מומחי cbt בפתח תקווה | מטפלי CBT מומלצים בפ״ת

טיפול CBT בפתח תקווה


 

טיפול CBT בפתח תקווה

לילדים, בני נוער ומבוגרים

 

 

עריכה מקצועית:  

איתן טמיר, (MA),

ראש מכון טמיר

 

 

פנו לשאלה ממוקדת

למומחה CBT מהמכון:


התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

מחפשים פסיכולוג בפתח תקווה שמומחה בטיפול סיבטי?

 

מה זה טיפול CBT

טיפול התנהגותי-קוגניטיבי CBT   הוכח פעם אחר פעם, במחקרים קליניים מבוקרים, כשיטת פסיכותרפיה יעילה, מבוססת ראיות, שעובדת מצוין ומצליחה במדויק ובמהירות לפתור קשיים נפשיים.

פסיכולוג קליני, או פסיכותרפיסט מוסמך , שעובד בגישה הקוגניטיבית התנהגותית באינטרנט או פנים אל פנים, חייב לעבור הכשרה ייעודית בלימודי טיפול CBT, וכמו בכל שיטה חשוב לוודא שהפסיכולוג / המטפל אכן רכש את הידע המתאים והמיומנויות הקליניות הייחודיות. 

 

עקרונות השיטה

טיפול cbt נבדל משיטות טיפול פסיכולוגי אחרות בכך שהוא מדגיש את השילוב בין קוגניציה (חשיבה), פעולה והתנהגות, תוך התייחסות לשיפוט, קבלת החלטות, ניתוח וביצוע. 

זוהי שיטת טיפול חדה,מבוססת מחקרים, ישירה ומגוונת, העוסקת במחשבות, לפחות באותה מידה שבה היא עוסקת ברגש.

המטפל והמטופל עובדים כצוות וחותרים לעבר המטרות שהוגדרו בתחילת הדרך.

בטיפול CBT אין כמעט הסחפות של המטפל ואין גלישה לשיחות ולאסוציאציות שאינן משרתות את השגת המטרה הטיפולית, ישירות או בעקיפין. המטפלים פשוט נאמנים ועוקבים כמה שניתן אחר פרוטוקולים מוכתבים מראש, שתוקפו עבור הפרעות ספציפיות, באוכלוסיות שונות, במקומות שונים בעולם.

הנחת המוצא היא שקוגניציה, רגשות והתנהגויות נמצאים באינטראקציה הדדית מתמדת ביחסים של סיבה ותוצאה.

 

כמה זמן נמשך טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

אחד מיסודות השיטה ההתנהגותית קוגנטיבית הוא ההתמקדות הישירה בהפחתה ואפילו העלמה של הסימפטומים, במהירות הגבוהה ביותר שניתן. בדרך כלל תוך מספר שבועות תוכלו להרגיש כבר בשינוי והטיפול עצמו אמור לארוך כמה חודשים גג. עם זאת יש לסייג ולומר כי משך הזמן שנדרש לשינוי יעיל ובר קיימא תלוי בהיקף הבעיות שאתם מתמודדים עמן ובחומרתן.

שאלת הזמן של טיפול CBT נובעת ישירות מהשאלות ששואלים מטפלי CBT בהשוואה למטפלים משיטות פסיכותרפיה אחרות: מטפלים קוגניטיביים-התנהגותיים מתרכזים בשאלות כמו ״מה?״ ו״איך?״ במקום בשאלות ״למה?״. שאלות למה הן כנראה יותר מעמיקות, אבל במבחן המציאות הן הרבה פחות תוצאתיות ויעילות. 

בעוד ששיטות טיפול פסיכולוגי רגילות חופרות פנימה לעומק השאלה מדוע אדם מרגיש חרדה או מדוע הוא סובל מהערכה עצמית נמוכה, הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי נצמד למחשבות, לרגשות ולהתנהגויות בהווה, ובמקום לבחון מדוע אדם פוחד מכלבים, הוא יתמקד בלסייע לו בהפחתת הפחד. עבור אנשים שמבקשים לדעת מה המשמעות לקיומם, יתאימו יותר גישות הטיפול הפסיכודינמיות.

 

 

למי מתאים CBT?

שיטת CBT החלה את דרכה בטיפול בחרדה ובדיכאון.

