ייעוץ נפשי בסקייפ או בזום? פסיכולוג אונליין 150 ש״ח בימי הקורונה!

דרג פריט זה
(60 הצבעות)
המלצות על פסיכולוג / מטפל אונליין בסקייפ המלצות על פסיכולוג / מטפל אונליין בסקייפ

פסיכולוג מומלץ לטיפול אונליין בסקייפ או זום

רק 150 ש״ח לפגישה חד-פעמית

עם פסיכולוג/ית,

ייעוץ ממוקד בסקייפ / זום,

התחלה מיידית 

 

בנוסף לטיפול פסיכולוגי ופסיכותרפיה בתל אביב, מנוסה הצוות המקצועי של מכון טמיר גם בייעוץ ממוקד המתקיים עם מטפל מוסמך אונליין, באינטרנט, תוך שימוש בתוכנת Skype.

מירב הטיפולים שלנו בסקייפ הם בשיטת CBT- טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אך לא אחת אנו מקיימים תהליך של טיפול קצר מועד בעל אופי דינמי.

 

 

טיפול פסיכולוגי אונליין

הטכנולוגיה הדיגיטלית מתפתחת בקצב עצום ותחום הפסיכותרפיה משתדל להדביק את הפערים.

ההגדרה של פסיכותרפיסט טוב מתרחבת כל העת ומתאימה את עצמה לצרכי התקופה.

יחד עם זאת, ברור חלק מתפקידו של המטפל יישאר שם תמיד: לעזור ללקוחות לחיות חיים טובים יותר.

 

מהו כולל טיפול פסיכולוגי אונליין?

טיפול אונליין כולל את מרבית שירותי בריאות הנפש באמצעות האינטרנט-  באימייל, בהתכתבות בהודעות טקסט, בשיחות ועידה בוידאו, באפליקציות ייעודיות, בצ׳אט או בזום או בהנגאאוט. 

טיפול אונליין יכול להתרחש בזמן אמת (צ׳אט, למשל) או בפורמט מושהה (כמו אימייל) וניתן להתחבר אליו דרך מחשב או אפליקציות סלולריות. 

למרות מגבלותיו, הטיפול אונליין צובר תאוצה כמשאב חשוב עבור מספר הצרכנים הגדל, ובין הגורמים לכך מצויים, בין היתר, הנוחות והנגישות של הדבר ותפוצתם הרחבה של הסמארטפונים.

 

ההיסטוריה של טיפול נפשי אונליין

תקשורת מרחוק בין מטפל למטופל איננה רעיון חדש כלל וכלל. אפילו פרויד השתמש רבות במכתבים כבדי לתקשר עם מטופליו. קבוצות של עזרה-עצמית החלו להופיע ברחבי האינטרנט כבר בשנות ה-80 של המאה הקודמת וכיום יש מספר עצום של אתרים שמציעים מידע בתחום בריאות הנפש, מכונים מקצועיים וקליניקות פרטיות לטיפולים אונליין. 

הגידול הדרמטי בייעוץ ובשירותי בריאות הנפש אונליין הוליד נחיצות במידע ובניסוח מדריכים לצרכנים המעוניינים להשתמש בהם. בשנים האחרונות הפלטפורמות הללו הפכו פופולריות במיוחד, ביניהן Talkspace ו-BetterHelp, המציעות מגוון רחב של אפשרויות ורמות מחיר ובכך הופכות לאופציות מושכות עבור מי שמחפש טיפול נגיש ולא יקר. 

 

האם יייעוץ פסיכולוגי אונליין עובד? 

עם השנים מצטברות ראיות מחקריות לכך שטיפול אונליין עשוי להיות אופציה יעילה עבור מרבית המטופלים. למרות האתגרים הטכנולוגיים, מחקרים מראים שטיפול אונליין דרך שיחות וידאו מקבל ציון גבוה במדדי שביעות רצון בקרב המשתמשים וכי פסיכותרפיה ברשת עשויה להיות אפקטיבית לטיפול גם בבעיות רפואיות. חדשות אלה רלוונטיות במיוחד עבור מי שחי במקומות בהם הגישה לשירותי בריאות הנפש מוגבלת. 

