אורן שפר | MSW | מטפל בגישה דינמית במכון טמיר ת"א

אורן שפר, MSW אורן שפר, MSW

 

אורן שפר

 

שמי אורן שפר, אני מטפל בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותארים ראשון ושני בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת תל אביב. כיום אני לומד בתוכנית לפסיכותרפיה דינמית באוניברסיטת תל אביב.

 

אני מטפל במבוגרים ומתמחה בטיפול בהתמכרויות שונות, בין אם בהתמכרויות לחומרים, בדגש על התמכרויות "עדינות" יותר כמו התמכרות לקנביס, ובין אם בהתמכרויות התנהגותיות, כמו הימורים, מין, קניות ועוד. כמו כן יש לי ניסיון רב בטיפול בפוסט טראומה, בריאות הנפש, חרדה ודיכאון ומשברי חיים. כיום אני מטפל בקליניקה עצמאית בגבעתיים, במרכז טמיר ובשירות הציבורי - במחלקה להתמכרויות בירושלים. 

 

הגישה הטיפולית שלי היא פסיכודינמית ואני משלב כלים משיטות נוספות. אני מעניק טיפול מודע טראומה ורגיש לסוגיות תרבותיות ומגדריות.

 

המשמעות של הטיפול בעיניי היא מסע משותף של המטופל ושלי, מסע היוצא מנקודה מסוימת או מהצבת יעד מסוים לשינוי, אך מגיע תמיד למקומות מפתיעים. גם אם הפנייה לטיפול כוללת תמיד הגדרה ספציפית של קושי, הרי שלאורך הדרך אנחנו רואים שהשיחה הטיפולית והאוירה המיוחדת בחדר, שמושתתת על אמון וגילוי לב, מביאות לפיתוח היכולת להרגיש דברים, להתחבר לזכרונות, לרכוש הבנות ולהתחבר לחלקים שביום יום קשה לנו לגלות בעצמנו. על מנת שנוכל לשנות את מהלך חיינו ולהתמודד בצורה מיטיבה עם הקשיים שאנחנו חווים, אנחנו צריכים להבין טוב יותר את עצמנו, לקבל זאת, ואז לראות מה ניתן לשנות ומה לא. 

 

יתרונה של הגישה הדינמית הוא בעומק שלה ובעוצמה של החיבור האישי שהיא מאפשרת. לכאורה אנחנו מספרים את עצמנו שוב ושוב, אך כל פעם שמים את האצבע על היבט אחר באישיותנו. כל אירוע בחיים, כל משבר, כל מערכת יחסים חדשה חושפים עוד רבדים שהיו נעלמים ונותנים עוד הזדמנות להבנה, לרגש ולשינוי. נדמה שאין סוף למה שאנחנו יכולים לגלות על עצמנו וזה מה שהופך את התהליך הטיפולי לכל כך מרתק. 

 

ההתבוננות שלי במטופלים הרבים למדה אותי שבחלוף הזמן הגילויים מצטברים שכבה על גבי שכבה ואנחנו מרגישים את השינוי שחל בנו. התנהגויות שחשבנו שלא נצליח לשנות - משתנות, גישות שליליות שחשבנו שבצילן נחיה לעד - מתחילות להיעלם, אירועים  שלא הצלחנו להסביר – הופכים מובנים. אנחנו מפנימים שאיננו אנשים בודדים, שנקלעים שוב ושוב לסיטואציות חיים שאין ביכולתנו להבינן ולשנותן, אלא שאנחנו יכולים להיות אנשים מודעים שחיים את מלוא רגשותינו ומטעינים את חיינו במשמעות אישית. אנחנו לומדים לחמול על עצמנו ולהגיע לתחושה שהחיים שלנו בעלי ערך, ששווה לחיות אותם. לפתע האפשרות לצמוח לקראת עתיד מספק יותר נראית ברת השגה. לשם בדיוק חותר הטיפול.

 

  

 

מענה לכל שאלה

(המענה אנושי, לפעמים לוקח זמן):

התייעצות עם פסיכולוג מטפל 

 

 

קראו המלצות מאומתות של

לקוחות ועמיתים על מטפלי/ות מכון טמיר

 

 

נקרא 472 פעמים

פריטים קשורים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

מה חדש?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

נחלת יצחק 32א׳, תל אביב יפו, 6744824

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–20:00
יום שני, 9:00–20:00
יום שלישי, 9:00–20:00
יום רביעי, 9:00–20:00
יום חמישי, 9:00–20:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2024