טיפול זוגי אונליין | שיחה עם יועץ/ת זוגי מומלץ בזום

טיפול זוגי בזום

 

טיפול זוגי אונליין בסקייפ / זום

  

 

העלייה בשיעור הטיפולים הפסיכולוגיים (והזוגיים) באינטרנט

 

טיפול פסיכולוגי מרחוק כבר אינו שמור למקרים ספציפיים שאין בהם אלטרנטיבה.

המדיום של פסיכותרפיה אונליין מקבל יותר ויותר מקום בהיצע הקליני של אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש - פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים קליניים, מטפלים בהבעה ויצירה וכמובן מטפלים זוגיים.

מעניין:

מחקר שבחן את דפוסי השימוש בעזרה נפשית בשנים 2010-2017, מעלה כי השימוש ב״Telepsychiatry"  - מושג שמתאר מטריית טיפולים נפשיים מרחוק - הוכפל בארה״ב בתקופה זו, בעיקר באיזורים מרוחקים גיאוגרפית.

עבורנו, בישראל, ניכר שינוי מקביל, שמתבטא בעלייה העצומה בביקוש לטיפולים פסיכולוגיים בווידאו, לרוב על ידי ישראלים ששוהים בארה״ב ובאירופה, ובוודאי בתקופת הבידוד בקורונה

מכון טמיר  מציע גם טיפול וייעוץ זוגי אונליין, באינטרנט, לנוער ומבוגרים, תוך שימוש בתוכנות Skype ו-זום. 

 

 

מהו טיפול זוגי?

 

טיפול זוגי הוא סוג של פסיכותרפיה, טיפול נפשי בדיבור.

טיפול זוגי מובל על ידי /ת מטפל/ת עם ניסיון בעבודה קלינית זוגית, לאחר הכשרה אקדמית ומעשית בבריאות הנפש, עם התמחות בייעוץ זוגי.

המטפל הזוגי מסייע לבני זוג לפתור קונפליקטים ממוקדים, לשפר את שביעות הרצון מהקשר ולחתור לשינוי, תוך ניצול מגוון של התערבויות טיפוליות ממוקדות פתרון, בקצב מהיר ולהגמיש את הכלים המקצועיים שברשותו בהתאם לצרכי הזוג.  

 

נראה שטיפול זוגי בווידאו מציע למטפל הצצה ייחודית לחיי הזוג, שלרוב אינם זמינים בפגישה בקליניקה. כמו ביקור בית, טיפול זוגי באינטרנט עשוי להיות נקודת השקה מתוכה צומחות התערבויות חדשות ויצירתיות.

בואו נראה מה זה אומר בפועל:

 

 

טיפול זוגי בסקייפ / זום

 

מירב הטיפולים הפסיכולוגיים באינטרנט הם בשיטת CBT - טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אך לא אחת אנו מקיימים תהליך של טיפול זוגי קצר מועד בעל מאפיינים פסיכודינמיים.

 

יותר ויותר ישראלים וישראליות שוהים בחו"ל, ללימודים לעבודה במסגרת רה-לוקיישן או לטיולים ארוכים אחרי השחרור מהצבא.

אפשר לומר שכולנו מרגישים היטב את תהליכי הגלובליזציה, שהשפעתם ניכרת גם בעולם בריאות הנפש.

נדמה שמידת הרלוונטיות של ייעוץ נפשי קרוב, שמתקיים מרחוק, גבוהה מאי פעם.

בהקשר של טיפול זוגי, אנו רואים שתי מגמות מרכזיות שדורשות הסתגלות: 

 

 

טיפול פסיכולוגי למערכות יחסים בין-יבשתיות

 

סביר להניח שאתם מכירים לפחות אדם אחד שמנהל מערכת יחסים רומנטית מחייבת עם פרנטר/ית שחיים במדינה אחרת: 

נניח - הוא והיא הכירו בטיול במזרח.  שניהם לקראת גיל 30. הוא ישראלי, היא נורווגית, ויחד הם יצרו חיבור יקר, ברית אוהבים ייחודית ויחידה.

הוא חזר לתל אביב והחל ללמוד כסטודנט לתואר שני ואילו היא חזרה לאוסלו וממשיכה לעבוד כמורה בבית-ספר יסודי.

עכשיו הם ביחסי אהבה בסקייפ, מתכתבים בוואטסאפ, מתרפקים על הזמן היו יחדיו ומשתפים זה אז זה לפרטי פרטים בחוויות בבית, מנסים להפגיש את האחר עם תרבות, קהילה ומשפחה שזרה להם.

לשניהם ברור שיעשו הכל כדי לא לוותר על מה הרגשות ההדדיים שניצתו בינהם בהודו ובוויאטנם והם מצפים בכמיהה למפגש שיקיימו בקיץ באיטליה. בקשר זוגי שמתקיים בין ארצות שונות יש יתרונות - הוא פחות שוחק מקשר רגיל ויש בו תחושה אמיתית של "לראות עולם".

מצד שני, ההיעדרות של הפרטנר/ית מורגשת מאוד והתחושה הקיומית היא של חסך אינטימי שקשה למלא באינטרנט. ייעוץ פסיכולוגי עבור בן/בת הזוג הישראלי הוא כלי יעיל ויישומי, בעיקר כאשר מתבקשת הבהרה במצבי עמימות, הרגעה בתנאי חרדה, תמיכה רגשית וייעוץ ממוקד בקבלת החלטות שנדרשת לאור צרכים אישיים סותרים שכופה מציאות החיים של כל אחד מבני הזוג. 

 

 

טיפול זוגי באינטרנט עבור זוגות שחיים בחו"ל 

 

מעבר זמני למדינות אחרות, בעיקר ארה"ב ואירופה, נהיה שכיח ויותר ויותר.

בני זוג עוברים כיחידה משפחתית לארץ אחרת כדי למלא תפקיד חיוני בארגונים, לחקור במסגרת לימודי דוקטורט או פוסט-דוקטורט באוניברסיטה זרה או לקדם עסק משפחתי שמתפתח לכיוונים בינלאומיים.

יש עוד הרבה דוגמאות וסיבות מאוד מפתות שמצדיקות קבלת החלטה על מעבר משפחתי למקום אחר בעולם, החלטה שניתן להצמיד אליה את התיאור "אסטרטגית" כאשר אנו מתייחסים אליה במונחים של מערכת משפחתית.

המעבר לחו"ל מחייב היערכויות והתאמות רבות כדי במטרה לבסס מעבר עם הסתגלות יעילה וקצרה.

 

אחד מהאתגרים של מטפלים זוגיים הוא ושל בני הזוג הוא לבסס עבודה שוטפת על התקשורת הזוגית, כזו שכוללת עיבוד פסיכולוגי של הבדלי הציפיות בין השניים, העדפות אליהן מושך כל אחד מהצדדים, אשר תורמות לפגיעה  בשיווי המשקל המקצועי, הערכי, החברתי והנפשי, שהתבסס בחיים הזוגיים בארץ.

ייעוץ זוגי אונליין, שמתמקד בסוגיות הפסיכולוגיות שעל הפרק, נועד להשיב את האיזון ליחסים ואף להפיק רווחים התפתחותיים ומצמיחים לקשר, אשר יעצימו אותו לאורך שנים רבות קדימה. 

 

למרות שהמפגש אינו באותו החדר, הקשר הטיפולי יכול להתבסס באמצעות המצלמה - ההתמקדות בפני המטופל והמטפל מאפשרת להבחין בניואנסים קטנים וליצור אינטימיות דרך קשר עין ומחוות.

שיחה דרך האינטרנט, ללא מפגש ממשי, עשויה להישמע תחילה מנוכרת, אבל לעיתים דווקא הריחוק הפיזי מהמטפל והעובדה שהמטופל נמצא באזור הפרטי שלו יכולים להוריד את רמת החרדה ולהוביל לפתיחות ונינוחות שלא בהכרח היו מתאפשרות בקליניקה.

 

יותר ויותר אפליקציות ופרויקטים של מטפלים מציעים ייעוץ רגשי באמצעות הסמארטפון.

אנחנו יודעים אפילו על יתרונות יחסיים של זום, בהשוואה לפלטפורמות אינטרנטיות אחרות - מחקר שהתקיים באוניברסיטת UCLA מצא כי תקשורת בווידאו, בין משתתפים בעלי עמדות פוליטיות מקוטבות, מצליחה לצמצם רגשות קונפליקטואליים, בהשוואה לרשתות חברתיות.

 

 

יהודית לוי מטפלת זוגית ומשפחתית בצפון תל אביב

 יהודית לוי, MSW, מטפלת זוגית ומשפחתית, נאות אפקה

 

 

מה לגבי אבטחת מידע בטיפול ברשת?

 

כיצד יכול המטופל, או במקרה שלנו זוג המטופלים, להיות בטוחים שהמידע שעולה במהלך הטיפול נשאר סודי ופרטי?

כמכון פעיל שעובד באינטנסיביות, זו אחת הסיבות שאנחנו מוטרדים לגבי השימוש ההולך וגובר בטיפול אונליין. 

פסיכולוגים, כמו אנשי רפואה אחרים, מחויבים לעמוד בתקן אבטחת מידע אמריקאי, שנקרא HIPAA, ומוסכם גם על מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות בארץ.

 

פסיכולוגים קליניים ופסיכותרפיסטים מוכשרים בנושא שמירת סודיות ונזהרים ביותר בכל הקשור לנושא. כאשר מטפל מתכוון להשתמש בטיפול אונליין עליו לוודא שספק השירות יעניק בטחונות לגבי הפרטיות והסודיות. לפי תקנון האתיקה של הפסיכולוגים בארה"ב, על המטפל לעדכן את המטופל בדבר הרגישות של נושא האבטחה והסודיות.

 

 

טיפול זוגי בעברית באמצעות סקייפ / זום

הוא פתרון אופטימלי

עבור זוגות ישראלים שמתגוררים בחו"ל

ו/או מצויים בבידוד בעקבות המגיפה,

ומחפשים טיפול זוגי קצר מועד אונליין בעברית,

 

מוזמנים לשיחה עם איתן טמיר,

ראש המכון והמנהל המקצועי, 

לשיחת ייעוץ קצרה, ממוקדת וחד-פעמית - 

הערכה מותאמת אישית, חידוד הבעיה

והכוונה מדויקת למטפל.ת -

אצלנו או אצל עמיתים.

 

עלות: 140 ש"ח

 

 

הרשמה מהירה:

 

 בתל אביבאונליין בזום

 

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

  

Clinical Psychologists Tel Aviv

 

 

 

קראו המלצות מאומתות של

לקוחות ועמיתים על מטפלי/ות מכון טמיר

 

 

 נכתב ע״י מומחי מכון טמיר

 

בדיקת עובדות והצהרה לגבי אמינות המאמר מדיניות כתיבה

 

 

עוד על טיפול זוגי אונליין

 

כיום יותר ויותר זוגות בעולם יכולים לעבור טיפול זוגי בעת משבר גם דרך האינטרנט. אפשרות זו מאפשרת ליצור קשר עם מטפל פנוי במיידי, בעברית, גם אם הוא גר רחוק, גם אם אתם גרים רחוק ומחפשים טיפול אונליין בשפת האם שלכם, גם אם אתם עסוקים מאד ואין לכם זמן או פתרון לילדים.

 

זוגות רבים חיים עם קשיים רבים זמן רב ומסיבות שונות אינם מוצאים את הטיימינג הנכון ללכת לטיפול. האפשרות לטפל בזוגיות דרך האינטרנט תומכת גם בשוני שקיים בין בני הזוג באופני התקשורת, מאפשר חופש לקבוע מפגש זוגי או פרטני המשתנה על פי הדינמיקה הייחודית של חייכם ובפרטיות של ביתכם.

