חגית קון אסף | MSW | מטפלת במרכז הכרמל מכון טמיר חיפה

חגית קון אסף חגית קון אסף

 

חגית קון אסף

 

שמי חגית קון אסף, אני עו"ס קלינית  (MSW) ופסיכותרפיסטית בגישה פסיכואנליטית, מטפלת בפסיכותרפיה בבני נוער ומבוגרים בחיפה, עמיתה בכירה במכון טמיר בכרמל. 

 

בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית, מטעם אוניברסיטת חיפה. 

 

בוגרת תכנית תלת שנתית של לימודי פסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית באוניברסיטת חיפה. 

מטפלת בגישה דינמית ומשלבת כלים התנהגותיים וחשיבה דינמית בטיפול אינטגרטיבי. 

רישום בפנקס עובדים סוציאלים (מס׳ רישיון  23702).

 

 

הכשרה וניסיון מקצועי

 

בעלת ניסיון קליני רב של שני עשורים בעבודה עם בני נוער ומבוגרים בשלל מצבים, אירועי חיים ומעברים התפתחותיים, לצד טיפול במצבי טראומה ומשבר נפשי. 

 

ניסיוני המקצועי כולל שנות עבודה רבות במסגרות טיפוליות שונות:

 

עבדתי במרפאה לבריאות הנפש בחטיבה הפסיכיאטרית ברמב"ם ,שהיה למעשה הבית המקצועי שלי לאורך כעשור. טיפלתי באופן פרטני וקבוצתי בטווח רחב של קשיים רגשיים, משברי חיים, הפרעות ומחלות נפשיות.

 

במהלך שנות עבודתי ברמב"ם רכשתי ידע נרחב בטיפול דינאמי ארוך טווח, קצר מועד, אינטגרטיבי, כלים התנהגותיים, מנטליזציה, EMDR, סכמה תרפיה ועוד. עסקתי בטיפול במרפאה לפסיכוזות עמידות, בפוסט טראומה ופוסט טראומה מורכבת (CPTSD), הפרעות אישיות ומצבי דיכאון וחרדה, מצבים דיסוציאטיביים, סכיזופרניה ואפיזודות פסיכוטיות, טיפול ב-OCD ועוד. הייתי שותפה לישיבות צוות רב מקצועי, לצורך קבלת החלטות סביב בניית תכניות טיפול ובליווי והדרכת סטודנטים בהכשרה לתואר שני קליני. 

 

עד לא מכבר, ניהלתי את היחידה לטיפול באלימות, טראומה ופגיעות מיניות בתחנה לטיפול בילד ובמשפחה במועצה האזורית, חוף כרמל. במסגרת עבודתי הייתי אחראית על מתן שירות טיפולי מקצועי ייחודי לאוכלוסייה המתמודדת עם בעיות אלימות במשפחה ואירועי טראומה שונים, עפ"י מדיניות המרכז הטיפולי והמועצה. הייתי שותפה לבניית תכניות עבודה שנתיות, בקרה והערכה של הפעילות ביחידה והדרכה והנחיית הצוות הטיפולי. בנוסף, הייתי אחראית על קשר עם מנהלי התיקים וראשי צוותים, השתתפות בוועדות החלטה ובמתן מענה במצבים הדורשים התערבות. כמו כן, עסקתי באבחון שכלל אבחון הדינמיקה הזוגית והמשפחתית, הדרכת הורים וטיפול ישיר.

 

טרם עבודתי ברמב"ם עבדתי כארבע שנים בפנימיית 'מנוף', שם טיפלתי באופן פרטני וקבוצתי בבני נוער בסיכון באוריינטציה דינמית, הדרכתי בני/ות שירות וצוות חינוכי.

 

פרקטיקום קליני עשיתי בזמנו בתחנה לטיפול בילד ובמשפחה בחיפה, שם עסקתי בטיפול פרטני בילדים ונוער ובהדרכת הורים באוריינטציה דינמית. 

 

במהלך ההסמכה לעו"ס עסקתי בטיפול פרטני דינמי בבני נוער בסיכון בקידום נוער בעירית חיפה ובטיפול רגשי קבוצתי ופרטני בנפגעי נפש בדיור מוגן בחדרה.

  

מ-2012 עד היום עוסקת בפסיכותרפיה בבני נוער ומבוגרים בקליניקה פרטית.

כיום מגישה פסיכותרפיה בקליניקה הפרטית וכמטפלת עמיתה של מכון טמיר בחיפה בקליניקה בכרמל, טיפול פרונטלי בקליניקה, טיפול אונליין בזום בארץ ובחו"ל.

 

 

התמחות

 

גישתי הטיפולית מבוססת על הבנה דינאמית מעמיקה עם עדיפות לטיפולים בהם ניתן לבסס היכרות משמעותית ולעשות עבודה הדרגתית על סימפטומים ומבנה אישיות.

במקרים בהם נדרשים חלקים יותר ממוקדים ומשימתיים אני נוטה להשתמש בגישה אינטגרטיבית עם אלמנטים קוגניטיביים התנהגותיים.

אני מטפלת במגוון רחב של מצבי מצוקה, במבוגרים 18+, ובבני נוער (15+): 

טראומה, קשיים ביחסים ודימוי עצמי, OCD, PTSD, דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה / הפרעה ביפולאריתפגיעה מינית, שליטה בכעסים וסכיזופרניה.

 

 

אני מאמינה

 

אני רואה בטיפול מרחב לא שיפוטי המאפשר התבוננות ועבודה תהליכית על דפוסים מעכבים אשר נוטים להשתחזר ביחסים, מצבים וסיטואציות בחיינו ועלולים להוביל לאי נחת ובמצבים מסוימים גם למצוקה וקשיים נפשיים.

כולנו נוטים בשלב זה או אחר לחוות קושי ומתח, לעיתים המשא הופך כה מכביד עד שעלול לייצר חוויה של סבל ואשמה ובמקרים מסוימים להתפתח לכדי חרדה ודיכאון.

נראה שדווקא בעידן שהכל נגיש וזמין בלחיצת כפתור אחת -רבים יותר האנשים החווים מתח , תחושת ריקנות ובדידות. השפע שקיים בחוץ, הרשתות החברתיות שמדמות קשר ואשליה של 'יש' רק מחדדות את הפער בין החוץ אל חווית 'האין' שבפנים. 

אנו עלולים לחוות תקיעות ,לשקוע בתוך מערכות יחסים שאינן מטיבות, מסגרות עבודה לא מספקות ולחוש נשלטים ע"י מחשבות שליליות ורגשות קשים ששבים ופוקדים אותנו. אבדן משמעות והנאה עלולות להתפתח לתחושות של חוסר אונים ותסכול וחוסר המודעות ביחס לאופן בו אנו מנהלים את חיינו מזמן תחושה שדברים פשוט קורים לנו, נוחתים עלינו ואינם בשליטתנו. 

מעניין להבחין כי דווקא לצד הכמיהה לשינוי -גוברת הנטייה להיאחז במוכר והידוע ולאמץ הרגלים לא אדפטיביים כמנגנון הישרדותי.

התחושה היא כי אנו לכודים ללא מוצא בתוך מעגלים אינסופיים, ככרוניקה ידועה וצפויה מראש שבסופה אכזבה וכאב. 

  

בתוך המרחב הטיפולי המציע סביבה בטוחה ומוגנת, ניתנת ההיזדמנות לחקור את אותם ההרגלים ולבחון כיצד אלה משרתים אותנו ולהיפתח לתובנות חדשות. למעשה, ניתנת ההיזדמנות להחליף תגובתיות בהתבוננות, להרחיב מגע עם עולם פנימי ולבחון את  השיח שאנו מנהלים עם עצמינו ועם הסביבה. 

העמדה האמפתית המכילה והמכבדת של המטפל מעצם הגדרתה -יש בה הזמנה להימצא ולמצוא ,ליצור תנועה בתוך תהליכים של תוך אישי ובינאישי ולהרחיב את המנעד שבין סיכון לסיכוי, התנגדות להתמסרות, תקיעות לתנועה ובין כשל ויאוש לתקווה ותיקון.

 

לתפיסתי, המפגש הדינאמי המבקש להתבונן בכוחות המשתנים באותו תהליך ספיראלי מאפשר יצירת נראטיב מחודש ובחירה מחודשת במצבים וסיטואציות. 

בתהליך זה, בו מתרחשת זה העמקת המודעות, גוברת היכולת להרחיב דרגות של חופש בחירה, החותרת להשיג מציאות מיטיבה יותר.

אני מאמינה בטיפול ארוך טווח ומעמיק ,אך בהחלט מוצאת גם מקום גם לטיפולים קצרי מועד כבעלי פוטנציאל אמיתי לשינוי והתקדמות, תוך הקפדה על התאמת הטיפול לצרכי המטופל. 

 

להערכתי, לכל אדם צורך בחליפה טיפולית ולסגנון ההתערבות  המתאימה למידותיו הייחודיות והשקפת עולמו. 

אני מאמינה בכוחו ורוחו של האדם, בתהליכי ריפוי והתפתחות ובתעוזה לחלום ובמפגש הטיפולי כמסע משותף שחלק מקסמו הוא הקשר הטיפולי עצמו, המזמין תהליכי שינוי וצמיחה להתקיים בתוכו -כאשר אלו לא מאחרים גם להגיע.

אף שהתהליך הטיפולי אינו פשוט ודורש מידה רבה של מחויבות והשקעה הניסיון מראה כי הטיפול מציע הזדמנות לגילוי מחודש של כוחות , התמודדות עם חסמים, זניחת הרגלים לא יעילים, ומעודד התפתחות, גדילה ויצירה. 

 

 

 

להכוונה -

 

מוזמנים.ות לשיחה עם איתן טמיר,

ראש המכון והמנהל המקצועי, 

 לייעוץ קצר, ממוקד וחד-פעמי - 

הערכה מותאמת אישית, חידוד הבעיה

והכוונה מדויקת למטפל.ת -

אצלנו או אצל עמיתים.

 

עלות: 140 ש"ח

 

 

הרשמה מהירה:

 

 בתל אביבאונליין בזום

 

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

 

 

 

הקליניקה של חגית קון אסף במרכז הכרמל:

רח׳ קלר 5, מרכז הכרמל, חיפה

 

נקרא 10016 פעמים

פריטים קשורים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024