מומחים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT | באר שבע, אשדוד, אשקלון

דרג פריט זה
(7 הצבעות)
המלצות על מטפלי CBT בדרום המלצות על מטפלי CBT בדרום

 

מטפלי cbt - טיפול קוגניטיבי התנהגותי -  בדרום  

המלצות על מטפלי CBT בבאר שבע והנגב:

מה זה CBT?

למי הוא מתאים?

ואיך הוא עובד?

 

Clinical Psychologists in Beer Sheva

 

מה זה טיפול CBT?

טיפול  קוגניטיבי התנהגותי, שנקרא גם CBT, מתייחס בעצם למשפחה שלמה של 'טיפולים באמצעות שיחות', המבוססים על מחקרים קליניים מדעיים

מטרתו המרכזית של טיפול CBT היא לזהות ולתקן את מעגל המחשבות השליליות של המטופל, מעגל הרסני אוטומטי שנוטה לחזק את עצמו, למשל בחרדה ובהמנעות שמתעצמות מאירוע לאירוע, דיכאון שמתדרדר לאורך החיים או הגברה של אובססיות וקומפולסיות ב-OCD

שיטת CBT מתמקדת בהווה. בניגוד לשיטות טיפול מסורתיות יותר, היא אינה מתאמצת לחשוף גורמים וסיבות לנוירוזות וקונפליקטים עמוקים, אלא מתמקדת בהשגת יעדים ומטרות, בדרך כלל דרך זיהו ושינוי של דפוסי חשיבה והתנהגות מזיקים או לא יעילים, ולהחליף אותם במחשבות והתנהגויות תפקודיות יותר, כאלה המשקפות את המציאות בצורה נכונה ומדויקת יותר. למשל, טיפול CBT בדיכאון מתמקד בזיהוי דפוסי החשיבה או דפוסי ההתנהגות השליליים, בהם מחזיק המטופל, אשר גרמו לדיכאון ו/או משמרים אותו לאורך שנים רבות.

טיפול CBT עוזר למטופל להתמקד בבעיות העכשוויות שלו ולפתור אותן, ולרוב כולל למידת ידע ותרגול מיומנויות חדשות ב"עולם האמיתי".

CBT in BEER SHEVA and SOUTHERN ISRAEL

 

עבור אילו בעיות מתאים טיפול CBT?

נכון להיום, טיפול CBT נמצא יעיל למגוון רחב מאוד של הפרעות נפשיות.

בתחילת הדרך, בחלוף מחצית המאה הקודמת,  הוכחה יעילותו הקלינית של טיפול CBT ופורסמה בציבור האפקטיביות המוצעת בו, בעיקר להתמודדות קלינית עם דיכאון והפרעות חרדה

בחלוף השנים התרחבה והוכללה ראיית העולם הקוגניטיבית-התנהגותית, כלים טיפוליים חדשים פותחו ועמדו במבחן המחקר והגישה כולה זכתה להכרה של העולם הרפואי (רופאים קצת פקפקו קודם כן ביעילותם של טיפולים פסיכולוגיים מהגישה הפסיכודינמית; בימינו הם כבר ממש נהנים ליישם טכניקות טיפוליות ורבים מהם אף לומדים בתכניות הכשרה וקורסים של CBT). 

נכון להיום, שיטת CBT מציעה מכלול מגוון של מענים פסיכותרפיים מרשימים ומוכחים לטיפול פסיכולוגי לילדים, בני נוער ומבוגרים, בהרבה בעיות וקשיים נפשיים: טראומה, הפרעות התנהגות, הפרעות אישיות (כמו טיפול DBT בהפרעת אישיות גבולית) , הפרעות קשב וריכוז (ADHD), פגיעה ותקיפה מיניתהפרעות אכילה ואפילו פסיכוזה. 

 

איך עובד המטפל?

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מתמקד בהתמודדות עם מחשבות אוטומטיות שליליות, סכמות פנימיות ואמונות ליבה שגויות שעומדות בבסיס כל הקשיים נפשיים.

הדבר הראשון שנדרש לעשות הוא להפר בהדרגתיות את מערכת החוקים והאמונות שנבנתה, לפעמים במנותק מהמציאות, סביב מצוקה מסוימת (כמו פוביה מכלבים וההמנעות שנוצרה בעקבותיה), ולחוות מקורות אלטרנטיביים להפגתה. 

המטפל/ת משלב כלים, שאלונים, תרגילים, טכניקות ודפי עבודה שונים, כאשר הם דבקים לרוב בפרוטוקול טיפולי ספציפי שתוקף במחקרים.

התערבויות CBT שכיחות כוללות, למשל, פסיכואדוקציה - חינוך פסיכולוגי - פשוט כי ידע זה כוח. המטפל חושף את המטופל למידע מקצועי מעשי, נהיר ועדכני, שבכוחו להעשיר את החשיבה ולהגביר את תחושת השליטה הנחוצה כל כך למטופל, תוך זיהוי ועמידה על הקשר בין מחשבות, רגשות והתנהגות.

דוגמא לטכניקה אחרת היא ניטור מצב הרוח, תרגול במסגרת שיעורי בית, באמצעות כתיבה שוטפת ביומן מחשבות, שמאפשר למטופל מעקב יומיומי אחר ההתרחשויות בעולמו הפנימי. ביומן המחשבות יש עמודות, המתייחסות לכל אירוע חשוב, כאשר המטופל מתבקש לשיים (to name) רגש שעלה בעקבותיו או מחשבה אוטומטית שקפצה לה לתודעה. את החומרים הללו בוחנים המטפל והמטופל במפגש הטיפולי הבא. ככה לומדים הכי טוב!

על ידי עבודה טיפולית קצרה, מוכחת, שיתופית, שקופה, ממוקדת ואינטנסיבית, יחד עם מוטיבציה לשינוי ונכונות גבוהה של המטופל, הולך ונסדק מעגל הקסמים הבעייתי ומערכת אמונות חדשה ובריאה יותר פורחת לתוך החיים, תוך שהיא מאפשרת התמודדות בריאה ויעילה עם דיכאון, חרדה, פוביות, הפרעות אישיות, הפרעות אכילה, קשיי ויסות רגשי והמון קשיים אחרים.

 

טיפול CBT בבאר שבע,

אשדוד, אשקלון, אופקים ועוד - 

התקשרו למכון טמיר לשיחת הכוונה

אישית ומושקעת, וקבלו בסופה הפניה מדויקת

למטפל/ת CBT מומלץ ומנוסה

מהקליניקות העמיתות

של מכון טמיר בדרום,

או למקורות פסיכולוגיים אחרים

שאנחנו מכירים ומוקירים: 

1-800-509-809

 

מידע נוסף

  • סוג הטיפול: טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT
  • איזור: דרום
  • עבור מי הטיפול: עבורי, עבור ילדי, עבורנו כזוג, עבור אדם אחר

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

המלצה על פסיכולוג בתל אביב


הכניסו את הטלפון שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם


השאר טלפון(*)

מס׳ הטלפון אינו תקין

אימות

חובה

חדשות ועדכונים

דברו איתנו עוד היום להתאמת פסיכולוג או פסיכותרפיסט בתל אביב ובכל הארץ! צור קשר

מכון טמיר ממוקם בתל אביב ובקליניקות עמיתות בכל הארץ

רח' יגאל אלון 157

תל אביב, 6745445 

972-3-6031552

 info@tipulpsychology.co.il