שבת, 13 יולי 2019 19:38

טיפול פסיכולוגי מוזל לסטודנטים בתל אביב ובמרכז הארץ - 330 ש״ח

נכתב ע"י קרין אמיתי
דרג פריט זה
(9 הצבעות)
טיפול פסיכולוגי נגיש בתל אביב לסטודנטים טיפול פסיכולוגי נגיש בתל אביב לסטודנטים

טיפול פסיכולוגי מוזל

לסטודנטים בתל אביב

 

מאת:

 

 

קרין אמיתי,

עו״ס קלינית,

מכון טמיר ת״א

 

 

נחחיל מהתכלס: 

מכון טמיר מציע טיפול נפשי,

פסיכותרפיה מקצועית באינטרנט,

או בקליניקה במפגש פיזי, 

לסטודנטיות ולסטודנטים בתל אביב,

בהתחלה מיידית.

 

מכון טמיר מוכר כמוסד שמכשיר ובוחן 

פסיכולוגים בהתמחות קלינית, 

בברכת מועצת הפסיכולוגים

 ומשרד הבריאות 

 

לפרטים נוספים, הכוונה ותיאום תור

למפגש אינטיק ראשוני

לקראת טיפול נפשי בתל אביב,

בעלות של 330 ש״ח בלבד, 

צרו עמנו קשר:

 

072-3940004

 

פניה לטיפול פסיכולוגי בפוסט-קורונה

השנה האקדמית נסתיימה בזום, חלק מהמבחנים גם כן, וכולנו בציפייה לחזרה לשגרה ההיא, עם כוס קפה בהפסקה בין המפגשים, וחיוכים לא מפוקסלים בוידאו... באופן מסקרן, מרבית החיוביים לקורונה עם בטווח הגילים 20-29ֿ, מה שנמצא בהלימה עם הסטודנטים בישראל.

חשוב שכולכם תזכרו, במיוחד סטודנטים וסטודנטיות שחווים לראשונה בעיות נפשיות בתקופת הקורונה, שזה בסדר גמור לפנות ולשוחח עם איש מקצוע.

יותר מזה, פנייה לעזרה נפשית מבטאת כוח ולא חולשה. 

המסר שלנו הוא להכיר בכך שאתם לא לבד, שכל כך הרבה סטודנטים בכל העולם, מתמודדים עם חששות וחרדות חדשות שמעולם לא נאלצו להתמודד איתם קודם. 

בעוד שכל קבוצות האוכלוסיה מושפעות נפשית מהמגיפה, המשבר מקשה במיוחד על סטודנטים, במיוחד למי שמתקשים כלכלית ועומדים כעת בפני אי וודאות פיננסית.

סקרים ומחקרים שמתפרסמים בימים אלו מעידים על ההתדרדרות הנפשית של סטודנטים וסטודנטיות במכללות ובאוניברסיטאות, בעיקר בארה"ב.

 

 

בדרך לטיפול פסיכולוגי לכל סטודנט

בספר הילדות "אם יוצאים מגיעים למקומות מופלאים", היטיב ד"ר סוס לתאר את הסכנה והחששות מפני כישלונות ואכזבות: 

 

 "חוץ מ… אם אתה לא.

לפעמים אתה לא.

מצטער לספר,

    האמת היא פשוטה.

    נתקלים,

    נכשלים,

    לפעמים גם אתה"

 

           לפעמים זה קורה,

           תשחק לבד.

           לא תוכל לנצח

           כי אין אף אחד.

 

כשתהיה לבד, יש סיכוי לא רע

שתראה דברים מפחידים נורא.

יש כאלה בדרך בין שם ובין הלאה,

שיפחידו אותך להמשיך למעלה"

 

ד"ר סוס קלט ולכד, בשנינותו כי רבה, את המתח המובנה שקיים בין חלומות לבין מציאות, כזה שיש בו לא פעם מכשולים ורחובות חשוכים ושפע אתגרים, כמו דחיינות בהגשת עבודות, קשיי שינה לקראת מבחן, התמודדות של סטודנטים עם צרכים מיוחדים וחרדת מבחנים, שמערערים (לעיתים בעוצמה חזקה) את התקווה למצוא את המענה המתאים ולהגשים את עצמנו, ומותירים אותנו בתחושות קשות של ייאוש, טראומה, בדידות, כאב ואובדן. 

אותם רחובות חשוכים מציבים בפני קשיים מגוונים - חלקם קשורים לעבר, חלקם לאתגרים עכשוויים וחלקם קשורים לחששות מפני העתיד. כולם יוצרים  יחד סלט נפשי. לעיתים הם נראים פקוקים, חד-צדדיים ואפילו כדרך ללא מוצא.

אבל ד"ר סוס לא מפקיר אותנו במסע. הוא מצייד אותנו בהזמנה להתבונן על המסע בצורה מפוכחת ומאוזנת, לעיתים במחיר זמני של ויתורים מסוימים, אך לא על עצם ההליכה בדרך. 

