אודי דוד | מטפל מוסמך בתל אביב | עובד סוציאלי קליני (M.S.W)

נכתב ע"י אודי דוד
אודי דוד אודי דוד

אודי דוד

היי, שמי אודי דוד, עובד סוציאלי קליני ומטפל מוסמך בתל אביב, בעל תואר שני (M.S.W) בהצטיינות יתרה במגמה טיפולית בפרט, ילד ומשפחה באוניברסיטת אריאל; דוקטורנט באוניברסיטת אריאל; מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית בתוכנית לתואר ראשון.

בנוסף, אני מטפל עמית של מכון טמיר בתל אביב, במבוגרים וצעירים בשלל תחומים:

 

ניסיון מקצועי

את הניסיון הקליני שלי רכשתי הן במסגרות בתחום בריאות הנפש, במרפאת מבוגרים וביחידה לטראומה במרפאת "בריל" (קופ"ח כללית) בתל אביב ובמחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים מעייני הישועה והן במסגרות טיפוליות אחרות כגון מרכז לה"ט (קופת חולים כללית) לטיפול בזוגות ומשפחות, ביחידה להתמכרויות וביחידה למניעת אלימות במשפחה.

במהלך השנים טיפלתי בגברים ונשים עם מגוון רב של התמודדויות וקשיים כגון, הפרעות חרדה ודיכאון, הפרעות אישיות, סכיזופרניה, משברי חיים, התמודדות עם אירועי חיים טראומטיים, התמודדות עם הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) והתמודדות עם אובדנים מסוגים שונים. העבודה כללה טיפולים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים כמו גם טיפול בקבוצה למתמודדים בבריאות הנפש וטיפול בקבוצה לגברים לשליטה בכעסים

בנוסף, בשנים האחרונות לצד מחקרים אשר ערכתי בתחום האובדן והשכול ואשר לימדו אותי על האתגרים ומציאות החיים המורכבת אשר איתה מתמודדים אנשים אשר חוו אובדן כתוצאה מהתאבדות, רצח, תאונות דרכים ועוד, אני עובד עם עמותת "בשביל החיים" ומרכז "אלה" - העבודה כוללת טיפולים בשארים אשר חוו אובדן כתוצאה מהתאבדות, רצח ותאונות דרכים, עבודה טיפולית זו שמה דגש על עיבוד האבל ומציאת משמעות שלאחר האובדן. 

 

ראייה קלינית

כמטפל אני עובד הן בגישה פסיכודינמית המסייעת בחקירה מעמיקה של נפש האדם ובבחינת החוויות והאירועים המשמעותיים בחייו והן עם טכניקות קוגניטיביות והתנהגותיות (CBT) המסייעות בהפחתה של סימפטומים ומצוקה אשר האדם חווה בהווה. כמו כן, במקרים של פנייה עקב הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD)  ובמידה והפונה ימצא מתאים ישנה אפשרות לקבלת טיפול על פי גישת "החשיפה הממושכת" (PE) לטיפול בפוסט טראומה אשר נגזרת אף היא מגישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. חשוב לציין כי הגישה מותאמת לפונה תוך התחשבות באופיו, בצרכיו ובסוג הקושי עמו מתמודד. 

כמו כן, עבודתי המחקרית בנושאים של טראומה ואובדנים טראומתיים בקרב גברים כמו גם, העבודה הקלינית שלי עם גברים באופן כללי לימדו אותי כי עבודה טיפולית עם גברים הנה ייחודית ומשכך היא מחייבת הבנה מעמיקה ורחבה על מגוון סוגיות הנוגעות לעולמם של גברים. מתוך כך, פיתחתי את הקורס "התיאוריה והפרקטיקה בטיפול  בגברים" אותו אני מלמד בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל. 

 

אני מאמין

אדם אשר פונה לטיפול עושה זאת לרוב עם משאלה ותקווה לשינוי בחייו ולהקלה במצוקתו. אני מאמין כי ישנן דרכים רבות לשינוי המיוחל ומשכך תפקידי במסגרת הטיפול לסייע לפונה במציאת הדרך המתאימה והמיטיבה לו ביותר תוך התחשבות בצרכיו הייחודיים, אמונותיו, כוחותיו והקשרי חייו השונים. אני מאמין גדול בכוחות של אנשים לייצר שינוי ולשכתב את סיפור חייהם גם כשנדמה שמציאות החיים המורכבת אינה מאפשרת זאת.

בתפיסתי האדם הנו חלק ממערכת גדולה ורחבה הכוללת את משפחתו, חבריו והסביבה, עמם הוא מקיים אינטראקציה. כחלק מאינטראקציה זו האדם מושפע מסביבתו ובד בבד גם משפיע עליה. כמו כן, האדם הוא חלק מהתרבות שבה הוא חי. מתוך תפיסה זו אני מאמין בתהליך אשר רואה את האדם בתוך וכחלק ממערכת זו. ראייה זו מאפשרת בחינה רחבה ומעמיקה יותר באשר לעולמו של הפונה, הן למשאבים אשר יש ברשותו והן לגורמים התורמים להישנות הבעיה או הקושי עמו מתמודד. 

 

 

מוזמנים ליצור קשר:  

  

072-3940004

  

אודי דוד

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021