אילנה קאופמן כהן | מטפלת רגשית מוסמכת בתל מונד ומושבי השרון

נכתב ע"י אילנה קאופמן כהן
אילנה קאופמן אילנה קאופמן

אילנה קאופמן כהןהיא מוסמכת בעבודה סוציאלית  MSW, ופסיכותרפיסטית מוסמכת באיזור נתניה, עמיתת מכון טמיר בתל מונד, בוגרת תוכנית חד שנתית לטיפול בפסיכודרמה.

 

ניסיון מקצועי

מטפלת מזה עשר שנים, בעלת ניסיון רב בטיפול במבוגרים ומתבגרים במצבים של תחושת ערך עצמי נמוך, תקיעות ואובדן, מעברי חיים, משברי חיים חרדות ודיכאון, התמודדות עם מגבלה או מחלה  מולדת או נרכשת עקב נסיבות חיים ועקב שינויים המתהווים עם הגיל.

מטפלת במסגרת מרכז בתמיכה לסטודנטים המתמודדים עם מגבלה או עם מחלה כרונית באוניברסיטת ת"א, מנחת קבוצות ומטפלת במסגרת קליניקה פרטית שלי באזור השרון.

הקריירה המקצועית שלי התפתחה בדרך בלתי שגרתית והחלה בשלב ראשון מתוך תפקידי השטח אותם ביצעתי, ורכישת השכלה אקדמית בתחום הטיפולי בשלב מאוחר יותר. לפני מעל לשלושה עשורים הייתה לי הזכות להיות ממייסדי מרכז התמיכה לסטודנטים המתמודדים עם מוגבלויות ולקויות למידה באוניברסיטת ת"א. במסגרת עבודתי התוועדתי לאוכלוסייה ייחודית של סטודנטים  עם מוגבלויות חושיות או פיסיות, צעירים המתמודדים עם מחלה כרונית, סטודנטים עם לקויות למידה והפרעות קשב. למדתי להכיר הקשיים עימם הם מתמודדים, את צרכיהם הייחודיים ופעלתי לפתח עבורם מערך תמיכה וסיוע אשר יאפשר להם להתמודד עם הקשיים הייחודיים להם.

בנוסף לעשייה החשובה הייתי סקרנית לדעת יותר והרגשתי צורך לרכוש כלים נוספים וידע מקצועי שיאפשר לי לתת גם מענה רגשי לפונים אליי. בהיותי כבת 40, פניתי ללמוד תואר ראשון בעבודה סוציאלית , נוסף לזה שכבר היה לי בהיסטוריה. הייתה זו משימה מורכבת של שילוב מורכב בין תפקידי כאימא לילדים קטנים ומנהלת משפחה לבין עבודה במשרה מלאה ולימודים וללמוד לתואר ראשון ולאחר מכן לתואר שני.  למדתי באוניברסיטת תל-אביב ולמרות העומס הרב סיימתי את לימודיי בשני התארים בציונים גבוהים מאוד, כאישה בוגרת ובשלה לעסוק בטיפול רגשי.

את הכשרתי המקצועית בעבודה סוציאלית ביצעתי  מתוך מסירות , כבוד ואהבה לפונים הרבים בהם טיפלתי :

  • בשירות מבחן למבוגרים, בשיחות עם פונים לצורך הכנת תסקירים לבית משפט ולצורך פיקוח.
  • בבית איזי שפירא, בשיחות עם משפחות של ילדים ועם עובדים עם מוגבלויות.

הפידבקים החיוביים  שקיבלתי מהפונים שלי ומהמדריכות שלי מלווים אותי לאורך השנים.

את הכשרתי כפסיכותרפיסטית, רכשתי במסגרת התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה דינמית של מכון מגיד.  

את התמתחותי הקלינית בלימודי פסיכותרפיה עשיתי בשתי מסגרות:

  • ביחידה לפוסט טראומה, במרפאה לבריאות הנפש ברמת חן, במשך שנתיים בהתנדבות ובמשך שנה כסטודנטית לפסיכותרפיה. ליוויתי מטופלים רבים המתמודדים עם פוסט טראומה בעקבות שירותם הצבאי.
  • מרפאת מבוגרים במרכז לבריאות הנפש שלוותה, במשך שנתיים ליוויתי מטופלים המתמודדים עם קשת של בעיות רגשיות ועם הורים לילדים על הרצף, השתתפתי בסמינר הדרכה לאבחון פסיכיאטרי, הייתי חברה בצוות אינטייק לאבחון צעירים.

אני ממשיכה לעבוד במרכז התמיכה באוניברסיטת ת"א ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לסטודנטים, במקביל אני עובדת בקליניקה הפרטית שלי באזור השרון.

 

אני מאמינה

אני מאמינה ביצירת קשר אישי וביסוס אמון הדדי בין מטפל למטופל, כבסיס לתהליך טיפולי.

עבודתי היא דינמית ביסודה ובעת הצורך אני משלבת בה כלים התנהגותיים. הטיפול הוא מסע  משותף של המטפל והמטופל לגילוי "האני" של המטופל.

במסע זה המטפל והמטופל מוצאים יחד את הדרך לזהות הכוחות הטמונים במטופל ואת החסמים המעכבים אותו, במטרה להגיע למקום של יציבות פנימית השלמה.  

אני מאמינה ביצירת דיאלוג בחדר הטיפול בין הקשיים המלווים את המטופל לבין המטופל עצמו. בחדר הטיפול ננסה להפוך את הקושי או המגבלה לדמות ממשית איתה ניתן לשוחח, ולבטא רגשות שונים כלפיה.

חדר הטיפולים שלי הוא מקום בטוח ומכיל המאפשר לנו לנשוף יחד על גבעות החול המכסות ולחשוף רבים, שונים וחשובים אצל המטופל.

 

 

צרו קשר לתיאום והכוונה:

 

072-3940004

 

 

אילנה קאופמן

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021