מירב הוס | מתאמת טיפול בכירה במכון טמיר לפסיכותרפיה בת״א

מירב הוס מירב הוס

 

מירב הוס

 

שמי מירב הוס, אני עובדת במכון טמיר לפסיכותרפיה בתל אביב כמתאמת טיפול בכירה; בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובעבודה סוציאלית מטעם האוניברסיטה העברית ומתחילה בשנת הלימודים הקרובה תואר שני בפסיכולוגיה במסלול הקליני-מחקרי באוניברסיטת תל אביב. 

 

מאז ומתמיד ידעתי על עצמי שאני שואבת כוחות ומשמעות מהמפגש הבין-אישי עם אנשים.

כך, במהלך התבגרותי לקחתי חלק משמעותי בתנועת הצופים ובארגונים חברתיים נוספים ביישוב בו גדלתי, וגם בשירותי הצבאי כמפקדת טירונים במערך מג"ל. 

 

לאחר שחרורי מהצבא, טסתי להתנדבות של הסוכנות היהודית במקסיקו, שם לימדנו ילדים אנגלית ופתחנו תנועת נוער. העבודה הייתה מאתגרת ומילאה אותי בתחושה של עשייה משמעותית, דבר שהוביל אותי להירשם לתואר המשולב – פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית – בחזרתי לארץ. 

 

כשהתחילו הלימודים, הבנתי שהבחירה שעשיתי הייתה מדויקת עבורי. התנסיתי בעבודה מעשית בעבודה סוציאלית ובעבודה מחקרית בפסיכולוגיה והרגשתי שהשילוב הזה מפגיש אותי עם עולמות שונים-דומים, כשנקודות המבט השונות חיזקו אצלי את החשיבות שבהסתכלות מורכבת ומעמיקה.

 

כחלק מלימודי עבודה סוציאלית, התנסיתי בהכשרה מעשית בשנה א' בתוכנית "ק.ט.ב", המלווה לשיקום והשתלבות בחברה של דיירים נפגעי נפש. 

 

בשנה ב', התנסיתי בהכשרה מעשית בלשכת רווחה בשכונת 'עיר גנים' בירושלים, במהלכה התנסיתי בטיפול פסיכו-סוציאלי עם לקוחות הלשכה וקיימתי פגישות שבועיות באוריינטציה טיפולית סביב קשיים אישיים שכללו סנגור, תיווך זכויות וביקורי בית.

 

בשנה ג', התנסיתי בהכשרה ביחידה לבריאות הנפש של הגיל הרך. במהלך ההכשרה צברתי ניסיון בטיפול פרטני בילדים ובטיפול דיאדי (הורה-ילד) וזכיתי לקחת חלק בישיבות צוות רב מקצועיות.

 

במהלך הלימודים עבדתי בארגון "נתן", כחונכת אקדמאית לסטודנטים המתמודדים עם קשיים נפשיים הזכאים לליווי דרך סל שיקום. תפקידי היה מתן עזרה אקדמאית וארגונית במקביל ליצירת קשר של אמון והכלה, וליווי במהלך משברים אישיים.

 

לאחר סיום לימודי עבדתי כמדריכת "אור" – בתוכנית התערבות רב-תחומית לילדי גן בשכונת הארגזים בדרום תל אביב, אשר פועלת לצמצום פגיעה בפוטנציאל ההתפתחותי של ילדים המצויים בסיכון.

נוסף לכך, עבדתי בפרויקט הנקרא "ספר עד הבית", תוכנית מניעה במסגרתה התקיים מפגש שבועי עם הילד וההורה במטרה לחזק את הילד בשיתוף ההורה, תוך נתינת כלים וחיזוק הקשר ביניהם.

 

במסגרת עבודות אלו השתתפתי בהשתלמויות מקצועיות הנוגעות לעבודה רגשית והתפתחותית מטעם התוכנית ומטעם מכון חרוב.

 

החוויות שרכשתי במהלך עבודתי בתחום הטיפול חיזקו אצלי את התחושה שאני שלמה עם הדרך שבה בחרתי ללכת, שאני מאמינה בעבודה הטיפולית ושאני מתרגשת מהשאלות והעומקים שיש בה. 

נוסף לכך, חוויות אלו הביאו אותי להאמין בכוח של המפגש הבין-אישי, של האמפתיה והחיבור, ובעיקר, גרמו לי להאמין בכוחות הפנימיים המביאים לצמיחה והתרוממות ממצבים קשים ומורכבים, כוחות הנמצאים בכל אחד ואחת.  

תיאום הטיפול

 

דלת | עידית ברק

 

״אדם זקוק לפחות לדלת אחת,

לפתוח את מה שסגר

להיכנס כדי לגלות

לצאת בשביל לחפש

לסגור על מנת להניח

 

אדם זקוק לדלת אחת

לתלות עליה שלט

לקרוא לה בשם

 

אדם זקוק לדלת

כדי שיוכל לנקש עליה ביד רכה

לשמוע מישהו בצידה השני

עונה לו: יבוא״

 

 

בעייני, להגיע לטיפול מצריך רצון - לשפר את מצבי הרגשי, מצריך אמונה - שמגיע לי להשקיע בעצמי, שמגיע לי שיהיה לי טוב. ובעיקר מצריך אומץ - להגיע למקום לא ידוע, להתמודד עם חוסר וודאות, להיפתח ולפגוש גם חלקים מורכבים יותר בתוכי. 

 

עשיית הצעד הראשון הזה היא כאמור לא פשוטה ועלולה להיות מפחידה ומערערת. 

 

אני מאמינה שבתפקידי כמתאמת טיפול יש ביכולתי להפוך את התהליך הראשוני הזה לנעים ובטוח יותר עבורכם.

 

השיחה הראשונית מתבצעת במקצועיות, אמפתיה וחוסר שיפוטיות, ומטרתה למצוא את המענה המתאים עבורכם מתוך המגוון הרחב של מטפלים מקצועיים ושיטות טיפול מגוונות הנמצאים אצלנו במכון. 

 

האפשרות להיות שם, מעבר לדלת, להסביר ולהכווין את האדם לטיפול נכון ומתאים עבורו ולהפיג קצת את חששותיו, היא זכות גדולה עבורי.

 

 

התקשרו אלינו להכוונה: 

 

072-3940004

 

מירב הוס

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

נקרא 183 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021