איתן טמיר | MA - פסיכולוג וראש מכון טמיר לפסיכותרפיה | תל אביב

איתן טמיר איתן טמיר

 

ברוכים הבאים,

שמי איתן טמיר, אני בן 45, פסיכולוג ובעל תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-תעסוקתית, בוגר לימודי פסיכותרפיה והנחיית קבוצות.

את לימודי התואר התואר הראשון והשני בפסיכולוגיה סיימתי באוניברסיטת חיפה, העיר בה אני מתגורר כיום עם משפחתי.

לאחר התואר השני למדתי בתכנית להכשרת מנחי קבוצות באוניברסיטת תל אביב. אחר כך בתכנית לפסיכותרפיה ממוקדת ע"ש אלי חן באוניברסיטת בר אילן ובשנים האחרונות התמקדתי בלמידה ובהכשרה בטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. 

ב-15 השנים האחרונות אני נהנה ללמד אנשי מקצוע באקדמיה ומדריך צוותים מקצועיים על הנחיית קבוצות וטיפול קבוצתי, על התערבות פסיכולוגית ראשונית בטראומה וקצת פסיכולוגיה בארגונים. ב-2007 הקמתי את קהילת קבוצות, קהילת מנחי הקבוצות בישראל.  

בשנת 2012 הקמתי את מכון טמיר, שתכליתו להגיש פסיכותרפיה וטיפול פסיכולוגי קצר מועד, פרטי ונגיש כלכלית, באיכות המקצועית הגבוהה ביותר, בכל הארץ. 

 

דרכו של המכון 

לאור המחאה החברתית שסערה כאן בקיץ 2011, חלמתי והקמתי את מכון טמיר לפסיכותרפיה- מכון רב מקצועי שחזונו להציע ייעוץ, פסיכותרפיה וטיפול פסיכולוגי עם פסיכולוגים ומטפלים מומחים ומומלצים בעלות מותאמת לכל כיס, מבלי לפגוע באיכות המקצועית.

כולנו מעוניינים להתפרנס בכבוד, כראוי לשנים הרבות שהשקענו בהתמקצעות שלנו, אבל אצלנו במכון טמיר מאמינים שניתן לעשות זאת יחד עם צניעות, פשטות ומקצוענות ללא פשרות. המילה "חברתי" משומשת מדי בשנים האחרונות - אנחנו עושים כל מאמץ ליישם כהלכה את משמעויותיה. 

אנו חיים בתוך מציאות מקצועית עמוסה, בה עוברת הפסיכולוגיה טלטלות ברוח התקופה. המכון רואה עצמו מקור לצמיחה של מטפלים טובים, הזוכים לטיפוח, הדרכה ולמידה מתמדת.

לפעמים קשה לעכל את השילוב הדיאלקטי של מכון טמיר בין פשטות לבין מצוינות - ערך ארגוני אסטרטגי שמנגיש את הפסיכולוגיה לכל גווני רב-התרבותיות הישראלית, אך שומר במקביל על רמות מקצוענות גבוהה מאוד. המטופלים מצביעים ברגליים, וכמוהם גם העובדים והמטפלים - שיעור תחלופת כח האדם במכון נמוך במיוחד, גם בהשוואה למקומות עבודה מפנקים ומבוססים. 

מכון טמיר מתפתח בקצב מאוד מהיר:

הארגון קולט בכל שבוע עשרות מטופלים חדשים ומממש את חזונו עם ההכרה בהתמחות בפסיכולוגיה קלינית, בפסיכולוגיה ארגונית-תעסוקתית, וכמוסד שקולט תלמידים מבתי ספר מובילים לפסיכותרפיה, כל זאת כצעד ראשוני בדרך לבניית מרכז להכשרת פסיכותרפיסטים בגישות קליניות מגוונות ובפריסת סניפים בחיפה, ירושלים, ראשון לציון ובאר שבע. 

