מומחי cbt בפתח תקווה | מטפלי CBT מומלצים בפתח תקווה 2019

דרג פריט זה
(30 הצבעות)
המלצות על מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים בפתח תקוה המלצות על מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים בפתח תקוה


 

המלצות על מטפלי CBT בפתח תקווה 

 

CBT Cognitive Behavioral Therapy

 

מהו טיפול CBT?

טיפול התנהגותי-קוגניטיבי CBT   הוכח פעם אחר פעם, במחקרים קליניים מבוקרים, כשיטת פסיכותרפיה יעילה, מבוססת ראיות, שעובדת מצוין ומצליחה במדויק ובמהירות לפתור קשיים נפשיים. פסיכולוג קליני, או פסיכותרפיסט מוסמך , שעובד בגישה קוגניטיבית התנהגותית חייב לעבור הכשרה ייעודית בלימודי טיפול CBT, וכמו בכל שיטה חשוב לוודא שהפסיכולוג / המטפל אכן רכש את הידע המתאים והמיומנויות הקליניות הייחודיות. 

 

עקרונות השיטה

טיפול cbt נבדל משיטות טיפול פסיכולוגי אחרות בכך שהוא מדגיש את השילוב בין קוגניציה (חשיבה), פעולה והתנהגות, תוך התייחסות לשיפוט, קבלת החלטות, ניתוח וביצוע. 

זוהי שיטת טיפול חדה,מבוססת מחקרים, ישירה ומגוונת, העוסקת במחשבות, לפחות באותה מידה שבה היא עוסקת ברגש. המטפל והמטופל עובדים כצוות וחותרים לעבר המטרות שהוגדרו בתחילת הדרך. בטיפול CBT אין כמעט גלישה לשיחות ולאסוציאציות שאינן משרתות את השגת המטרה הטיפולית, ישירות או בעקיפין, בעוד המטפלים נאמנים לפרוטוקולים מוכתבים מראש שתוקפו עבור הפרעות ספציפיות באוכלוסיות שונות בעולם.

הנחת המוצא היא שקוגניציה, רגשות והתנהגויות נמצאים באינטראקציה הדדית מתמדת ביחסים של סיבה ותוצאה.

 

כמה זמן נמשך טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

אחד מיסודות השיטה ההתנהגותית קוגנטיבית הוא ההתמקדות הישירה בהפחתה ואפילו העלמה של הסימפטומים, במהירות הגבוהה ביותר שניתן. בדרך כלל תוך מספר שבועות תוכלו להרגיש כבר בשינוי והטיפול עצמו אמור לארוך כמה חודשים גג. עם זאת יש לסייג ולומר כי משך הזמן שנדרש לשינוי יעיל ובר קיימא תלוי בהיקף הבעיות שאתם מתמודדים עמן ובחומרתן.

שאלת הזמן של טיפול CBT נובעת ישירות מהשאלות ששואלים מטפלי CBT בהשוואה למטפלים משיטות פסיכותרפיה אחרות: מטפלים קוגניטיביים-התנהגותיים מתרכזים בשאלות כמו ״מה?״ ו״איך?״ במקום בשאלות ״למה?״. שאלות למה הן כנראה יותר מעמיקות, אבל במבחן המציאות הן הרבה פחות תוצאתיות ויעילות. 

בעוד ששיטות טיפול פסיכולוגי רגילות חופרות פנימה לעומק השאלה מדוע אדם מרגיש חרדה או מדוע הוא סובל מהערכה עצמית נמוכה, הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי נצמד למחשבות, לרגשות ולהתנהגויות בהווה, ובמקום לבחון מדוע אדם פוחד מכלבים, הוא יתמקד בלסייע לו בהפחתת הפחד. עבור אנשים שמבקשים לדעת מה המשמעות לקיומם, יתאימו יותר גישות הטיפול הפסיכודינמיות.

 

 

למי מתאים CBT?

שיטת CBT החלה את דרכה בטיפול בחרדה ובדיכאון.

בחלוף השנים התפתחו וריאציות של הטיפול למגוון הפרעות וקשיים נפשיים: הפרעות קשב וריכוז, טראומה, OCD, טיפול CBT לילדים, בני נוער וחיילים, קשיי הסתגלות, קשיי ויסות רגשי וחושי, התקפי כעס, התמכרויות, הפרעות אישיות ואפילו הפרעות קשות המערבות פסיכוזה

 

למה CBT במכון טמיר?

במכון טמיר מיומנים ומעורבים בטיפולי CBT בישראל: בקיץ 2016 קיימנו הכשרה בינלאומית בת 3 ימים למטפלים על שיטת הטיפול DBT - שיטה ספציפית ממשפחת ה-CBT - בשיתוף פעולה עם המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה.

מטפלי ה-CBT בקליניקות העמיתות של מכון טמיר בפתח תקווה נבחרים בקפידה מתוך עשרות פניות של אנשי מקצוע. המטפלים שלנו עובדים בשיטות טיפול מגוונות מהגל השלישי של CBT, כמו סכמה תרפיה וטיפול דיאלקטי התנהגותי, לצד שיטות פסיכולוגי בטראומה (PTSD), כמו חשיפה ממושכת (PE). 

אנחנו לומדים במשותף, כל העת, תוך הפקת לקחים באשר להתאמה בין מטופלים למטפלים ושיתופי פעולה עם קופות חולים, מכוני מחקר ומרפאות ציבוריות באיזור.

קליניקות העמיתות בפתח תקווה ניתן לעבור טיפול קוגניטיבי התנהגותי בשפות עברית, אנגלית ורוסית.

מוזמנים להתקשר לשיחת הכוונה

ונשקול יחדיו את הדרך המדויקת ביותר

להתאמת מטפל CBT מומלץ בתל אביב

או בקליניקה עמיתה בפתח תקווה,

ראש העין והאיזור

1-800-509-809

בואו נעבור את זה יחד!  

 
 
 
 
 
נערך ע״י איתן טמיר, פסיכולוג וראש המכון 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

מה בא לך לקרוא היום?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים כמוסד שמכשיר ובוחן מתמחים בפסיכולוגיה קלינית

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-3-6031552

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר