10 המלצות לגבי ייעוץ והתפתחות קריירה

דרג פריט זה
(14 הצבעות)
המלצות, טיפים ועצות על ייעוץ קריירה המלצות, טיפים ועצות על ייעוץ קריירה
 עשר המלצות לגבי קריירה
שאנחנו לומדים לרוב מאוחר מדי בחיים

 

כאשר אנו מדברים על קריירה, צריך להבין שרק להישאר עסוקים כל הזמן, זה פשוט לא מספיק.

יש כמה טיפים שכדאי לאמץ מעכשיו, המבוססים על ניסיון בייעוץ עבודה וקריירה:

 

 1. החיים הם קצרים

החיים קצרים מכדי לסבול עבודה שאתה שונא, בוס שמזלזל בך, או ארגון בלי נשמה. חוצמזה, אנחנו נמצאים בתוך העניין עצמו, לא בחזרה גנרלית...

הרבה אנשים משכנעים את עצמם שהם יכולים לסבול עבודה שגורמת להם לחוסר שביעות רצון, כי הם זקוקים להכנסה, כי הם לא יודעים אם ימצאו עבודה אחרת או מסיבות כאלו ואחרות. האמת היא, שאף אחד מאיתנו לא יודע כמה זמן יש לנו פה, ובזבוז של יותר מדי זמן בסיטואציות כאלו רק יגרום לנו להיות אומללים ומלאי חרטה. אם אתם מצויים בסיטואציה כזו , תעשו צעד היום – לא משנה כמה קטן הוא יהיה – אל עבר סיטואציה עדיפה מבחינתכם.

 

 1. רשתות חברתיות הן משמעותיות.

אתם עשוים לחשוב שאירועי נטוורקינג (Networking) הם משעממים. אבל מחקרים מאשרים שהם הכרחיים להצלחתנו. האנשים המצליחים ביותר נוטים גם להיות אלו בעלי הרשת החברתית הרחבה והמגוונת ביותר. ככל שנשקיע זמן ומאמץ בטיפוח הרשתות החברתיות שלנו כך הסיכוי שנהיה יותר מצליחים.

 

 1. לא שווה להקריב את הבריאות שלך עבור הצלחה או עושר

הרבה מאד מהאנשים המצליחים ביותר מתקשים למצוא איזון בין עבודה לחיים האישיים Work-life Balance ויכולים למצוא את עצמם מרגישים שחיקה ואף לפתח בעיות בריאותיות רציניות כתוצאה מלחץ או עומס בעבודה. למען האמת, הרבה יותר קל להישאר בריא מאשר להחלים מבעיה בריאותית או מחלה – ושום מידה של הצלחה או כסף לא תוכל להחליף את הבריאות שלכם. אל תקחו אותה כמובנת מאליה. עדיף למתן לחץ שעשוי לגרור בעיות בהמשך...

 

 1. אף אחד מהרגעים הטובים ביותר של חייך לא יקרה כאשר אתה מסתכל על מסך

עשו לעצמכם הרגל להתנתק ממסכים על בסיס קבוע, ואז – תחוו את החיים האמיתיים. אף פעם לא נגיע לסוף החיים עם תחושה של "הלוואי שלא ביליתי יותר זמן בבדיקת מיילים בטלפון..... "

 

 

 1. לעולם אל תפסיקו ללמוד

על פי הקצב בו טכנולוגיות מתחלפות היום, אם נחליט שסיימנו ללמוד אנחנו נישאר הרחק מאחור. אף אחד לא יתחרט על שהשקיע בתודעה שלו על ידי למידה של משהו חדש.

 

 

 1. חשוב לגוון.

בד בבד עם למידה, חשוב לא לדבוק רק במה שאנחנו טובים בו. עלינו להיות גמישים ולהתעניין בהרבה דברים שונים. אחרת אנו עשויים "להיתקע" בקריירה שאנחנו לא אוהבים או שהולך ונעלם הביקוש אליה.

 

 

 1. אפשר להגיע מהר לבד, אבל מגיעים רחוק יותר ביחד.

עבודת צוות היא המפתח. הרבה אנשים טוענים שהם לא אוהבים לעבוד בצוות, אבל היכולת לעבוד היטב בצוות היא הכרחית על מנת להצליח. הרעיון של "הרוכב הבודד" הוא מיתוס... כל רעיון טוב צריך צוות כדי לצאת לפועל.

 

 

 1. דאגה לא משיגה כלום.

הנוגדן לפחד וחרדה הוא עשייה. אם אנו מבזבזים זמן כי אנו מפחדים ללשכת אחרי איזשהוא רעיון, או חוששים ממה שאחרים יחשבו עלינו, אנחנו לא נשיג את המטרות שלנו. אם נצליח לעבוד דרך הדאגה, החשש והפחד, ונהיה אקטיביים, פעמים רבות נמצא שדאגותנו מתפוגגות.

 

 

 1. כשלון הוא לא סוף.

אם אנו מוותרים כאשר אנו נכשלים, לעולם לא נלמד כלום. במקום, יש להסתכל על כשלון כהזדמנות, כתחילתו של מסע חדש. אם נצליח לעשות זאת, יש סיכוי הרבה יותר גבוה לנסות שוב, ולהצליח במשהו אחר...

 

 1. אושר הוא מסע , לא י