שרון ליאני ביקובסקי ‏| MBA | מטפלת CBT ברחובות והאזור

שרון ליאני ביקובסקי, מטפלת CBT בירושלים שרון ליאני ביקובסקי, מטפלת CBT בירושלים שרון ליאני ביקובסקי,

 

שרון ליאני ביקובסקי

 

היי, שמי שרון, מטפלת התנהגותית קוגנטיבית (CBT) ברחובות ובנילי, עובדת סוציאלית (MBA), בוגרת התוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי בחסות אוניברסיטת בר אילן; בעלת  תואר שני נוסף בעבודה סוציאלית התמחות בטראומה והסמכה לטיפול משפחתי. עמיתה בכירה של מכון טמיר. 

 

במסגרת עבודתי בשרות בתי הסוהר צברתי מעל 20 שנות ניסיון טיפולי בטיפול פרטני וקבוצתי, התמחות בתחום השיקום, טיפול בהתמכרויות, אלימות במשפחה, תחלואה כפולה ובנוסף התמחות בטיפול בנשים בהיותי מנהלת השרות הסוציאלי בכלא נשים נווה תרצה.

מיקוד הטיפול בנשים הוא ויסות רגשי ושליטה בכעסים, העצמה כישורי חיים והנעה לשינוי, התמודדות עם משברים ומעברים בחיים, הפרעת PTSD מורכבת ואמהות ממרחק. 

 

התמחתי בטיפול במחלקת אשפוז יום בבית החולים באר יעקב ובמרפאות הקהילה של בריאות הנפש עם מיקוד בטיפול בחרדות, דיכאון, OCD, PTSD מורכב, בטחון עצמי, ויסות רגשי ושליטה בכעסים.

במסגרת פרויקטים בלשכת הרווחה עבדתי עם צעירים בפרויקטים על שליטה בכעסים ואלימות, חרדות חברתיות ,קושי להשתלב בעולם התעסוקה וקבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים. 

 

בטיפולים משולבים כלים יצירתיים וכלים מעולם הקשיבות – מיינדפולנס.

 

 

אני מאמינה

"מסע תגליות אמיתי אינו מורכב

ממציאת נופים חדשים,

אלא מהתבוננות דרך עיניים חדשות"

 

--מרסל פרוסט

 

אני מאמינה שכל אדם הוא עולם ומלואו עם כוחות וחוזקות וייחודיות שהוא מביא עימו לעולם, ולכל אחד יש את הזכות שיהיה לו מישהו לצידו שיאמין בו. חשוב לא פחות שעל מנת להתמודד עם משברים וקשיים בחיים עם החרדות והדכאון אנו קודם צריכים להאמין בעצמנו, לדעת מה הערך שאנו מביאים לעולם. חשוב שנדע לזהות את הכוחות והחוזקות שלנו, דרך אתגור קוגניטיבי והתנהגותי ויציאה מאזור הנוחות נוכל לשבור את תקרת הזכוכית שמעלינו. 

 

אני מאמינה שכמטפלת תפקידי הוא להיות שם בשביל האחר, להאמין בו במקום הכי קשה שבו הוא נמצא להחזיק עבורו את התקווה גם אם באותו רגע הוא לא מאמין בעצמו שמגיע לו משהו טוב,  שלכל אחד מגיע להיות אהוב ללא תנאי ושתמיד יש תקווה למשהו טוב יותר.

 

אני רואה בטיפול מסע של תהליך משותף. ראשית, יצירת קשר ואמון בן המטפל למטופל. אני מאמינה שלקשר הנוצר בחדר הטיפולי יש  חשיבות רבה להצלחת התהליך כולו יחד עם המוטיבציה והנכונות של המטופל לשיתוף פעולה ולהביא עצמו לטיפול. כמטפלת חשוב לי להגיע ממקום של סקרנות וחוסר שיפוטיות בשילוב יכולת הקשבה ואמפתיה, להתחבר למקום בו נמצא המטופל, רואה כחלק מתפקידי את הצורך לאתגר ולהוציא קצת מאזור הנוחות על מנת להניע לשינוי המיוחל. 

 

במהלך החיים כולנו מתמודדים עם משברים ושינויים בחיים. יחד בטיפול נמצא את הכוחות בכל אחד ונלמד כלים חדשים להתמודדות עם הקשיים על מנת לאזן את מעגלי החיים השונים וצימצום הפער  הקיים לעיתים בין הפנטזיה של איך אנו רואים את חיינו למציאות הקיימת בפועל, פער שמייצר הרבה לחץ, סטרס ואף מוביל לדכאון.

 

דרך עבודה מדויקת המתאימה לקצב הנכון לכל מטופל, נעבוד על תכנים כמו  כישורי חיים, תקשורת בן אישית, וויסות רגשי ושליטב בכעסים, נניע לעשייה ופעולה, נבחן את החסמים שמעכבים ויוצרים חרדה והמנעות על שינוי מחשבתי ושינוי דפוסי התנהגות והתמודדות, שילוב הסתכלות מערכתית רחבה כחלק מהבנת התהליכים בהמשפיעים על מהלך חיינו.

 

 

טיפול CBT

טיפול התנהגותי קוגניטיבי, CBT, הוא טיפול מבוסס מחקר, שבבסיסו יושב ההבנה שהתגובה לאירועי החיים אינה קשורה בהכרח לאירוע אובייקטיבי אלא לפרשנות שנותן הפרט לסיטואציה, פרשנות זו היא שמשפיע על מצב רוחו והרגשות הנלוות אשר ישפיעו בסופו של דבר על ההתנהגות שלנו התמודדות או המנעות מסיטואציות המלוות חוויות של לחץ וחרדה עד המנעות וחוסר תפקוד.

 

גישה זו כוללת מספר רב של שיטות טיפול בהן התמחיתי, כמו טיפול בחשיפה מתמשכת (PE), מיינדפולנס, DBT, ACT וסכמה תרפיה.

 

חלק נוסף מהטיפול הינו למידת כלים לשינוי התנהגותי לגיבוש שיטות חשיבה, מיומנויות והרגלים חדשים.

יחד עם קבלה של דברים שלא ניתן לשנות, יביאו להפחתה של המצוקה הנפשית ותחושת הסבל ולימוד הרגלים חדשים לשיפור ושינוי בתפקוד היומיומי.

 

מדובר בשיטת פסיכותרפיה עם תוצאות פרקטיות, המשלב בין תובנות עמוקות על חסמים וסכמות מעכבות, שמביא לשינוי והתמודדות עם תקיעות וחרדות, יחד עם עבודה קונקרטית של ארגון החיים, דרך הסתכלות רחבה ומערכתית המביאה להשגת המטרות שהוגדרו יחד בטיפול לשיפור איכות החיים, והקניית כלים לטווח ארוך. 

 

 

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

נקרא 4593 פעמים

פריטים קשורים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024