מחקר הראה שטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) אונליין ששולב עם טיפול קליני היה אפקטיבי נגד דיכאון, חרדה ומצוקה רגשית שמקורה במחלה. במקרים מסוימים התוצאות הצביעו על כך שחלק מהמטופלים הגיעו לתוצאות טובות יותר בטיפול אונליין ביחס ל-CBT מסורתי לא-מקוון. CBT הוא אחת מצורת הטיפול הנחקרות ביותר והוכח כאפקטיבי עבור מגוון מצבים נפשיים, בהם דיכאון, חרדה, תסמונת דחק פוסט-טראומטית, הפרעות אכילה ושימוש בחומרים. שיטה זו מסייעת לאנשים לזהות ולשנות מחשבות והתנהגויות שליליות. מחקר מ-2015 מצא כי CBT מבוסס אינטרנט היה אפקטיבי בטיפול בהפרעות חרדה בדיוק כמו הפורמט המסורתי. בסקירת מחקרים מ-2017 עלה כי CBT אונליין הוא אופציה אפקטיבית ונוחה לכיס לטיפול בבעיות נפשיות. למרות שטיפול אונליין אינו מתאים לכולם, הוא עשוי להיות מועדף גם על מי שידו משגת, למשל כאלה החשים שלא בנוח להיות נוכחים פיזית בקבוצת תמיכה. 

 

מה החסרונות של טיפול פסיכולוגי מרחוק?

לשירותי פסיכותרפיה אונליין יש יתרונות וחסרונות שצריך לשקול ברצינות. בעוד שנוחיות היא יתרון מובהק שלהם, טכנולוגיה לא אמינה והיעדר כיסוי ביטוחי הם חסרונות פוטנציאליים.

עוד נושאים שיש לשקול לפני שמתחילים טיפול אונליין הם חיסיון של מידע טיפולי, סוגיות אתיקה וחוק והכשרתו המקצועית של המטפל. 

בדיוק כפי שמטפלים ויועצים ב״עולם האמיתי״ הם בעלי טווח של הכשרות ורישיונות, גם אלה המקוונים שונים זה מזה בהכשרתם ונדרשים לאותה הסכמה שעוברים המטפלים פנים-אל-פנים. 

עם זאת, קשה מאוד להסדיר את נושא הטיפולים אונליין, שכן המטפלים יכולים לפעול מכל מקום בעולם, מה שמקשה על אכיפת החוקים המסדירים השכלה, הכשרה וטווח עיסוק. בארה״ב קבע המכון לטיפול אונליין מסגרת אתית עם קווי יסוד מנחים לטיפולים הללו: על מטפלים לעבוד רק בטווח הכשרתם; להיצמד לחוקים ולקווים המנחים החלים במדינתם; להיות בעלי ידע, הכשרה ופיקוח בפרקטיקות ובטכניקות של תראפיה אונליין; להיות בעלי הבנה מוצקה בטכנולוגיה, כולל הכלים הנדרשים להעברת פסיכותרפיה אונליין והדרכים לוודא שהמידע אודות המטופלים יוותר מאובטח.

למרות התמיכה המחקרית באפקטיביות הטיפולים אונליין, הם אינם מתאימים לכולם. 

צורות מורכבות יותר של הפרעות נפשיות, כולל התמכרויות ומצבים פסיכיאטריים, בהם דיכאון קליני וסכיזופרניה, דורשים יותר ממה שטיפול מקוון כזה יכול לספק. שיחת הכוונה במכון טמיר יכולה לעזור לך לקבל החלטה האם טיפול אונליין הוא אופציה טובה עבורך, או עבור אדם קרוב. 

 

Online Psychotherapy Recommendations

איך טיפול פסיכולוגי אונליין עובד?

למרות שהמפגש בטיפול אונליין אינו מתקיים פיזית באותו חדר, הקשר הטיפולי יכול להתבסס די טוב באמצעות מצלמה וחיבור אינטרנטי איכותי דיו. 

ההתמקדות ההדדית בהבעות הפנים של המטופל והמטפל מאפשרת להבחין בניואנסים קטנים וליצור אינטימיות דרך קשר עין ומחוות בין-אישיות.

ככל שמשתפרת איכות האינטרנט המהיר, כך מוגברת הרגישות להבחנה בתהליכי "כאן ועכשיו" - חומרים חיוניים ביותר לטיפול פסיכולוגי אפקטיבי. 

שיחה של טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט נשמעת תחילה מרוחקת, אבל לעיתים דווקא הריחוק הפיזי מהמטפל והעובדה שהמטופל נמצא באזור הפרטי שלו עשויים להפחית את רמת החרדה ולהוביל לפתיחות ונינוחות שלא בהכרח היו מתאפשרות בקליניקה.

אם אנחנו נותנים מבט על הנתונים בשטח, ברור כי יותר יותר מטופלים ומטפלים מדור ה-Z, ובוודאי מדור ה-Y (המילניאלים), רואים באינטרנט דרך טבעית לחיפוש פסיכולוגים וערוץ תקשורת יעיל (ואולי מועדף?) לטיפול ועזרה נפשיים.  ולראיה: יותר ויותר אפליקציות ופרויקטים של מטפלים מציעים ייעוץ רגשי באמצעות הסמארטפון כמו גם אפליקציות להפחתת לחצים

 

האם בעוד עשור או שניים תיעלמנה לחלוטין הקליניקות וייעוץ פסיכולוגי יועבר אונליין?

איש אינו יודע.

עם זאת, לפי ה-APA, איגוד הפסיכולוגים האמריקאי, טיפול פסיכולוגי אונליין הינו אחד מהכלים הקליניים המרכזיים של העשור החדש, ודאי במצב החדש של הקורונה.

 

אבטחת מידע בטיפול אונליין

אחד הדברים החשובים ביותר הוא לוודא שהאדם אליו פנית מוכשר לתת טיפול, שיש לו את התעודות הנדרשות אבל גם לוודא שיש לן את היכולת והידע בטיפול אונליין ובשימוש בטכנולוגיה. דבר נוסף הוא לדעת שגם על המטופל לשים לב לנושא האבטחה. אם אתה בוחר למשל לשלוח הודעת טקסט למטפל/ת, אל תשאיר את הטלפון שלך ללא הגנה של סיסמה. אם אתה משתמש בשיחת וידאו, שים לב שגם רמת האבטחה של המערכת הטכנולוגית שלך היא מעודכנת ושאתה, המטופל, נמצא בסביבה בטוחה עבורך.

המלצה והתאמה של ייעוץ נפשי בסקייפ

טיפול דרך סקייפ או זום הוא פתרון אופטימלי אם אתם ישראלים שמתגוררים בחו"ל ומחפשים פסיכותרפיה מתאימה בשפה העברית, אך גם אם אתם מתגוררים במקומות רחוקים בארץ. 

טיפול פסיכולוגי אונליין יתאים, אם אתם פשוט בעלי יומן עמוס, משתנה ואינטנסיבי, שמקשה על הגעה פיזית לקליניקה.

ולבסוף, אם אתם חשים שנוח לכם יותר לשבת על הספה בבית במקום על הכורסא בקליניקה, שווה לנסות טיפול בסקייפ.

 

צרו עמנו קשר להתאמה אישית של מטפל/ת אונליין -

אנחנו טובים בזה!

צוות המתאמות, הפסיכולוגים והמטפלים,

 מכון טמיר בתל אביב

והקליניקות העמיתות בארץ.

 

עלות מפגש טיפול אונליין בתקופת הקורונה

-  150 ש״ח בלבד - 

 

072-3940004

 

 

 

 

 

מכון טמיר מספק גם

שירותים פסיכולוגיים אונליין

למבוטחי/ות דיויד שילד

davidshield skype therapy

 

 

 

עריכה אחרונה:

22.3.2020 ע״י איתן טמיר, M.A., ראש המכון 

פריטים קשורים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-72-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2019