עם ההתרחבות המהירה החלטתי למקד את האנרגיות ב-2018, להתחדש ולהצטייד במיומנויות ניהול, מחקר, פיתוח והעמקה בכתיבה (מה שהכי אהוב עלי) ולעשות הפסקה זמנית מעיסוק בפסיכולוגיה (פרט לעבודה קבוצתית).

 

 

ההצלחה טמונה באנשים

את המכון ממנכ"לת בגאון כבר 4 שנים, שחף רייך, כשלצידה מתאמות הטיפול - כל אחת מהן אחראית על הקשר עם מטפלי הקליניקות באיזור אחר בארץ -  מור, אופיר, שירלי, איריס, אסתר ודורון. 

הפסיכולוגית הקלינית האחראית והמנהלת המקצועית, שאחראית על ההתמחות, היא אפרת גינס פיינמסר  ולצדה הפסיכולוגים הקליניים ד"ר צילה סוקוליק, עמרי לויתן וטלי בורלא-גלילי שאמונה על צוות המטפלים בילדים ונוער והדרכות ההורים. בקאדר המדריכים שותפים אבי שרוף, מיה וינטר פריד, לילך קיבריק, ריטה רוזמרין, רותי פלס ואחרים. 

צוות הקלינאים מונה כיום עשרים וחמישה מטפלים במרפאה שלנו בתל אביב ועוד מאה וארבעים מטפלים מוסמכים בקליניקות עמיתות אליהן אנו מפנים ברחבי הארץ -  פסיכולוגים ועו"סים קליניים, מטפלים בהבעה, מטפלים זוגיים, פסיכותרפיסטים מוסמכים, מנחי קבוצות ופסיכולוגים לילדים, אנשי מקצוע לעילא ולעילא, אבל עוד לפני כן - בני אדם נהדרים שזכות גדולה עבורי לעבוד איתם. ניתן להכיר אותם ואותן בדף הצוות.

 

 
 

ניסיון מקצועי

הוראה והדרכה באקדמיה:

 • מדריך פרקטיקום בתכנית להכשרת מנחי קבוצות בחוג לפסיכולוגיה ובביה"ס לעו"ס באוניברסיטת תל אביב
 • מרצה בביה"ס לעו"ס בפקולטה ללימודי רווחה ובריאות וחבר בצוות ההקמה של המרכז הקליני הבין-תחומי באוניברסיטת חיפה
 • מנחה ומרצה במסלול לתואר שני בלימודי תרפיה באמנות במכללת סמינר הקיבוצים
 • מרצה בלימודי הנחיית קבוצות במכללת בית ברל, מכללת לוינסקי ובלימודי תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות במכללה לאמנויות (בעבר מכללת לסלי) 

 

 

בשדה:

הדרכת עשרות צוותים מקצועיים, בעיקר על הנחיה וטיפול קבוצתי:

 

 • תחנות לבריאות הנפש תחנות לטיפול משפחתי וזוגי
 • קציני בריאות הנפש ונפגעים בצה"ל
 • מחלקות לשירותים חברתיים
 • הנחיית צוותים בעמותות המגישות פסיכותרפיה וייעוץ (כמו נט"ל, ער"ן, אלו"ט, על"ם)
 • הנחיית מטפלי ברה"ן בשירות הטיפולי בשב"ס
 • הדרכת עו"סים קליניים בביטוח לאומי
 • הדרכת צוותי הנחיה לילדים ולמתבגרים במוסדות לחינוך ולחינוך מיוחד (כמו בית אקשטיין, כפר הנוער ימין אורד, כפר גלים)
 • הדרכת צווותים בתחנות שפ"י ושפ"ח, בכמה שירותים פסיכולוגיים במוסדות אקדמיים ובצוותי יועצות חינוכיות
 • הנחיית קבוצות קריאה שנתיות לאנשי מקצוע בהן עבדנו על טקסטים קלאסיים (ביון, פוקס, אגאזאריין) לצד כותבים עדכניים ומחדשים בתחום הטיפול הקבוצתי (פיינס, בילוו, ניצון ואחרים).

