינן המרכז הגאה ומוסדות בבריאות הנפש; בית חולים "גהה" ובית חולים "לב השרון״.

 

מעבר לעבודה הטיפולית והליווי האישי של המטופל/ת ושל בני המשפחה, מיצוי הזכויות מול גורמי הרווחה והמוסד לביטוח לאומי, הנחיתי במשותף קבוצות טיפוליות וקבוצות חברתיות שמטרותיהן לסייע לחבר בין  העולם החיצוני והפנימי של מטופלי/ות המחלקה.

כחלק מהתפקיד, עבדתי עם צוות רב-מקצועי שכלל פסיכיאטרים, פסיכולוגים ומטפלים נוספים מדיסציפלינות שונות, זאת על מנת לבנות תכנית אישית לצד מערכתית עבור כל מטופל/ת בנפרד ובהתאמה.

 

 

המרחב הפרטי הקליני

עיקר עבודתי הוא עם מבוגרים; פרטיים, משפחתיים, זוגות והורים (הדרכת הורים, טיפול דיאדי).

עבודתי הטיפולית קלינית, מתבססת על ראיה מערכתית פסיכוינמית, כזו שרואה את הפרט ברמה האינטרה-פסיכית העמוקה, לצד ראייה מערכתית רחבה.

בנוסף, אני משלבת טכניקות המתבססות על טיפול נרטיבי כמו גם טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

 

ניסיון אקדמי

כיום, מרצה בבית ספר לעבודה סוציאלית במכללת האקדמית אשקלון. ההוראה מתמקדת בקורסים הנוגעים לתחום העבודה הסוציאלית והטיפול הקליני; המשפחה כמערכת, טיפול זוגי ומיומנויות בעבודה סוציאלית.

 

בשנים 2018-2020, לימדתי בבית ספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל קורסים בתחומים הנוגעים לקריאה וכתיבה אקדמית כמו גם ילדים בסיכון.

בשנים האחרונות ועד היום, השתתפתי והצגתי בכנסים בינלאומיים וארציים, בנושאים הקשורים לאירועי חיים מלחיצים וטראומה, קשרים בינדוריים והרצאות שונות בתחום הטיפול.

 

בשנת 2018, התחלתי את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט היא בתחום בניית תכנית התערבות קבוצתית ממוקדת עתיד, עבור אנשים מבוגרים שנחשפו ו/או עברו טראומה בחייהם.

 

 

אני מאמינה

 

"וכל הזמן רצים שליחים הלוך ושוב אל ילדותי, כדי להביא משם דברים שהשארתי אותם או 

שכחתי, כמו מבית שעומד להיהרס, או כמו רובינזון קרוזו מן האנייה השוקעת לאט אל האי, כך 

אני מוציא מילדותי דברים וזיכרונות להמשך חיי״.

 

-- יהודה עמיחי

 

כאשת טיפול, אני מאמינה שטיפול מיטיב עבור מטופל/ת/ים, מתחיל בקשר שנוצר בין המטפלת למטופליה, בהתאמה של המומחיות וההתמקצעות אשת הטיפול למטופל/ת/ים.

זאת, מתוך ההבנה שמטרת הטיפול היא מתן מענה תרפויטי הולם לצרכים של המטופלים/ות. מעבר לזה, אני מאמינה שטיפול מיטיב מאפשר תקווה- תנועה עדינה ממקום של כאב, ממצב "בלתי אפשרי לחשיבה" אל מקום שבו ניתן לשאת כאב "אפשרי", ובד בבד מתאפשרים אופטימיות ותיקון, מלא או חלקי, לסיפור חייו של האדם וליכולת שלו לשלבו בחיי היום יום ולחיות חיים טובים דיו.

בנוסף, אני מאמינה כי תפקידה של אשת טיפול, הוא לאפשר למטופל/ת/ים לגעת ברבדים שונים של הנפש, להבין ברמה עמוקה את רגשותיהם ואת מסע חייהם/ן, הבאים לידי ביטוי בהתנהלות ובהתנהגות המלווה אותם/ן בחיי היום יום.

כאשת טיפול, אני מאמינה כי עליי לסייע ולאפשר לכל מטופל/ת לחיות את חייהם/ן באופן מלא ומספק ככל שניתן. 

 

 

צרו עמנו קשר לשיחת הכוונה,

לקראת פגישה ראשונה:

 

072-3940004

 

ליה רינג

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

 

 

 

Lia Ring, University of Haifa, Israel, Ashkelon Academic College, Israel - Profile in Google Scholar

 

 

 

הקליניקה של ליה רינג בפתח תקווה:

 

נקרא 4470 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021