ליאל יפרח | MSW | עו״ס קליני ומטפל בבאר שבע וערד

ליאל יפרח ליאל יפרח

ליאל יפרח

 

שמי ליאל יפרח, אני מטפל בערד ובבאר שבע, עמית מכון טמיר בדרום הארץ; בהכשרתי אני עו"ס קליני במסלול בריאות הנפש;  לומד פסיכותרפיה יונגיאנית בסמינר הקיבוצים.

 

 

אני מאמין

בכל אדם קיים אני פנימי, שהינו עדין ורגיש מלידה.

האני הפנימי הזה כולל בקרבו מקוריות, יצירתיות, שמחת חיים וטבעיות חזקה ורעננה. אותו אני פנימי, שאליו הייתה קיימת גישה קלה יותר בשלבים המוקדמים בחיים, לעיתים נאלץ לפתח שכבות רבות של שריון, מתוך מטרה להתגונן מפני נסיבות חיים שנחוו כמאיימות על קיומו.

קולו של אותו אני פנימי נותר אז חנוק וסגור. הבחירה להגן על האני הפנימי טומנת בחובה גם את המחיר של ניתוק הקשר עם אותו אני פנימי.

 

עם הזמן, אנשים רבים למדו לחיות עם המצב שנוצר, הרחק ממגע קרוב וחי אל אותו אני פנימי הקיים בתוכם. דרך קלה יותר, וגם עצובה יותר, לקבל את המציאות הקיימת ולחיות בצורה אוטומטית, יבשה ומנוכרת. אך בבסיס של בחירה זו קיים ייאוש לא מודע. האדם ויתר על האפשרות להיפגש עם המציאות בצורה חיה ומלאת חיוניות. 

הסיבה לכך שאדם בוחר בדרך זו יכולה לנבוע מילדות קשה, מהזנחה הורית, מהתעללות, מאירועי טראומה או בשל מחלה נפשית שפגעה בקו החיים הטבעי והספונטני של האדם. אך לא רק מצבי קיצון אלו יכולים לגרום לכך. גם נסיבות חיים מתונות יותר, הנפוצות יותר באוכלוסייה הכללית, יכולות לגרום לאדם לבקש מחסה, ולהתכסות במעטה של שריון. האדם אז מוכן לשלם את המחיר. הוא מוכן להתנתק מהאני הפנימי שלו, ובלבד שיהיה מוגן ובטוח.

בחיבור של האדם לעצמו, כוונתי בחיבור של האדם לגופו. כשהאדם מסוגל להרגיש את הגוף שלו, זו עדות לכך שהאדם מרגיש "בבית" בתוך עצמו. במצב זה, הפנייה אל החיים נעשית בצורה מלאת סיפוק. האדם אז מרגיש עוצמת חיים אבודה שבה אליו. 

 

המסע אל האני הפנימי עלול לעיתים לעבור בדרך פתלתלה וכואבת. אותם אירועי חיים קשים וכואבים גרמו לאדם להסתתר ולהתחבא מאחורי חומותיו הבצורות.

לעיתים קרובות, אותם אירועי חיים נחוו בתקופת הילדות בעת שלא היו לו כלים להתמודד או בזמני משבר תחת תנאים קשים של בדידות וחולשה.

אני סבור כי בטיפול נפשי יכולה להינתן הזדמנות למפגש מחודש עם אותו אני פנימי. מפגש זה, המתרחש באזורי כאב ומצוקה, יכול להיות נסבל וקל יותר באמצעות נוכחותו האמפטית, הרגישה והתומכת של המטפל. באמצעות תמיכתו של המטפל ובאמצעות התחזקותו של האדם ניתנת האפשרות לתת מילים לאזורי כאב אילמים, שבמשך שנים רבות נותרו מנותקים משאר חלקי האישיות.  

 

באדם טמונים כוחות של ריפוי ופוטנציאל של גדילה טבעית וספונטנית.

חדר הטיפול יכול לשמש  כמרחב המאפשר לאדם למצוא את עצמו מחדש. המפגש עם כאביו העמוקים של המטופל, מסוגל לאפשר עבורו חיבור מחדש אל עצמו, ולפנות את הדרך לצמיחה.   

 

 

התקשרו אלינו להכוונה: 

 

072-3940004

 

ליאל יפרח

 

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

נקרא 2331 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021