ד״ר מישל סולקין-מזר | מטפלת בגישה פסיכודינמית בתל אביב

ד"ר מישל סולקין-מזר ד"ר מישל סולקין-מזר

 

 

ד״ר מישל סולקין-מזר

 

 

שמי מישל סולקין-מזר, אני עובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר ד"ר בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב.

כיום מתמחה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בביה"ס לרפואה באוניברסיטת תל אביב. נשואה ואמא לשניים.  

 

במהלך 15 שנות עבודתי כעובדת סוציאלית רכשתי ניסיון בעבודה עם משפחות, ילדים ומתבגרים עם סיפורי חיים מורכבים, כמו אומנה, אימוץ, ולקויות התפתחותיות ורגשיות שונות. עבודה זו כוללת הן הדרכת הורים לילדים עם קשיים אלו והן טיפול רגשי בילדים עם קשיים אלו בייחוד בגיל הרך ובגיל החביון. בעברי הצבאי אף ליוויתי משפחות שכולות כקצינת נפגעים, אחים שכולים, פצועים ונכי צה"ל. 

 

כיום אני עובדת בגן תקשורת כמטפלת רגשית בילדים על הרצף האוטיסטי ומטפלת בקליניקה פרטית בילדים (בהתפתחות תקינה ובילדים על הרצף), במתבגרים ובמבוגרים, ומדריכת הורים. 

בעבודת הדוקטורט שלי חקרתי מושגים של מסוגלות עצמית ורווחה נפשית סובייקטיבית, ובחנתי מודל של קשר בין תחושות אלו של הורים לאלו של ילדיהם (בגיל בית ספר יסודי).   

במסגרת לימודי פסיכותרפיה מבוגרים, אני מטפלת גם במבוגרים המבקשים להרחיב את ההכרות שלהם עם עצמם בטיפול פסיכודינמי, ולעבד חוויות חיים שונות אשר משפיעות גם על ההווה בחייהם. 

 

 

אני מאמינה

 

אני מאמינה כי טיפול קשוב, מתמשך ומעמיק, החושב ורואה בצורה חומלת את המטופל.ת על כל היבטיו, יכול לסייע בפתיחת דרכי חשיבה חדשים, ותחושות חדשות ביחס לעצמי ומתוך כך גם על העולם והדמויות המשמעותיות בו. אני מאמינה שקשר טיפולי בטוח המאפשר לחוות את שלל הרגשות האנושיים יכול לסייע לגמישות רגשית, לצד תנועה רגשית שהנה מהותית לתחושת רווחה נפשית, צמיחה ושגשוג אישי.

 

 

ואיך זה קורה? 

 

כמטפלת פסיכודינמית אני מאמינה בכלים הפסיכודינמיים המתבססים על נוכחות עקבית של המטפל כמו מטרונום שנותן את הקצב, המופיע תמיד בזמן ובמקום קבוע. קשוב לשפה המדוברת ולשפה הלא מדוברת בחדר הטיפול. היש והאין שעולה בין המטופל לעצמו, בין המטופל לאחרים משמעותיים בחייו ובין המטפל למטופל. תפקיד המטפל הוא לחבר את כל הקצוות שבחדר לידי מחשבה ואחר כך, בזמן הנכון ובטמפרטורה הנכונה להחזיר בפירוש, מילה, או שאלה שיכולה להמשיך ולהתניע רגש או מחשבה נוספת אצל המטופל וכך להמשיך לפרום ואז לחבר ביחד את מה שעולה מתוך הנפש. 

 

יצירה משותפת זו, כמו עבודת רקמה של הנפש מתוך סיפור החיים היא, בעיני, המלאכה והתנועה הפסיכודינמית המתרחשת בחדר הטיפול. תנועה זו כמו מטרונום הלוך ושוב, או פעולת שתי וערב של המחט עם החוט, למעלה למטה, ימינה ושמאלה ביחד, בנוכחות חומלת, פורמים ומחברים מכאובים, אובדנים, שמחות, יש ואין. היא שיכולה לסייע למטופל לרקום בעצמו מתוך עברו את הווה חייו ואת עתידו, כך שיוכל לנוע בהם בחופשיות רגשית, בתחושת מלאות, סיפוק ומשמעות מחייו, מעצמו ומיחסיו עם אחרים.   

 

  

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

 

נקרא 669 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024