אורלי ספטון | MSW | מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית בת״א

אורלי ספטון אורלי ספטון אורלי ספטון

 

אורלי ספטון

 

שמי אורלי ספטון, עובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר שני MSW, מטפלת משפחתית וזוגית בתל אביב, מוסמכת ומדריכה מוסמכת ע״י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי, עמיתת מכון טמיר במרכז. 

 

החל משנת 2019 נמצאת בלימודי טיפול מיני.

 

 

השכלה והכשרות קליניות

 • תואר ראשון בעבודה סוציאלית- אוניברסיטת חיפה

 • תואר שני בעבודה סוציאלית- אוניברסיטת ירושלים

 • לימודי טיפול פרטני זוגי ומשפחתי- לימודי המשך אוניברסיטת תל אביב

 • לימודי הדרכה בטיפול משפחתי וזוגי במכון ברקאי, מכון שינוי, מכון קלייר רבין

 • לימודי טיפול מיני, בית הספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב.

 

קורסים מקצועיים בתחומים התמכרות, אלימות במשפחה, נשים, ילדים בסיכון, שכול ואובדן, זיכרונות ילדות, טיפול התנהגותי והפרעות בתפקוד מיני.

 

 

ניסיון מקצועי

אני עובדת סוציאלית קלינית בעלת ותק מקצועי וטיפולי של למעלה מעשרים שנה בטיפול באוכלוסיות רבות ומגוונות בתחום ההתמכרויות, אלימות, ילדים בסיכון, אובדן ושכול ועוד. 

 

ברקע המקצועי שלי עבדתי כ-16 שנים בשרות בתי הסוהר וטיפלתי באסירים ואסירות בקצה הרצף הטיפולי בתחום ההתמכרויות, הפרעות אישיות ואלימות במשפחה.

 

ניהלתי מחלקה טיפולית לגמילה מסמים בכלא נווה-תרצה, עסקתי בתחום הפגיעות המיניות ומצבי פוסט טראומה קשים של המטופלות, בהמשך ריכזתי את תחום האלימות במשפחה בשירות בתי הסוהר ונתתי מענים הדרכתיים וטיפוליים לצוותים בבתי הסוהר השונים.

 

לאחר פרישתי מהשרות, עבדתי עם נוער בסיכון תלמידי כיתות אתג"ר ומב"ר בבתי ספר תיכוניים וחטיבות ביניים, ליוויתי את התלמידים באופן פרטני וכן קיימתי תהליכי הדרכת הורים, פגישות משפחתיות וישיבות עם צוות בית הספר. התמודדתי עם בעיות התנהגות, חשש לנשירה, נוער בסיכון גבוה וקשיים בתקשורת המשפחתית.

 

לאחר מכן השתלבתי באגף הרווחה של עיריית הרצליה בתפקיד של עו״ס לחוק הנוער, טיפלתי בילדים בסיכון גבוה, הזנחה והתעללות, עבדתי עם גורמי סמכות ומשטרה וייצגתי את אגף הרווחה בדיוניים בבתי המשפט לנוער.

 

בעשר השנים האחרונות אני מטפלת בתחנה לטיפול משפחתי בהרצליה, בזוגות, משפחות, טיפול פרטני, טיפול דיאדי, תיאום הורי, ניכור הורי ומרכזת את תחום השכול והאובדן בתחנה לטיפול משפחתי, מופנים אליי מטופלים אשר חוו אובדנים קשים בתאונות דרכים, התאבדויות, יתמות, טראומה ושכול, כמו כן, אני מדריכה מתמחים בתהליך הסמכתם בטיפול משפחתי עד לכדי סיום התמחותם וקבלת ההסמכה כמטפלים.

 

בנוסף אני מטפלת במרכז לשלום המשפחה בתחום האלימות במשפחה בנשים נפגעות אלימות, מנחה קבוצת נשים אשר חוו דינמיקה אלימה ומתמודדות עם השלכותיה ומדריכה את צוות המטפלים בתוכנית לנתיבים להורות בהרצליה, אשר נותנת מענה למשפחות מורכבות אשר זקוקות להתערבות טיפולית מקיפה ומערכתית.

 

במקביל לעבודה בשירות הציבורי אני מטפלת בקליניקה פרטית בת״א ומקבלת מטופלים אשר מתמודדים עם מגוון רחב של קשיים בתחומים:

 • האישיים

 • הזוגיים

 • המשפחתיים

 • אובדן וטראומות

 • שכול

 • שליטה בכעסים

 

 

אני מאמינה

בבואי לכתוב את האני מאמין שלי כמטפלת אני חוזרת כ 25 שנים אחורה לשלבי בחירת המקצוע שיתווה את מסלול חיי.

