מאיה לוי | אחראית מתאמות הטיפול | מכון טמיר לפסיכותרפיה ת״א

מאיה לוי מאיה לוי

 

מאיה לוי

 

שמי מאיה לוי, אני עובדת כמתאמת טיפול במכון טמיר לפסיכותרפיה ואחראית על תחום התיאום. 

 

אני מסיימת בימים אלו את לימודיי באוניברסיטת תל אביב במסלול הדו-חוגי בפסיכולוגיה ובתכנית הרב תחומית במדעי הרוח בדגש על לימודי פסיכואנליזה, נשים ומגדר. 

 

המשיכה שלי לתחום הטיפול התעוררה בצאתי לשנת שירות בכפר הנוער "הדסים",  שם גיליתי לראשונה את הפוטנציאל הגלום בחיבור פשוט בין שני אנשים ואת האופן בו קשר עם אחר יכול להוות מקור לנחמה ולהקלה, ולשמש כנקודת מוצא לצמיחה ולהתפתחות.

עקב כך, בחרתי להעביר את השנתיים הבאות בהעמקה בתחום זה ושירתתי בפנימייה של ילדים בסיכון שהוצאו מביתם, ולאחר מכן ב"מקום אחר" – קורת גג חירומית לנערים ולנערות.

 

שנים אלו היוו את המפגש המעמיק הראשון שלי עם תחום הטיפול, במהלכן זכיתי לקחת חלק בתהליכים אישיים, מיוחדים ולא פשוטים אותם עברו הילדים והנערים שליוויתי.

בתקופה זו הבנתי כי טיפול לא מופיע בצורה או בדרך אחת ברורה – הוא נחשף ברגעים קטנים ושקטים, במקומות בהם אנו פוגשים באדם או נוכחים בנקודה בזמן שמאפשרים לנו לגעת במשהו ולשנות אותו.  

השילוב של חוויות אלו, לצד מפגש עם אנשי טיפול מיוחדים במינם לאורך הדרך, הביאו אותי בסופו של דבר ללימודי פסיכולוגיה.

 

במהלך לימודיי נחשפתי לפן התיאורטי, המחקרי והמעשי של עולם הטיפול מזווית אחרת – התנדבתי כעוזרת מחקר במעבדה בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה באונ' תל אביב החוקרת הצטלבויות בין פסיכולוגיה למגדר, בראשות פרופ׳ דפנה יואל.

 

לאחר מכן, שימשתי כעוזרת מחקר במעבדה לחקר יעילות של טיפולי פסיכותרפיה פסיכודינמית בראשות פרופ׳ שלמה מנדלוביץ' בבית החולים "שלוותה".

 

במקביל, במסגרת לימודי השדה באוניברסיטה, השתלבתי בתור חונכת ב"מרכז הארבעה" – מרכז רב מקצועי לטיפול פסיכולוגי, ובימים אלו אני מסיימת את התנדבותי בתור תומכת טיפול ב"מרפאה לטיפול מערכתי ב-ADHD" בבית החולים שניידר. 

 

חוויות אלו גיבשו אצלי את ההבנה כי עולם הטיפול הוא מערך חי ופועם הנתון לשינוי מתמיד, כל יום אנו מגלים תגליות חדשות ומופלאות על משהו שנמצא בתוכנו כבר משחר האנושות - נפש האדם.

 

הבנה זו היא שמאפשרת לנו לחלום, לדמיין, ולהעז לצאת מגבולות עצמנו, היא שעומדת בבסיס הרעיון שאנו כבני אדם ניתנים לשינוי, ובעלי הכוח להשפיע ולכתוב את סיפור חיינו לפי ראות עיננו, אם רק נבחר בכך.

 

 

תיאום הטיפול

 

שיחת התיאום היא הצעד הראשון בתהליך אישי ומורכב, המלווה לא פעם ברגשות לא פשוטים ובהרבה סימני שאלה.

 

במסגרת השיחה תתבקשו לתאר, לעיתים בפעם הראשונה, משהו שעד כה היה נחלתכם האישית והפרטית, ולתת אמון באדם המדבר איתכם מהצד השני של הקו.

 

אני והמתאמות הנוספות במכון מבינות את התחושות המורכבות הנלוות לרגע הזה ונוהגות ברגישות, בהבנה, בהכלה ובאמפתיה בשאיפה להפוך את הרגע הזה לחוויה קלה יותר, ואולי אף לחוויה נעימה מתוכה תוכלו להבין מה המענה הנכון ביותר עבורכם.

 

השיחה הזו, בדומה לטיפול, היא תהליך אישי ואינדיבידואלי – מה שנכון לאדם אחד לא בהכרח נכון לאדם אחר.

 

 

אני מזמינה אתכם ליצור קשר

ולהבין יחד מה נכון עבורכם: 

  

072-3940004

 

מאיה

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

נקרא 763 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2022