ילנה צ'רבץ | פסיכולוגית רפואית מומחית בכרמיאל ובצפון הארץ

דרג פריט זה
(2 הצבעות)
ילנה צ'רבץ ילנה צ'רבץ

ילנה צ'רבץ, M.A  בפסיכולוגיה רפואית. פסיכולוגית רפואית מומחית ופסיכולוגית מוסמכת בטראומה, מטפלת במסגרת מכון טמיר לפסיכותרפיה בכרמיאל בשפה העברית וכן מטפלת בשפה הרוסית.

 

מבצעת טיפולים בחרדות, לחצים ופוסט-טראומה ובעיות שינה. בעלת ניסיון והתמחות בטראומות שונות וטיפול בנפגעות תקיפה מינית, הפרעות חרדה ודיכאון, הפרעת הסתגלות  ומשברי חיים.

בעלת ניסיון בעזרה בהתמודדות עם מגוון מחלות רפואיות- מצבים כרונים ואקוטיים: מחלות אונקולוגיות למיניהן, HIV, פיברומיאלגיה, יתר לחץ דם, ובנוסף טיפול בהפרעות פסיכוסומאטיות.

עובדת בגישה אינטגרטיבית המשלבת טיפול דינמי קצר מועד, טיפול התנהגותי קוגניטיבי, ושימוש בכלים טיפוליים פסיכו-גופניים להפחתת מתח וחרדה, אני עושה שימוש נרחב בשיטות EMDR  ,SEE FAR CBT  , EFT.בנוסף שימוש בדמיון מודרך והרפיה.

צברתי ניסיון בטיפול באוכלוסיות מתרבויות שונות ומכלל המגזרים בישראל - חילוניים ודתיים, יהודים משיחיים, יוצאי ברית המועצות, בני העדה האתיופית והדת הדרוזית, ערבים ובדואים.

מהי פסיכולוגיה רפואית?

פסיכולוגיה רפואית היא תחום העוסק ביחסי הגומלין בין גוף לנפש. הפסיכולוגיה הרפואית מתמקדת בהבנת הקשרים שבין המשתנים הפיזיולוגיים לבין המשתנים ההתנהגותיים והחברתיים, היכולים להשפיע על התפרצות תופעות ומחלות גופניות, על דרכי ההתמודדות איתן ועל מניעתן.

מחלה אקוטית או מתמשכת תמיד מהווה מקור לדחק לאדם עצמו ולעיתים גם לסובביו. התגובה לדחק יכולה להתבטא בשינויים שכליים, בשינוים פיזיולוגיים כגון העלאת לחץ דם, שינוים במערכת העיכול, העלאת רמת סוכר בגוף, בעיות במיניות ובפוריות, פגיעה במערכת החיסון. כאן נוצר המעגל שבו המחלה יוצרת דחק ודחק פוגע במערכת הבריאות ומחמיר את מצב.

לעיתים רבות לאנשים יש קושי להתמודד עם הופעת המחלה אקוטית או כרונית, עם החמרת המחלה של עצמם או של אנשים קרובים להם.

בני אדם עלולים להגיב באחת מן הצורות הבאות או יותר  –לגילוי המחלה או להשלכות של תאונת דרכים לדוגמא:

  • הלם - קושי עם קבלת העובדות

  • חרדה - עלולה להחמיר את המחלה ולגרום לדחק וסיבוכים נוספים

  • הכחשה - התנהגות אדישה וחוסר התמודדות עם המחלה

  • דיכאון - עלול להחמיר את המחלה

כל מי שנקלע למצב קשה מבחינה רפואית, עומד לעבור ניתוח או פרוצדורה, אשר מלחיצה אותו יכול להיעזר בשירותיו של פסיכולוג רפואי. הדבר עשוי להקל על מצוקה ולתת אופק חדש.

אני מאמינה, כי אף אדם לא צריך להישאר לבד במצוקה. מניסיוני קשר טיפולי, עם כל מה שכלול בתוכו, הקניית כלים, עיבוד טראומות ותמיכה יכולים לאפשר לאדם להתמודד עם הקשיים, לתת תחושת "יחד" ואף לצמוח מתוך ייאוש לתקווה.

צרו קשר לשיחת הכוונה מדויקת לטיפול פסיכולוגי בצפון,

עם מתאמות עם צוות מכון טמיר, ללא עלות

1-800-509-809

ילנה צ'רבץ

הכנה פסיכולוגית ממוקדת להתמודדות עם פחד מניתוח <

 

 

 

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il