 

ראיית האדם, הרצון להיות חלק מתהליך שינוי, חמלה ואמפתיה היו אבני הדרך שלי בתחילתו של המסע הטיפולי המאתגר שנמשך עד היום. כבר כסטודנטית לעבודה סוציאלית השתלבתי בעבודה המעשית בשירות בתי הסוהר בכלא דמון ושם למדתי להכיר עולמות אחרים, מורכבים, מעוררים מגוון רחב של רגשות ורצון עז לסייע, לטפל ולשקם את אותם אסירים שגורלם של רובם לא שפר עליהם.

 

טיפלתי באסירים רבים אשר סבלו מהתמכרות לסמים, הגיעו ממצוקות חיים קשות ביותר והדרך ההישרדותית שנותרה להם היתה עולם הפשע. במשך הטיפול באסירים ובאסירות ראיתי את החלק האנושי ופחות את העבירות בגינן הורשעו. במהלך השנים בהן עבדתי בבתי הסוהר השונים למדתי כי טיפול אשר משלב את החלק הטיפולי והסמכותי מלמד שחמלה וגבולות הנם אבני דרך משמעותיים בשיקום חייהם של המטופלים.

 

בהמשך, כאשר עסקתי בתחום הילדים בסיכון והאלימות במשפחה נחשפתי לעולמם של הקורבנות מחד והפוגעים מאידך ואז התחדדה אצלי ההבנה כמה הטיפול המערכתי חשוב וכמה משמעותית ראיית המערכת המשפחתית כשלם לצורך שיקום המשפחה והדינאמיקה המשפחתית. 

 

הטיפול הזוגי והמשפחתי הנו מסלול ישיר אשר מכיל בתוכו את כל התובנות והניסיון אשר רכשתי לאורך השנים.

 

 

אני מאמינה שהמשפחה, הזוגיות, ההורות, תחושת הביטחון הפנימית והאמונה העצמית הם הדברים המשמעותיים ביותר בחיינו. המסגרת המשפחתית והזוגית מאפשרת הכלה, צמיחה וביטחון ומהווה בסיס לחלקי החיים האחרים. 

 

בעבודתי אני שמה דגש משמעותי על החלקים החזקים והעוצמות של המטופלים ובונה עימם ״סיפור מועדף״ אליו ירצו להגיע והגדרת  יעדים  עד להשגת מטרותיהם. אני מאמינה כי טיפול נכון  שם דגש על תקשורת בין-אישית ותלוי בקשר ובאמון אשר נוצר בין המטפל למטופל.

 

הקשר והחיבור שאני יוצרת עם המטופלים הנם עמוקים וכנים ומאפשר להם לחוש ביטחון, מוגנות ופתיחות. העבודה שלי מתמקדת בהתבוננות פנימית תוך חיזוק ואמונה בכוחות של האדם ובבניית נרטיב חדש בעל משמעות מותאמת לחיי המטופל אשר מדגישה את החלקים החיוביים והבטוחים שהינם קריטיים בהצלחת הטיפול.

 

אני מאמינה שכל אחד ואחת זקוקים למקום בטוח, מכיל וככל שהטיפול מתחיל כאשר הבעיה עדין בראשיתה, הטיפול יהיה מוצלח ומקדם יותר.

 

במשך השנים נחשפתי לשיטות, טכניקות טיפול וגישות רבות ומגוונות שחלקן:

 

שימוש בגישות ושיטות אלו מאפשר לי בחירה מושכלת והתאמה של תהליך טיפול למטופל ויישום בתהליך הטיפולי בהתאם לאופי הבעיה ומטרות הטיפול. 

 

אני מאמינה כי השילוב של החלקים הדינמיים בטיפול אשר עוסקים ביחסי האוביקט, תהליכים טיפוליים, מערכות יחסים וקשרים משפחתיים לצד עבודה טיפולית המשלבת כלים מהגישה ההתנהגותית, מעולם המיינדפולנס, הדימיון המודרך, ההתמקדות בגוף ועבודה דרך ראיית הקשר בין גוף- נפש מביאים לתוצאות משמעותיות ומקדמות את התהליכים הטיפוליים.

הטיפולים בקליניקה ניתנים באופן פרטני, זוגי, משפחתי, דיאדי ובהתאם לבעיה, היכולת הרגשית של המטופלים תוך כדי גמישות וראיית טובתם וצרכיהם.

 

לאורך שנות עבודתי ראיתי עד כמה טיפול הופך להיות משמעותי, מצמיח, מחזק ומאיר נקודות בחייו של מטופל באופן שלא תמיד היה מצליח להגיע אליהן בכוחות עצמו. היכולת ליצור תקשורת טובה עם המטופל כבר בשלבי הטיפול הראשוניים חשובים מאד ומהווים בסיס להתפתחות הקשר.

  

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

נקרא 5352 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024