 

טיפול זוגי מטפל במגוון נושאים כגון קשיים כלכליים, הורות, מיניות, בגידה, מחלות, אי פריון, התמכרות, ריחוק רגשי, קונפליקטים יומיים, קשיים בתקשורת ועוד. בטיפול נכנסים לעומקם של הקשיים הזוגיים היוצרים כעס, פגיעות, תסכול והופכים את הקונפליקטים לתקשורת מקרבת ובטוחה.

 

טיפול זוגי דורש התמדה מבני הזוג שגם כך המצב הלא קל בינהם מעלה התנגדויות רבות וראקטיביות. אחד מבני הזוג אומר דבר שלילי והשני מוריד עוד יותר למטה וכדי ששינוי אמיתי יקרה אנחנו רוצים שהזמן בין מפגש למפגש יהיה קצר ויעיל. כאשר הפגישות הן אונליין יש סיכוי גדול יותר ששני בני הזוג יצליחו להגיע יחד, להיות יחד בפגישה ולהצליח לתאם מפגשים יעילים.

 

ניתן לומר שטיפול באינטרנט יכול לעיתים קרובות להיות יעיל יותר מטיפול פנים אל פנים רק מעצם העובדה שבני הזוג מרגישים חופשיים ונינוחים יותר כאשר הם בביתם. כך אחד מבני הזוג לא צריך להמתין לשני בחדר המתנה, או להתקע בפקק, או לדאוג לבייביסיטר. מתפנים מהעיסוקים ויושבים יחד באחד החדרים או בסלון לטיפול זוגי אונליין מהבית.

 

גורם נוסף שמשפיע לטובה על הטיפול הזוגי אונליין היא העובדה שבני הזוג יושבים בביתם שלהם ולכן הסיכוי הוא שירגישו יותר פתוחים. מטפלים זוגיים מדווחים על הבדל זה כאשר הם משווים בין בני זוג היושבים בקליניקה זרה או בסלון ביתם. בני הזוג פגיעים יותר בביתם שלהם ומביעים כנות עמוקה. אפשר לבכות מבלי לחשוש שמישהו יראה שבכיתם כאשר אתם יוצאים מהקליניקה.

 

בני הזוג יכולים להישאר בביתם באותה הישיבה ולהמשיך לשוחח על מה שעלה במפגש, דבר שאינו אפשרי בטיפול בקליניקה. אין צורך לעזוב את המפגש בשתי מכוניות כדי להגיע הביתה או לדאוג לילדים. אלא בני הזוג יכולים להשאר בתוך המרחב שנוצר במפגש וכבר לעבוד עם החומרים שעלו בפגישה, לכתוב אותם לעצמם ולהרהר בשקט.

 

טיפול זוגי אונליין מאפשר לבני הזוג לקבוע פגישה גם אם אחד מבני הזוג נמצא בנסיעת עבודה או חופשה. ניתן לקשר את כל המשתתפים בסקייפ ולשוחח יחדיו. כך תוכלו גם למצוא טיפול זוגי בישראל אם אתם גרים מחוץ לגבולות הארץ. לא תמיד מתאים טיפול זוגי שאינו בשפת האם שלכם.

 

טיפול זוגי אונליין כן דורש מכם להרגיש בנוח עם הטכנולוגיה. יכול להיות שהתחושה תהיה מוזרה בהתחלה, אך מהר מאד תגלו שנעים מאד לשבת בבית ולפגוש את המטפל שלכם אצלכם בסלון. לעיתים טיפול זוגי באינטרנט אינו מתאים לכל בעיה זוגית ולכך אחראי מתאם הפגישות שמראיין אתכם לפני תחילת הטיפול.

 

נכתב על ידי מירב שרייבר, טיפל רגשי אונליין ובקליניקה

 

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024