חווה גולדברג | Phd, מטפלת מומחית בטראומה | מכון טמיר תל אביב

נכתב ע"י ד״ר חווה גולדברג
ד״ר חוה גולדברג, מטפלת בטראומה בתל אביב ד״ר חוה גולדברג, מטפלת בטראומה בתל אביב

 

ד״ר חווה גולדברג

שמי חווה גולדברג, אני פסיכותרפיסטית בתל אביב, ועובדת סוציאלית, בעלת תואר Phd; מטפלת במגוון תחומים ומומחית בטיפול בטראומה. 

 

השכלה אקדמית

  • • תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ירושלים
  • • תואר שני במדעי הניהול, התמחות בהתנהגות ארגונית, אוניברסיטת תל אביב
  • • תואר שלישי בעבודה סוציאלית קלינית, אוניברסיטת תל אביב

התואר הראשון שלי הינו בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת ירושלים.,את התמחותי עשיתי במרפאה לפסיכיאטריה של הילד בבית החולים הדסה, עין כרם ובבית הנוער העברי בירושלים.

לאחר שירות של שנה כקצינת מבחן לנוער, התגייסתי לצבא לשירות קבע כקצינת בריאות נפש. במסגרת השירות נכללו תקופות של שירות בזמן שלום אך גם בזמן מלחמה. שם פגשתי לראשונה את הקשיים של חיילים הסובלים מפגיעה פוס טראומטית.

כשהסתיימה המלחמה וכחלק מהפקת הלקחים ממנה, התמקדה תשומת ליבי בעוצמה שיש למפקדים וליחידה הארגונית על תפקודם של הפרטים.

מתוך ראייה זו עשיתי הסבה לכיוון הייעוץ הארגוני והאישי .מיקוד זה דרש ממני לערוך הסבה גם בתחום ההשכלה וכך רכשתי את התואר השני שלי בבית הספר למינהל עסקים ,מדעי הניהול -התמחות בהתנהגות ארגונית, באוניברסיטת תל אביב.

במהלך שנות העבודה לא הפסקתי ללמוד ולהתפתח בתחומי היעוץ והטיפול. התמחות חשובה וחיונית היתה בטיפול המשפחתי והייעוץ הזוגי, בטיפול בשיטת הביוסינטיזה( טיפול גוף נפש).

התואר השלישי, תואר הד"ר, הינו מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטוראט שלי נכתבה על זוגות המנהלים במשותף עסקים תוך התבוננות בחיי העבודה וחיי הזוגיות שלהם, בהשוואה לזוגות כפולי קריירה. 

העיסוק בזוגיות מרתקת זו עורר בי מחדש את הקשר העמוק שלי לטיפול בכלל ולתחום הטיפול הפרטני והזוגי והטיפול במצבי פוסט טראומה בפרט ,בהם אני עוסקת בשנים האחרונות במקביל לעבודתי כיועצת ארגונית.

הממשק הישיר לכך הצריך הכשרה והתמחות בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (cbt). סיימתי את התוכנית להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית.

אחד התחומים בהם התמחיתי ורכשתי ניסיון הינו הינו הירידה במשקל כחלק מתפיסת הצורך בשינוי קוגניטיבי והתנהגותי - כמו שנאמר: " הכל בראש".

הכשרתי בשיטות טיפול ממוקדות טראומה כוללות שיטות טיפול המקובלות בעולם EMDR,PE,SE,בהן אני משתמשת כיום במסגרת הקליניקה שלי.

כחלק מן ההכשרה ושכלול השימוש בשיטות אלו ,אני משתתפת באופן קבוע בקבוצות הדרכה לאנשי מקצוע, בימי עיון ובהשתלמויות מקצועיות המאפשרות למידה ,הרחבת הידע וכלים לטובת טיפול מיטיב עם כל אדם היכול ורוצה להיפרד מסבל לא הכרחי.

בשנה שעברה סיימתי את הכשרתי בפסיכותרפיה יונגיאנית- תוכנית לימודים בת 3 שנים. ההתמחות עוסקת בטיפול פסיכותפרוטי-דינאמי בגישה היונגיאנית תוך שימת דגש על חלומות.

 

ניסיון מקצועי

הקריירה הטיפולית שלי התחילה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ירושלים, עם סיום לימודי התחלתי לעבוד כקצינת מבחן לנוער ,והמשכתי כקצינת בריאות נפש בצה"ל .

