אילנה כהן | MA | מטפלת באמנות לילדים ומתבגרים בחולון

אילנה כהן, MA אילנה כהן, MA

 

 

אילנה כהן

 

 

שמי אילנה כהן, אני מטפלת באמנות חזותית, בוגרת תואר שני בטיפול באמנויות (M.Aׂ) - אמנות חזותית במסגרת אוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון בחינוך מיוחד של מכללת תלפיות.

 

אני מטפלת בילדים ובני נוער בחולון, עמיתת מכון טמיר בעיר.

 

האוכלוסיה בה אני מטפלת כוללת ילדים ומתבגרים המתמודדים עם מצבי חיים שונים, כגון מצבי לחץ ומשבר, גירושין, דימוי עצמי והערכה עצמית, ויסות רגשי, חרדה, דיכאון, יחסים מורכבים בתוך המשפחה, אלימות בתוך המשפחה, טראומה, התקשרות בתוך מערכות יחסים.

 

 

ניסיון מקצועי

 

עבדתי במערכת החינוך מעל עשר שנים. התחלתי כמחנכת בכיתות א׳-ב', ולאחר מכן טיפלתי בתוך בית הספר במסגרת המתי"א, בילדים עם שילוב דיפרנציאלי. בשנים אלו בססתי את ההבנה בעולמות של ילדים בגיל חביון.

כמו כן, עבדתי כמטפלת במרכז לטיפולים רגשים בדרום העיר תל אביב "הפרח בגני". טיפלתי בילדים, נוער והוריהם במצבי חיים שונים, תוך ראית עולמם באופן מערכתי ושילובם בתוך הקהילה, כדי להוביל אותם לתפקוד וריפוי במערכות השונות. בנוסף, הדרכתי סטודנטיות לטיפול באומנות מטעם אוניברסיטת חיפה.

כיום אני מנהלת מרכז לטיפולים רגשיים בתל אביב, הנותן מענה טיפולי רגשי לילדים, נוער והוריהם.

 

 

אני מאמינה

 

אני מאמינה שלכל ילד ומבוגר מגיעה ההזדמנות לגלות את עצמו ולהגיע למקום שייצר עבורו רווחה נפשית, שתתרום לתפקודיי החיים השונים. תהליך טיפולי מזמין את המטופל לצאת למסע ולגלות את חלקי העצמי שלו. להכיר בהם ולייצר עם כולם אינטראקציה שתוביל לשינוי שאליו הוא מייחל ושואף.

 

אני סבורה שמערכת היחסים הראשונה של הילד עם הוריו, יכולה להשפיע על מערכות היחסים השונות בהווה ובעתיד, ולכן אני דוגלת בשילוב ההורים בתהליך הטיפולים, בהדרכות הורים ובהתערבויות דיאדיות. 

 

אני מאמינה בטיפול האמנותי, שכן האמנות היא כלי השלכתי בעולם הטיפול. בעזרת יצירת דימויים וסימבולים האמנות יוצרת שפה ללא מילים, שמציגה את מפת הנפש ומזמנת התבוננות משותפת של המטפל והמטופל. התעסקות בחומרי אמנות יכולה להביא לריפוי ברבדים שונים בנפש האדם. לפיכך, אני משלבת אותם בהתערבות הטיפולית לפי מטרות הטיפול. 

 

לפיכך טיפול בעזרת אומנות נתפס כיעיל במיוחד עבור ילדים אשר זקוקים לסיוע בעיבוד חוויותיהם הרגשיות. ילדים רבים מתקשים לדבר באופן ישיר וגלוי על רגשותיהם ומצוקותיהם מאחר והם עדיין לא בשלים דיים מבחינה רגשית, מילולית וקוגניטיבית בכדי שיוכלו לתאר באופן מדויק את חוויותיהם הפנימיות. כמו כן, ילדים רבים חווים חרדה ואשמה סביב רבות מתחושותיהם: כמו פחד, כעס, אשמה או בדידות. מתוך כך עבודה עם אומנות ביכולתה לבטא תכנים פנימיים מעולמו של הילד וכך המטפל יכול להוביל לשיום והכרה של תחושות שעולים מתוך היצוג של האומנות.

 

נקרא 294 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

מה חדש?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024