 

נראה כי גורם משמעותי של חוסן, גורם פסיכולוגי שמאפשר לשאת את החלק "הפחות נפלא" של המסע הוא למצוא את גורם הסיוע המקצועי הכי מדויק עבורך. 

 

למה סטודנטים מהססים לפנות לטיפול פסיכולוגי?

אותם מחקרים שתיארנו מלמדים כי סטודנטים נוטים להימנע מפנייה לעזרה נפשית.

החוקרים זיהו מספר חסמים להיעזרות בפסיכולוג: 

  • חוסר זמן פנוי
  • חשש מפני חשיפה
  • מודעות חלקית לצורך בעזרה נפשית ובאשר לגורמי סיוע זמינים
  • ולבסוף, חסם מרכזי היה שיקול כלכלי - כסף !

 

כדי לנסות ולהקל על חלק מחסמים אלו, הוקמו במרבית האוניברסיטאות והמכללות בישראל שירותים פסיכולוגיים לסטודנטים, במסגרת שירותי הדיקנט.

השירותים המומלצים הללו מציעים לסטודנטים ולסטודנטיות טיפול פסיכולוגי ופסיכותרפיה בעלות מסובסדת, עם סודיות מובטחת ומידע שנשמר בקפדנות. 

 

א׳ מה מה? 

מבדיקה מקיפה שערכנו לאחרונה עולה כי השירותים הפסיכולוגיים הללו עמוסים מאוד, והמשמעות המצערת היא חסם מרכזי נוסף -  זמן המתנה ארוך, גורם מייגע ומתסכל לסטודנטים שכבר אזרו את האומץ והכוחות לפנות לעזרה. מצב דומה קיים גם במרפאות הציבוריות לבריאות הנפש. 

מתוך הכרה והבנה של המורכבות הקיימת בשלב חיים זה, כמו גם הקושי לפנות לעזרה, אנחנו מעוניינים להציע טיפול נפשי (פסיכותרפיה) בעלות נגישה ומוזלת לסטודנטים בתל אביב ובמרכז הארץ, כדי ללוות אתכם באופן מקצועי ואמין במסע שלכם, כסטודנטים וכסטודנטיות, בדרך למקומות המופלאים שלכם. 

 קשיים נפשיים אצל סטודנטים

 

מחקרים מראים כי תקופת הלימודים האקדמיים, בעיקר בתואר הראשון, מתקיימת בעיצומו של שלב חיים בו קיימת שכיחות גבוהה של התפרצות בעיות נפשיות ולפעמים פנייה להתנהגות מסכנת בניסיון אינטואיטיבי להתמודד עימן. 

הסיבות לכך נעוצות גם בשינויים פסיכו-ביולוגיים המאפיינות את תקופת הבגרות הצעירה וגם את השלב ההתפתחותי הייחודי, בו שינויים רבים מצריכים היערכות מחדש אל מול התמודדות עם אתגרים. 

הרבה פעמים כניסה ללימודים אקדמיים מצריכים מעבר למגורים עצמאיים, ומרוחקים ממשפחה וחברים, מה שמהווה מצד אחד חלק מהותי והכרחי של נפרדות וצמיחה אישית, ומצד שני חתיכת שינוי מטלטל שנוטה לערער את החוויה המוכרת של הסטודנט, את הסדר המוכר ואת מקורות התמיכה. 

במקביל, המפגש עם מסגרת חברתית חדשה, יחד עם עומס ורמה גבוהה של לימודים עשויים לעורר לא מעט חרדות המקשות על התפקוד בכל מישורי החיים. כמו כן, זהו שלב שבו עשויה להתגלות לראשונה הפרעת קשב וריכוז, שבעבר פשוט לא אובחנה.

באוניברסיטת אורגון, לא פחות ולא יותר השיגו הסטודנטים והסטודנטיות חקיקה חדשה של ״יום בריאות נפשית״, שיכלול שיחות טיפוליות ופעילויות מרגיעות לדוף ולנפש. אל הסטודנטים הצטרפו גם תיכוניסטים והורים לתלמידים בחטיבות הביניים במדינה, והחוק החדש נחתם על ידי מושלת אורגון.

סחתן. שנדבר?

 

072-3940004

 

 

צוות המטפלים והמטפלות 

במכון טמיר בתל אביב  
 

 

מקורות: 

 

 

Arnett, J. J. (2004). Emerging adulthood: The winding road from the late teens through the twenties. New York: Oxford University Press

 

 

Hunt, J., & Eisenberg, D. (2010). Mental health problems and help-seeking behavior among college students. Journal of adolescent health, 46(1), 3-10

 

 

Rickwood, D. J., Deane, F. P., & Wilson, C. J. (2007). When and how do young people seek professional help for mental health problems?. Medical journal of Australia, 187(S7), S35-S39

 

 

Zarrett, N., & Eccles, J. (2006). The passage to adulthood: Challenges of late adolescence. New directions for youth development, 2006(111), 13-28.‏

 

 

 

 

 

נקרא 2000 פעמים עודכן לאחרונה ב רביעי, 01 יולי 2020 20:03

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2020