קרני קידר | MA | מטפלת בהבעה ויצירה לילדים ומבוגרים בנס ציונה

קרני קידר, MA קרני קידר, MA

 

קרני קידר

 

 

שמי קרני קידר, אני מטפלת בהבעה ויצירה (תנועה) בנס ציונה, פסיכותרפיסטית גופנית לילדים נוער ומבוגרים, עמיתת מכון טמיר בשפלה.

 

 

השכלה והכשרה מקצועית

 

את התואר השני  MA סיימתי עם עבודת מחקר בנושא חווית ה"פנים-חוץ" של חולה בסכיזופרניה דרך טיפול בתנועה, פרקטיקום בביה"ח פסיכיאטרי מחלקה סגורה אקוטית נס ציונה (יב') שם טיפלתי באופן פרטני קבוצתי.

 

במסגרת הלימודים השתלמתי בסמינר קליני בהפרעות אכילה מבוגרים בתל השומר.

 

 • MA טיפול בהבעה ויצירה עם התמחות בתנועה, שלוחת אוניברסיטת לסלי של בוסטון.

 • פסיכותרפיה גופנית, מכללת רחובות.

 • בוגרת ההכשרה של המרכז למיניות אלטרנטיבית, ת"א.

 • BDA בכוריאוגרפיה, S.N.D.O  (School for New Dance Development), אמסטרדם, הולנד.

 • BAD במחול והוראה, האקדמיה עש רובין, ירושלים.

 • תעודת מאמנת פילאטיס, דליה מנטבר תא.

 • תעודת מטפלת במסאג יוגה תאילנדי, Lotus Palm, מונטריאול, קנדה.

 

 

ניסיון מקצועי

 

בקליניקה אני מטפלת במגוון האוכלוסייה מילדים ועד הגיל השלישי בין היתר בנושאים של: קשיים במעברים, ויסות רגשי, פוסט טראומה, פגיעות מיניות, קשיים חברתיים, אובדן ועוד.

 

 

 • רכזת טב"ם (טיפולי בריאות משלימים), מטפלת רגשי והדרכות הורים בילדים על הספקטרום האוטיסיטי בגן תקשורת דרך "טיפול-לי עד הבית".

 

 • טיפלתי בתנועה במתי"אות בילדים ונוער בעלי מגוון בעיות רגשיות והתנהגותיות מגוונות כגון: בדידות, חרדות, קשיים בתוך המשפחה, קשיי גיל ההתבגרות. בקבוצות ובאופן פרטני. כחלק מהמערך הטיפולי, הדרכת צוות המורים בנושא גבולות, מרחב אישי, טיפול בקונפליקטים בין תלמידים וקולגות ועוד.

 

 • הנחתי קבוצה טיפולית- סדנאתית למבוגרים שמטרתה פיתוח מודעות וקשב עצמי, לתוך מודעות וקשב בין אישיים תוך לישה ועיבוד של תכנים נפשיים שעלו. 

 

 • טיפלתי בילדים ונוער והדרכות הורים דרך קופות החולים בבית הכתום בראש העין באופן פרטני וקבוצתי במגוון קשיים רגשיים כגון משברים במשפחה, חרדות, קשיי ויסות, בעיות קשב וריכוז ועוד.

 

 • שליחה- מומחית פסיכוסוציאלית מטעם ארגון ישראייד באפריקה: ניהול פרויקט שמטרתו ליווי, תמיכה ומתן כלים להתמודדות עם טראומה ויצירת תשתית תמיכה למאות יתומים במחנה פליטים קאקומה, קניה. הכשרת אנשי מקצוע לשימוש בכלים של טיפול בהבעה ויצירה להתמודדות עם טראומה: בניירובי- לעובדים סוציאלים בעקבות הטווח של בוקו חאראם, באוגנדה- לצווות מורים בבית ספר לילדים יתומים.

 

 

אני מאמין מקצועי שלי

 

האני מאמין המקצועי שלי נולד מתוך ניסיון והתמקצעות בתחום הטיפול אך גם כתולדה של המסע שהוביל אותי לטפל: בהכשרתי אני מורה למחול, כוריאוגרפית, מאמנת פילאטיס ומטפלת במסאג יוגה תאילנדי.

 

על כן, הקשר עם הגוף הוא הבסיס בעיניי להיכרות עם עצמי והסביבה שלי:

הגוף הוא מרחב מעבר בין מה שקורה בתוכנו ומה שקורה מחוצה לנו.

הגוף קולט וסופג פנימה וגם פולט החוצא. הגוף משמש ככלי קיבולת עבור עצמי, נפשי וכל מה שבתוכי אך הוא גם מוכל במרחב החיצוני לעצמו, מושפע ומוזן מהסביבה.

זוהי, תנועה.

היחסים והקשר של אדם עם גופו מספרים רבות על המסע שעבר, הסיפורים שהיו ואינם, שהיו וישנם, על היכולת להיות בקשר עם האחר ועל אופני תקשורת מיטיבים או שלא, עבורו.

 

אני מאמינה במודעות למה קורה בתוכנו ביחס למה שקורה מחוצה לנו ואיך אנחנו מתנהלים במפגש בין הפנים לחוץ. זוהי בעצם תקשורת ויצירת קשר. מאמינה בכוחו של קשר לחולל שינוי עבור המטופל ורואה בו מפתח להתפתחות אישית ותפקוד מיטבי בכל מישורי החיים כולל מימוש פוטנציאל אישי.

 

במפגש בחדר חשוב לי ליצור תחושת ביטחון ואמון בתהליך הטיפולי, במרחב המשותף ובקשר הטיפולי איתי על ידי תקשורת מקרבת ובניית אמון כבסיס לקשר מיטיב.

 

הגישה לחלקי הנפש שלנו לא תמיד ישירה. כל מרחב נפשי דורש לפעמים מפתח אחר. השימוש באמצעים לא מילוליים מעולמות יצירתיים מאפשרת גישה לחלקי הנפש האבודים/ הנעולים/ המתחבאים/ הביישנים/ המפחידים/ המודחקים/הנשכחים, המהווים אבני דרך בהתפתחות שלנו אל עבר תפקוד מיטיב וחוסן עצמי.

 

על כן, במרחב הטיפול, בנוסף לשיח המילולי, אני עושה שימוש נרחב בכלים הבעתיים מעולמות שונים: תנועה, אומנות, כתיבה, קלפים השלכתיים, משחק, דרמה וקול.

 

בתהליך הטיפול בילדים, הורים הם חלק אינטגרטיבי מהתהליך ועל כן הדרכת הורים מתקיימת אחת לתקופה.

 

 

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

 

נקרא 1617 פעמים

פריטים קשורים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

מה חדש?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024