בחלוף השנים התפתחו וריאציות של הטיפול למגוון הפרעות וקשיים נפשיים: הפרעות קשב וריכוז, טראומה או התקף חרדה, OCD, טיפול CBT לילדים, בני נוער וחיילים, קשיי הסתגלות, קשיי ויסות רגשי וחושי, התקפי כעס, התמכרויות, הפרעות אישיות ואפילו הפרעות קשות המערבות פסיכוזה

 

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות

 

שווה להקדיש תת-פרק לטיפול CBT בהפרעות חרדה.

למה?

כי אנחנו חיים במציאות שבה קיים שיעור לא מבוטל של אנשים המתמודדים עם חרדה, ושיעור זה רק הולך וגדל.  יש הרבה מיתוסים סביב הפרעות חרדה, ולכן הקדשנו מאמר מקיף על חרדה כדי לשפוך אור על התופעה, מוזמנים לקרוא.

הנקודה היא שחרדה משפיעה על כל אחד מאיתנו.

ותקלטו את המספרים:

1 מתוך 6 ישראלים יסבלו לאורך החיים מחרדות שונות, וזה המון...  (הנתונים לפי סקר שערך לפני כמה שנים משרד הבריאות, כחלק מיוזמה עולמית שנועדה להעריך שיעורי שכיחות של הפרעות שונות, וסביר שמאז המספרים רק גדלו).

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות מבוסס על ההנחה כי חשיבה מעוותת תורמת הרבה לשינויים בהתנהגות, ואם נשנה את ״מערכת היחסים״ שלנן עם המחשבות המעוותת הללו, נוכל גם לשנות התנהגויותף מחשבות ורגשות שמסבים לנו חרדה, דאגה וסבל. 

במהלך טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדה, ילדים, מתבגרים ומבוגרים, לומדים כיצד להטיל ספק באמיתות המוחלטת של הרגשות (אנחנו נוטים להיבהל מרגשות מפחידים, כאילו הם האמת ואין בלתה), לשיים אותה, פשוט לתת להם שם מתוך מגוון הרגשות המחרידים האפשריים (״אני מבוהל עכשיו, כי שמעתי התנגשות שנשמעת כמו תאונת דרכים״) וכך להבין את הארעיות שלהם, להתיידד עם שלל הרגשות, תוך למידת התפקיד שלהם, גם של אלה הקשים ביותר, לחפש ולזהות ראיות סותרות וללמוד את סוגי העיוותים החשיבתיים (יש בערך 15 עיוותי חשיבה, כמו חשיבה קטסטרופלית, חשיבה ב״שחור ולבן״ ותיוג).

 

למה CBT במכון טמיר?

במכון טמיר מיומנים ומעורבים בטיפולי CBT בישראל:

בקיץ 2016 קיימנו הכשרה בינלאומית בת 3 ימים למטפלים על שיטת הטיפול DBT - שיטה ספציפית ממשפחת ה-CBT - בשיתוף פעולה עם המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה.

מטפלי ה-CBT בקליניקות העמיתות של מכון טמיר בפתח תקווה נבחרים בקפידה מתוך עשרות פניות של אנשי מקצוע. 

המטפלים שלנו עובדים בשיטות טיפול מגוונות מהגל השלישי של CBT, כמו סכמה-תרפיה וטיפול דיאלקטי התנהגותי, לצד שיטות פסיכולוגי בטראומה (PTSD), כמו חשיפה ממושכת (PE). 

אנחנו לומדים במשותף, כל העת, תוך הפקת לקחים באשר להתאמה בין מטופלים למטפלים ושיתופי פעולה עם קופות חולים, מכוני מחקר ומרפאות ציבוריות באיזור.

הקליניקות העמיתות בפתח תקווה ניתן לעבור טיפול קוגניטיבי התנהגותי בשפות עברית, אנגלית ורוסית.

 

 

עלות כל מפגש טיפולי היא 320 ש״ח בלבד. 

 

 

מוזמנים להתקשר לשיחת הכוונה

 

ונשקול יחדיו את הדרך המדויקת ביותר

 

להתאמת מטפל CBT מומלץ בתל אביב

 

או בקליניקה עמיתה בפתח תקווה,

 

ראש העין והאיזור

 

072-3940004

 

בואו נעבור את זה יחד!  

 
 
 
 
 

 

 

מעדיפים טיפול רחוק יותר מהבית?

 

 

 

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021