אביגיל שמול | מתמחה במכון טמיר ת״א סטודנטית BA בעו״ס ופסיכולוגיה

Avigail Shamul Avigail Shamul

 

אביגיל שמול

 

שמי אביגיל שמול. אני סטודנטית לתואר ראשון (BA) בפסיכולוגיה ובעבודה סוציאלית, נמצאת כיום בהכשרה מעשית בעבודה סוציאלית, במכון טמיר תל אביב.

 

במהלך הכשרתי המקצועית עבדתי עם ילדים, נוער ומבוגרים במסגרת המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, ועם נוער והוריהם במסגרת תיכון נעמת בעיר לוד - בטיפולים פרטניים, טיפולים דיאדיים (פגישות משותפות להורה ולילד) והדרכות הורים. בהכשרתי התנסיתי בטיפול במגוון קשיים, כגון: קשיים בוויסות הרגשי, קשיים חברתיים, אלימות, פגיעות ברשת (בדגש על פגיעות מיניות), משברים במערכת המשפחתית (בדגש על גירושין, ניכור הורי ומשברי אמון), הפרעות חרדה ודיכאון. 

 

מזה מספר שנים אני עובדת בעמותת 'אתגרים' הפועלת להעצמה ולשילוב חברתי של אנשים מאוכלוסיות מגוונות, באמצעות שייט בסירות מפרש ככלי שיקומי-טיפולי. במסגרת עבודתי בעמותה הנחיתי מגוון קבוצות תהליכיות של מבוגרים מתמודדי נפש, נוער במצבי סיכון, וילדים ונוער המתמודדים עם מוגבלויות קוגניטיביות, חושיות ו/או פיזיות. 

 

בשנה האחרונה הקמתי והנחיתי בעמותה קבוצה תהליכית ייעודית להורים מתמודדי נפש ולילדיהם, שעסקה במשמעויות ה'הצטלבות' בין תפקיד וחווית ההורות לבין ההתמודדות הנפשית, ובקשר הורה-ילד. בימים אלו אני שוקדת על הקמת קבוצה ליוצאות ממעגל הזנות.

 

 

מהו טיפול בעיניי?

עבורי, טיפול הוא במהותו הזדמנות יקרת ערך לצאת למסע - מסע של חקירה פנימית, התבוננות וחיפוש, גילוי ותובנה. בטיפול, המטופל מוזמן להרחיב וליצור מחדש את המשמעויות הסובייקטיביות שמעניק לחוויות חייו, מהעבר ומההווה. במהלך מסע זה יכול המטופל - תוך דיאלוג משותף המתהווה עם המטפל - לפתח התבוננות עדינה ומעמיקה על מחשבותיו ורגשותיו, על חלקי הנפש המודעים והלא מודעים הפועלים בקרבו - התבוננות המוכוונת להפחית את מצוקתו ולהטיב עם חייו. 

 

הטיפול צופן הזדמנות פז למפגש אנושי בו מתאפשר למטופל לחוש כי הוא נראה כפי שהוא - על צרכיו, משאלותיו, פחדיו ומכאוביו. קשר טיפולי משמעותי ותומך מהווה, בעיניי, גורם מרפא וחשוב מאין כמוהו, אשר כשלעצמו יכול להפיח באדם תקווה ממשית כי שינוי חיובי בחייו עוד עתיד להגיע, וכי הוא אינו צועד לבדו במסע לקראת שינוי מיוחל זה. אני מאמינה שתהליך טיפולי מְגַדֵּל מאפשר למטופל להעמיק את היכרותו עם כוחותיו - היכולות, הכישורים והמשאבים הפנימיים והחיצוניים ששימוש בהם יכול לתרום לרווחתו הנפשית. 

 

בתהליך טיפולי מטיב מתקיים מרחב בטוח - מרחב שטומן בחובו איכויות של הקשבה מעמיקה, הכלה ואמפתיה כלפי המטופל; מרחב שנשאר יציב עבורו גם בזמן סערה פנימית; מרחב בו המטופל יכול לבטא בחופשיות את קולו הפנימי, להתעשר ולצמוח מכך. 

 

אני חשה הוקרת תודה על הזכות ללוות מטופלים במסעם. 

 

 

 

התקשרו אלינו להכוונה: 

 

072-3940004

 

אביגיל שמול 

 

 

 

קראו המלצות 

 על טיפול במכון טמיר

 

 

 

 

נקרא 635 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


שם מלא(*)

חסר שם מלא

השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2022