שני דוידזון רוסמן | MA | פסיכולוגית בהתמחות קלינית | מכון טמיר ת״א

שני דוידסון רוסמן שני דוידסון רוסמן

 

שני דוידזון רוסמן

 


שמי שני דוידזון רוסמן, אני פסיכולוגית בהתמחות קלינית במכון טמיר תל אביב, בעלת תואר ראשון (BA) במדעי ההתנהגות ותואר שני (MA) בפסיכולוגיה קלינית במיקוד ילדים במכללה האקדמית תל אביב יפו.

 

 

ניסיון מקצועי

התמחות קלינית ב"עמותה לילדים בסיכון- מרכז לטיפול וחקר באוטיזם". עבודה בגן תקשורת הכוללת פסיכותרפיה לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, אבחונים פסיכודיאגנוסטיים והדרכות הורים.

 

כיום, במקביל לעבודתי במכון טמיר, עובדת כרכזת טיפולים של גן תקשורת. אחראית על מערך הטיפולים, בניית תכניות טיפול מותאמות אישית עבור כל ילד וניהול צוות רבגוני.

עבודתי בתחום האוטיזם מזה כארבע שנים, מאפשרת העמקה בצרכים הרגשיים של ילדים המאובחנים בASD, חשיבה מערכתית ואינטגרטיבית והבנת ההשפעה ההדדית של תחומי תפקוד שונים וסביבות שונות על התפתחותם. 

 

פרקטיקום קליני במרפאה לבריאות הנפש אחד העם בפתח תקווה. טיפול רגשי פסיכודינמי ואבחונים לילדים עם קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים ובהדרכת משפחותיהם. 

 

 

אני מאמינה

אני מאמינה שכל אדם שפונה לטיפול, קיימת בתוכו מוטיבציה לשפר את איכות חייו ולהפחית מצוקה או קושי המלווים אותו. בזמנים של היום, בהם קצב החיים מהיר וקיימים פתרונות מהירים וזמינים, לעיתים קשה לקבל החלטה להיכנס לתהליך פסיכולוגי מעמיק.

 

אני מאמינה שעל מנת שתתאפשר התבוננות בדפוסים, בכאבים, בכוחות ובמשאבים, נדרשת סביבה תומכת, מכילה, ומגדלת. סביבה המאפשרת לאדם להרגיש בנוח, לבטא את עצמו בקצב שלו ובדרך הייחודית שלו. 

 

עבורי, טיפול פסיכולוגי מאפשר מרחב בטוח בו נוצר קשר טיפולי המאפשר שיח מקבל ללא שיפוטיות על הקשיים והחוויות הרגשיות עימם מגיע המטופל. דרך הקשר הטיפולי, אפשר להתבונן פנימה, לשתף בחוויות, קשיים ומצוקות ולהרחיב את היכולות הנפשיות בהתמודדות עם משברים וקונפליקטים. המטפל והמטופל עושים מאמץ משותף למצוא את הדרך הנכונה למטופל ולתת משמעות לחוויות הרגשיות שמתעוררות בו.

 

אני מאמינה כי טיפול פסיכולוגי, בכל גיל, מאפשר גילוי והבנה של חלקים שונים בעצמי המושפעים ומשפיעים על התפיסה העצמית, תפיסת האחר והדינאמיקה שביניהם. היכולת לעבד, לחשוב ולהבין חלקים אלה, בעולמנו הפנימי ואל מול המציאות בה אנו חיים, מאפשרת צמיחה ושינוי.

 

 

טיפול פסיכולוגי לילדים

 

בטיפול פסיכולוגי בילדים, העבודה המרכזית נעשית דרך עולם המשחק והדמיון.

המשחק הוא האמצעי דרכו ילדים מבטאים את עולמם הפנימי ודרכו מתאפשרת הבנה והעמקה בצרכים הרגשיים של הילד.

 

ויניקוט (1971) ראה במשחק כאקט של יצירה וכך העניק למשחק משמעות מהותית לחייו של האדם ללא קשר לגילו או לשלב ההתפתחותי בו נמצא.

היכולת לשחק היא שלב הכרחי בהתפתחות הנפשית של האדם וזה הבסיס ליצירה ושינוי בנפשו.

ויניקוט מגדיר את המשחק כגשר בין המציאות הפנימית לחיצונית וכאמצעי להשגת בריאות נפשית ומימוש עצמי.

אמנם בטיפול בילדים, המשחק גלוי וישיר, אך גם בטיפול במבוגרים קיימת משחקיות שמרחיבה את הנפש- החשיבה היצירתית, היכולת להסתכל על עצמנו מהיבטים שונים, לדמיין, לחלום ולהרגיש, כל אלה מאפשרים גדילה והשתנות. 

 

היבט משמעותי בטיפול עם ילדים הוא מעורבותם של ההורים. ההורות הינה מערכת יחסים ייחודית, אשר נוצרת בין הורה לילדו לאורך כל שנות גידולו וחייו, עם כל ילד מחדש ובאופן שונה.

 

העבודה הטיפולית עם הורים, במקביל לטיפול בילד, מתמקדת בחשיבה משותפת על ההורות, על חווית ההורות שכל הורה חווה בחייו האישיים ומביא עימו להורות שלו.

בפגישות הטיפוליות עם ההורים נעשית חשיבה משותפת על הקשר בין ההורים לילד וכיצד קשר משמעותי זה מושפע ומשפיע על היבטים רגשיים והתנהגותיים של כל אחד מהצדדים.

 

 

לתיאום מפגש ושיחת הכוונה

עם מתאמות הטיפול במכון טמיר:

 

072-3940004

 

שני דוידזון רוסמן

 

 

שני רואה מטופלים/ות

במכון טמיר בתל אביב: 

 

 

 

מספר רשיון בפנקס הפסיכולוגים:

27-136255

 

מטפלת בשפות:

  • עברית

  • אנגלית 

 

 

 

קראו המלצות מאומתות של

לקוחות ועמיתים על מטפלי/ות מכון טמיר

 

 

 

 

נקרא 1356 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2022