משבר קריירה | איך מתמודדים קצר ויעיל? ייעוץ והמלצות 2019

דרג פריט זה
(4 הצבעות)
משבר קריירה משבר קריירה

 

מרגישים תקועים בקריירה?

 

באירופה המערבית של שנת 1700 היו בערך 400 מקצועות שאפשר לבחור מהם.

היום יש בערך 500,000. לא פלא שלפעמים יש לנו קצת קושי לבחור מה אנחנו רוצים לעשות...

אנחנו משליכים את האושר שלנו ותולים אותו בעבודה ואהבה. עם זאת, ביחס לשניהם לפעמים אנחנו מסרבים לתכנן באופן מתודי, להבין את עצמינו לעומק, להתאזר בסבלנות וללכת לשנות את עצמינו לפני שאנחנו פועלים כלפי חוץ. אנחנו מתבססים על אינסטינקטים , דווקא במקומות הלא נכונים.

 

 

CAREER CRISIS

 

 

לעיתים רחוקות בחיים קורה שאנחנו במקביל גם כל כך לא מסופקים וגם כל כך לא בטוחים לגבי מה יכול לספק אותנו, כמו שזה קורה לנו ביחס לעבודה שלנו.

אנחנו יודעים רק מה לא טוב , ולא מה יכול להיות יותר טוב. אמנם צרת רבים אינה חצי נחמה אבל עדיין אפשר להודות שלפעמים זה קצת מקל לדעת שעוד אנשים מצויים באותו המצב כמו שלנו.

השעה הכי קשה עבור משבר הקריירה היא שבת אחה"צ, סביב 17:00, כאשר התקוות והאפשרויות שמציב בפנינו סוף השבוע מתנפצות אל תוך המציאות הקרה של יום ראשון...

המשמעות המודרנית של החיים, שתחומי העניין שלנו ימצאו ביטוי חיצוני בצורה שאחרים ימצאו אותה שימושית ושתביא לנו מספיק הכנסה לאורח חיים בורגני, היא מאד אמביציוזית, יפה ובעייתית.

למעשה זה רק התחיל לא מזמן (מבחינה היסטורית), שאנחנו מנסים לא רק להכניס כסף באמצעות העבודה אלא גם להיות מאושרים ומסופקים עם העשייה שלנו בה. הדבר היה עשוי להישמע מאוד מוזר לדורות לפנינו, למשל לפילוסופים ואנשי הרוח שמעולם לא עבדו, או למעמד הפועלים שהיו מאד רוצים לא לעבוד.

משבר הקריירה מקצין כאשר אנחנו חשים שהכשורים שלנו לא שווים אלמלא הם מכניסים לנו כסף, אנחנו משתפרים בהם כל הזמן, והם לא נותרים בגדר תחביב...

רבים מאיתנו עדיין לכודים בתוך "כלוב הקריירה" שנוצר לנו מבחירה שנעשתה על ידי אותו/ה הילד/ה שהיינו בשנות העשרים לחיינו, והתבססה על כמה שידענו אז על החיים ועל עצמינו...  

חשוב לזכור כי הייעוד שלנו נמצא איפשהו במקום המפגש בין הכישורים שלנו לנטיות שלנו, יחד עם הצרכים שמכתיב העולם סביבנו.

פעמים רבות אנחנו לא עושים שינוי בקריירה כי אנחנו רואים בזה משהו טרנספורמטיבי וגדול, בעוד שבעצם שינוי קריירה יכול להתחיל מקורס ערב או התנדבות פעם בשבוע.

פעמים רבות אנחנו שופטים מקצוע מסוים לפי תפקיד הכניסה אליו, אבל בין איך שהקריירה נראית בחמש השנים הראשונות לבין איך שהיא תראה בהמשך יש הבדל משמעותי. למעשה להרבה מהתפקידים הכי טובים אין התחלות טובות בכלל....

מה שמרבית האנשים הכי היו רוצים זה עבודה עם משמעות. בפועל זה אומר בקיצור, עבודה שמשככת סבל או מגבירה הנאה בחייהם של אחרים. כאשר עבודה מרגישה משמעותית, אנחנו נהיה מוכנים לעשות בשבילה המון.

האם אתם מוכנים לבחון את עצמכם לעומק, לעשות תהליך שיטתי, להגיע למסקנות שמותאמות לכם ולהתחייב לתכנית פעולה בנושא?

 

 

כתבה: מירב פירק, פסיכולוגית תעסקותית מומחית

השאר תגובה

מה דעתך? מוזמנים להגיב!

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

מה בא לך לקרוא היום?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים כמוסד שמכשיר ובוחן מתמחים בפסיכולוגיה קלינית

רח' יגאל אלון 157 ת״א, 6745445 

972-3-6031552

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר
הצהרת נגישות

 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר