דנה כהן | MA | פסיכולוגיּת תעסוקתית מומחית | מכון טמיר ת״א

דנה כהן, MA דנה כהן, MA

 

דנה כהן

 

שמי דנה כהן, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית במיון והערכה, וכיום מתמחה בייעוץ תעסוקתי במכון טמיר לפסיכותרפיה בתל אביב.

בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) מאוניברסיטת בן-גוריון, ותואר שני בפסיכולוגיה ארגונית מאוניברסיטת בר אילן.

 

דרכי המקצועית החלה בשנת 2004, במכון אדמ-מילא שבו עסקתי במיון לתפקידים שונים. במכון התמחיתי בקיום ראיונות עומק אישיים, העברת מרכזי הערכה ודינמיקה קבוצתית תוך שימוש בכלי מיון מגוונים, וכן בכתיבת חוות דעת אבחוניות בתחום התעסוקה. 

במהלך שנות עבודתי במכון רכשתי ידע נרחב על עולם העבודה ולמדתי את חשיבות ההתאמה בין אישיות האדם, תכונותיו, צרכיו ויכולותיו לבין "אישיות התפקיד". 

 

בשנת 2006, בהיותי בת 30, בחרתי להתגייס למשטרת ישראל ולשרת כפסיכולוגית במדור מיון, במחלקת מדעי ההתנהגות. מצאתי עניין וערך בחיבור שבין ראייה פסיכולוגית, שהיא בבסיסה אישית מאד, מעמיקה וגמישה לבין מערכת מוסדרת וברורה של חוקים נהלים. ראיתי בשילוב הזה אתגר התפתחותי מקצועי שאותו אני מרגישה עד היום. יחסי הגומלין שבין הפרט למערכות שסביבו ריתקו אותי תמיד, ומפה יצאתי לתהליך של התפתחות ולמידה.

 

במהלך שנות עבודתי הרבות במשטרה רכשתי ניסיון רב במיון מועמדים למגוון תפקידים שונים, מטה ושטח, ובדרגות שונות, כולל קצונה בכירה. בתפקידי כיום כפסיכולוגית בחוליית "מיון לתפקידים מיוחדים" אני עוסקת בהפעלת מערכות מיון לתפקידים רגישים ומורכבים בארגון תוך שימוש במגוון כלי הערכה. כמו-כן, אני עוסקת בפיתוח כלי מיון חדשים, ייעוץ לגורמי פיקוד והדרכה, כמו גם בחניכה של פסיכולוגים חדשים והעברת השתלמויות למעריכים.

 

לאורך השנים פגשתי לא מעט מועמדים שאינם חשים סיפוק והגשמה עצמית בעבודתם, שאינם מתאימים או מזוהים עם התפקיד בו הם עוסקים ולעיתים אף חווים קונפליקט וחוסר הלימה בין הזהות האישית והזהות התעסוקתית. זהות תעסוקתית, כמו כל חלקי הזהות האחרים שלנו, והאינטגרציה שלה עם יתר חלקי הזהות האלו, משפיעה באופן ישיר על תחושת הרווחה הנפשית שלנו, על חוויה של ערך עצמי, של ביטחון, התפתחות והגשמה. 

 

לאורך שנות עבודתי נוכחתי לדעת, שצרכים לא ממומשים ותחושות החמצה בתחום התעסוקתי, גורמים לתסכול מתמשך ומשפיעים על המצב הרגשי, החברתי והתפקודי במשפחה, בעבודה ובתחומי חיים אחרים. מתוך כך, ולאור הנסיון הרב שצברתי, החלטתי להתמחות בייעוץ תעסוקתי מתוך רצון להיות גורם מייעץ, מלווה ותומך עבור הפרט ובהסתכלות אינטרגטיבית יותר על יכולותיו,  צרכיו ומניעיו. 

בחירת מקצוע, כמו גם שינוי מסלול מקצועי, הנם חלק בלתי נפרד מתהליך התפתחותי הנמשך לאורך כל חיינו. כיועצת תעסוקתית אני לוקחת חלק בדרכו של האדם בגילוי וזיהוי הגורמים המשפיעים על תהליך בחירת המקצוע, במתן כלים ובסיוע בקבלת החלטות.

 

בתהליך הייעוץ, אני מלווה אנשים המעזים לשאול שאלות על הבחירות המקצועיות שלהם, שרוצים להבין את המניעים המודעים והלא מודעים שהביאו אותם לעסוק דווקא בתחום מסוים, תוך חשיפה של החרדות המונעות מהם להתקדם, או חוויות עבר של כשלונות, הממשיכות להדהד בהווה. בתהליך ננסה לפרק מחסומים כאלה ואחרים, על מנת לאפשר מימוש מירבי של הפוטנציאל האישי והתעסוקתי.  

אני מאמינה שמימוש עצמי בתחום התעסוקה ופיתוח חוויה של הצלחה תורמים רבות לפרט  ומאפשרים לו לחיות חיים של הגשמה וסיפוק.

  

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

 

נקרא 1617 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024