 

 

בעולם:

הנחיית קבוצות בכנסים ובהזמנת לקוחות ארגוניים - בגרמניה, ארה"ב, שוודיה, רוסיה והונגריה, בעיקר בהקשר הבין-תרבותי, בהנחיית קבוצות גדולות, יחסי יהודים ערבים וניהול קונפליקטים בין-קבוצתיים. 

  

  

שורשים 

אבא ואמא היו כל חייהם מורים. מהם קיבלתי כנראה את המשאלה העמוקה לגדל ולפתח אנשים - כמדריך, מתרגל, מרצה, מנחה, ועכשיו גם מנהל. הכשרת פסיכולוגים מתמחים ופסיכותרפסיטים צעירים היא עבורי אתגר מקצועי ראשון במעלה והמדריכים שלנו, כולם, שותפים בחזון זה.

המוטיבציה החברתית נובעת אצלי מהתפתחות מתוך נסיבות חיים מורכבות. בשנות נעוריי התחנכתי בפנימיית מנוף, כפר נוער בצפון בו למדתי ולימים זכיתי 'לסגור מעגל' כחבר הנהלה מתנדב. ההתחלה לא הייתה קלה, אבל קשיים בדרך מאפשרים צמיחה. בשלבים הללו למדתי גם על כוחו של טיפול פסיכולוגי ובחרתי לי מקצוע. 

 

 

לפי ההמלצות החמות וההיענות של הציבור, אנו עושים עבודה מקצועית, יפה ותוצאתית, ברוח צעירה וחדשנית, תוך שימוש בשיטות הפסיכולוגיות העדכניות ביותר. אנו שוקדים גם על הדרכת שוטפת של המטפלים: הכשרה מקיפה על טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), סמינר קליני על טיפול התייחסותי ועוד.

אני מקווה שתמצאו אצלנו בית אמיתי להתפתחות אישית ולהתמודדות יעילה עם אתגרי החיים. תנו לעצמכם הזדמנות, מעכשיו זה גם אפשרי כלכלית. 

 

 

קבעו מפגש או התקשרו ונשוחח 

על הדרך המתאימה לכם

לשפר את איכות החיים - 

עם מטפלי מכון טמיר תל אביב

או בקליניקות העמיתות

של המכון בכל הארץ:

 

03-6031552

 

 בידידות, איתן טמיר

 

 

יֵש לָךְ כְּנָפִי רוּחַ

הרב קוק על האומץ בשיבה אל העצמי - 
בֶּן אָדָם,
עֲלֵה לְמַעְלָה עֲלֵה,
כִּי כֹּחַ עַז לְךָ,
יֵשׁ לְךָ כַּנְפֵי רוּחַ,
כַּנְפֵי נְשָׁרִים אַבִּירִים,
אַל תְּכַחֵשׁ בָּם
פֶּן יְכַחֲשׁוּ לְךָ,
דְּרוֹשׁ אוֹתָם -
וְיִמָּצְאוּ לְךָ מִיָּד.

 

 

 

פרסומים מקצועיים

טמיר, א', חיימוב, ס'. (2005). התערבויות טלפוניות לאחר פיגועי טרור. בתוך בריאות הנפש בצל הטרור: הניסיון הישראלי. עורכים – אלי זומר ואבי בלייך, פרק 7. הוצאת רמות – אוניברסיטת תל-אביב, 2005, 588 עמודים.

לצר, י',  גילת, ג' וטמיר, א' (2001). מן המחקר - שירות ער"ן כמקור עזרה לאנשים הסובלים מהפרעות אכילה. מגמות.

Somer, E., Tamir , E., Maguen, S., & Litz, B. (2005). Brief Cognitive-Behavioral Phone-Based Intervention Targeting Anxiety about the Threat of Attack: A Pilot Study. Behaviour Research and Therapy, 43,(5) , 669-679

 

ערוצי כתיבה של איתן טמיר

מדינט

 

איתן טמיר - רשתות חברתיות

פייסבוק

טוויטר

גוגל פלוס

לינקדאין

פינטרסט

יוטיוב

 

 

 

איתן טמיר

 

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il