שירתתי 10 שנים בצבא הקבע. חלקן כקצינת בריאות נפש וחלקן במחלקת מדעי ההתנהגות של צה"ל,כיועצת ארגונית. סיימתי את שירותי בדרגת רס"נ כראש המדור להכשרה ופיתוח פסיכולוגי השדה ומאבחני המחקר. השתחררתי מהצבא לעולם האזרחי בו שימשתי כיועצת ארגונית בכירה, מנהלת ומדריכה של יועצים בחברת ייעוץ גדולה בארץ. ובמהלך 18 השנים האחרונות אני עוסקת בתחום זה כעצמאית. התמחתי במתן ייעוץ לעסקים משפחתיים ובמיוחד לכאלו המנוהלים על ידי זוגות. העיסוק בזוגיות מרתקת זו החזיר אותי לאהבתי הראשונה שהיא תחום הטיפול הפרטני והזוגי והטיפול במצבי משבר. 

בשנים האחרונות חזרתי לעסוק בטיפול ישיר ואני משלבת את הטיפול הפרטני, אימון אישי למנהלים בארגונים ולאנשים פרטיים בצמתים חשובים בחייהם טיפול במצבי פוסט טראומה כתוצאה מאירועי חיים, ובייעוץ ארגוני בחברות קטנות עד בינוניות.חלק מתהמחות זו באה לידי ביטוי בטיפול בניצולי שואה במסגרת עמך.

אני מאמינה כי אנשים נדרשים לסיוע במהלך התפתחותם בחיים בין אם למהלך קצר וממוקד ובין אם לטיפול ארוך טווח לפי הצורך והנחיצות לאדם.אני מאמינה כי נכון להיעזר בטיפול לפתרון בעיות עכשווי ונקודתי והן להתפתחות ארוכה של גדילה וצמיכה עד לכדי מציאת המקום הנכון בחיים.

נסיוני המקצועי בטיפול הפרטני , שהוא המקצוע המרכזי והראשי שלי כיום, מועשר על ידי נסיוני בעולם העבודה ובעולם הארגוני . שילוב שני תחומי חיים אלו, מאפשר חיבור לסוגיות המטרידות אותנו בעולמנו הפנימי , וכאנשים המתמודדים עם עולם העבודה פיתוח הקריירה ושילוב ביניהם..

מבחינה אקדמית אני מנחה ומלמדת יעוץ ארגוני לתואר שני במרכז הבינתחומי בהרצליה ובאוניברסיטת תל אביב .

וכמה מילים נוספות, התנדבות ותרומה לקהילה הינה חלק מהותי ממני ומתפיסתי הערכית את החיים . התנדבתי לקו למניעת אלימות במשפחה של ויצ"ו במשך כשנה וכן טיפול באמצעות הטלפון במסגרת נט"ל, שהינו ארגון התומך בניפגעי טרור לאומי.

אני מאמינה

לחלקנו מאד קשה להכיר בצורך שלנו להיעזר על ידי אחרים. יש תחומים שמובן לנו יותר כי ניעזר ביכולותיהם המקצועיים כמו רפואה, עריכת דין וכד'. ואילו במקצועות העוסקים בנפש קשה ההכרה כי יש לנו צרוך בעזרה. לעיתים קבלת העזרה תלווה במבוכה ובבושה ובהתלבטות" האם אני באמת צריך/צריכה את הסיוע?" אני מאמינה כי נכון להיעזר בטיפול לפתרון בעיות עכשווי ונקודתי והן להתפתחות ארוכה של גדילה וצמיחה עד לכדי מציאת המקום הנכון בחיים  יש תקופות בחיים שבהם חיבור לדרכי התמודדות חדשות יביאו אותנו למקומות אחרים ואף נחשקים. התקווה היא החומר ממנו עשויה ההתפתחות ויציאה מהמצוקה

נסיוני המקצועי בטיפול הפרטני , שהוא המקצוע המרכזי והראשי שלי כיום, מועשר על ידי נסיוני בעולם העבודה ובעולם הארגוני . שילוב שני תחומי חיים אלו, מאפשר חיבור לסוגיות המטרידות אותנו בעולמנו הפנימי , וכאנשים המתמודדים עם עולם העבודה פיתוח הקריירה ושילוב ביניהם.

 

צרו קשר לתיאום מפגש: 

 

072-3940004

  

חווה גולדברג

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–21:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021