ציפי טוקר | מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת ברמת אביב

ציפי טוקר ציפי טוקר

 

ציפי טוקר

 

שמי ציפי טוקר, בהשכלתי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. מטפלת זוגית ומשפחתית בצפון תל אביב, מדריכה מוסמכת בטיפול משפחתי ומנחת קבוצות, עמיתת מכון טמיר בתל אביב.

 

 

הניסיון התעסוקתי

30 שנה מטפלת בזוגות במסגרות שונות.

20 שנה אחרונות מנהלת תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בעיריית הרצליה וגם בקליניקה פרטית שלי ברמת אביב.הקמתי והנחיתי קבוצות לזוגות בשיטת האימגו.

 

אני מתמחה בשיטות שונות של הטיפול הפסיכולוגי. כיום קיימות גישות שונות למתן טיפול פסיכולוגי. ישנן דרכים שונות לקבל עזרה לקשיים שונים שכולנו נתקלים בהם במהלך חיינו. אני מטפלת בשיטה אינטגרטיבית ממוקדת, משלבת בין היתרונות המרכזיים של הגישות המובילות ומאחדת אותם למיקשה אחת. הטיפול הדינמי, טיפול c.b.t (טיפול קוגנטיבי התנהגותי).

אני משתמשת בגישות התערבות קצרות מועד ובעבודה ממוקדת יעדים. שיטה הטיפול שאני בוחרת לטפל מותאמת אישית לכל אחד וזאת לאחר היכרות עם המטופל על כל גווניו.

אנו עושים בדיקה משותפת של ציפיות ומטרות הטיפול.

 

 

מתי בני הזוג פונים לטיפול?

בני זוג שסובלים מתקשורת לקויה המלווה בביקורת ,תחושות כעס שהולכות ומתעצמות ,עד שמגיעים למצב של ייאוש המדכא כל תקווה למצוא אושר ואהבה במסגרת הקשר. קיים ריחוק ריגשי ופיזי,ירידה בתדירות ובתשוקה המינית , קונפליקטים חוזרים,משבר זוגי לאחר לידת ילד ראשון,בעיות סביב קשרים עם המשפחה המורחבת,קשיים בהורות  ומשברי אמון. אנו מגיעים לזוגיות עם חבילה של כאבים אכזבות ופצעים מהעבר שלעיתים משפיעים עלינו ועל הזוגיות.

 

זוגיות והורות

מחקרים רבים מוצאים מיתאם גבוה בין איכות התקשורת ההורית לבין קשיים אצל הילדים. למשל התמודדות הורית עם מחלוקות שמלוות בביקורת ,בצעקות ,באלימות מילולית, מביאים את הילדים להתנהגות של סרבנות עיקשת ואף לאלימות מילולית. התקשורת הלקוייה בין ההורים,חוסר שיתוף פעולה וחוסר הכבוד גורמים להורים לאבד את הסמכות ההורית.

 

תהליך הטיפול

אני עוזרת לבני הזוג לאזן בין הזוגיות להורות. האני מאמין שלי הוא שחשוב להשקיע בקשר הזוגי,בתקשורת הזוגית . אני נותנת לבני הזוג כלים לתקשורת מקרבת שיעזרו להם לפתח את היכולת לפתור קונפליקטים ואי הסכמות. עוזרת להם לרכוש ארגז כלים אופרטיבי לוויסות ושליטה במתחים. אני ממליצה להקצות זמן פרטי לזוגיות ונותנת לבני הזוג כלים ,"שיעורי בית" ,על מנת לשמר את איכות הקשר.

 

האני מאמין שלי

בעיני הכלי החשוב ביותר בטיפול הוא הברית הטיפולית שנקבעת לרוב בתחילת הקשר ביני ובין המטופל.האני מאמין שלי שבאחריותו של המטפל ליצור קשר אימפטי , חסר שיפוטיות ומכבד.ליצור מערכת יחסים טובה ואמון בינו לבין המטופל.

זהו כח מניע ורב עצמה בדרך לשינוי.

 

התקשרו אלינו להכוונה: 

 

072-3940004

 

ציפי טוקר

 

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

נקרא 423 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2022