אלון אברהם | עו״ס קליני (MSW) בחיפה | מטפל בנוער ומבוגרים

אלון אברהם, פסיכותרפיה בבת גלים חיפה אלון אברהם, פסיכותרפיה בבת גלים חיפה

אלון אברהם

שמי אלון אברהם, אני עובד סוציאלי קליני בעל תואר שני (M.S.W), מטפל בחיפה כעמית של מכון טמיר; אני מטפל בבני נוער, בצעירים ובמבוגרים, בגישה פסיכודינמית תוך שילוב כלים קוגניטיביים-התנהגותיים (CBT) והדרכת הורים; מומחה בטיפול בהתמכרויות לתושבי חיפה, הקריות והאזור.

 

ניסיון מקצועי והכשרה

את התואר הראשון בעבודה סוציאלית למדתי באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע, ואת התואר השני בעבודה סוציאלית בהתמחות קלינית באוניברסיטת חיפה. 

 

את הניסיון בטיפול רכשתי לאורך השנים דרך עבודה במסגרות ציבוריות ופרטיות: מרכז הטיפול של המועצה האזורית עמק יזרעאל, קליניקה פרטית, מטפל בקהילה הטיפולית מלכישוע, ניהול מקצועי של קהילה טיפולית מלכישוע, ועמותת עמך. בעבודה במסגרות אלו צברתי ניסיון רב בטיפול באנשים המתמודדים עם משברי חיים, חרדות, דיכאון, אובדן, תלות בחומרים ממכרים והתנהגויות ממכרות, הדרכת הורים, טראומות וקשיים בינאישיים ומשפחתיים שונים. 

 

הטיפול במסגרות אלו היווה מבחינתי מרחב חשוב להתפתחות מקצועית ואישית. דרך חוויות טיפוליות מגוונות למדתי להכיר לעומק את חשיבותו וכוחו של הקשר הטיפולי בין המטפל למטופל/ת. את היכולת להפיק באמצעותו משמעות חדשה לחוויות מוכרות, יכולות ההכלה של התהליך למצבי משבר קשים, הצורך בהתאמת התהליך הטיפולי לאדם ואת כוחו של הטיפול לעזור ולתמוך בתהליכי החיים מורכבים אותם האדם עובר.  

 

כיום אני עובד כמטפל בעמותת 'עמך' לטיפול ותמיכה בניצולי שואה ודור שני, בקליניקה פרטית ומייעץ לארגוני טיפול שונים.  

 

 

אני מאמין

הפניה לטיפול יכולה לנבוע ממגוון רחב של סיבות ומקורות, שבבסיסם עומדת תחושה שדבר מה צריך להשתנות בחיינו.

 

לעיתים נוצרים מצבים שבהם אנחנו מרגישים תקועים או קפואים, מתלבטים מזה זמן רב בסוגיות משמעותיות, מרגישים חוסר סיפוק, עצובים מאוד, חווים חרדה, תחושה של חוסר מימוש עצמי, או שלא מרוצים מהחיים האישיים, המשפחתיים והמקצועיים כפי שהם.

 

לעתים, ישנם מצבים שמרגישים לנו חדשים או שאנו מכירים אותם כחוזרים מעברנו ושדבר מסוים בהווה הציף אותם מחדש. אלו מצבים שיכולים לגרום לנו לתחושה של כאב נפשי ואף פיזי. חוויות חיים אלו יכולות להיות שונות ומגוונות, אך נראה כי המשותף להן הוא הרצון לשנותן והרגשה שהדרכים שבהם התמודדנו איתן עד כה אינן מספקות אותנו.קיימת הרגשה של צורך במשהו אחר, בליווי ותמיכה מקצועית אשר יכולים לעזור לנו למצוא את הדרכים להתמודד עם האתגרים השונים בחיינו שבהם אנו רוצים לחולל שינוי.

 

מניסיוני, אני מאמין כי טיפול רגשי, שהוא מרחב לשיחה המאפשרת הקשבה וחשיבה משותפת, יכול לעורר תהליכי שינוי בחיים ותחושת הקלה. טיפול ותמיכה המאפשרים מרחב הקשבה פתוחה, סקרנית ומכילה לגבי אותם חוויות ומצבים המטרידים אותנו מרחב שנותן מקום לדבר על הנושאים השונים, על עצמנו ולספר את סיפורנו האישי באווירה לא שיפוטית וליצור תובנות ושינוי משמעותי בחיים. 

 

ההגעה לטיפול רגשי מלווה לא אחת בתחושות שונות של התלבטות ותהיות לגבי הטיפול עצמו. תחושות אלו הן דבר טבעי ומהותי לתהליך הטיפולי והתחלתו. כאשר מגיעים לטיפול, המטפל והמטופל/ת מוצאים יחד את הדרך המתאימה כדי לעבוד ולעבד את התחושות הללו וליצור את הסביבה שיכולה לאפשר את השינוי הרצוי.

 

הטיפול יתמקד בהעמקה בחוויות, בתחושות ובסוגיות השונות שאיתן מגיע האדם למפגש הטיפולי באמצעות שיחה והקשבה,

בשילוב של עבודה עם כלים פרקטיים, קוגניטיביים והתנהגותיים לפי הצורך שעולה בטיפול.

אני מתמקד בתחילתו של הטיפול בהבנה של צרכיו של האדם, רצונותיו ומצבו, וזאת בכדי לייצר את הסביבה המתאימה לו לשינוי והתפתחות.

תהליך חשוב זה קורה דרך שיתוף מלא של האדם בתהליך הטיפולי שלו. במידת הצורך והרצון ובהתאם לגיל, אני משלב בטיפול הדרכת הורים.

לעיתים הדרכת הורים מהווה תהליך טיפולי העומד בפני עצמו כאשר ישנה פניה לצורך מסוג זה.

 

 

צרו עמנו קשר לשיחת הכוונה:

 

072-3940004

 

אלון אברהם,

מטפל בהתמכרויות בחיפה

 

הקליניקה של אלון אברהם:

שקמונה 1, בת גלים, חיפה 

 

נקרא 2189 פעמים

שיחת הכוונה לקבלת המלצה על הפסיכולוג/ית שלך:


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

לאן ממשיכים מכאן?

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר הוא מוסד מוכר ע״י מועצת הפסיכולוגים ומשרד הבריאות להסמכת פסיכולוגים קליניים

בית פנינת האילון, יגאל אלון 157, תל אביב יפו, 6745445 

072-3940004

info@tipulpsychology.co.il 

פרטיות ותנאי שימוש באתר

הצהרת נגישות

שעות פעילות:

יום ראשון, 9:00–21:00
יום שני, 9:00–21:00
יום שלישי, 9:00–21:00
יום רביעי, 9:00–21:00
יום חמישי, 9:00–21:00
יום שישי, 9:00–13:00
 

© כל הזכויות שמורות למכון טמיר 2021